Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

wieruss
18. júl 2012

@strapco13 no momentalne medzi kojenim uz bolia, lebo malemu idu horne jednotky obe su uz skoro von a hryze ☹ sa citim ako keby som kojila prvy tyzden po porode... a inak nie, medzi krmenim nesvrbia, nic, len ked uz je dlho prisati, lebo on je schopny dudlat aj vyse pol hodiny teraz ... A nic nepouzivame, akurat poharik s naustkom ale tomu moc neda, sem tak akurat podla nalady

strapco13
18. júl 2012

@wieruss to bude asi mykoza, ak bolia aj mimo dojcenia, plus podrazdenie z toho, ze si brusi dasienka
skontaktuj sa s laktacnou, pomoze ti zohnat univerzalnu mast na bradavky, skontroluje prisatie
dovtedy skus canesten a daj pozpor a spravne prisatie

martina646
18. júl 2012

Dnes sa mi na prsiach okolo dvorcov objavili take male cervene fliaciky a trosku ma aj svrbia. Neviem ci moze ist o mykozu, lebo neviem, ako to vyzera. Bradavky mam v poriadku, ani ma kojenie neboli. Zatial som si dala detsky zasyp a pred kojenim si to zmyjem. Trosku to pomohlo, ale prekvapilo ma to. Stretli ste sa s tym niekto? Jedine co ma napada, od coho byto mohlo byt, ze som zmenila znacku prsnych tamponov a mozno som ich mala dlhsie a je to reakcia na vlhke tampony od mliecky, pripadne potu, či?

strapco13
18. júl 2012

@martina646 moze byt aj lokalna reakcia..vetraj casto, nech ich nemas vlhke, ak je to zaparenina pomoze bepanthen alebo sudocrem..to prejde za 2-3 dni
ak by to neprechadzalo, tak moze ist o mykozu

erikasadek
18. júl 2012

@strapco13 ja to vsetko viem lenze po cisarskom bohuzial velmi dobra poloha s aneda robit a moje dieta proste prsnik nechcelo!!!! hystericky revalo za kazdym po par dnoch proste sa niako nedalo akopance ktore od hnevu mi daval nezelam nikomu..; proste chcel hltavo jest!!!! 😀 😀 na tom sme sa dohodli to prekvapilo aj moju laktacnu poradkynu, take nieco sa lahko proste nevidi a flasu dostal aze ked naozaj musel teplota isla hore a stratil za 4 dni poriadn evahu tazke na lekarsky povel musel dosta flasu// a hlad obrovsky...

proste to je moj pripad ako som zistila ms etaketo matky mame smolu..; ale presne viem o com hovoris plne chapem co mi opisujes len nie kazda matka dokaze kojit svoje dieta...

moj bol proste od zaciatku takyto rychloa vela ostalo mu to doteraz.. 😀 😀

strapco13
18. júl 2012

@erikasadek ale miesto flasky mal dostat dokrm cievkou na prsniku..tak by sa tvoja laktacia ovela skor prisposobila jeho potrebam..z flase tecie rychlo,uz aj novorodenec si rychlo zrata kde sa naje za menej roboty

wieruss
19. júl 2012

@strapco13 dakujem moc 😉

erikasadek
19. júl 2012

@strapco13 neviem co je cievka na prsniku.... 😉 zijem v fr tu nie je velka generacia co koji tu ked povies ze chces kojit tak urobia cokolvelk aby si kojila, su neskutocne!!!!

dostal pretoze jeho zdravotny stav si to vyzadaoval tu s auz nemohlo zacat experimentovat musel jest.... 😉

miskaska
19. júl 2012

Ahojte. Zajtra mam ist na mensi zakrok do nemocnice dilatacia cervixu a som v strese, co s malym ☹ ..ten zakrok trva 5 min., ale musim ist na prijem atd., bohvie kedy ma pustia. Maly ma 10 dni a iba ho kojim...bojim sa, co s nim zajtra...bude sa on starat moja mamka. Rozmyslam, ze by som si dnes odsala mlieko, len neviem ako na to. Kedy ho mam odsat, aby mal maly dost na papanie, Stihnem do zajtra odsat dost? A kolko by som ho mala odsat. Staci mi pokryt to jedno krmenie. Dakujem za rady. Prip. by mu stacil iba cajik? Este som ziaden nedavala.

mirka_aa
19. júl 2012

@miskaska ahoj..no ja si myslim ze hned po dojceni by si mohla odsavat aspon na tu jednu davku,ale pozor,neprikrmovat z flasky aby sa nahodou nestalo ze si koli tomu pokazis dojcenie,to radsej potom nech chvilu vydrzi hladovat 🙂 ja ked potrebujem prikrmit tak lyzickou to ide pekne 🙂
odsavat,niekomu to ide rucne,ale mozno ti bude treba odsavacku..ak nahodou ti nepojde ani odsavackou nezlakni sa hned..niekedy sa spusti tok mlieka pri odsavani az po 20minutach..
odsavat mozes aj v noci ked ti dlho spinka 🙂
ale ja si myslim ze to vydrzi aj bez prikrmenia..ja som mala tesne po navrate z nemocnice horucky a musela som cakat kym klesne teplota pod 38 a tak mala nekedy musela cakat aj 5hodin od posledneho kojenia..ale lepsie ako dat flasku si myslim preistotu 🙂 drzim palce 🙂
bolo by dobre keby aspon 100ml si odsala ale nic sa nestane ked aj trochu menej...no a pripadne tak jak pises aspon osalit brusko cajikom alebo cistou prevarenou vodou ale len trosku keby velmi plakal..

hhenike
19. júl 2012

Ahojte. nema niekto skusenost s bielou "chrastou" na bradavke. Najprv to bola len mala jazva, potom sa ne nej spravila ta chrasta a ta sa stale zvacsuje. Uz som skusala rozne maste (Avent, Bepanthen, Cicaderma...) nezlepsuje sa to. Vcera som bola aj u koznej, ta mi len hodila nejaky reklamny letak s dalsou tuctovou mastickou na hojenie ran. Nejake rady???

boka79
19. júl 2012

ahojte ,

kedze moj maly pribral len 120 g za 3 t. bolo mi odporucene od hebamme, aby som zacala po 4.mesiaci prikrmami. Velmi sa mi dotoho nechce, lebo sa bojim, ze sami znizi tvorba tak, ze skoro skoncime s dojcenim.podla tychto noriem, by samalpotom kazdy mesiac zaviest novy prikrm. Co myslite,mam este pockat? Maly sa mi nezda byt hladny, je vitalny,fit, a papa casto, a teraz aj pokojne a da najavo, ze uz nechce, tak mu to nechcem nanucovat, len koli vahe. Ako to robit, aby som mlieko nestratila?

strapco13
19. júl 2012

@hhenike kde mas tu chrastu..na vrchu bradavky, na boku, na dvorci?
najskor mykoza to je

strapco13
19. júl 2012

@boka79 pokial je ok, pockaj ..moja pribera mesacen 150 g cca..a aj po zavedeni prikrmov
ale ak das prikrmy..tak nie su namiesti dojcenia..proste dojcis ako doteraz a medzitym mu skusas davat nieco, pokial nejdes tak ze zrusis dojcenie..tak mliecko nestratis

strapco13
19. júl 2012

@miskaska kedze dojcis, moze byt dieta prijate s tebou a plus niekto kto by ho postrazil, ale da sa aj tak, ze proste babka bude s vami, ty ho nadojcis pred zakrokom, a pocas tych pripravnych ceremonii a potom po zakroku akonahle sa na to budes citit
nie kazda zena vie odsat..ale ak sa ti da, kludne odsaj, ale mlieckonepodavat flaskou, ale lyzickou, poharikom, cievkou po prste..ale moze sa stat, ze dioeta odmietne vsetko a pocka si na teba aj tak

strapco13
19. júl 2012

@erikasadek ta cievka..tu je popis http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-... je to novorodenecka sondicka, jeden koniec do nadoby s mlieckom, druhy po nakojeni ak dieta este chce a potrebuje vlozis do kutika ust ked je dieta na prsniku, tak dieta saje na prsniku a stimuluje tvorbu mlieck a zaroven sa aj napapa, a nehrozi ani riziko odmietania prsnika, ci nerozvinutia laktacie
takto sa da fungovat dlhodobo /nie je to take zlozite ako sa to zda, ak sa laktacia nerozbehne tak ze sa da vynechat dokrm... @beton vie o tom svoje..dojcila dvojcata, jedno s cievkou/ ..ale vacsinou po 4 mesiac sa da dokrm nahradit aj prikrmom tuhou stavou, ale ak mamicka zvlada, kludne pockat s prikrmami do 6. mesiaca
plus pripravky na podporu laktacie http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po... len tu..domperidon ucinkuje az po 6 tyzdnoch veku, skor nejako nie,

mimi
19. júl 2012

@boka79 ja by som s tymi prikrmami este pockala, mozno ti teraz malo pribral a moze sa to upravit. MAs vahu doma? Ja som mala tiez problemy s malou, jej priberanie bolo fakt hranicne, doktorka mi povedala, ze mam zacat dokrmovat po kazdom dojceni, no nespravila som tak, iba max.raz za den som jej dala flasku, co mozno tiez nie je spravne. Presli sme si roznymi laktacnymi krizami a klop, klop, teraz je dobre, mala papa iba z prsnikov a zacala mi aj pekne priberat 🙂
No, ale tu je strapco odbornicka, ta ti najlepsie poradi, ja som ti napisala iba svoju skusenost 😉

mimi
19. júl 2012

@strapco13 chcem sa ta opytat, mozno blba otazka, ak mam problemy so stitnou zlazou a malu dojcim, moze mat aj ona co ja viem, tiez znizenu funkciu stitnej zlazy? Ja som pocas tehu brala euthyrox a dr. mi kazala po porode vysadit, len momentalne mi strasne vypadavaju vlasy a zacinam mat stavy, ake som mala pocas poruchy stitnej zlazy. Nevies mi poradit prosim ta? Dakujem.

strapco13
19. júl 2012

@mimi praveze ak neberies lieky a mas nestabilnu hladinu hormonov, to moze vplyvat na malu
Euthyrox sa moze aj pri dojceni, cize daj si spravit odbery a nastav sa na liecbu ak potrebujes
pripadne sa daju skonrtolovat hormony aj u dietatka

mimi
19. júl 2012

@strapco13 dakujem ti krasne, mna to len tak napadlo, lebo aj malej hrozne padaju vlasky, tak mi chodia po hlave vselijake scenare 😅

strapco13
19. júl 2012

@mimi tak skontrolujte...to jedno pichnutie zvladnete

mimi
19. júl 2012

@strapco13 jasne, toho sa nebojim, mala to zvladne, este je malicka 🙂 MAm ist teda najskor so sebou,a ak budu vysledky zle, az potom s nou?

strapco13
19. júl 2012

@mimi kolko ma malinka? lebo detom vypadavju bezne po porode tie prve vlasky
uvidis ako sa vyvija stav malej, ale ja by som v tomto pripade dala krv aj jej, bez ohladu na vysledky

mimi
19. júl 2012

@strapco13 mala ma 3,5 mesiaca. A ako inac sa moze u babetka prejavit problemy so stitnou zlazou?

strapco13
19. júl 2012

@mimi neprospievanie u babatka, sucha koza
inak kolo 3 mesiacov padaju vlasy skoro vsetkym zenam po porode, bez ohladu na dojcenie...dohanaju to co nevypadalo pocas tehu

mimi
19. júl 2012

@strapco13 aha, lebo tie moje vlasy idu rufom 😀 malicka naposledy krasne pribrala, tak asi potom je OK, no ale aj tak pojdem aspon so sebou, len momentalne je priam nemozne sa dovolat mojej endokrinologicke 😒

boka79
20. júl 2012

@strapco13
@mimi

ahojte, dakujem, tak pockam, o tyzden bude dalsie vazenie, uvidime, stve ma to, lebo uz som vsetko urobila, a stale nijake pokroky na vahe..Umele muurcite nedam, ked tak kasicku. uvidime

erikasadek
20. júl 2012

@strapco13 dakujem prestudujem.... vies 20 rokov vonku robi zo mna blba nerozumiem niekedy novym vyrazom slovenskeho jazyka.. 😉

adelii
20. júl 2012

@boka79 jj,tak ho daavam aj ja-do klbka a vtedy sa mu ulavi...on je skor nepokojny,nevie sa nejako uspat a tak sa na tom prse mrvi a mrvi 😀 ale vacsinou vecer,asi uz z unavy...uz som si zvykla 😅

adelii
20. júl 2012

Baby,je mozne zastavit laktaciu v jednom prsniku?Asi nie,ze?
Lebo z jedneho mi vela tecie mliecko,maly ho nestaci prehltat,potom sa takmer vzdy vela pogrcka-este nestravene mliecko alebo ho boli brusko...aj ked odsajem,stale tecie prudom...ze by som dojcila len z jedneho,len zase neviem,ci sa mi bude stihat tvorit mlieko...