Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

majsan
11. okt 2008

pridam, sa aj ja.Velmi ti dakujem annag.pozdvihla si mi sebavedomie aj pomohla k tomu aby som nevzdala dojcenie a vdaka tebe mam mliecka dost a aj moj malicky je spokojny lebo sa mi laktacia vyborne rozbehla a vyhli sme sa um.dakujem z celeho srdca

3558
11. okt 2008

annag o tebe same chvaly....neporadis mi? moj trojmesacny syn rano sa nedokaze napapt z flase. dva krat potiahne a vytrhne si ju z ust. takto deci mliecka pije aj tri stvrte hodiny. a pri tom mu veeelmi skrka v brusku, lebo v noci papa iba dva krat.o osmej veceria a zobudi sa prvy krat o druhej rano a potom o siestej rano. a to krmenie je hroza. medzi tym ako papa este aj tlaci a pravidelne kaka. ale preco si stale odtrha t flasu z ust to nechapem. pritom je hladny, a nieje nadychany vzduchu, lebo ho medzi tym dam aj tri krat odgrgnut./nemohla som kojit/ vdaaaakaaaaa

annag
11. okt 2008

ahoj zuzana29,

myslím, že má len typickú koliku trojmesačných dojčiat - všetko tomu nasvedčuje - odťahuje sa od fľaše, škvŕka mu v brušku - teda má plyny, kaká, a opakuje sa to pravidelne každý deň a v rovnakom čase. Totiž tak ako sa môže pravidelne vyskytovať kolika podvečer, tak to môže byť v ktorúkoľvek inú hodinu.

Riešiť to teda treba ako pri kolike - skúsiť hlavne v noci podávať Sab simplex, Infacol - teda liečivo s obsahom látky simethiconum, pocvičiť s nôžkami, pomasírovať bruško ... a mliečko mu skús dať až keď sa ukľudní - to nastáva zvyčajne po vykakaní a úniku plynov.

3558
11. okt 2008

dakujem. a to vsetkym kamoskam hovorim ze moj koliky nema.ale on mi pri tom neplace ako pri kolike, ja teda neviem. mrvit sa mrvi, obcas zatlaci do gati, aj sa vykaka nakoniec ale neplace. iba je taky nespokojny. a ked sa vykaka, tak sa zacne usmievat, a viem ze ho mozem prebalit. vdaka

3558
11. okt 2008

a este jeden dotaz.nemohla som kojit, tak krmim z flase.pouzivam avent a MAM antirefluxne a neviem ci po kazdom pouziti ich mam umyt aj jarovou vodou, alebo iba horucou. niekde som citala ze nielen jar ale akykolvek saponat skodi. a ako casto ich vyvarat? vdaka

annag
11. okt 2008

zuzanka, pri kŕmení UM je vždy veľké riziko, že sa mliečko kontaminuje zvonku - buď z cumľa alebo z fľaše. Následkom bývajú pomerne časté infekčné ochorenia tráviaceho traktu bábetka. Určite, zvyšky saponátu sa môžu do mliečka dostať tiež. Ideálne je sterilizovať fľaše a cumle stále, umyť pod horúcou vodou a potom aj vložiť do vriacej vody aby sa vysterilizovali. Práve preto dostať kúpiť sterilizátory fliaš, aby ich mala mamička vždy sterilné. A stojí za úvahu si ho zabezpečiť. 🙂

lyly
11. okt 2008

annaq, aj ja si rada citam tvoje prispevky, velka vdaka, ze si tu medzi nami.
trosku to zneuzijem a tiez poprosim o radu. moja mala ma dnes rok a este stale neprespi celu noc (budi sa aj 3-4x). stale chce byt v noci na mne pricucnuta, mlaska a pokym jej nedam cucnut tak spusit plac. cez den jej nerobi problem pit z flase. ale v noci spusti hrozitansky rev, ked sa priblizim s flasou caju, vody, alebo mlieka, uplne ju odmieta, jeduje sa a vrieska. este stale ju kojim (len v noci a rano), ale neviem kolko tam toho este mam, uz som z toho velmi unavena .

weroni
11. okt 2008

no mne neostava nic ine ako sa tiez pridat 🙂 fakt super ze tu jesto takehoto cloviecika 🙂
no a myslim si ze taketo krasne dakujem je fakt paradna odmena 😵

ozaj my tu mame aj otecka? 😀 🙂

matisse
11. okt 2008

S radostou sa pripajam, dakujem Anna, si skvely Clovek, nech Ta Pah Boh pozehna a Tvoju rodinu 🙂 A samozrejme zelam rychly a bezproblemovy porod a hladne zdrave babatko 😀

3558
12. okt 2008

velka vdaka anna

evixa
12. okt 2008

pripajam sa k vdacnym mamickam. Ako pre prvorodicku su pre mna tvoje prispevky velmi prinosne. Navyse ma svojim nadsenim pre kojenie "nutis" hladat jeho caro aj pre mna samu (tedy aj s mojim krpcom) 🙂 Zelam teda uspesny porod a rychlo sa vrat medzi nas 🙂 A ak by sme ti mohli s niecim poradit... 🙂 😉

dudricka
12. okt 2008

Aj ja sa pripajam k vdackym maminam, rada citam tvoje prispevky a vzdy sa s nich nieco nove dozviem,aj ked som zdr. sestra tolko toho o kojeni zdaleka neviem ako ty anna. Dakujeme ze si Anna a zelam ti pohodove dotehulkovanie a krasny zazitok s porodu a hlavne bezproblemovy porod. 😉

annag
12. okt 2008

ahoj lyly,

veľmi Ti neporadím, odstavenie bábetka je skôr psychická záležitosť. A na každé bábetko zaberie iná finta. Moja skúsenosť je, že bábetká sa najlepšie odstavujú po roku - roku a pol. Teda ste na začiatku obdobia, keď to väčšinou dokáže bábetko ako tak akceptovať. Nie je problém odstaviť bábo cez deň, problém je odstaviť v noci. Čím viac s ňou budeš bojovať, tým horšie to budete obidve zvládať. Bábetká vedia o svoj prsník neskutočne bojovať a nakoniec sa aj tak odstavia vtedy, keď to ony samé uznajú za vhodné. Preto moja rada je - trpezlivosť, radšej mesiac dva počkať, nech ešte viac vyspeje. Uč ju len na vodu, tak to pôjde najlepšie, pre vodu sa jej ani neoplatí vstávať. Ideálne by bolo, aby si ju dala na noc do inej izby a vstával by k nej manžel alebo iný člen rodiny. Každopádne, ak teraz takto lipne na prsíčku,tak ešte pár týždňov vydrž, aby ste sa zbytočne nestresovali. A cez deň jej trpezlivo vysvetľuj, že mliečko nie je, bábetká chápu viac než si myslíme 🙂

lyly
12. okt 2008

annaq, dakujem ti velmi.
moj muz chodi spavat do inej izby, potrebuje byt vyspaty, takze nehrozi, aby k nej vstaval on. budem trpezliva. mne sa zda velmi rozumna ta nasa krpana, cez den je uplne perfektna, ale v noci, no comment. cez den toho vela nezje, je ako vrabcek, da si par lyziiek a 3 hodiny nepotrebuje jest, lieta jak sarkan, stale je v pohybe a v noci to asi dohana, co nezje cez den.
vdaka za povzbudenie a prajem vsetko dobre 🙂

lila794
13. okt 2008

Anna, ved ty uz ides pomaly rodit???? 😉 ja som uz v 39tt rodila! Tak ti prajem krasny zazitok, krasne zdrave babulko a veeeela Bozieho pozehnania!!!

martija
13. okt 2008

annag,ja sa musim tiez pridat.Ty mas jednoducho strasne velke srdiecko - pozri kolko sa nas tam voslo!!!a to je len zaciatok....Dakujem aj ja za nas dvoch!!!!!vela stastia prajeme

alica147
19. okt 2008

rozširuje dnes rady vdačných mamičiek a aj ja dakujem Annag za záchranu kojenia 🙂

matinka
19. okt 2008

annag, ja som uz sice dakovala, ale chvaly nikdy nie je dost 😉

slavica2
19. okt 2008

annag myslis, ze sa da vratit ku kojenii? myslim, aspon k odsavaniu, aj ked som posledna dva tyzdne neodsavala? dakujem za radu a prajem bezproblempvy porod 🙂

zuzube
19. okt 2008

aj ja sa pridavam a dakujem najsamprekrasnejsie ako sa len da 😀 a samozrejme aj vam ostatnym 😉

annag
19. okt 2008

slavica, 6 týždňov - dá sa, len by to chcelo veľa úsila a čím skôr začať a zohľadniť príčiny, prečo sa Ti nedarilo doteraz 😉 🙂

ededik
21. okt 2008

Aj ja veľmi ďakujem. 😵

bihan
22. okt 2008

Pridávam sa do radu, si úžasná ženská a tvoje slová mi hrozne pomohli 😵

adka10
24. okt 2008

Pridávam sa aj ja, Annag, veľmi ti dakujem, si úžasná osôbka s dobrým srdiečkom a veľkou ochotou pomôcť. Bez tvojho povzbudenia a dobrých rád by som kojenie už vzdala. Prajem ti rýchly a bezproblémový pôrod a krásne zdravé dieťatko. 🙂

vejinka
25. okt 2008

no aby som nahodou nezostala medzi poslednymi co dakujuuu takze aj ja velmi dakujem za tych par riadkov ktore erikovi pomohli...a dakujem aj za to ze citis s nami ked mame hociktora aj ten najmensi problem no pre nas je to otazka zivota a smrti 😉 nebyt teba a tvojich raaad vela deti by sa uz zivilo len umelym mliekom...si ozaj vzacna zena ktora si zasluzi len to najlepsie a toto co pre teba dievcata urobili..myslim verejne podakovanie je len malickost oproti tomu co ty robis pre nas 😵 takze anicka tiez ti prajem bezproblemovy porod a aj ked urcite viem ze na kona budes chodievat pomenej..o to viac si budeme vazit kazdy tvoj prispevok..pises zo srdcom velkym ako svet..este raz vdaka 😵 😵 😵

katuska.
26. okt 2008

aj ja sa pripajam.. keby nie rad nasej anicky, tak uz davno nekojim. uz som davala malemu viacej UM ako MM a annna nam pomohla to zachranit.. 😔 a klobuk dole pred mamickou troch deti, ktora nezistne pomaha vsetkym, ktorym vie..

myslime na teba, ani, aby ti to bolo odplatene na zdravych detoch a spokojnej celej rodinke. naozaj vdaka!!

3558
26. okt 2008

annag tak nech ti to dore dopadne a nech sa co najskor vratite dommov a hlevne vela zdravicka. 🙂

annag
26. okt 2008

ďakujem dievčatá, ste zlaté, držím Vám palce, pri dojčení málo starostí a veľa radosti, rada by som ešte pár dní pobudla 2 v 1, nám je na rozdiel od nedočkavých tehuliek takto dobre 🙂

kubkovka
27. okt 2008

annag, aj my so zuzkou ti dakujeme za psychicku podporu v najhorsich chvilach, vrela vdaka a bezproblemovy porod ....a ak budes mat cas, mala uz nejakych desat dni nekakala, vetry ma, brusko ju neboli, ale nekaka, tak neviem ci je to ok alebo nie....vdaka

saska.t
28. okt 2008

kubovka ak je mala plne kojena lekar mi povedal ze do 14 dni uplne v poho bez kakania ale boli tu aj rekordmani, ktori po 18 - 20 dnoch a boli uplne zdravucky 😀