Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

mayka
4. mar 2010

annaq, dakujem za odpoved. Podvecer som si odsala aspon 60 ml a dala som jej to z flasky. Viac si odsat rucnou odsavackou neviem.
Dala som jej pred spinkanim nurofen lebo mala trosku zvysenu teplotu a doktorka mi hovorila ze mozem ak bude moc nervozna . Pred spanim sa mi napapala ale bol to teda boj. 😝 Bradavky uz mam ponatahovane a trosku pobolievaju.

Citala som si vcera aj tvoj clanok o dudlikovani a je pravda ze ja som jej davala cumlk kedykolvek ked zamrncala pocas dna. Takze uz som to obmedzila len ked bude spinkavat a snad sa to troska upravi. Ona ten dudlik aj tak vypluva ked zaspi. Netusila som ze to moze mat taky vplyv.
No asi robim kopec chyb podla toho co pises. Prebalujem pred papanim, a sem tam asi aj nevediac natahujem cas a vecer som ju donutila prisat sa. Chuda moje.
Ako casto je dobre dietatko v tomto veku dojcit? Alebo skor co je normalne? Este sa nam nestalo zeby mala dlhsiu pauzu viac ako 4 hodiny pocas dna. Tak zato som bola trosku v strese.

Rano sa ozvem co a ako. Zatial dakujem.

🙂

annag
4. mar 2010

mayka, hlavne fľašu preč, najmä v takejto situácii je to extrémne, ale extrémne nebezpečné, môže sa pre fľašu odstaviť navždy. V najhoršom prípade lyžičkou či pohárikom.

ako často - dojčíme na požiadanie. V čase štrajku stačí ak pije hoci len 3-4 krát za 24 hodín - ale to je orientačné, lebo nevidím, ako intenzívne na prsníkoch pije. a naopak, nič neobvyklé je dojčiť aj 12-15 krát za 24 hod. každý deň môže byť iný

mayka
5. mar 2010

annaq,
takze noc prebehla pokojne a aj papala 2x. Ale rano zasa odmieta sa prisat. ☹ Som zufala. Nejde mi odsat mlieko odsavackou.
Snad si to rozmysli. Dnes bude bez dudlika. Skusam si ju prikladat kazdych 15 min ale nenutim ju. Akonahle zbada prso tak spusti krik. ☹ Ale inak je vesela a smeje sa.

annag
5. mar 2010

mayka, nenúť ju každých 15 minút, počkaj i viac hodín. Napr. ju vezmi vonku na prechádzku a potom ju skús priložiť . V Inej polohe, v inom prostredí ...

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet...

pata31
5. mar 2010

Ahojte...chcem sa spytat ohladom nocneho krmenia, plne kojim a mala mi v noci spi aj 8 hodin v kuse...vcera som sa v casopise dieta docitala, ze by som mala odsat po tych troch hodinach, ako by mala bambula normalne papat..lebo ze potom sa znizuje tvorba mlieka...je to pravda? Lebo ja neodsavam a rano okolo 4h.,ked sa zobudi, tak mam dost naliate prsia, ale ona to skoro vsetko vypije. Zo zaciatku, po porode, som mavala take naliate prsia, ze som odsavala v kuse a nosila som mliecko aj na porodnicu, teraz uz ani neodsavam, mala toho uz dost spapka.

julianka99
5. mar 2010

Ahoj Annag,
opäť sa obraciam na Teba s prosbou o radu, doteraz som to nejako neriešila ale už by som to rada napravila...
Ide o to že naša dcerka sa nechce dojčiť inde ako doma... akonáhle kojim inde, tak sa odvracia a obzeraá prostredie... A ešte k tomu doma kojime iba po ležiaačky tak aj vonku musím hladať takéto riešenia čo je dosť ťažké. Začala som kojiť poležiačky asi v druhom mesiaci, kvôli silnému toku mliečka .. mala sa zakuckávala po sediačky.. a ked ležká krásne pije... občas pije ešte aj po seidačky ale je nepokojná.
Myslíš že sa s tým dá niečo spraviť, aby mi mala pila po sediačky mimo domova? hm? Sama neviem či ju mám takto mučiť, lebo sa jej dosť nepáči ked si ju prikladam po sediačky... :/ Dakujem pekne za radu papa

given
5. mar 2010

Julianka, to presne zacal robit aj moj maly, ked bol cca v 5.-6.mesiaci, podla mna je to normalne, obycajna detska zvedavost. 🙂 Stale otacal hlavkou, vsetko chcel vidiet, ked bol v novom prostredi. Vacsinou som sa otocila tak, ze pozeral niekde do rohu, aby ho to nerozptylovalo. Aj my doma kojime po leziacky, ale ak je to nutne, vie sa napapat aj v inej polohe.

zuzabluza
5. mar 2010

Ahoj Annag, prisla som si sem znova po radu. Moj syn sa zacal pred casom budit vzdy, ked som si isla lahnut a celkovo sa zacal budit ovela castejsie ako predtym. Ako som si precitala, je to normalne. Skusila som to vyriesit tak, ze som si ho zobrala do postele a myslela som, ze sa to zlepsi. Ale stalo sa nieco, co som necakala 😲 . Syn odmieta spat na posteli. Ked ho totiz v noci nakojim a pokusim sa ho polozit vedla seba, spusti plac. Neda sa utisit inak, ako ze si ho zase zoberiem a ulozim do polohy ako pri kojeni. Cize teraz spava celu noc na mne. NA jednej strane mi to nevadi, nemusim vstavat, len mu ponuknem prsnik, ale spim posediacky 😀 . Myslis, ze mame sancu, aby sa to casom zmenilo a dokazal spat aj sam ? Dakujem.

bednarovaa
5. mar 2010

Ahoj Annag,
prosim porad ako najsetrnejsie a co najuspesnejsie odstavit dieta od dojcenie. Nasa mala zabka ma 16 ale o par dni uz 17 mesiacov. Je to sikovne a zdrave dieta. Este stale ju dojcim, v com zacinam vidiet problem. V noci sa budi aj 3x a ziada sa k nam do postele a na prsnik, hlavne k ranu. Nema zabrany sa mi hrabat pod trickom kdekolvek a kedykolvek. Ja zacinam byt cim dalej vycarpanejsia. To by sa vsetko dalo zvladnut, kedy sme sa nechceli pokusit o dalsie babo. Pred pol rokom som prekonala mimomaternicove tehotenstvo, kde mi odobrali jeden vajcovod. Neviem co je na tom pravdy, ale bolo mi povedane, ze aj dojcenie ma na tom svoj podiel.
Aj keby to nebola pravda, ak sa mi podari otehotniet, odstaveniu sa nevihneme.
Takze ako odstavit dieta od prsnika. Kojim este stale na poziadanie malej cca tak 3x denne a 3x v noci. Ked nam idu zubky alebo je chora ci ockovana je na mne prisata aj 24hodin :( Dydka je pre nu hracka, cumlik aj papka 🙂
Dakujem

mayka
5. mar 2010

annaq. dobre nebudem ju nuit a budem cakat na nasu chvilku. Inak okolo desiatej sa dobre napapala tak snad to bude ok. 😉 velmi dakujem.

jamar
5. mar 2010

Takisto sa pripajam k mamickam hladajucim odpoved 🙂
Zaujimalo by ma, ako zistim, ze mliecko, ktore si malicka vytiahla jej staci? Kojim cca kazde dve hodiny. Malicka sa koji aj 45min. az hodinu, ale popri tom sa s bradavkou aj hra ako s dudlom, resp. nepocujem ju nejako hlasno preglgat, tak neviem ci je mozne, ze taha aj v tomto pripade. Kojim az dovtedy, kym mala sama nepusti bradavku. Vacsinou zaspinka, dame odgrgnut ale akonahle polozim do postielky, prebudi sa a zacne plakat. Znamena to, ze jej mliecko nestacilo? Bojim sa, ze jej nedokazem dat tolko mliecka, kolko by potrebovala. Chcem aby z nej bolo spokojne napapane babatko.

annag
5. mar 2010

pata31

- laktácia sa skutočne môže dlhou prestávkou trochu utlmiť, no pokiaľ cez deň často dojčíš, laktácia je výborne rozvinutá, prsníky aktívne ponúkaš a bábo ich dobre vyprázdňuje, tak odsávať nemusíš. Radšej si dobre pospi, aby si vládla neskôr. Pretože deti okolo polroka sa často začnú samé často budiť, je to bežná fáza ich vývinu 😝 😅 . AK sa stane, že sa laktácia trošku utlmí, bábo si s tým hravo poradí - začne sa prsníkov dožadovať častejšie, začne sa skôr budiť, ono si svoje mliečko vyrobí. 🙂

http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

annag
5. mar 2010

julianka99 - zataiľ by som to neriešila. Príde leto, malá bude strašia a začne i sama vyhľadávať rôzne často až akrobatické pozície. 😅 . Určite ju nenúť, len tak pozvoľna skúšaj, či jej iná poloha časom nesadne . 🙂

annag
5. mar 2010

zuzabluza , no z dlhodobého hľadiska by to bolo fakt náročné spanie 😀 .

Bolo by fajn začať ho v noci dojčiť v polohe po ležiačky. Skús si ho na posteľ prekladať s prsníkom v puse, opatrne vlastne prejdi na polohu dojčenia po ležiačky. Kopec mamičiek si dobre priloží bábo po sediačky a až tak sa spolu s prisatým bábom položia na posteľ. Odtiaľ je už len krôčik k spaniu bez prsíčka a na posteli. Nechaj mu bradavku v puse kým trošku hlbšie nezaspí, potom ju opatrne vytiahni, ale nechaj mu ju pri nošteku - aby cítil jeho vôňu, možno si pár krát pusinkou naprázdno pocmuká akoby sal a následne by mal i spokojne zaspinkať. Možno sa to nepodarí hneď, ale pomaličky si určite zvykne. 🙂

annag
5. mar 2010

bednarovaa ,máme rovnako staré Aničky 😅

- na dojčenie sa zvaľuje všeličo, ale ozaj je v tomto prípade nevinne . Anička je ešte maličká, preto ešte prsník vyhľadáva. Ako sama píšeš, ak jej idú zúbky, je nervózna, dojčenie jej pomáha prekonať náročné obdobie, nervozitu, podráždenie, stres.
Dojčenie nie je len kŕmenie, má aj iné, rovnako dôležité funkcie. Dojčením si upevňujete vzájomný vzťah. Často sa mamičky sťažujú , že sa bábo neustále dožaduje prsníka. Je to normálne, ale vždy to má nejakú príčinu, ktorú môžeme skúsiť nájsť. Bábetko nám častým dojčením čosi naznačuje. Napríklad únavu alebo nudu, hlad či smäd... Skutočne veľmi často sa jedná o obyčajnú nudu. Niekedy sa nudí, lebo musí byť tam, kde si to práve neželá, alebo musí robiť činnosť, ktorá ho už nebaví. A naopak, môže to byť preto, lebo je preťažené podnetmi a potrebuje vypnúť.
Ako píšeš dydka je pre ňu cumlík, hračka, papka. Je pre ňu stále stredobod vesmíru. Každé bábo raz k odstaveniu dospeje, u nej ten čas ešte nenastal. Chápem, že si praješ už druhé bábo, na druhej starne by sme mali brať do úvahy i potreby staršieho dieťatka. Nie je celkom fér, ak na úkor rodičovských prianí a plánov sa jeho vlastné priania potláčajú. Ako vo všetkom, aj pri odstavení je ideálna dohoda. O pár týždňov - mesiacov sa dostane do veku, kedy bude viac chápať potreby iných, bude sa s ňou dať o odstavení rozprávať, vysvetľovať .

S novým tehotenstvom príde i úbytok mliečka vďaka hormonálnym zmenám. Veľa detí sa v tom čase dobrovoľne odstaví. Preto je ideálne nechať čas plynúť, keď sa nové bábo v brušku zahniezdi, maličká sa prsíčka zrejme ľahko vzdá. Odporúčam teda ešte pokračovať v dojčení, prsíčka už neponúkať, ale ak si ich vypýta, tak ich neodmietnuť. Ak chceš laktáciu viac utlmiť, tak dojči viac dojčení za sebou z toho istého prsníka. Napr. cez deň len z pravého, v noci ľavého. Takto sa laktácia plynule utlmí a pri slabom toku mliečka bude malá skôr ochotná prsíčka sa vzdať. 🙂

http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/12/tandem...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/20/dlhodo...

annag
5. mar 2010

jamar. maličká bola 9 mesiacov v brušku a teraz má spinkať v postieľke , jasne , že sa v nej necíti dobre a pýta sa k mamičke 🙂

skús si prečítať tieto články, snáď Ti pomôžu. AK nie, tak mi vyplň prosím dotazník

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-do...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ma...
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...

monicka101210
6. mar 2010

ahoj annag, citala som vela prispevkov ale nenasla som rovnaky problem ako mam ja vsetky ich nevladzem citat.potrebovala by som poradit ohladom dojcenia ak sa da....mam vela mlieka.odsavam tak po dvoch hodinach a pred tym ako ide maly jest lebo papa hltavo a casto sa dusi,z jedneho prsnika mam silny spustaci reflex.dojcim po sediacky a pod malym mam vankus skusali sme aj po leziacky ale aj tak sa dusil.niekedy place hned jak ho dam dole z prsnika ze si ani nevie odgrgnut niekedy je kludny.moze sa stat ze si vela odsajem a neostane mu tam aby sa zasytil? toto neviem odhadnut.mam pocit ze vypije viac ako brucho zvlada ked ho dam dole skor tak si pyta neviem odhadnut kedy mu staci.a mam pocit ze si zvykol na ten silny prud lebo ked je tam menej mlieka tak je nervny ze musi tahat.nasla som taku polohu kde je babo na bruchu ale zde sa mi to divne prebabo aby jedlo na bruchu.dufam ze to je zrozumitelne... dakujem za odpoved monika

bianocka
6. mar 2010

Ahoj Katka.
Chcela by som Ta poprosit o radu. Moja mala ma 8,5 mesiaca, meria 71 cm a vazi cca 7,6 kg. Narodila sa s hmotnostou 3,7 kg a ako polrocna mala cca 7 kg. To znamena, ze za posledne 2,5 mesiaca pribrala len velmi malicko, dokonca posledny mesiac len nejakych 100 az 150 g (co moze byt aj prave vypite mliecko ☹)
Chcem sa Ta opytat, co si o tom myslis.
Plne som ju kojila do 6 mesiacov.
Potom som zacala na obed zeleninku, neskor aj na veceru ryzovu kasu z materskeho mlieka, neskor plus ovocie. Teraz uz aj masko.
V poslednej dobe cez den uplne odmieta kojenie, takze jej davam ovocnu vyzivu aj medzi obedom a vecerou.
Rano sa koji dva krat (ranajky, desiata), vecer vacsinou raz pred spanim. Cez den uz takmer vobec nechce, ani po jedle, ani pred jedlom ☹ Dost ma to mrzi, nechcem, aby sa odstavila.
Prosim, napis mi na to Tvoj nazor. Je to pomale priberanie normalne? Aj to, ze sa odmieta cez den kojit?
Inac je velmi ziva, zlata, pekne spinka celu noc, vela sa hra na zemi, kotula sa, plazi, robi mostiky 😅 A podla mna je aj "fajna", vobec nie chuda, ma tucnucke stehienka 🙂 A aj fajne brusko, ked sa napapa.
Vopred dakujem za Tvoje cenne rady.

bianocka
6. mar 2010

PS: poslala som aj vyplneny dotaznik 😅

pata31
6. mar 2010

Dakujem, Annag! 🙂 A je pravda, ze cez den pekne kojime, kazde tri hodiny, aj ked niekedy po papani zaspi tak na pol hodky az hodku a potom chce zase papkat, tak do tych dvoch hodin jej ponukam jedno prso a az po troch hodinach jej dam z druheho...dufam, ze to je takto ok, aby som kojila co najdlhsie.

julianka99
7. mar 2010

Ahooj Annag,
rada by som sa Ťa spýtala ohladom bradavky. Malinkú pekne kojiím.. ale posledné dva dni, ma hrozne bolí pravá bradavka.. nič tam ale nevidím... vôbec už som ju skúmala viackrát... prsník vyzerá byť tiež ok... Neviem či to nebude tým, že z neho kojiím ráno a to v posteli a niekedy na nom aj zaspí.... a ja tiež spím a potom ma to bolí... tak neviem... čo myslíš? Sem tam ma v tom prsníku tak bodavo pichne... hm... tá bradavka ma tiež bolí len ked ju ona stlači alebo ja si ju stalčim.. taká bodavá bolesť... 😒

annag
7. mar 2010

lulinka99 - skôr by som povedala, že pôjde o mliečny pľuzgierik, možno je schovaný niekde hlbšie v bradavke. Skús si bradavku dobre prezrieť po dojčení, resp. po odsávaní v teplej sprche, kedy by mohol byť naplnený mliečkom a teda i viac viditeľný. Pokiaľ je správne prisatý, nemalo by pocuckávanie vôbec bolieť, ani bradavka trpieť. I keď je pravda, že ak zaspí a Ty tiež, môže na prsníku visieť a tým bradavku poškodzovať.

annag
7. mar 2010

bianocka, priberá primerane na svoj vek, deti mávajú obdobie, kedy priberajú málo, malá sa drží svojej krivky, od narodenia. Menší prírastok u Vás môže byť ovplyvnený tým, že príkrmy nemali takú kalorickú hodnotu ako MM. Ale ozaj, 150 g je v norme.
Môže byť už i mierne anemická, najmä ak si neskoro začala dávať mäso a menej často sa dojčila. Anémia je u detí bežná, lebo rastú a zásoby železa si rýchlo míňajú - to však isto posúdi lekárka v poradni. Ak dojčenie odmieta, nič s tým nenarobíš, môže to byť tým, že nemá kedy,lebo sa rozpytľuje. Samozrejme, cumeľ tu zohráva tiež veľkú, možno zásadnú úlohu. Pretože bábo, ktoré cumeľ nepozná, ide na prsník a predsa len aspoň čo to potiahne. Tým dostane do seba mliečko a zároveň i udržiava vysokú hladinu prolaktínu. Chápem, že cumeľ už len tak ľahko nezrušíš 😀 , no ak by sa Ti aspoň občas podarilo vymeniť ho za prsíčko, tak by neuškodilo. Pokús sa jej pri každom dojčení ponúkať obidva prsníky. Odsávanie určite pomáha udržiavať laktáciu, ak Ťa to nezaťažuje, urobí teraz veľkú službu, keďže tak dobre v noci spinká. Dojčí sa dostatočne, ide len o to, aby sa produkcia mliečka zriedkavým dojčením príliš predčasne neutlmila.

annag
7. mar 2010

monicka101210 - budeme musieť laktáciu utlmiť, len mi prosím vyplň dotazník, aby nám neušli súvislosti.

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...

bejkka
7. mar 2010

Ahoj annag, môj malý sa v noci budí každú hodinu na dojčenie - a fakt aj aktívne pije. Prsník mu stláčam a ak potrebuje, ponúkam aj druhý. Som z toho už riadne unavená, keďže kojím po sediačky - ináč piť nechce. Trvá to už 2 týždne. Viackrát si mi poradila - stláčanie a striedanie prsníkov, tak dúfam, že aj teraz. Cez deň pije tak každé 2-3 hodiny. Od narodenia sa mi nestalo, že by spal dlhšie ako 3 hodiny.

annag
7. mar 2010

bejkka - ak bábo potrebuje rásť, potrebuje i veľa mliečka piť. Veľa ho piť bude, ak ho bude piť častejšie. Keďže dojčíme na požiadanie, nič s tým nenarobíme. To, že pije často neznamená, že mu MM nestačí po nutričnej stránke, stačí, len ho musí piť. Tu je najväčší problém to, že ste si nenašli vhodnú polohu po ležiačky. Skúsila si si ho priložiť po sediačky a s takým prisatým si opatrne ľahnúť? Tak sa to zvyčajne skôr podarí.

joanna333
7. mar 2010

ahoj annag. citam tvoje prispevky, vela mi to da, a potrebovala by som tvoju radu. mam 3 tyzdnovu dcerku, ktora sa narodila 4kilova,ale tym ze som rodila cisarskym a mlieko sa mi spustilo az na 4.den, malinka schudla az 500g. doktorkam sa to nepacilo, a aj ma nahovorili na UM, i ked som im tvrdila ze mlieka budem mat dost, len musim byt doma v klude. a tak aj bolo, nevzdala som to, mlieko sa mi zacalao pekne tvorit, vela pozitivnej energie som ziskala aj prostrednictvom tvojich prispevkov, za poslednych 9 dni pribrala 250g. prve dva tyzdne som dojcila tak ako to odporucas aj ty, casto prikladat, dojcit z oboch prsnikov. teraz som chcela zacat dojcit len z jedneho prsnika kvoli zadnemu mliecku, len mam pocit ze mala po 10 minutach uz nema co pit,lebo len tak cucka a neprehlta a ked jej ponuknem druhy tak opat zacne pit. prosim porad co mam robit. stolicu ma casto len je vacsinou zlto zelena a to je vraj preto ze pije hlavne predne mlieko. mam ju nechat na jednom alebo jej davat aj z druheho? alebo si mam odsavat ked dopije? dakujem vopred...

monivo
7. mar 2010

annag, hledala jsem nějaké info o šátcích a jedna maminka, která má doma také nedonošené miminko mi psala, že se jí osvědčil babyvak, že pro ní bylo složité (třeba u doktora) vázat atd. http://www.babyvak.cz/index.php?ln=cz&nc=126799...
Je to taky vhodná varianta?

Jinak jsme dnes již čtvrtý den zkusili přikládat. Terezka včera vypila 20ml a dnes 40ml, přičemž předepsanou dávku má 34ml, tak snad to tak půjde i dál.

annag
7. mar 2010

joanna333 - super, si šikovná 🙂 🙂 🙂

- ak bábo na prsníku neprehĺta, tak nepije žiadne mliečko - ani predné, ani zadné, takže sa ani dosýta nenaje. To znamená, že ak na prsníku napriek stláčaniu nepije, len saje naprázdno , samé sa spokojne prsníka nepustí, malo by ísť na druhý prsník, hoci i ako polročné či ročné. A bude piť mliečko z druhého. A ak sa vráti opäť na prvý i druhý prsník, tak to bude super. Lebo kým z jedného pije, v druhom sa presúva mliečko pod dvorec a pri opätovnom priložení opäť pekne pije - práve to tukové zadné mliečko.

- ak nastane situácia, že sa sama začne prsníka púšťať a zaspí a o krátky čas sa preberie, tak vtedy má zmysel ponúknuť rovnaký prsník. Najskôr dopije ten a až tak prejde na druhý. No ak sa nepustí a saje naprázdno, hoci na druhom pije intenzívne, potrebuje určite ešte obidva prsníky. To, či bábo potrebuje len jeden prsník alebo obidva, o tom rozhoduje ono - Ty len pozoruješ jeho správanie a podľa toho prsníky ponúkaš. Každý deň môže byť iný, a aj v rámci dňa to môže byť rôzne.

- dieťa môže mať i žltozelenú stolicu, ak priberá, je to v poriadku a netreba ju vôbec riešiť.

zuzulik
8. mar 2010

ahojte...srdecne pozdravujem annag, ktorej rady citam uz dlhu dobu, este ked sme malu nosili v brusku...a vlastne sme ani nevedeli ci to bude dievcatko alebo chlapcek.
Nasa Zoe sa narodila CR, mliecko nabehlo uz asi 3 den a je ho dostatok ( klop,klop). Mala sa narodila s vahou 3140g, prepustali nas s vahou 3100g a o 3 dni po prepusteny, mala malinka u pediatricky ( poobede ) vahu 3220g.
Dr. vravela, ze to je dost a ze jej to staci aj na tyzden, ze by nemala tak vela jest...
Podla mna ale vela nepapa, kojime cez den kazde 2-3 hodinky, niekedy na ukludnenie, ked place aj castejsie, ale to sa prisaje len na chvilinku. Inak pije cca 10 min. V noci pije cca kazde 3-4 hod. a krasne spinka. Stolicu ma zltu ako prazenicku...
Chcem sa spytat, ci kojim spravne a v spravnych intervaloch, myslim si, ze mala vie kolko mliecka potrebuje a je hlupost jej nedat, ked sa dozaduje ....
A tiez by ma zaujimalo kolko ma take male babatko tyzdenne priberat...

Velmi pekne dakujem za odpoved a vsetkych maminkam prajem vela radosti s miminkami 🙂