Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

latvia
21. aug 2010

@olifcek nie 😉

bashka
21. aug 2010

@strapco13 no jasne, to uz je dost brutal, ale to som len pre ilustraciu, lebo niektore maminy si vobec ani len nevedia predstavit co to je 😉

iwuskaaa
21. aug 2010

Ahojte babenky 😉 ,
máme týždňového synčeka Tomáška, ktorý je žiaľ zatiaľ v inkubátore, zistili mu bacila 😒 . Mliečko si odsávam, každé tri hodiny, zbieram a mrazím, nosím Tomáškovi. Chcem sa spýtať, koľko by mala byť produkcia mliečka na jedno odsatie? Mne sa podarí odsať cca 120 - 125 ml na jedno odsatie z oboch prsníkov, čo sa mi zdá málo. Aké máte skúsenosti Vy? Ďakujem Vám krásne za všetky odpovede!
Pijem čas na podporu tvorby mlieka, homeopatiká, meltu. Snažím sa byť v pohode, aj keď nie vždy sa to dá, keďže synčeka nemáme pri sebe doma 😢 .

prsky
21. aug 2010

@iwuskaaa ahoj, mne sa to zda celkom fajn mnozstvo, ale myslim, ze ta "spravna produkcia" neexistuje - najspravnejsia je vzdy ta, ktora vyhovuje tvojmu dietatku. s odsavanim to mas tazsie, mozno ti pomoze tento annagin clanok http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...

miska1981
21. aug 2010

@strapco13 tak vecer som jej dala este zo spania, to tahala, aj rano o siedmej ked sa zobudila hladna pekne pila.
potom uz len trosku.
aj pred chvilou som jej dala po troch hodinach a tiez pila len chvilu.
to nie je hladna? ja tomu nerozumiem, ze by jej to stacilo?

@vejula vejulka snazim sa casto prikladat, ale ked nechce nedonutim ju ani za nic.
pijem vineu az mi je z nej zle, uz ju nemozem ani citit, ale tak pijem, aj caro pijem, aj tie vitaminy more milk plus.

ja uz neviem, ze by jej tak malo stacilo?
teraz som jej este skusila dat a len co zistila, ze je to prso rev ☹

michaela80
21. aug 2010

@miska1981 ten more milk plus zabera? uz som tiez nad tym rozmyslala ze to kupim...

gabika7706
21. aug 2010

@michaela80 zabera ale nie je to take ucinne ako cista mleta senovka s benediktom 😉

michaela80
21. aug 2010

@gabika7706 kde to kupim?

gabika7706
21. aug 2010

@michaela80 ja som to aj normalne v lekarni kupila, objednali mi to bez problemov, vies to kupit aj tu http://sk.motherlove.eu/?q=node/14 maju aj na stranke zoznam predajni, kde by mali ich vyrobky mat http://sk.motherlove.eu/?q=node/6 alebo si skus vyhladat i-net obchody ake maju ceny (najma prepravne..) a objednat takto

miska1981
21. aug 2010

@michaela80 myslim, ze tak do dvoch dni zabera, ale dnes mam zas pocit menej mliecka, tak neviem ci naozaj zabera, alebo je to len placebo efekt 🙂 ja pijem aj vineu, aj caro, aj kojaci caj, tazko povedat co z toho zabera, ale mam pocit, ze ked vypijem nieco teple, napr. to caro tak je to najlepsie, ale aj po vinei citim, ze sa mi nalievaju prsia a po ciernom pive.

michaela80
21. aug 2010

@gabika7706 ale kde si kupila tu mletu senovku...v lekarni ?alebo cez net...

gabika7706
21. aug 2010

@michaela80 mletu senovku a tinkturu benediktu lekarskeho som kupovala v bylinkarni

michaela80
21. aug 2010

@gabika7706 tak to asi tazklo kupim u na sv zapadakove... 😀 😀 😀 😀 😀

gabika7706
21. aug 2010

@michaela80 zajtra odchadzame na tyzden na dovolenku, inak by som Ti to mohla kupit, ak by si mala zaujem a poslat. No ked som tam bola minule, benedikt nemali (uz dlhsie ho nemaju)...

nevesta
21. aug 2010
strapco13
21. aug 2010

@miska1981 predpokladam, ze ked ides kojit v hlave uz mas stres, ze co ked odmietne...toto mala citi a reaguje na tvoj stres odmietanim
ak mas moznost..vykasli sa na domacnost zajtra, nech navari tao alebo pizzerka /alebo ina donaska do domu/...vytvor si intimco s malou na posteli, hore bez, nenut ju cuckat, len nahod prijemnu uvolnenu atmosferu..nech si zacne znova prsko spajat s kludom, nehou..a ona zabudne na bojkot
zatial staci ked ju kojis v noci a rano, ked sa pekne napapa + take male cucnutia popri tom

gabika7706
21. aug 2010

@nevesta ano, ale toho caju by si musela vypit na litre a litre...predsa len, je to len vyluh, tinktura je ovela silnejsia

michaela80
21. aug 2010

Nasa mala uz druhy vecer bojkotuje prsnik po kupani...zacne sat a v zapeti sa rozplace a to je stale dokola kym neprejde plac do vreskotu a potom zaspava hladna...asi je na vine to kupanie...bud je to pre nu neskoro alebo uz fakt neviem..kupana bola az po 8 i vcera i dnes lebo takto sa zobudila...

michaela80
21. aug 2010

@gabika7706 ak by som to nezohnala tak ti poslem IP...dik

strapco13
21. aug 2010

@michaela80 skus posunut kupanie na skor..alebo ju nekup kazdy den
kupkanie vacsinou deti uspava..prijemna tepla voda...ona je potom leniva tahat

michaela80
21. aug 2010

@strapco13 budem musiet vyskusat..kupeme ju nastriedacku jeden den vanicka a na druhy tummy tu...len teraz v tom case tuho spinka ked sa ma kupkat a po 8 je to uz asi pre nu neskoro..ale ten plac pri kojeni je hotova katastrofa..hlada ako diva ,prisaje sa a vzapeti pusta s krikom...vcera som uz aj ja revala s nou...

gabika7706
21. aug 2010

@michaela80 OK, kludne napis, vybavim po dovolenke. Musis malu kupat kazdy den? Alebo ju kup v inu hodinu, teda nie vecer napr. ale rano...pises, ze spinka, ked sa ma kupat..viem, ze asi chces mat zavedeny nejaky rezim, ale mozno to nebude u vas hned zo zaciatku mozne, ja by som prisposobila v takej situacii vsetko malinkej

riska
22. aug 2010

ahojte, mam na vas otazku, viem, že ste to tu už viackrat preberali, ale neviem to narýchlo najst............. 😉
v piatok som dostala atb na začinajuci zapal prsnika a dnes v noci som si všimla, že na druhom prsniku mam bielu bodku....kojenie trocha bolelo a ten prsnik ma štipe.......... mam si tu bodku prepichnut alebo nie? natrela som to bepanthenom....zaberu mi na to tie atb?
dakujem zaa rady 🙂

prom
22. aug 2010

zdravim, prosim o radu skusene maminky so zubatymi detmi. Kojim dceru uplne bezproblemovo uz skoro 11 mesiacov. Bohuzial ako jej vysli horne jednotky tak cca posledne 3 dni mi bolestivo rozhryzla bradavku, ze tam mam az trhliny. Od cca 3 mesiaca uplne odmietla prave prso, pije iba z laveho, mliecka mam stale dostatok iba v v tom jednom. Lenze sa mi nestiha ta bradavka teraz zahojit aj ked uz vdaka prikrmom pije iba rano, vecer a v noci. Dost ma to trapi, lebo neviem ako dlho este taku bolest vydrzim, a nechcela by som kvoli tomu ukoncit kojenie, aj ked teda len obcasne. Natieram si bolave miesto Bepanthenom, ale zda sa ze nic nepomaha. Radili mi odstriekat mlieko a dat z flase, mala ale uplne odmieta flasu, napije sa vody maximalne z poharika ..holt kojene dieta 🙂 ostatne je pre nu iba predmetom na skumanie, takze ani klobucky by asi ani nefungovali, ze ako ochrana na zahojenie. Zmena polohy pri kojeni na futbalovu tiez nie, uz som skusala.. poradite mi niekto please, co robit?

nany100
22. aug 2010

@prom aj naša malá mala nedávno obdobie hryzenia...z roztopaše...napapala sa a potom sa začala usmievať a stisla tak, že som skoro z kože vyletela...trvalo to asi mesiac, čo ju to bavilo a bolo to hrozné...ale zistila, že ak mi to urobí, vezmem jej prso a nedám kým sa neukľudní...trošku si poplače, a potom jej ho zase dám...tak sa naučila, že nemá hrýzť 😉 ...ale našťastie mne nikdy do krvi nerozhryzla 😅

prsky
22. aug 2010

@prom akonahle prestane pit a ide hryznut alebo hryzne, zjaknut od bolesti (co asi automaticky od bolesti aj robis), "hryzatko" odobrat a nevratit, az na dalsie kojo...ona to pochopi, neboj. a ak mas trhlinky, treba zohnat atb masticku bactroban alebo framykoin, natriet po dojceni tenku vrstvicku, pred dojcenim neumyvat, vetrat prsicka a do 3 dni by si mala citit znacne zlepsenie.

prsky
22. aug 2010

@prom a este jedna vec, do mechanicky poskodenych bradaviek sa cez nesterilnu pusinu babatka lahsie uchytavaju kvasinky, tak je mozne, ze sa objavi aj mykoza. ak sa prejavi (napr. scervenanim bradaviek, pichlavou bolestou pri prisati), liecbu si najdes tu: http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen...

michaela80
22. aug 2010

no uz nebojkotujeme iba po kupani prsnik ale kazde kojenie..plienky sa mi sice zdaju dost tazke ale tazko to povedat na latkovakach...asi ju zacnem zase vazit ze kolko pije? co robit s nou...

prsky
22. aug 2010

@michaela80 nevazit...u latkoviek staci, ze je pocikana (a to u nich vies urcite - teda, ak ciku neprekryje kako 🤐 ). prebalujes predpokladam castejsie, ako keby mala hnusky, tak vies, kolkokrat za den a asi aku davku dala. drzim palce