Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

michaela80
22. dec 2010

@prsky uz tie 3 tyzdne vydrzime ....

svetlankat
22. dec 2010

@grenka je to normalne, dolezi te ako saje ako hybe bradickou, urcite nepije celu hodinku ale siaj podudluje namiesto dudlika. A potom je uspokojene na dalsie 4 hodinky. Dietatko si to urcuje uplne samo,

elinka27
22. dec 2010

@michaela80 to znamena ze krasne intuitivne dojcis 😉 ani moja nepyta placom,vzdy sa pomrvi, v noci neplace len mrnka,a cez den ked sa zobudi tak otvori ocka a caka,lebo vie ze dostane,a ja ju automaticky nakrmim len co sa zobudi."Starsia generacia" z mojej rodiny ma k tomu pripomienky ze ju mam nechat nech si pyta,ze naco jej ten prsnik stale pcham,ale tak kaslem na ne.Ja jej ho davam na papapnie,ukludnenie,a dokonca teraz v poslednej dobe sa s nim aj hra a rehoce sa 😎

michaela80
22. dec 2010

@elinka27 mojej zase prsnik na ukludnenie nepomaha, naposledy na ockovani mi vravi doktorka ze dajte jej prsnik nech sa ukludni trosicku ale ta kde, ani pocut zeby sa prisala.... ja jej ponukam casto ked je hore a ked nechce tak sa mi prehne do obluka na rukacha to viem ze z dojcenia nic nebude... 😀 😀 😀

elinka27
22. dec 2010

@michaela80 presne toto robi aj moja,prehne sa ako luk a koniec,a niekedy len vytiahnem prsnik uz place,proste vtedy viem ze nechce

elinka27
22. dec 2010

ja mam zasa iny problem,mala je teraz chora ma laryngitidu/aj syn/ ale brala jej dnes krv a zistila ze ma nizku hladinu zeleza, a predpisala nam Maltofer,ale tento bral aj syn ked bol malicky,ale nerobil nam dobre, mal problem sa vykakat.Neexistuje sposob ako by som ho do nej dostala napriklad tak ze si ho dam ja?Ci to nebude mat taky ucinok?

prsky
22. dec 2010

@elinka27 nebude to mat taky ucinok...mozes pomoct probiotikami - bud daj biogaiu malej alebo sebe napr. nutrolin B, ktory prejde do mliecka, pripadne jedz slivky/marhule a pod - aj susene, pripadne pi stavu zo sliviek a jedz vlakninu...mohlo by to malej pomoct, ked bude brat zelezo

rosienka
22. dec 2010

vidim, ze problem s pomalym priberanim nemam len ja, i ked sa mi zda, ze Milenka je fakt extrem. narodila sa s poriadnou vahou 3930g, v porodnici schudla 10% vahy, ktore sice do ľ tyzdnov nabrala, ale zacala pomaly priberat. Prepadla sa z 90% na 15%. Teraz v 4m mala 6070g. Dojcila som ju ked si poziadala, dokonca som väcsinou necakala kym bude plakat, ale nanucovala jej prsnik. Jedavala aj 10x denne, potom dlho 7-8x a teraz posledne 6x. V noci mi od zaciatku dobre spava, az moc, uz v nemocnici tahala v pohode 5-6 hodin, ze som ju musela budit. Doteraz sme viac ako 2x v noci nejedli. 😕 Lekar, ani poradkyna, kam ju chodievam vazit to nejako neriesia, vraj ani netreba, aby do pol roka zdvojnasobila porodnu hmotnost, co teda nema sancu... 😒 Inak papava dlho, zo zaciatku aj hodinu, teraz do pol hodiny aj menej. Je spokojna, pocika aj 7 plienok a väcsinou pokaka aj 3-4 denne, tak neviem, co zmenit, aby viac priberala. Inak je dlha, ma 64cm oproti 50cm pri narodeni.

rosienka
22. dec 2010

ma tam byt do 2 tyzdnov

norikk
22. dec 2010

Ako sa mozem stat laktacnou poradkynou??? alebo meviete o kurze pre laktacne poradkyne v okoli TS alebo KK?? 😅 😅 😅

strapco13
22. dec 2010

@michaela80 netreba prikrmovat..priberate krasne..ber, ze dieta ma zdvojnasobit svoju vahu okolo polroka...ved to uz mate 😉 ..tak naco trapit traviaci trakt....a navyse..aj tak zo zaciatku jednak bude len ochutnavat a jednak to co spapa najdes v rovnakom stave v plienke 😅 ..kym to telo pochopi ako to stravit..cize aj tak nepriberiete z prikrmu ale nadalej z mliecka 😉

strapco13
22. dec 2010

@norikk xleduj stranku http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/ja... ..vzdy je tam vypisany kedy bude kurz..eventualne dole je link na moniku veselsku..skus jej napisat a informovat sa...teraz konci jeden v Trnave

strapco13
22. dec 2010

@elinka27 este som vsetko nedocitala..len k tej tabulke...je to rozptyl v akom sa mozu deti nachadzat..tzv Gausova krivka ...ako tam mas krivku, ze 50 th...to znamena, ze to je priemerna vaha /vyska a pod/, a ostatne su vlastne akoby percenta kolko z populacie sa nachadza v danom pase...cize od 15 do 85% ..sledujes rovnako sfarbene ciary...ma taku vahu ako je medzi nimi a ked si rozdelis populaciu od 3% do 97% sa nachadza medzi tymi krajnymi krivkami
cize napr na tvojej malej /vek/ ..zaokruhlime na 4 mesiace su udaje pre vahu taketo
priemerna vaha..kolo 6,5 kila
15% 4 mesacnych deti je tazsich ako 5,5 kg a 85% ma menej ako 7,5 kila
3% maju viac ako 5 kil a 97/ ma menej ako 8kg
v tomto rozptyle pokial sa to velmi nebije s genetikou rodicou..tak je zdrave dieta uplne normalne..pri odchylkach ktore su podhranicou 3% a nad tych 97%..by sa malo patrat, ci tam nie je nejaky problem
vacsina ludi sa teda nachadza medzi tym 15-85%..a toto sa vacsinou berie ako norma

strapco13
22. dec 2010

@rosienka pokial vidis a poradkyna ti povedla tiez ze mala ti na prsniku pekne pije, tak to, ze mala pribera menej ako ine deti nemusis vobec riesit..kym pribera, vsetko je pravdepodobne Ok..ale samozrejme treba..aby bolo dobre prisatie, dieta musi na prsniku aj pit a dostatocne..potom si moze aj dudkat len tak pre potesenie
to ze ma dieta zdvojnasobit svoju vahu je orientacne..nie nutnost...ulohu hra aj genetika..ak su rodicia alebo stari rodiacia drobnejsi..nemozes cakat obrika 😉
a kazde dieta ma svoj metabolizmus...ked jej dobre spaluje s tym nic nenarobis..aspon nebudete v puberte pocuvat..mamiii, ja som tucnaaa 😉

grenka
23. dec 2010

@svetlankat dakujem 🙂 ale postupne sa to upravi a pojde rychlejsie vsak 😉

michaela80
23. dec 2010

@akdarka tak pribera celkom fajn podla tabulky... v norme..ale stale je to taky drobec maly...moj otec sa taky narodil len o par cm kratsi - 5,55 a 55 cm... a nasa ma 5,30 a 63 cm

akdarka
23. dec 2010

@michaela80 ja som sa tiez natrapila,ze pribera malo,dr ma stale hnala na prevazenie.ale minule som natrafila na tento graf a som kludnejsia🙂 a dr to vytlacim a zoberiem nech si aktualizuje vedomosti.lebo ti dr ficia na tabulkach deti na UM a zo 70tych rokov. A vasa bude topmodelka;)moj tiez nema „suncicky” ale tak cika,kaka,spokojny je tak co....

elinka27
23. dec 2010

@strapco13 aha,takze ked ma 5800g je to ok🙂dik

elinka27
23. dec 2010

@prsky cize pomoct jej vykakat sa ak som to dobre pochopila, a dalsia vec berie atb ,kedy dat probiotika?pocas liecby ci az po?

prsky
23. dec 2010

@elinka27 no pomoct jej vykakat sa, ale nie mechanicky..inak mliecko ma laxativne ucinky aj bez toho, aby si brala probiotika alebo jedla slivky ci pila slivkovu stavu, takze by to branie Fe nemuselo byt az tak tragicke...a probio treba davat uz pocas liecby atb

elinka27
23. dec 2010

@prsky vidis, vlastne maly bol na UM,mozno preto mal pri Maltoferi problemy 😉 teraz mi to docvaklo,uvidime mozno ona mat nebude.A s tym kakanim ano prirodzene som myslela, nie mechanicky samozrejme.
Doktorka nam dala Hylak forte tak skusim teda davat jej to,lebo inak sa nam trosku uz stav od atb zlepsil chvalabohu

michaela80
23. dec 2010

Rozmyslam ze kapustnicu zajtra papt nemozem ale ci aspon trosku salatika si mozem dat? a co tak hubova polievka? 😅

michaela80
23. dec 2010

@elinka27 nam pomohlo kakanie nad umyvadlom ked som jej kolienka pritalcila k brusku a tiez "gravitacia" robi svoje...

prsky
23. dec 2010

@michaela80 ja som pri mesacnej dcerke papala vsetko -aj kapustnicu aj salatik aj orechy. ak mas ale strach a nezaviedla si doteraz, tak si daj iba jednu z veci, ktore este mala nepozna...hubovu polievku mozes, ak mate huby z doveryhodneho zdroja a nehrozi otrava 😉

michaela80
23. dec 2010

@prsky huby mame z velmi doveryhodneho zdroja....asi vyskusam len salatik ....kapustnicu som nemohla ani minuly rok kvoli tomu ze som len zvracala pri pomysleni na jedlo a teraz vynecham zase..co uz... 😀 😀 😀 hlavne ze malicka bude s nami a zatial plne dojcena ..xixi

zahrika
23. dec 2010

tak ja to nerisknem tento rok ani so salatom, ten by ho chudatko naduval.. vypada to ze skoncim na Vianoce so zemiakovou kasou 😒

divoska
23. dec 2010

ja planujem vyskusat trochu salatu aj file. hadam nas to nezabije. kapustnicu tiez od minulych vianoc ani citit, salat uz som asi rozchodila 😀

michaela80
23. dec 2010

ja sa bojim iba toho hrasku v salate
@zahrika no pri 2 tyzdnovom by som to neriskovala 😀 😀 😀
uvidim mozno si dam s malym hranolky kedze on salat nelubi

olifcek
23. dec 2010

@zahrika noa? lepsie, nez skoncit v nemocnici, ze? ja som minuly rok bola v nemocnici sama na izbe, malicka sama v inkubatore, mm sam doma, paq siel aspon k nasim, a vecer o 21.00 sme sa stretli pri malickej na par minut a zase sa rozisli, nedala som si okrem ryby vobec nic, tento rok to ale dobehnem 😵 😵 sice kojim, ale kapustnicu si dam len kusok, pre istotu ;o)

divoska
23. dec 2010

@michaela80 minule som skusala polievku a pohoda. detto v ryzi. tak hadam ta trocha v salate tiez pohoda. hadam budete tiez ok. ja mam skor z tej mrte majonezy zle svedomie... ze to musi byt bohovske na to mlieko /uz mi aj tak nechuti, dufam ze jemu aspon ano 😀 teda vlastne ne ze by mi predtym chutilo ale to skor mi pripadalo nejake sladsie/