Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

adelii
20. júl 2012

@martina646 ahoj,ja mavam to iste...vetrat moc nemozem,lebo ma hned strasie zima...tiez neviem,co s tym... 😒

mimi
20. júl 2012

@boka79 len mu nedavaj krupicovu kasu na to je este malicky.

boka79
20. júl 2012

@adelii

hej u nas je tiez problem, ze ked ho uspavam na prse, je velmi nepokojny, skusala som vselico a vzdy to musime skoro prerusti, aby sa vykakal a potom je este viac unaveny, niekedy zaspi bez prsa a s placom, inak sa neda 😠

boka79
20. júl 2012

@mimi

ne jasne, najprv zeleninka, uvidim, co mu zachuti. Krupicu som aj velkej davala az po 2 rokoch , tu naozajstnu krupicu. on ma tak ci tak problemy s prdikmi, nebudem ho zatial zatazovat .

hhenike
20. júl 2012

@strapco13 ta chrasta je presne v strede bradavky, kozna tvrdila, ze to nie je mykoza, tak neviem. Inak ako prve som skusala po kazdom kojení citrovital a po jeho zaschnutí canesten. taka ta paliva bolest po kojení presla, ale chrasta sa vytvorila az potom.

beton
20. júl 2012

@boka79 asi by som prikrmy zatial neriesila. pokial sa ti zda maly ok, tak nie je o com. ked zacnu prikrmy koncia dobre casy, ked si prilozila a bolo napapane. zas netreba si robit iluzie. prikrm je preto prikrm, ze dojcenie doplna. za tych par lyziciek, co mimo dojcenia zje inej stravy, teda zeleniny, urcite nepriberie zrazu pol kila. este si oddychuj, kym sa da :o))

beton
20. júl 2012

@erikasadek rychle stracanie mliecka urcite nie je dedicne. dedicne su pristupy a chyby v dojceni :o)) ked ste nedali cumlik, flasku, vyborne, tak to sa to ma. ked sa teraz dobre pripravis, vies do coho ides, co chces, tak sa dojceni urcite podari. navyse, ked mate taku podporu, ako pises, tak stav idealny....bodaj by aj ku nam prislo :o)
dolezite je mat dietatko stale pri sebe od okamihu narodenia a stala, stale skusat prikladat. vzdy, ked nevies, co s dietatom. laktacia sa pekne spusti. dokrmovanie cievkou nie je ziadna veda. uz nejake deti za sebou mas, manipulaciu ovladas, zvlades aj toto. pre istotu si najdi laktacnu poradkynu u vas, spoj sa uz pred porodom, aby ste o sebe vedeli. dolezite je spravna poloha, spravne prisatie a dojcenie na poziadanie. postuduj stranky www.mamila.sk a http://dojcenie. wordpress.com. drzim palce, do tretice, nech sa dari.

beton
20. júl 2012

@adelii vetrat sa da aj pod perinou, ked si hore bez. alebo ked chodis len v tricku. dolezite je, aby neboli bradavky vo vlhku niekde natlacene, ale volne s pristupom vzduchu. zas prechladnut netreba :o))

erikasadek
20. júl 2012

@beton no tu dieta mas pri sebe automaticky od porodu aj pri cisarskom ti ho n=hned prilozia///// a dieta je stale s matkou v izbe, tu neeexituje nemat pri sebe dieta... 😉

tu skor len na zavolanie ti odoberu dieta ak si chces oddychnut ale inak neexistuje... bud ty , alebo otec hne dpo narodeni je s dietaom az pokial ty nie si na izbe.... pristup v tomto je fr suprovy ziaden nastardard patri ku normalnym praktikam.... 😉 bez priplatkov a podobne.... dakujem za info popozeram.. 🙂

beton
20. júl 2012

@erikasadek popozeraj, co neporozumies, pytaj sa. na to tu sme :o)) je dobre sa pripravit a hlavne chciet. lebo je taka mudra veta: mliecko nie je v prsnikoch, ale v hlave. je to tak. psychika opat zohrava dolezitu ulohu. drzim palce.

zuzkakach
20. júl 2012

baby prosim vas o radu 🙂 urcite to tu bolo uz velakrat napisane, no nemam sancu ani cas si to vsetko precitat. Existuje neake pravidlo ako spravne kojit? myslim ako dlho a ako casto. Starsieho syna som kojila cca kazde 3 hodiny a ak sa dobre pamatam cca 20 minut, kojili sme do 15tich mesiacov. Teraz to moje druhe skvrna 🙂 chce mliecko casto, stale hlada ale ked mu dam tak za 3 minutky je hotovy a potom sa odtahuje, alebo sa zacne dusit a ma pusu plnu mliecka. Myslim, ze mi tecie mlieko velmi rychlo a on chudacik to nestiha hltat a este neviem ci ste sa s tym stretli ale vacsinou chce aby som kojila po leziacky, vtedy nieje taky nervozny 🙂 aj napriek tomu krasne pribera ked na prepustali z porodnice mal 3450 dnes ma 3 tyzdne a vahu 4390 g

erikasadek
20. júl 2012

@strapco13 takze velmi pekne ti dakujem tuto cievku ako to nazyvas som doteraz nepoznala urcite sa to pouziva ale skor na detskom pre skoro narodenen deti...

http://www.medela.com/FR/fr/breastfeeding/produ...

teraz k veci volal som hned do medely tu v parizi, tazke jednoducho staci ze si to vyziadam v porodnici, a oni mi to daju.... je to uplne bezne..... 😉 tazke dakujem za radu vyzera to ze za pomoci homeo na zvysenie laktacie atvojej rady cievky snad do tretice to dokazem dlhsie kao 2 mesiace bez dokrmovania.....

beton aj tebe dakuejm za rady a zza par mesiacov sa vam snad ozvem ale s dobrou novinou.... 😉

erikasadek
20. júl 2012

este jedna otazka , co sa tyka cievky je to jednorazovka, alebo sa dezinfikuje ako to funguje v skratke... dakujem... 😉

boka79
20. júl 2012

@beton

ahoj, kedy je v KE to stretnutie matiek podp. dojcenie? A kde to zvykne byvat?

boka79
20. júl 2012

@beton
mas pravdu, kaslem na to a ako to je potom, ked zacnem zeleninu, tak o mesiactiez dalsi prikrm? alebo zeleninu dlhsie?

marianax
20. júl 2012

Ahojte baby mam taku otazku som po sekcii 6tyzdnov a prsia mam uplne mekke maly pekne pribera ale niekedy mam pocit ze je hladny a ze mam malo mlieka lebo pri ostatnych detoch ktore som porodila spontanne sa mi prsia velmi naliali mala som aj nejake zapaly no teraz sa to vobec neudialo stale mam mekke prsia citim niekedy ako mi pride mlieko no nejak sa mi nenalievaju maly je dost placlivy a casto pyta pit no niekedy pospi aj 3hodiny dakujem za odpoved 🙂

strapco13
20. júl 2012

@erikasadek cievka je jednorrazova..ale v tom zmysle, ze v nemocke ju zavedu do nosa a nechaju tam..cize sa da opakovane pouzit
prevarenou vodou, ale nechaj trochu ochladit, cize horucou el nie vriacou, po kazdom pouziti preplachni striekackou
dolezity je zaciatiok..mat babo hned po porode na brusku, nechat ho pripazit na prsnik /ano dokaze to/ a nechat ho nech sa seme prisaje..tak sa dieta prisaje reflexne spravne a teda ty nebudes mat doranane bradavky a dieta sa bude dojcit efektivnejsie
ziadna separacia matky od dietatka..dieta moze spinkat pri tebe alebo na tebe este lepsie, dojcit casto, na poziadanie, nenatahovat intervaly, ziaden dudlik, klobucik, flaska, ziadne ine tekutiny..iba dojcit
ak treba odsavat a dokrm cievkou na prse

strapco13
20. júl 2012

@marianax pocit prazdnych alebvo plnych prsnikov nehovorui nic o dojceni..to ze sa ti predtym nalievali a zapalovali prsniky svedci skor o nadprodukcii
a teraz mas asi tvorbu prisposobenu babatku...doji na poziadnaie, ked place ponukni prsnik, nos dietatko
kludne ale zavolaj laktacnej poradkyni www.mamila.sk ...skontroluje prisatie, dojcenie a uvidis
a oprav si v pase ze si uz porodila 😉

marianax
21. júl 2012

@strapco13 dakujem za odpoved a rady 🙂 opravim si 🙂

soni1
21. júl 2012

@marianax ahoj, vidím, že si čerstvá mamina, tak mi budeš vedieť určite poradiť. Viem, že to sem nepatrí, ale vidím, že tu sa diskutuje. Som v 5 tt a nemám žiadne tehu príznaky, žiadne vracanie, ani prsia nemám naliate, ani ma nebolia. Je to normálne? Tak sa bojím, či je všetko OK!

marianax
21. júl 2012

@soni1 neboj moja urcite je vsetko v poriadku priznaky mozu este len dojst za tyzden-dva 🙂 nemusi ti byt ani zle niektore maminky maju tehu bez problemov 🙂 mne napr.bolo hrozne zle ale zacalo to tak az v 7tyzdni ale pri prvom takmer nic 😉

soni1
21. júl 2012

@marianax Ďakujem za odpoveď. Potešila si ma.

marianax
21. júl 2012

@soni1 nemas zac moja zelam ti krasne tehulkovanie a zdraveho drobceka 🙂 mozes sa niekedy ozvat ako sa mas 🙂

mimi
21. júl 2012

@strapco13 prosim ta, je to OK ak mala ma kasovitu stolicu a kaka raz za 4-5 dni? Malokedy ma taku prazenickovu a uz druhy mesiac jej davam biogaia. Je plne dojcena.

erikasadek
21. júl 2012

@strapco13 vidis ale nikde sa nepise ze ide do nosa, trocha to nechapem ale nevadi... tam pisu ze jedna cast ide do pusy a druha cast do cumla flase...;
ok snadto pochopim v akcii....
inak tu sa poziciava sada na odsavanie normalne na recepta vidim ze si vsetci vfr chvlaia medela symphony odsavacku dvojitu.... takze uz viem co popytam na lekarsky predpis... dala si mi nadej a budem s abit tentokrat ako dracica aby to fungovalo.....

chovancova27
21. júl 2012

@soni1 určite sa neboj🙂) mne začalo byť zle až v 3 mesiaci, 2 týždne som mohla jesť len rožok s maslom🙂 ale nemusí Ti byť vôbec nič, alebo môžeš prevracať celé 3 mesiace, každá to má inak... ja som nemala žiadne príznaky tehu do toho 3 mesiaca, len som bývala poobede z práce unavená, vždy podvečer som zaspapa🙂

soni1
21. júl 2012

@chovancova27 Ďakujem za odpoveď, dúfam, že bude všetko v poriadku. Mňa pobolievajú kríže a tu na MK jedna baba písala, že to sú príznaky blížiaceho sa potratu, tak ma to dosť vyplašilo.

chovancova27
21. júl 2012

@soni1 jeeeežiš, moc sa pozoruješ... to nieje moc dobré. U nás sa prvý pokus skončil tiež potratom, a príznaky pred tým neboli žiadne... nič nerieš, teš sa z toho že čakáš bábätko a nepozoruj sa toľko, nerieš každé pichnutie, lebo pozitívna psychika je základ zvládnutia tehotenstva... hovorím z vlastnej skúsenosti... na potrat treba začať myslieť, ked začneš krvácať, alebo keď budeš mať krv vo výtoku, a nie pri bolestiach v krížoch...

soni1
21. júl 2012

@chovancova27 Ďakujem. Takže pri prvom si nemala žiadne príznaky a potom si začala krvácať? A pri druhom?

hanik90
21. júl 2012

Ahojte, len sa chcem spytat, ci sa pre babatko pouzivaju nejake specialne pracie prášky. Dnes som totiž dostala nejake vecičky a neviem či ich môžem oprať aj v normanom prášku... vdaka za odpoved 😅