Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

sharlotta
11. júl 2014

@mariamihalikova vydych, nadych, vydych nadych, odburat stres, aj ked viem, ze je to tazke, tiez som zazivala paniku, no NAOZAJ dojceniu najviac prospieva sebadovera a klud. Z vlastnej skusenosti. Ono to pojde, len to netreba vzdavat.

miriama15
15. júl 2014

ženy prosííím o nejaké zhrnutie čo jesť a nejesť počas kojenia ako mať veľa mliečka ale aj tak aby bolo kvalitnééé dakujem 🙂

alikaa
15. júl 2014

@miriama15 Jest mozes uuuplne vsetko, co tebe nevadi (na co nemas alergiu). Mlieko sa tvori podla dopytu, cize dojci na poziadanie, nesnaz sa robit nejake intervaly, proste ked vidis, ze je dieta nekludne alebo hlada prsnik, daj na prsnik. Kazdemu babatku sa tvori mlieko usite na mieru, takze o kvalitu sa neboj.

gega
15. júl 2014

@dankariska no pretrvava ked dojcim velmi casto ale mam tu univerzalnu mast tak sa mi to vylepsi ale niekedfy je to utrpenie ale pretrpim 🙂 pre tu krasu dojcenia

makromolekula
16. júl 2014

Babeny vedela by ste mi niektora zohnat tu univerzalnu mast? laktacne v Nitre junemaju. dakujeem

ica86
16. júl 2014

@makromolekula v lekarni ti ju bez laktacnej nenamiesaju?

makromolekula
16. júl 2014

@ica86 bohuzial nie

viera788
17. júl 2014

Dievcata potrebujem radu, mala ma 3 mesiace zatial ju plne kojim a chcela by som aj nadalej...Len to zacina byt skor boj ako radost....Malej sa zhorsil reflux, zacal jej okolo 3 tt. uz sme mali ako tak pokoj aj pekne papala...Ale teraz je chvilu na prsniku je aj hladna, ale mam pocit, ze sa jej to mliecko vracia naspat a potom ju to pri papani boli, tak sa natahuje a pri kazdom prehltnuti zacne plakat....Takze papa malicko a ja zacinam stracat mliecko...☹ Viete mi prosim poradit ako dalej....

luba41
17. júl 2014

@viera788 http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/reflu... mliečko len tak nestratíš, jedine chybou v technike dojčenia...čo najšetrnejšia manipulácia, dlhodobé nosenie vo zvislej polohe / v šatke, nosiči-v nich dojčiť a aj spať "za jazdy" pri nosení/, dojčiť po ležiačky a nedávať odgrgnúť..prípadne ak zaspí pri dojčení, nedvíhať takisto až ked dieťa naznačí, že ho tlačí..ten reflux zvykne okolo 3-4 mesiaca kulminovať a po 5 mes. odoznie..pokial nemáte iné problémy, priberá-nerieš a ukludni sa.. dojči stále na požiadanie..prípadne skús laktačnú poradkynu, či nemáte aj iný problém a začínal by štrajk / ked plače pri jedení/.. 😉 http://www.mamila.sk/domain/flox/files/pre-pora...

azbestica
22. júl 2014

AHOJ, mam jednoduchu otazku. Kde sa daju kupit cievky na kojenie? najdem ich v lekarni?

alikaa
22. júl 2014

@azbestica nie v lekarni, ale v zdravotnickych potrebach

azbestica
22. júl 2014

dakujem

luciauk
26. júl 2014

ahojte,
myslela som, že všetko zvládnem, ale asi nie, potrebujem nejakú radu, lebo som s energiou v koncoch. syn má tri mesiace a posledné dni, asi vyše týždňa, si pýta mliečko každú hodinu v noci. od narodenia to bolo dosť často, 2-3x za noc, ale teraz aj 5x. okrem vyčerpania trpím aj migrénami, a odkedy sa malý narodil, tak ich mám skoro nonstop ☹ viem, že v tomto veku to môže byť dočasné, ale mne to tak nepripadá, keďže od narodenia papal dosť často. čo myslíte? napíšte mi svoje skúsenosti. ďakujem

sorciera24
26. júl 2014

@luciauk rastovy spurt....je to vlastne normalne, treba len vydrzat.... moj bol taky isty....

luciauk
26. júl 2014

@sorciera24 ďakujem za odpoveď. to som si aj ja hovorila, lebo aj starší syn mal taký výrazný, že som to videla, nechcela som to riešiť, len dve kamarátky mi teraz povedali, že ich deti dodnes /12m a 18m deti/ vstávajú každú hodinu. no ja mám už teraz dosť 😀 starší syn si pýtal častejšie cez deň, ale v noci vôbec a prešlo to po pár dňoch...čakať je tá najmenej chcená odpoveď, ktorú som samozrejme čakala 😀 keby som tie migrény nemala, ale to nie je ani pre neho dobré, ked už aj tie lieky zjem, hoci sa snažím do poslednej chvíle vyhýbať...

pupatko112
30. júl 2014

Mamičky som zúfalá a strašné vyčerpaná. . Posledných pár dní sa moja dcérka veľmi hnevá keď sa dojcime. Vždy na začiatku keď sa prisaje tak ako keby tak mrauci a zúri. .Potom keď jej začne tiecť mliečko tak je dobre no po chvíli keď prestane znovu začína sa hnevať a po chvíli sa rozplače. Dám jej druhu cicu a do bodky sa to opakuje.. Len asi pred týždňom sa nám podarilo ju naučiť na cumel. A teraz si to vycitam lebo sa bojím že to kvôli tomu. . Alebo si myslíte že strácam mliečko ? No vždy keď si potom ako začne plackat stlačíme prso vždy mi ide mliečko. . Poradte mi. .

miriama15
3. aug 2014

Baby pomoc som zufala ....v porodnici som mala strasne vela mlieka vykrmila som tam pol oddelenia no prisla som domov a zacali problemi ...rozisli sme sa s priatelom a prestahovala som sa domov a tu to zacalo hadky a sstres prestalo sa mi pomalicky tvorit mlieko jem vela pijem vela a ledva par kvapociek maleho som musela zacat krmit bebou😏snazim sa mlieko si odsavat nech sa zacne tvorit viac no nic nepomaha pomozre prosim😏

loislane
3. aug 2014

@miriama15 Stres je sviňa :( Jediné, čo sa dá poradiť, snažiť sa byť čo najviac v pohode, hoci to musí byť strašne ťažké :( A s bábätkom byť čo najviac v tesnom kontakte, nosiť ho v šatke/nosiči, dôležitý je kontakt koža na kožu, komunikovať s ním, správne prikladať a čo najčastejšie ako sa dá, môžeš skúsiť čaje/bylinky na podporu laktácie (poraď sa v lekárni). Pokiaľ nemusíš, neponúkaj fľašu, ťažko sa od nej odvyká :( Skús si aj na mamile počítať odpovede na podobné otázky, zvážila by som aj laktačnú poradkyňu. Určite to nevzdávaj, držím palce!

sharlotta
3. aug 2014

@miriama15 Prikladat castejsie, vynechat umele mlieko a ono sa to spat rozbehne. Ake ma maly plienky?

miriama15
3. aug 2014

@loislane musim pouzivat flasu lebo ho krmim uz a bebou😏som z toho hotova😏

miriama15
3. aug 2014

@sharlotta prikladam ho stale ale on je nervozny a vrieska lebo mu nic netecie😏 pouzivame pampers😊

sharlotta
3. aug 2014

@miriama15 ak ti mozem poradit, flasu hod do kosa hned teraz!!! 😀 Pytala som sa, ci pije na prsniku dobre a ci ma dost tazke plienky, nie na znacku 😀 😀 😀

loislane
3. aug 2014

@miriama15 Tak tak, fľašu do koša! Dokrmovať sa dá aj priamo na prsníku pomocou laktačnej pomôcky. Odkiaľ si? Nájdi si laktačnú poradkyňu http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do..., konaj rýchlo šup šup.

effkaa
2. sep 2014

Ahojte, viacere augustovky mame rovnaky problem, mozno nam pomoze niektora z vas. Okopirujem sem prispevok:

Aj ja mam otazkocku... pre tie, ktore dojcite. Moj maly niekedy robi to, ze otvori usta, dam mu bradavku k ustam a zacne mykat hlavickou doprava dolava, doprava dolava... akoby hladal bradavku. Najde ju, cucne si, vypluje a zas s tou hlavou myka a takto dookola. Niekedy sa napije a akoby mu nechutilo alebo co, zakrici, zaplace a zase akoby hladal bradavku. Neviem co chce. Mlieka vtedy byva dostatok, takze to nie. Velky prud mlieka mu nejde, to viem, ze vtedy lapa po dychu. Viete mi poradit co s tym a preco to robi? Lebo sa zlosti a nenaje sa.

Dakujem 🙂

alikaa
2. sep 2014

@effkaa tie, co mate takyto problem, nepouzivate niekedy flasu alebo cumel?

effkaa
2. sep 2014

@alikaa ja pouzivam, ale nechce ho. Flasu nepouzivam vobec. Moze to byt tym teda? Ale moj maly cumlik nechce vobec, este sa aj kyslo zatvari 🙂 Tak neviem...

alikaa
2. sep 2014

@effkaa cumliky a flasky vedia narobit vela problemov, aj ked nie u kazdeho babatka. Tak isto moze byt problem s prirastenou uzdickou pod jazykom, alebo zle prisatie, alebo nizka tvorba mlieka. Podla mna by ste si tie, co mate problem, mali zavolat laktacnu poradkynu domov, nech posudi, kde ten problem moze byt a aby ste vedeli ako ho napravit.

jessinocka
2. sep 2014

@alikaa ja cumel pouzivam, flasu nie. Moje babatko to robi iba cez den, v noci papa pekne, bez problemov.

effkaa
2. sep 2014

@alikaa ja som rozmyslala, ci to nemoze byt slabsi tok mliecka, lebo robieva to ku koncu, ked uz je viac-menej najedeny, ale este nie celkom spokojny.

alikaa
2. sep 2014

@jessinocka ano, lebo v noci babatka piju v takom polospanku a nevnimaju az tak ako cez den a su poddajnejsie. Cize aj ked mamicka napr. riesi strajk, kedy sa jej babatko odmieta prisat cez den, tak v noci obvykle koji bez problemov. Ja by som si zavolala laktacnu poradkynu, kym sa to neprehupne do uplneho odmietania prsnika.

@effkaa moze byt. Cez net je tazke posudzovat, co a preco sa nieco deje. Preto som aj pisala, ze by som si zavolala domov laktacnu poradkynu, nech sa na to pozrie a poradi, co robit.