Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

elinka27
30. aug 2010

@prsky jednej som vcera vecer volala,ale ta vraj dava rady zvacsa len telefonicky,ale povedala,ze sa zastavi ak bude treba.Tak jej skusim este dnes zavolat.
Problem je v tom,ze podla mna ona sa nevie z tych prs napit, napriklad lavy nevie absolutne ani chytitit, to sa doslovne bijeme, a je fakt ze z neho mi tecie slabsie, prave je lepsie to aspon spravne chyti a citim ze saje a ma silnejsi tah,ale lave len dudka vyslovene a pusta ho.Na pravom kedze sa lepsie prisaje vydrzi dlhsie,ale zasa po chvilke uz zacne mat tah slabsi ako keby rezignovala alebo co, potom zaspi a za par minut sa preberie a huci od hladu,takto sa niekedy trapime aj hodinu a nakoniec to aj tak skonci tak ze jej dam flasu,lebo som uz vycerpana aj ja aj ona 😖 Njahorsie je ze to na mna uz dnes dolahlo a preplakala som par hodin,viem ze to nieje dobre a treba byt psychicky v pohode,ale proste ja by som tak strasne chcela kojit,az som z toho nestastna ze to nejde.

prsky
30. aug 2010

@elinka27 aha ☹ a to stlacanie prsnika nepomaha ani trochu? mozno skus este vyplnit annag dotaznik a ona ti odpovie na mail, len neviem, ako stiha teraz https://spreadsheets.google.com/viewform?formke...

elinka27
30. aug 2010

@prsky hej to stacanie pomoze aspon na chvilku taha,no nic zatial som pevne rozhodnuta bojovat do poslednej kvapky aspon s odsavackou,odsavam kazdu hodinku -dve aj ked ona spi, a potom zavolam tej poradkyni

strapco13
30. aug 2010

@elinka27 ma mala zltacku?

elinka27
30. aug 2010

@strapco13 praveze nie

miska1981
30. aug 2010

prosim Vas mam dat nieco malej ma teplotu 37 nameranu v usku, skusila som jej zmerat, lebo uz par dni stale spi, v noci spi a aj cez den, len sa napapa a spi, takato nebola, cez den bola cula a teraz ak je hore pol hod. je moc.
co to moze byt??? mam sa znepokojovat?

prsky
30. aug 2010

@miska1981 do 38,5 v konecniku nedavat nic, obranyschopnost organizmu sa aktivizuje a vdaka tomu bojuje proti povodcom infekcie. viac tu http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble...
ked papa nemusis sa znepokojovat

miska1981
30. aug 2010

@prsky ale je taka apaticka, cely den spinka, alebo pozera do steny- taka nebola, je to v poriadku? co to moze byt?

prsky
30. aug 2010

@miska1981 tak to ti zodpovedne neporadim, nie som lekarka. skus rano zavolat pediatrovi. mozno ti lepsie poradia @latvia alebo @strapco13

vejula
30. aug 2010

@miska1981 ja by som nič nedavala ale radšej by som zavolala lekarke čo ti povie

lenocka84
30. aug 2010

@miska1981 skus dr. ale mozno len rastie a chce viac spinkat,
ale pre istotu dr.

miska1981
30. aug 2010

babule zajtra sa aj chystam zavolat, lebo mi to neda, preco taka zmena 😢
ak nemam problem s kojenim, co stale mam, tak furt s niecim, ja sa toho strachu o malicku asi nezbavim ☹ chyba mi asi trosku pozitivny pristup, alebo neviem 😒

lenocka84
30. aug 2010

@miska1981 miska dojdi za nami bud 7 alebo 8.9 a mi ti dodame pozitivny pristup ked budes s nami
mame dalsie rande ja a vejulka, a nasi chlapci samozrejme

latvia
30. aug 2010

@miska1981 ak je apaticka, tak ju urcite zajtra vezmi k lekarke. ste po ockovani? alebo kedy nastala ta zmena? niesom v obraze 😅

zojec
30. aug 2010

@elinka27 citam, ze mas podobny problem ako ja na zaciatku.. urcite je dobre volat laktacnu, nech posudi ako sa mala prisava a kde by mohol byt problem , a hlavne ta ukludni.. ja som tym tiez presla a ver, ze stres narobil vela zla.. tiez som si vela poplakala.. tiez som dokrmovala flasou.. ale nevzdala som to, zavolala laktacnu , ta prisla.. doniesla mi cievku a senovku, upokojila ma, ze mlieko mam.. a ze sa tvori, ze flasu nemam davat, ukazala mi ako to funguje s cievkou.. ja som sa ukludnila, vedela som ze mala nie je hladna a po tyzdni sa mi zacalo tvorit tolko mliecka,kolko potrebovala.. nie je velka, ani extremne rychlo nepribera, ale ani nechudne.. mlieko mi nikdy netieklo prudom, ani prsne vlozky som nepotrebovala, a ani sa mi nikdy prsia bolestivo nenaliali... a predsa dokazem dojcit a verim, ze dojcit este dlho budem... dojcenie je v hlave.. ak sa spravne nastavis, tak to urcite dokazes 😉 drzim palce tebe ale aj ostanym mamickam

strapco13
30. aug 2010

@miska1981 do 38 st /v konecniku do 38,5, lebo treba 0,5 odratat/ netreba davat nic na teplotu
skontroluj fontanelku, ci nie je vpadnuta alebo naopak vystupena
okrem apatie..vidis nieco este..nadcha, nejake pohyby hlavou, trhanie alebo skrabanie si uska?
ale radsej skoc k dr..to chce vysetrit krvny obraz, sedimku, biochemiu, zapalove parametre
nebola doteraz nejak chora?

miska1981
30. aug 2010

@lenocka84 skusim, ale mm bude asi v robote a ja sa sama este neodvazim, skoda, ze sa neda takto cez PC trosku poslat.

@latvia bola ockovana, ale uz vo stvrtok. proste len spinka v noci, cez den, len ju nakojim a spi, alebo pozera "do blba".

miska1981
30. aug 2010

@strapco13 fontanelka sa mi zda v poriadku, nevsimla som si nic take, len, ze je spava...dufam, ze nic vazne

latvia
30. aug 2010

@miska1981 uvidis ako bude zajtra.moj maly bol tiez ako vymeneny asi 3 dni po ockovani. ked sa ti nebude zdat, chodte pozriet lekara, pre istotu..

strapco13
30. aug 2010

@miska1981 a od kedy je taka apaticka--lebo ak par dni..tak moze to byt po ockovani...taka unavena..lpriemerne su tazkosti tie 3-4 dni

lenocka84
30. aug 2010

@miska1981 z nas srsi tolko energie ze az, bolo by uplne ze super
treba sa zbavit strachu a prevziat iniciativu a oslobodit sa, to podava vela pozitivnej energie
mna by ubijalo kebyze mm by ma mal vsade vozit
umrela by som

miska1981
30. aug 2010

@strapco13 stvrtok ju ockovali a odvtedy je taka spava, vcera bola trosku zivsia, ale dnes znova.

miska1981
30. aug 2010

@lenocka84 len ako sa zbavit toho strachu, ja som sa vzdy bala o vsetkych z rodiny, ze ochoreju, alebo sa im nieco stane a teraz je to este horsie, ked mam dietatko to je najvacsi strach.
leni aj mna to ubija, ze ma vsade vozi mm, alebo mamina, ale ja mam strach aj zo soferovania 😒

lenocka84
30. aug 2010

@miska1981 treba ho prekonat, nemysliet na zle veci, lebo vtedy si ich clovek privola
treba sa proste postavit strachu do cesty a povedat si dost, nemam strach idem do toho
mozno ked sa nieco deje, alebo si to myslis je to len tvoj vnutorny nepokoj, a potom sa ho snazi clovek zrealizovat, podvedome
musis mysliet pozitivne, ber to tak ze prečo prave tebe alebo niekomu z tvojej rodiny by sa malo nieco stat. nic sa nestane a vsetci sme ok.

strapco13
30. aug 2010

@miska1981 tak to bude ockovanim..ale ak zajtra bude este taka spava, tak radsej chod k dr
a chod bud k svojmu gyn alebo obvodakovi a povedz mu o svojich pocitoch..kazda mame strach o dieta..ale treba to vediet zvladnut
teraz sa prosim neuraz..ale mozno by bolo dobre zajst k psychologovi...mozno by ti pomohol ani nie zbavit sa strachu ale naucit ho zvladat..takto nemozes zit, vsetkeho sa bat..len takto sa mi moze len tazko radit, ze sadni si do auta a soferuj...aj ked mne to pomohlo..ja som 8 rokov nejazdila, co som mala panicky strach so soferovania...a teraz brazdim cesty s krpcom v pohode...proste musis ten strach porazit, vyhrat nad nim, nenechat ovladat si zivot strachom...ale neprejst do extremu, ze nebojim sa...strach nas udrzuje ostrazitymi, bdelymi...a bat sa o vlastne dieta je ta najprirodzenejsia vec na svete, kazda normalna matka sa boji o svoje dieta..ale nemozes ani jeho ani seba drzat v prazdnej miestnosti vystlanej molitanom..nemyslim to v zlom, len vidim, ze sa trapis a potrebujes pomoct

miska1981
30. aug 2010

@lenocka84 mas pravdu. ja sa to snazim aj potlacat, len ma to chyti hlavne ked sa nieco deje, ako dnes napr.

@strapco13 vies, mozno je to aj tym, ze ja som od malicka taka citliva, bojim sa o celu rodinu, lebo som jedinacik a lipnem na rodicoch, kamaratkach, muzovi a teraz aj na malickej, rodina je pre mna vsetko, mozno preto sa tak bojim.
chyti ma to hlavne ked niekto ochorie, alebo ide na dlhu cestu a nehlasi sa a ja sa bojim, ci sa mu nieco nestalo /ale to mam od mamy, lebo ta sa o otca vzdy bala ked jej nedvihal telefon, on chodi na kamione/.
ale viem, ze tym, ze myslim na zle veci, mozem si ich silou mysle privolat, preto sa to snazim odhanat.
nie je to casto, len odkedy sa narodila mala, tak ako mama prvorodicka mam fakt o nu velky strach.
inak som zistila, ze ked citam nejake zle pribehy s detickami co ochoreli a nedopado to dobre, alebo rozne tazke osudy ludi, vtedy je to horsie a este viac sa bojim o svoju rodinu, ale to je normalne, to asi kazdy, vsakze.
a co sa tyka soferovania, ja mam vodicak uz 11 rokov od 18, ale nejazdila som od vtedy a teraz mam pocit, ze uz to vobec neviem, ale chcem byt nezavisla, tak sa odhodlavam si sadnut za volant, len teraz pri malej niet casu, ale urcite to zvladnem.

inak dakujem za rady vsetkym a povzbudenie, rano je vzdy lepsie, to navecer ma chytaju taketo stavy, ale len ked mala nie je v pohode. 😉

luly13
30. aug 2010

@miska1981 ja som tiez taky bojko... drahy sa musi hlasit, ked niekde ide autom, a ked nahodou nedviha a uz by mal, tak ma dokonca aj prezenie 😅 . celkovo takto moj organizmus reaguje na stres(to mam po babke. tej sme sa vzdy smiali, ze ked sa nieco deje, tak sa babka z toho pose... :D ). a tiez nemozem vidiet nic negativne, o chorobach... hlavne teraz o detoch. aaaa este som k tomu aj hypochonder 😀- takze super kombinacia. zatial sa mi to, chvalabohu, dari neprenasat na maleho tieto moje obavy. ale inak si zijem celkom normalny zivot...tie myslienky ma prepadaju len vtedy, ked si pozriem nejake blbe video, relaciu... (ako napr. vcera o havarkach)...
ale soferovanie mam veeelmi rada.

miska1981
30. aug 2010

@luly13 veru ja uz radsej ani necitam ani nepozeram take relacie ako modre z neba ci reflex, lebo je to o nestasti a nie priaznivych osudoch ludi. aj ja mam celkom normalny zivot az na toto 😉 . aspon chvalabohu moj mm je optimisticky vesely clovek, tak to mi velmi pomaha. a s tym prehnanim to mam aj ja 🙂

@strapco13 diky za IP

neuverite, ale je mi lahsie, vdaka. idem kojit a spat, dufam, ze zajtrajsok bude svetlejsi 🙂

luly13
30. aug 2010

@miska1981 to su aj moje najneoblubenejsie relacie 😉

strapco13
30. aug 2010

@miska1981 nahodou..reflex pozeram..niekedy..mavaju aj dobre temy...nosenie deti a latkovky boli minule, a aj ine..pri tych smutych idem na wc alebo do chladnicky 😅 ..ktora bola v reflexe o ztych latkovkach @labutka ..alebo @prsky? tusim ale labutka..sory nechce sa mi to hladat 😅