Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

elinka27
9. jan 2011

@kamajka no tak prave som to chcela napisat,presne toto sme mali ked som dostala menzes 😉

elinka27
9. jan 2011

@lubocka moja viem o com hovoris,aj som si poplakala,ale uz som sa zasa pozbierala,proste radsej kojit z jedneho ako vobec, ja som ju teda nechala na lavom aspon dudkat a cuduj sa svete ten prsnik robi mlieko, ja si sem tam odstreknem par kvapiek,aby netlacil a v noci jej ho ponukam aspon na ukludnenie,a sem-tam aj nieco potiahne, cez den ju na nom ukludnujem ale netaha len dudka,ale aspon nejak ho stimuluje nech nemam ten rozdiel taky velky medzi nimi, neviem ci je to takto spravne,ale aspon takto nam to zatial vyhovuje a dufam,ze aspon dudkovanim v nom udrzim mlieko aby sa nezmensil o moc

strapco13
9. jan 2011

@elinka27 ako dnes?

strapco13
9. jan 2011

@elinka27 hihi pisali sme naraz..takze tak..mozno ju to prejde a mozno budes kojit z jedneho prska..uzivaj si chvile s nou..je jedno spoza ktoreho prska na teba kuka 😉

elinka27
9. jan 2011

@strapco13 uz lepsie,ja mam vzdy jeden den ten prvy ked sa nieco deje a vymyka sa to mojim predstavam stres a paniku 🙂 uz som taka asi sa tak lahko nezmenim,poplacem ponadavam a idem dalej 😎 dnes dobre, nechavam ju v satke na nom spat a dudka,a on sa tak nakopol ze tvori viac mlieka a ona uz musi potom aj prehltnut 😉

strapco13
9. jan 2011

@elinka27 no vidis..ono strasne vela je o psychike..ak neriesis privelmi, vlastne problem nevytvaras umelo a ono sa to spravi aj same 😉

elinka27
9. jan 2011

@strapco13 dost mi pomohla aj laktacna vcera bola u mna,a podporila ma,laktacne poradkyne by mali dostat metal 😀

strapco13
9. jan 2011

@elinka27 to hej 🙂

happy8051
9. jan 2011

@strapco13 dakujem ti velmi pekne za rady... je mi aj luto ze som jej ten caj dala... ale tak co uz... este otazka... mliecko je aj od smadu... znamena to ze babo niekedy chce pit od smadu... pije vtedy menej ako ked papa? ako to mam poznat?

avila
9. jan 2011

@happy8051 ked je moj M. smadny, veru len si cucne a viac nechce. To mi dojde, ze sa len chcel napit.

miskatn
10. jan 2011

jedna otazka mozno trochu mimo temy:
mam stale asi o 8kg viac ako pred tehotenstvom, maleho kojim, neviete poradit, co mozem zacat robit, aby som to schudla, ale samozrejme, aby som neohrozila kojenie ?

kamajka
10. jan 2011

@elinka27 boze my sme mali strasnu noc, kazde dve hodiny papal o je normalne???

kamajka
10. jan 2011

@avila ja to neviem rozpoznat kedy je smädny a kedy hladny.......moj cuca furt....

tittika
10. jan 2011

ahojte @miskatn ja by som to urcite neriesila , kedze mam opacny problem, pocas tehu som pribrala 23kg a teraz som na povodnej vahe co je 55kg na vysku 180 tak si predstav....a vcera som veru uz pocitila pokles tvorby mliecka 😢 robim co mozem aby som nechudla ale neviem to zastavit este aj v noci jem @annag neviem ci ohrozujem tym svoje zdravie?obavam sa , ze budem musiet prestat dojcit 😢

@kamajka my tak vstavame mesiac, resp kazdu hodinu ! hodinu a pol ! po ockovani sa mi takto zmenil, v stredu ideme zas na preockovanie , tak dufam , ze horsie nebude 😀 uz som si zvykla 😝 ani nechapem ako to zvladam 😖 do teraz som mliecka mala dost takze hladom to nie je, teda zatial nebolo a zaujimave, ze pocas dna mi vydrzi papat po 2.5 az 3 hodinkach 😀 samozrejme , ze si niekedy popyta ked je smany castejsie

norikk
10. jan 2011

@miskatn ja mam ten isty problem, mam furt o 4 kila viac...ale mam dojem, ze skor sa zaokruhlujem, ako chudnem

a chcem sa vam postazovat, sme u rodicov na tri tyzdne, a nic proti nim, len oni su stara skola, uz maju reci, ze mozem malemu zacat davat bananiky atd...a aja im vravim,ze do polroka kojene deti sa len koja, no nedaju si povedat ☹ ...vsetky moje sestry aj mama kojili len do 3 mesiacov,kedze nevedeli, ze existuje nieco ako laktacna kriza, tak si tu vsetci myslia, ze maly musi byt ako deti na UM ☹ ...sa cuduju,ze preco neprespi celu noc, atd...

a chcem sa spytat, ze ci je dobre, ked si maly cuca palec, mam strach, ze tak v noci strci palcek do pusinky a bude spat dalej, ja budem nepotrebna...viem ze pre kojenie nie je dobry cumel, ale u nas je to tak, ze maly sa najlepsie, na 98% upokoji u mna, potom je to cumel a teraz uz aj palcek....ak mu vezmem cumel, a zvykne si na palcek, sa bojim, ze dopadne ako moja neter, ktora mala palce dozute az do ziveho....davali jej ich do pepra a soli aby ich necmulala, tak co mi na to poviete???bol ich postup spravny?? co robit , ak dieta furt cmula svoje palce?? bo nas taky zacina byt a ja sa len potesim,ak nam cumel nebude treba 🙂

miskatn
10. jan 2011

@norikk @tittika dietu nechcem davat, to nie, aby mal maly dostatok vsetkeho co potrebuje, ale nejake precvicovanie brucha by som nemohla? netrufam si povedat mojej polovicke, ze 2-3 roky, kym budem kojit (ak sa bude dat), tak nepojdeme nikam k vode do plavok, vopred dakujem!
(ak sem nepatri tato tema, dajte mi vediet a prestanem sa stazovat 🙂 )

elinka27
10. jan 2011

@kamajka moja to je uplne normalne 😀 moja niekedy aj kazdu 1,5hod, tak uz ju mavam pri sebe v posteli vyhrnem pyzamo a cucka stale,a spime ako zarezane obe az do 9 rana 😀

valika_val
10. jan 2011

@kamajka
u nas detto, ale s tym rozdielom, ze ja tomu hovorim DOBRA noc. bolo aj omnho horise... 😒

elinka27
10. jan 2011

@happy8051 ano ked je smadny tak len cucne, dolezite je,aby si vzdy mu ten prsnik ponukla.To uz sama casom intuitivne vycitis kedy, ja napriklad davam aj ked sa zobudi hned prsnik,aj ked sa na mna usmieva a je spokojna a nezainteresovana osoba by si myslela ze naco jej davam ked nepyta,ale ona sa vzdy cucne, alebo sa napapa, a niekedy ked mam cas/lebo mam este starsieho/ tak jej necham prsko len tak na "hranie" ona mu rozprava, keca olizuje ho a tak,proste si uzivam ten kontakt 😉

happy8051
10. jan 2011

@elinka27 dakujem ti... snazim sa to tiez tak robit 🙂 predsa len... pri prvom dietati treba na vsetko prist 🙂 prajem ti aby ste dojcenie zvladali, citala som, ze mas problemy, tak drzim palce nech to ide co najdlhsie 🙂 inak... krasne nezvycajne meno ma tvoje dievcatko 🙂

miskatn
10. jan 2011

@elinka27 pekne si to napisala 🙂

prsky
10. jan 2011

@miskatn pocas dojcenia mozes pokojne cvicit, pohyb neublizi ani mliecku..vsetko s mierou, neprepinat sa..viac o tom pise katka tu: http://dojcenie.wordpress.com/2010/04/18/cvicen...

miskatn
10. jan 2011

@prsky dakujem, mas pravdu, uplne som zabudla, ze sa tam o tom pise

elinka27
10. jan 2011

@happy8051 no hej trapime sa aj my trosku, mala si vybrala pravy prsnik ale uz sa to trosku zlepsilo,lavy mame aspon ako dudku,tak ho celkom nedstavila,okrem toho mam mykozu zasa a stale 🙂 a mala zasa zacala kakat po kazdom papani, a vies co?uz mi je to aj smiesne, 😀

@miskatn dakujem 😉

zuzkat1
10. jan 2011

@elinka27 citam ze ti nechce lavy🙂 ani mne...ja kojim uz par mesiacov len z praveho😀

zuzkat1
10. jan 2011

@norikk len pekne koj a nevsimaj si ich...maly objavuje svet a objavil ruky...🙂 bude zuzlat skumat rozhadzovat... ked ho pri tom pristihnes tak palec vyber a zaujmi ho niecim inym.. neboj sa palec maminu nenahradi a ked mu budes stale prstek vyberat tak pochopi ze to robit nema...

zuzkat1
10. jan 2011

@kamajka 🙂 moja ma rok a stale papa kazde dve hodiny🙂 takze pekne si zvykaj, raz z toho vyrastie🙂

elinka27
10. jan 2011

@zuzkat1 ano nechce,lebo z neho sa spusta mlieko pomalsie,ja som ho teraz nastartovala tak,ze som jej ho zacala ponukat na ukludnenie ked je v satke,a zaspava pri nom.No a cuduj sa svete zacal tvorit viac mlieka,asi tym ze je stimulovany tym dudkanim a ona uz sa z neho aj naje!Takze vyzera to ze zatial kojime z oboch,aj ked z laveho len v noci 😀 ale je fajn vediet ze som v tom neni sama,a ze to je normalne kojit z jedneho ked sa inak neda 😉

zuzkat1
10. jan 2011

@elinka27 normalne to je,len to vidno...spociatku nebolo ale teraz uz je...asi 2 cisla rozdiel😀 ale nevadi...mala je spokojna a to je hlavne🙂 inak aj ja som skusala vsetko mozne aby som ju aj na nom udrzala.. ale teraz ked uz je vecsia tak jednoducho ho ani do pusy nevezme...mlieko tam mam stale aj ked ho ani neodsavam (obcas tecie ked kojim)...jasne ze nie vela ale keby mala chcela tak by sme ho este rozkojili....lenze ona nechce

happy8051
10. jan 2011

@elinka27 ja teda problem s kojenim zatial nemam... ale stat sa moze vsetko... myslim ze je dolezite brat veci tak ako su... neobvinovat seba hlavne... ono to cele nie je lahke... a to ze sa snazis a robis vsetko aby to aj napriek problemom islo znamena, ze si uzasna matka, pretoze sa nevzdavas....