Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annag
25. mar 2009

ziza, veľmi plytko, máš tam pľuzgier ako na dlani, na päte - skrátka len tenučkú kožtičku, ktorú treba prederaviť, potom mliečko môže vytiecť - teda nepicháš do bradavky, len kožtičku natrhneš , ihla musí byť sterilná

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja257
25. mar 2009

dakujem za radu. dnes je to uplne hrozne, teraz mi po 3 hodinach zjedla 6O a viac ani za svet. ☹ som z toho na nervy. Rozmyslala som ze jej zmenim mlieko, mozno jej toto nechuti.

mia114
25. mar 2009

ahoj annag
pisem ti ako pokraciujeme s malou. Dnes sme boli u lekarky v poradni a vazila malu a za mesiac pribrala 300g co lekarka povedala, ze nieje moc, ze neschudla a ani neostala na vahe ale ze ani moc nepribrala tak nam predpisala jedno mlieko na dokrmenie. No ja nejak nechcem prikrmovat malu UM, tak teraz neviem ci mam menej mlieka, alebo sa mala nenapapa dobre. je stale dost uplakana, a kazdu chvilu by iba papala. Skusala som je davat papat ako si mi radila az po dvoch hodinach, snazime sa ale mala je stale uplakana, a nespokojna, v noci s abudi kazdu hodinu a chce papat, alebo len cucat neviem.cez den ju udrzim bez papania dlhsie ako dve hodiny, jedine ked sme vonku, alebo ju necham poplakat. Dnes som si skusala odsat mlieko po papani s prska z ktoreho mala papala a neodsala som ani 10ml.
Takze sme asi stale na tom rovnako, akurat rozdiel je v tom, ze podla dokiny je mala asi hladna.

annag
25. mar 2009

mia, napíšem do IP, aby som Ťa mohla sledovať, všetko napravíme neboj nič

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annag
25. mar 2009

ziza, no výborne, som rada 🙂

annag
25. mar 2009

jaja, mliečko meň len po dohode s pediatričkou

misutovo
25. mar 2009

Ahoj Annag, zacali sme akosi viac grckat. Okrem toho, ze sa nam grcne po papani tak grcka kolkokrat aj ked sa za cca 1hod zobudi alebo pri prebalovani. Snazim sa ju kojit az kazde 2 hodiny aj ked nie vzdy sa nam to podari. Ale tym sa mi pocet dojceni dost znizi. Neodrazi sa nam to na vahe?
Doteraz sa jej skoro vobec negrckalo, len velmi zriedka tak neviem co to zacalo. Po papani si vzdy odgrgne a nosime sa vo zvislej polohe. Casto ju nosim v babyvaku lebo sa mi zda ze jej je tam lepsie. Niekedy aj hodinu. Ale uz som pocula nazor ze by babatko ktore este nesedi nemalo byt velmi vo zvislej polohe, vraj to skodi chrbtici. Tak neviem. Aky mas nazor na babyvak? Nemozem jej tym ublizit?
Dakujem.

annag
25. mar 2009

misutovo, je v poriadku, že grcká teraz viac, reflux kulminuje okolo 3-4 mesiaca, vtedy sa prejaví u väčšiny detí na istý čas. Pokiaľ malej grckanie výrazne nevadí , tak sa netráp. Je nosenie odporúčam, ak si našla polohu, v ktorej jej je dobre, má fixovaný chrbátik a hlávku, tak ju pokojne nos - čo máš presne šatku či nejaký nosič ako Manduca ... ? Možeš ju dojčiť aj častejšie, len ju nenvchívaj pocuckávať, lebo to jej nemusí dobre robiť, ale pokiaľ sa dobre naje napr. po hodine a pol, tak jej prsník daj - treba hľadať optimum.

misutovo
26. mar 2009

Mam taky nosic ako Manduca.
Skusala som aj babysatku na sposob kolisky ale tam sa jej moc nepacilo. Neviem ci som to mala spravne alebo je koliska vhodna len pre mensie deti ale bola tam neaka pokrcena az moc v klbku a hlavicku jej to strasne tlacilo na hrudnik.

annag
26. mar 2009

Manduca - je vhodná aj na nosenie malých detí, tak ak je to podobné, netreba sa báť . V babyšatke by Ti bola asi lepšia tiež vertikálna poloha - pozri si tie stránky o nosení - nosime.sk . Ja som nosila všetky deti a veľmi často, pri synovi by som mala inak klbko nervov, tiež bol typ bábetka, čo sa potrebuje veľa nosiť.

dara9402
26. mar 2009

anicka chcem sa opytat ty tak vsetko vies 😀 ked ma moj drobec 60cm kolko by mal vazit? diki 😅

bronia13
26. mar 2009

Ahoj poradili mi ze mam napisat tebe vraj mi pomozes 😉 no to by som bola velmi rada lebo uz neviem co mam robit, len skopirujem co som uz pisala ak ti to nevadi OK.

Ahojte,
mam syna Sebastiana co bude mat 3 mesiace. Snazim sa kojit ale moc mi to nejde. Zo zaciatku som len kojila ale potom mal zltacku tak mi povedali ze davat viacej flasu lebo ked budem kojit tak bude mat zltacku dalej a moze skoncit v nemocnici. Tak som davala aj flasu, ale snazila som sa co najviacej kojit a pumpovat lenze teraz mlieka mam kazdy den menej a menej, aj ked sa prisaje tak skoro nic mlieka nie je tak nakoniec musim davat flasu.
Skusam uz vselico a neviem co dalej, skusam pumpovat co najviacej a posledne uz len par kvapiek vypumpujem. Berem aj nejake homopatika (fenugreek sa vojau) a nic. Snazim sa vela pit tekutin, jest normalne ziadna dieta. Dnes idem aj ku lekarovi vraj su na to aj nejake tabletky ale neviem?
urcite tie homopatika skusim - zijem v zahranici a tuna som to uz hladala (Ricinus Communis 5CH) a nemozem to tu najst ale napisem testinej nech to kupi a posle.
on nema problem sa prisat on sa prisaje a ked je mlieko tak saje a ked nie tak musim dat flasu a potom napumpujem len par kvapiek tak viem ze tam nic nie je. Niekedy saje aj 15 minut ale potom je za chvilou hore - hladny.
Som zvedava co povie lekar, vraj su na to tie lieky - no uvidime.
Dakujem za radu kto ma nejaku.

bronia13
26. mar 2009

este sa chcem spytat kde sa na SK kupuju homopatika? ak viete nejaky obchod v Spisskej - dakujem.

majulienka32
26. mar 2009

ahojte
bronia13, homeopatika ti objednaju v kazdej lekarni ked ich nahodou nemaju..tak sa skus opytat
Annag porad mi prosim ta.. ja mam tak malo mliecka, ze musim dokrmovat Umelym ..ked mal maly 3 tyzdne tak som mala zapal prsnikov tak somk si len mliecko odsavala a to odsate mu davala...bolo ho dost, nestacila som odsavat..
posledne dva tyzdne mam stale menej mliecka.. nasyti ho to na ho dinu alebo na pol hodinu.. musim ho po kojeni este dokrmit, leno inak by sa od hladu zblaznil.. berem aj homeo.. aj normalne papam . ja uz neviem .. som fakt zufala ☹ porad mi prosim

vejinka
26. mar 2009

baby nedavajte flasku...prikladajte ako je to len mozne aj kazdu hodinu ako to robim ja uz 7 mesiacov..a priberame 😉

vejinka
26. mar 2009

teda pokiam vam to za to stoji..lebo nic lepsie ako MM neexistuje 😉

nikollette
26. mar 2009

Ahoj annag, neviem ci poradis aj ine veci okrem kojenia ale asi ano, nakolko vidim ze s babatkami mas kopec skusenosti..
malemu sa asi tyzden vyhadzuju vyrazky na tvari, ako take malicke akne to vyzera..je take neico normalne??? Dakujem ti velmi pekne za odpoved, alebo aj inym babam ak zareaguju a hodia svoje nazory 😉

bronia13
26. mar 2009

vejinka - budem sa snazit co najviac - dik

ejusaaa
26. mar 2009

Ahoj Annag,som citala tu v teme o tom hylaku,ze jedna baba tam pise,ze maly jej ma zelenu kaku a ze doktorka im na to dala hylak..aj nas maly ma zelenu kaku,to mam davat preto hylak? 😲

vejinka
26. mar 2009

nikol..nezjedla si nieco z coho ma alergicku reakciu? vyzera to ze si pojedla bud paradajky alebo nieco co mu sposobilo vyrazky..my sme sa hrozne vyhadzali prave z paradajok..ale teraz je to uz v pohode vtedy mal asi 2 tyzdne

vejinka
26. mar 2009

ejus netusim co je hylak..ale zelena stolica byva raz za cas u kazdeho babatka..ak si na UM tak je to takmer bezne a ak si na MM tak popilo predne mlieko.. 😉

nikollette
26. mar 2009

No paradjky ani nee..
vravim uz to ma tyzden.. obcas mu trosku ziznu, ptom toho ma zase viacej, a takk. neviem.. 😒

bronia13
26. mar 2009

mne teta "tvrdi" ze zlena stolica byva zo studeneho mlieka?????
aj nas drobec mal take malinkate vyrazky po tvaricke ale potom to samo preslo - sme tam som to natrela framikoinom - mastou.

annag
26. mar 2009

bronia, odpíšem Ti do IP, aby som Ťa mohla sledovať

bronia13
26. mar 2009

annag - dakujem ti

annag
26. mar 2009

majulienka, to isté, napíšem do IP

annag
26. mar 2009

nikollette dôvodov môže byť veľmi veľa, stolicu má akú?