Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
26. jún 2010

@mneme ..ale dieta nie je vysledok ich prace 😉 ..teda pokial nemas muza porodnika 😉
to len na odlahcenie
preberame tu zavaznu temu..ale to je dobre...len takto sa siri osveta--len ked sa o nej hovori..lenze to chce aj nieco viac ako "kecat" tu na konikovi

uz sme to napr s @latvia preberali v inych temach ....prirodzeny porod a porody doma...kde sme tvrdili, ze zena ma pravo rodit ako chce, ale podla nas v nemocnici..pre pripad, keby sa nieco stalo....a ze ked chcu ine polohy, iny porodny plan..tak maju o nom hovorit v prvom rade so svojim gyn a nie sa len stazovat potom, ze im to neslo...lebo pokial nepoviem druhemu svoje poziadavky, tak ten druhy o nich nebude vediet..lebo nememu ani vlastna mat nerozumie

cize ak nieco chceme..treba pre to aj nieco spravit 😉

annag
26. jún 2010

@matja

je to najmä o peniazoch - ročný rozpočet Mamily je cca 10 stovák € 🙄 . Nie sú peniažky na letáky, prospekty , knihy ... a údajne na tieto projekty dojčenia neexistuje spôsob financovania cez fondy EU. Cca 10 projektov už Mamila skúšala podať, ale neprešiel ani jeden, lebo sa nezhodoval so zámerom vyhlasovateľa projektu - nemám o tom bohužiaľ bližšie informácie. Jedinou pomocou je UNICEF a jeho pojekt BFHI nemocníc sponzorovaný firmou Pampers ... keby tento donor odstúpil, projekt by úplne skončil. Mamila nemá teda prakticky žiadnych sponzorov okrem vlastných členiek. Do pozornosti sa dáva ešte cez Úniu materských centier. Chcelo by to pár dobrých sponzorov (samozrejme nie výrobcov UM), keby sa tak objavila mamička nejakej bohatej spoločnosti , nebolo by to na zahodenie 😅 Určite by Mamile pomohla i spoločensky známa uznávaná celebrita, ktorá by aktivity Mamily podporovala ... tak ako napr. AVON podporujú herečky či speváčky ... no ktorá známa herečka verejne hovorí o dojčení, resp. dhodobom dojčení .... ? V USA je takou tvárou i prvá dáma - M.Obamová ...

mneme
26. jún 2010

@strapco13 absolutne suhlasim s tym, ze pokial sa neozvu samotne mamicky, nie je sanca na zmenu. osobne som mala napisany porodny plan, ktory som mojmu porodnikovi dala na prvej poradni, spolu sme si ho presli. akonahle prislo na akutnu sekciu bol z porodneho planu kus papiera a ja som nebola v psychickom ani fyzickom stave cosi ziadat. je to hanba, ale bolo to tak - ked mi porodnik povedal "ideme to ukoncit", v prvom momente som mala pocit, ze nas ide obe zabit.
inak az teraz ked to pisem som si spomenula, ze prave dnes v noci sa mi snivalo, ze ma proti mojej voli operuju a na operacnom stole so mnou lezi nejaky chlpaty chlap po uraze 😝 to tiez len tak na odlahcenie "cisarskej" traumy 😉

olifcek
26. jún 2010

@strapco13 a to akoze lekari nevedia citat myslieky? joooooj... 😀 😀 😀

annag
26. jún 2010

nie každý štart do života môže byť prirodzený., Sekcie majú svoj obrovský význam a dokážu zachrániť dieťa či matku, ktorý by za iných okolností umreli či ochoreli. A to platí i pri dojčení - aj UM má v istých chvíľach u niektorých mamičiek opodstatnenie. No ak sa dá urobiť sekcia ohľaduplne voči matke i dieťaťu, tak sa dá i UM podávať alternatívne a dočasne ako liek.

strapco13
26. jún 2010

@annag ..keby som bola znama...tak hovorim

co tak sa obratit na Petru Polnisovu..viem, ze chcela rodit prirodzene, len kvoli velkosti baba sla sekciou..ona je za prirodzene postupy..teraz ma malinke babo...mozno ona
neviem ako je na tom ta markizacka moderatorka s kojenim

a co tak aby sla laktacna do damskeho magazinu...ja som ochotna tam potom zavolat a vychvalit pomoc laktacnych a hlavne samotne kojenie do nebies

olifcek
26. jún 2010

@mneme ale preco chlpaty? 😀

strapco13
26. jún 2010

@olifcek ..lekar moze byt akokolvek empaticky..ale citat myslienky nevie..na skolach nas to neucili ☹ 😀 😀 ..ja viem citat a pocuvat medzi riadkami..ale pokial mi nikto nic nepovie..tak ako mam prist na to co si mysli?

mneme
26. jún 2010

mna by akakolvek moderatorka markizy dokazala od cohokolvek skor odradit, ako pre vec nadchnut 😅

olifcek
26. jún 2010

i ja bych volalaaaa

olifcek
26. jún 2010

@strapco13 hmmm...zacnem ucit lekarov telepatiu? s tym, ze uciok az o dva roky...zarobim cosi, ze?? 😀 😀 a paq zmenim identitu

hathor1231
26. jún 2010

@olifcek dufam,ze bude sluzit lebo niki ho moc nema rada 😅 len jej ho ukazem a zacne plakat 😅

vejula
26. jún 2010

@olifcek neboj určite vedia čo robia... a o tej anesteze tam nešlo len o to že mliečkom ale oni ani nechceli asi ani aby som na nu dychala tu anestezy, asi som to mala ešte v pucach

strapco13
26. jún 2010

@mneme ..ked je akutna situacia..nie je cas na dlhe vety...treba to chapat, ze ukoncit trapenie, ukoncit cakanie
je moznost aj povedat : sekneme to 😉 ..to tiez neznie lepsie
ale to je medicinsky zargon...tak ako ho ma kazde povolanie
chapem, ze to v danej chvili neznie povzbudzujuco, ale niekedy naozaj nie je cas na okrasne rozvite vety

olifcek
26. jún 2010

@hathor1231 hech...to az teraz pises? x;oDD ale nebolo to drahe, i postovne je fajn, takze super...aaa chcem kupit i s naustkom, ale silikonovym

olifcek
26. jún 2010

@mneme mne tiez povedali,,ukoncime to,, ale mne bolo jedno, len som chcela, aby olivke pomohli a aby bola zdravucka...mala som fajn porodnika, komunikoval somnou cely den a aj na operacke...ja som malaspinal x;o)

annag
26. jún 2010

@vejula

- anesteziológ má na výber niekoľko anestetík, ktoré sú s dojčením kompatibilné - bohužiaľ, opäť - rutine sa používajú i také, ktoré môžu bábätko negatívne ovplyvniť. načo by vyberal , keď aj tak dieťa bude priložené až po niekoľkých hodinách, lebo taký je v danej nemocnici štandard ?

@mneme

áno, pravidlá BFHI sa v ani jednej z našich pôrodníc nedodržiavajú úplne. U nás sa to trošku zvrhlo ..... v celej Kanade je BFHI pôrodníc 6. Na Slovensku cca 30 .

strapco13
26. jún 2010

@mneme ja ich tiez nemam v laske..ale ak by posluzili dorej veci 😉

hathor1231
26. jún 2010

@olifcek ja mam tiez ten taky hrncek s naustkom,z toho pije pekne. inak ma rada normalne pohare,neviem,co sa jej ten nepaci 😀 😀 😀 mozno farba 😀 mam cerveny 😀

strapco13
26. jún 2010

@annag anesteziolog ma na vyber anestetika..ano na papieri..lenze musi pouzit to, co mu kupi nemocnica..vacsinou tie lacnejsie, co sa s dojecenim nemaju v laske...a mozno preto je potom oneskorene prikladanie

olifcek
26. jún 2010

@hathor1231 nam pride modry...modru mame rady, takze uff 😀 😀

mneme
26. jún 2010

@strapco13 nikto asi od lekarov neocakava okrasne rozvite vety. mne by stacilo len aby som mala moznost byt zapojena do procesu rozhodovania okrem ineho aj tym, ze by mi situaciu objasnil. cosi to hovori o tom, ze nepovazujes pacienta za nejaky stroj, ktory treba opravit. a s tym suvisi aj to, ze ta zaujima, ci bude matka po porode dojcit, co jej mozes ulahcit aj vcasnym prilozenim babatka 😉

strapco13
26. jún 2010

@annag zmenim temu trosku
chcela som naucit maleho pit aspon nejake ine tekutiny ako MM..a to z dovodu, ze ked bude teplo a ja ho necvham na chvilu s tatkom...lenze maly uz zabudol co robit s flaskou /kedze uz len kojim a nemusim odsavat/..a nechce ani poharik s naustkom, ani klasicky poharik
proste iny prijem ako z prsnika / a na otcov prsnik sa prisat nechce..tatko je trosku chlpaty 😀

strapco13
26. jún 2010

@mneme ..preto treba porodny plan a v nom si prebrat aj situaciu pri pripadnej nutnej sekcii 😉

olifcek
26. jún 2010

@strapco13 keby sa tatko oholil? 😀 😀

strapco13
26. jún 2010

@olifcek to zas nechcem ja 😅

olifcek
26. jún 2010

@strapco13 jaaaj,tak to tazko...nech si da klobuciky 😀 😀

latvia
26. jún 2010

v celkovej anesteze pri cisarskom reze sa anestetika (ked tym myslite plyny) nepouzivaju takmer ziadne 😝 zena spi v podstate na nicom......dycha kyslik a rajsky plyn, niektori anesteziologovia nedavaju ani ten..... do zily dostavaju na uvod tiopental a sukcak, polcasy rozpadu si uz nepamatam, ak bude niekto na nich trvat tak pohladam 😉 bez tychto dvoch veci to proste nejde.
a kojenie sa odklada kvoli opiatom, liekom na bolest....ale zase zalezi ,co na bolest daju...niektori su schopni ficat na perfalgane(paralen), tympadom matka moze kojit hned, ini davaju opiaty (dipidolor,morfin,dolsin) tam by som bola opatrnejsia, tieto lieky nerobia detom dobre ( poruchy dychania).....kratkodobejsie opiaty ako je napr fentanyl niesu az tak zle, zeny po kratkych anestezach iba na fentanyle teoreticky dojcit mozu hned....

olifcek
26. jún 2010

@strapco13 i ked tie kazia prisatie paq...tak nic nooo...a z vane vodu nepije? oliv jo 😀 😀

latvia
26. jún 2010

PS: anesteziolog vzdy vybera to najsetrnejsie