Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

mneme
26. jún 2010

@strapco13 ano, treba, mne osobne bol nanic napriek tomu, ze som tam mala aj "zelania" v pripade sekcie ☹

k tomu pitiu - asi sa neda poradit nic ine len skusat a skusat. matej ti uz zrejme papa obed, skusaj mu davat poharik s naustkom alebo normalny pohar napr. k obedu, u nas to takto zafungovalo. mesiac sa s nim hrala a potom zacala pekne pit. ale pokial ma prsko poruke, az tak velmi sa jej do toho pitia nechce dodnes

strapco13
26. jún 2010

@olifcek len ked mu umyvam pusu po prikrme tak mi oblizuje ruku..z vane nie..lebo momentalne zistil, ze ked sa chyti okraja, tak sa da postavit..takze cele kupkanie je o tom, ze ja ho nasilu drzim a tato mu odpaja ruky od vanicky..maly sa kruti a rehli 😀

mneme
26. jún 2010

@latvia ano taka je aj moja skusenost. anesteziologicka mi nevedela napichnut chrbat a kedze som bola aj tak nalacno, porodnik na nu tlacil, aby mi dala celkovu anestezu. ona odmietla, ze to nie je pre zenu ani dieta dobre a nakoniec sa trafila. potom ma cely cas hladkala po hlave 🙂

hathor1231
26. jún 2010

@annag tu sa pouziva aj tzv. pethidine. ten ma vedlajsie ucinky na dieta aj matku. je to vlasten pain relief,ale skor ukludnuje ako zbavuje bolesti,pomaha relaxovat... ale mamicky nemozu kojit lebo dieta je akoby omamene po porode... takze sa kojenie takmer uplne znemozni 😒
mna sa tiez pytali,ci som mala lebo niki nemala zaujem o jedlo,ale my sme mali komplikovany a dlhy porod (67,5h),cely ten cas ma nechali bez plodovky kym mi ju vyvolali 😔 musela brat atb... skoda reci...

http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/labourand...

olifcek
26. jún 2010

@strapco13 to musi byt zlate, hehehe

kkiki
26. jún 2010

polnisova sa urcite bude snazit kojit ak by ste potrebovali na nu kontakt , alebo jej poslat nejaky navrh a poziadat ju ci by sa nestala tvarou tejto osvety dajte mi vediet je to moja kamaratka .... u zlatice by som to neriesila , nebolo by to ucinne , nekoji ani neplanovala , chcela sa rychle vratit do prace koli peniazom ...

hathor1231
26. jún 2010

a ja som mala operaciu ked mala niki 6m,bola som pod celkovou anesteziou. po operacii som brala lne paralen lebo som ju chcela kojit... bola to nenormalna bolest ale kojenie mi to vsetko vynahradilo 😵 po 6h od operacie som bola doma,som sa pytala domov aby som bola pri nik,ked som prisla,tak sa na mna zavesila na 30min a nechcela ma pustit 😵

annag
26. jún 2010

@latvia

ďakujem, že si to upresnila, chodí tu anestezilogička pod nickom uljianka (tuším sa to tak píše) , presne takto to i ona potvrdzuje. Spomínala, že oni z pohľadu anesteziológa nemajú problém, najmä ak vedia, že ide o dojčiacu matku. Skôr následne mamičku chránia sestričky - v zmysle - však nech si oddýchne , na dojčenie má fúru času, my sa o bábo postaráme ....

latvia
26. jún 2010

@mneme 😉 my sme jednoznacne za spinal, tieto rychle uspavania pri sekciach nam uberaju roky zivota 😀

v CR sa nastastie pethidin tak casto nepouziva, prave kvoli tomu ze ma vela neziaducich ucinkov....ale je najlacnejsi, v porodnictve oblubeny pre spazmolyticke ucinky....zial, pri porodoch este casto vyuzivany, co je v dnesnej dobe epiduralov velka skoda 😔

strapco13
26. jún 2010

@kkiki zo zlatice som mala ten dojem 😝 ...a ju nemam v laske, ani som si nevedela spomenut na jej meno
ale s polnisovou by sme to skusili...ak @annag a ostatne laktacne budu chciet
diki..cmuk

latvia
26. jún 2010

@annag hej, to je mozne...my piseme pooperacne analgeziu, ale davame na vyber....ostava to furt len na porodnikoch, ktory liek pacientke vyberu....a zial musim potvrdit,ze niekedy su nuteni dat do horsie,lebo im to nakazuje nemocnica.....tie lepsie lieky su totiz ovela drahsie, nemocky na to proste nemaju.... 😒

olifcek
26. jún 2010

ja som si po cisaraku nic proti bolesti nedavala...teda...cisarak bol o cca 20.00, a na dalsi den rano som odmietla cokolvek od bolesti..jednak moc nebolelo, bola som vdaka olivke bez bolesti...myslela som na nu, a chcela byt s nou..az po par dnoch, ked uz som saukludnila, som cisarak zacala citit, dokonca mi vystrelovalo z miesta, kde mi napichli spinalku, ale ustala som x;o)

hathor1231
26. jún 2010

@latvia ja som tiez nechapala naco im to je,ja som chcela mat cistu hlavu a bolest mi ku pordu patri a preto som nemala nic...

kkiki
26. jún 2010

@mneme ja tie ihly neznasam ja im tam vzdy odpadnem a potom mi strasne klesne tlak a je pruser napichaju ma vsetkym moznym, ponahlaju koli babanku ... ked sa to stalo prvy krat oka stalo sa bala som sa , ale teraz na druhy krat to bolo horsie a uz to do tretice riskovat nemienim chcem narkozu ... nehovorim potom o nasledkoch ... ale inak aj show to bola ... ked ma pichali akurat sa sestricky bavili ze si musi kupit nove auto jedna a posledna veta ktoru som zaregistrovala bolo ze asi vW polo :ň no a zrazu som bola v predajni aut a kukala 🙂 a pocuvala dalej rozhovor 🙂 az ked som sa prebrala som spanikarila ze preboha kde som kukam na tu lapmu auta nikde a anesteziolog ze rodime ... mne to uplne vypadlo ja som bola mimo ze ja uz rodim ....

olifcek
26. jún 2010

@kkiki 😀 😀

annag
26. jún 2010

@kkiki

určite by to bolo fantastické, pretože môj pocit je, že je ľudská a mamičkám blízka , pôsobí kamarátsky a prístupne. 😵

ale najmä - daj jej prosím kontakt na poradkyne Mamily, ak by potrebovala pomoc alebo len uistiť sa, že je všetko ako má byť. Lebo ako vieme, vôľa vždy nestačí na prekonávanie prekážok 😅

http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

kkiki
26. jún 2010

@annag link mam ulozeny dam jej vediet , oboznamim ....

vejula
26. jún 2010

babyyy ja som mala celkovu anestezu 😢 čo je na nej take nebezpečne????? prečo sa neodporučaň?

annag
26. jún 2010

@latvia

Dr.Newman na konferencii o dojčení v súvislosti s pethidinom-dolsinom povedal, aby sa naši lekári prebrali zo stredoveku, že žijeme v 21.storočí ...

olifcek
26. jún 2010

@annag 😅

kkiki
26. jún 2010

no ale inak po sekcii mi potom bole dobre hlavne koli tomu ze mi konecne ten sprosty tlak prestal tlacit na oci , ze mi konecne klesol pulz ... to bola ulava a mne sa strasne rychle hooja rany takze som nemala vobec problem na druhy den a sestricka mi aj chcela dat nieco od bolesti, ale pozeram na nu ze neni treba .... ale ako nahle sa ku mne niekto blizi s ihlou dovi dopo ... fuuuuuuuj ja ked si teraz spomeniem ako mi to prechadza do chrbtice ma napne .... a to som hovorila ze je mi zle odpadnem ... ze uz to je lebo mi davali nejaku specialnu ihlu aby ma nechytila ta migrena a ja ze uz odpadavam a som sa rovno sklatila .... a to je taky osud ... cakali kym poriadne zaberie anesteza a potom zas nemohli olina vybrat , lebo bol dole a este mal dvakrat omotanu snuru ... takze nastala dalsia hysteria .... viete si predstavit tie moje vyplasene kuracie pohlady c sa deje a tie cierne myslienky v hlave ... nakoniec podla mna v poslednej minute ho vytiahli modreho , ale ziveho 🙂)) tak dosta 9 .... moja laska ... vlastne ja by som vdaka medicine deti ani nemala ani nikdy neporodila ... pri kazdom tehu mi hrozil potrat a prirodzeny porod by asi tiez dopadol katasrofalne pre mna a hadam aj pre deti .... a neviem si naozaj predstavit ze ich nemaaaaam moje lasky radosti .... a teraz cakam tretie a ludia na mna pozeraju ci mi nesibe ... no nesibe milujem deti a velke rodiny , lebo to je zivot ...

annag
26. jún 2010

@kkiki - už len za odovzdanie odkazu mi to stojí za to 😅 vďaka 🙂

annag
26. jún 2010

@strapco13

vôbec to nerieš Ty, nechaj to na ocka , keď príde na lámanie chleba a bude Maťko smädný, tak sa to spolu naučia - a bude piť ako správny chlap rovno z pohára 😅

vejula
26. jún 2010

tak neviete??? No mna sa ani nepytali že čo chcem, ani neviem či by som bola vtedy schopna na niečo odpovedať

prsky
26. jún 2010

@olifcek asi na to nevyzeram, ale ja som to pochopila ako zart 😉 len som sa postazovala na to, ze ma tie moje vrasky a flaky trapia

a ja si myslim, ze keby som mala pri sebe osobu, ktora by ma podporovala (muzo bol fajn, ale aj keby mi povedal, ze o 10 min rodim, tak mu neuverim - nejaka mila PA by mi bola byvala bodla), tak nemusim rodit cisarskym a Lala by mozno nebola zo zaciatku az taka narocna ako bola 😉

kkiki
26. jún 2010

@annag urobim co sa da, paci sa mi ze checte byt viac videni , bude to na dlho ale ked sa nevzdate urcite dosiahnete ciel ... ako prevencia proti rakovine prsnika, tam bolo uzasne ze to naozaj dostali do ruk ludia z avonu a lepsie to ani nemohlo dopadnut ... spojenie kozeticka znacka - popularne osobnosti a choroba tejto doby ... ludia sa zo zaciatku branili ale team okolo riaditela pre CZ-SK miskaborca bol uzasny a doterz aj je aj ked misko uz je v Moskve ... tiz by som to videla na tento smer tyka sa to hlavne zien a predsa len mame viac toho hormonu 🙂 bolo by pekne keby sa dostanete aspon do ordinacii a poradni a mavali by ste prednasky tak casto ako aj pripravkarky pred porodom ... 🙂 teba uz pozna kopec ludi ... a je od teba naozaj pekne co robis ja stale rozmyslam kde beries tolko casu .... len jedna vec ktorej sa treba vyvarovat , nepodavat to ako jedinu spravnu variantu, to ludi odradza , vidia v tom manipulativnost ... ale to ty vies 🙂

prsky
26. jún 2010

heh, a mne na antolskej ani proti bolesti nic neponukli (teda ak neratam cipky do zadku 😀 ) ale ja som nastastie nejake extra bolesti nemala, takze patrim asi k tym stastnejsim. horsie to uz bolo nasledne s prievanom, ktory som tam dostala a oni mi nadalej odporucali tie cipky a reku, ze zo spinalky to byt nemoze 🙄

kkiki
26. jún 2010

@prsky ja som preto radsej rodila v piestanoch 🙂 juj ako si teraz spominak ake to bolo uzasne rano o piatej ked mi nosili olinka prve dni, vyvonaneho ocesaneho a potom sme papali 🙂 strasne to leti ... no ved ked vsetko dobre dopadne za 7m to mam zas 🙂

prsky
26. jún 2010

@kkiki drzim palce 🙂 ja si moc tie prve dojcenia ani nepamatam, len mi bolo divne, ze moje dieta vobec neplace od hladu, kedze prvykrat mi ju priniesli po nejakych 16 hodinach a este si pamatam, ze som sa hrozne bala nou manipulovat, zdala sa mi hrozne krehulinka 🙂 a teraz uz lieta jak taka mala striga 😀

kkiki
26. jún 2010

@prsky inak tvoja laura sa narodila presne o 30 rokov neskor ako ja 🙂))) hahaaaaa budes mat perny zivot 🙂)))) pri stellke som si neuzila nic, furt som grcala , ale pri olinovi maximum , predsa len druhe je druhe a to tretie asi lavou zadnou 🙂