Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zuzub
2. jún 2010

ahojte, neviete mi prosím poradiť či môžem skoro mesačnému bábätku dávať probitiká Infants Dophilus a aj Espumisan L? ( napr. ráno probiotiká a večer espumisan.)
ďakujem.

katarinavw
2. jún 2010

annag alebo ostatne maminy, ktore viete odpovedat... citala som si annag teraz tvoj prispevok a tam si napisala, ze si sa pri tretom dietati vyhla naliatiu prsnikov. prosim ta, ako sa da tomu predist? ako sa ti to podarilo? dakujem!

prsky
2. jún 2010

@strapco13 sak uz prave ze neni a nastastie aj lale odisla a na bradavky sa nepreniesla, tak som happy, musim uz fakt popracovat na svojej imunite

prsky
2. jún 2010

@zuzub lepsie je uzivat probiotika sama a cez mliecko sa dostanu aj k babatku
@katarinavw napriklad tandemovym dojcenim 😀

zuzub
2. jún 2010

prsky a kôli čomu je to lepšie? 😕 lebo ten Infants je určený pre bábätka od narodenia do 6 rokov

prsky
2. jún 2010

@zuzub pretoze su to tiez lieciva obsahujuci rozne pomocne latky a babatko na ne moze reagovat nepriaznivo, kdezto cez MM to uz bude "prefiltrovane" 😉

shaarka
2. jún 2010

@zuzkaoko,
zatial bez zmeny, akuerat uz bradavky nevetram, aby ma neboleli kvoli tomu syndromu. takze nonstop podprda a vlozka. aj v noci. je to lepsie, lebo menej boli. a sposob kojenia uz neriesim, bola som unavena a preanalyzovana. takze kojim ako pride a nejak instinktivne. raz z jedneho, raz z druheho. aj tak to pocitanie a system nemali velky vyznam, lebo maly je furt hladny.
akurat dnes nam dosiel chicco nosic, ak maly je v nom spokojny, velmi sa mu paci (boli sme vyvencit psa). akurat si zuzle rucicky. ale to on vzdy 😎

inak na ten syndrom bielej bradavky - docitala som sa, ze sa obcas lieci nitroglycerinom, ten je na rozsirovanie ciev. dnes som sa v lekarni zabudla opytat, ale zajtra tak urobim.

a ty ako?

improvizacia
2. jún 2010

ahojte,
táto otázka bude asi viacej na annag ale ak má niekorá z vás nejaké skusenosti rada sa ich dozviem.
ako nejedna z vás i ja som mala pocit, že mám málo miečka a tak mi bola odporúčaná bylinka "SENOVKA GRECKA".
Už ju uzivam a aj mám pocit, že zabrala (čaje i homeopatiká nezabrali) ale je strašne aromatická a bojím sa že malá na nu zalergizuje. Má niekto s nou skusenosti? DAKUJEM

prsky
2. jún 2010

@improvizacia ak ju uzivas a malej sa nic nestalo, tak je pravdepodobne, ze sa uz ani nic nestane 😉

improvizacia
2. jún 2010

všimla som si že v tejto super temičke občas riešite aj iné než kojenie.
Mám jednu otázku, ktorá ma trápi od narodenia malej - su to také červené fliačky na tváry tzv. teleangiektázie.
Nemáte niekto podobnú skúsenosť? Malinká má vyše mesiaca a žiadna zmena ☹(( Má ich naozaj veľmi výrazné ☹(((((((((((

improvizacia
2. jún 2010

prsky - ja som len včera začala, tak dufam, že to bude v poho i nadalej, lebo naozaj mi to veľmi pomohlo na mliečko. (tvrdia o efekte do 24 - 72 hodín a zatial to tak vycháza.

strapco13
2. jún 2010

@improvizacia ..to co zjes, vypijes a pod je priblizne o 6 hodin v mliecku..takze cca 2 kojenia..ak potom nie su problemy, tak by uz byt nemali

strapco13
2. jún 2010

@prsky ..to hej imunita kojenych matiek klesa..lebo ta strava je vacsinou chudobnejsia /lebo sme az prilis opatrne a bojime sa/, tak treba zvysit davku vitaminov...najlepsie cerstvych
@zuzub ..mozes..ale preco ich chces davat? ake ma problemy?
mojho drobca biogaia napr zapiekla 😠

rivatha
2. jún 2010

@strapco13 @prsky Zienky, pisali ste tu nedavno o kutiku a antimykotikach. Ako viem, ci je to kutik alebo opar, ked je to tak pri kutiku ust, no zaroven nie iba v kutiku. Manzelovi sa dneska spravil, ech, tak neviem, ci mu naordinovat Vectavir ci radsej nejaky Canesten 😅

strapco13
2. jún 2010

kutik je akoby prasklinka, moze byt s bielym povlakom, opar tam mozu byt pluzgiere, zo zaciatku akoby cerveny flak

rivatha
2. jún 2010

@strapco13 Dakujem 🙂 Hmm, no ma tam pluzgierik, mozno aj viacere. Takze asi radsej ten Vectavir a nejake B-cko, co povies?

vejula
2. jún 2010

@zuzub čaveees možme niekedy skočiť von čo ty na to????

zuzub
2. jún 2010

ahoj vejula, jasne, ak budem stihať a bude pekne počasie tak aj buduci týžden.mám toho síce viac na pláne ale možno sa zadarí 😉

annag
2. jún 2010

@shaarka

no super 😵 - to už je iný príspevok 😅 . Neriešiť - všetky "problémy " sa aj tak vždy riešia dojčením, veľmi sa teším, že si sa takto oslobodila 🙂 (inak, som hlboko presvedčená, že za všetkým stojí práve bolesť bradaviek, ak sa dojčenie spája s bolesťou, mamička si ho nemôže vychutnávať, hromadí sa v nej napätie, ktoré sa prenáša i na okolie, mliečko sa samozrejme ťažko spúšťa ... nosič Ti určite veľmi pomôže, veľmi, veľmi dobre 🙂

nitroglycerín už napr. Dr.Newman neodporúča, pretože jeho účinok je len polovičný a opäť, jeho užívanie sa spája s ďalšou bolesťou - bolesťou hlavy u mamičky .okrem toho, je na predpis .... teplo je lepšie a bezpečnejšie ...

annag
2. jún 2010

@improvizacia

senovka má i vedľajšie účinky a niektoré deti ju nemusia dobre tolerovať,najmä ak sa berie v obrovských dávkach a dlhodobo Je fajn využiť okamžite čo opisuješ ako pri všetkých laktagogách: Oni zvýšia v krátkom čase tvorbu mliečka, ktorá sa následne bude udržiavať "správnym dojčením na požiadanie" 🙂

prsky
2. jún 2010

@rivatha ja som nasla doma candibene krem, tak som natierala ten (nemala som zas taky hrozny ten kutik, iba prasknuty a s jemnym bielym povlakom a otvaral sa pri kazdom otvoreni ust - kedze kecam cely den, tak to bolo dost casto 😀 - a dost to stipalo) a okrem toho uzivam probiotika nutrolin-b

annag
2. jún 2010

@zuzub

užívať ich môže, otázka je , prečo ich má užívať a aké výhody to pre neho má - ide o dojčené bábätko? Materské mlieko je zásobáreň probiotík, bábo ich za bežných okolností nepotrebuje dodávať navyše. espumisan - máš pocit, že bábo večer trpí na koliku? A ozaj ho bolí bruško? Bábo je večer skôr podráždené, preťažené a plač, kŕčovité napínanie sa ... je len následok nahromadeného napätia - stresu.

janula.h
2. jún 2010

@annag mam taky problem maly sa stale po prisati asi po mnute dvoch zacne krutit nezda sa mi aby bol uz najedeny poto sa prisaje pusti doteraz som taky problem nemala stalew sa kruti mozno ho boli brucho ale kolika sa konci v troch mesiacoch nie zacina nechapem nic take som nezjedla chcem kojit aj nadalej ale bojim sa aby sa mi neprestalo tvorit mlieko ☹

rivatha
2. jún 2010

@prsky Parada, ze ti to preslo tak rychlo. A veru, radsej vela natierat ako menej kecat, rozumiem totalne 😅

monicka101210
2. jún 2010

ahoj annag a spol,prosim moj problem nie je uplne dojcenie ale dufam ze mi trocha pomozete, ja neviem uspat maleho ani cez den ani vecer.cez den to neja prejde ale vecer....je hore hodinu a pol od posledneho spania cez den a potom ideme spat ja ho nadojcim pri tom nezaspi... potom lezime nic krci sa vystre sa kope taha si pyzamo vrti sa dam ho grgnut a zase tak trocha sa hrame a zase...necham ho sameho place lezim s nim uplne sa mece ja neviem ako... preco na to neviem prist?na rukach tiez nie...

prsky
2. jún 2010

@monicka101210 skus si pozriet annagine clanky v kapitole zivot s babatkom, mozno najdes odpoved v tomto clanku http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

monicka101210
2. jún 2010

dakujem uz som si to citala davnejsie.... vsetko sa snazim uz mesiace robit tak ako tam je....

prsky
2. jún 2010

@monicka101210 my sme Lalu nosili v babyvaku, neskor v manduce a vecerne spanie v posteli s prsnikom zacalo fungovat az okolo pol roka

monicka101210
2. jún 2010

dakujem uz mam na ceste manducu,stastie je ze chodi spat o 18.tej takze tie nervy ma tak pol hodinu pred... ked uz chce spat ale nevie a ja mu neviem pomoct

strapco13
2. jún 2010

@rivatha to hej..to je herpes