Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

julienka
29. mar 2011

@norikk vyzera to az brutalne :-P

norikk
29. mar 2011

@julienka hlavne,ze to splna ucel, a jej to nevadi,no nviem si predstavit europanku takto

karaa
29. mar 2011

@ivv 🙂
@matja dakujeeeem 🙂

julienka
29. mar 2011

@norikk ja som sa nad tym zamyslala minule, ked som pozerala jeden dokument o amazonskom pralese... ukazovali zeny z nejakeho kmena a jedna mala zavesene dieta na rukach a prsniku.. dietatko mohlo mat tak 3-4 roky a doslova bolo zacviknute na prsniku.. a tak mi napadlo, ze my (nazvem to rasisticky) biele zeny mame problem naucit sa kojit, zotrvat pri tom, stale sa vyskytnu nejake komplikacie, ktore zdolavame, potrebujeme laktacne poradkyne a tuto hla domorodkyne nikto nikdy neucil kojit, urcite nepoznaju, co je to "sunar" a nemaju problem...... (ako aj ine europanky, z vyclenenych sidlisk nasich miest a okrajovych casti dedin).....

u2jana
29. mar 2011

@julienka
ako vies, ze ich nik neucil kojit? 😉
oni to maju vzite, zazite, pretoze odjakziva vekov to bolo tak a nechcem vediet, co sa stane s detmi v pripadoch, ked naozaj z nejakeho fyzickeho dovodu nedokazu sat.

shira_
29. mar 2011

@julienka podla mna u nich je to otázka prežitia a kojiť sa podľa mna naučia pozorovaním a radami skúsených žien. a ked niektorá nemože kojit tak jej iná nakojí. ale myslím že dieťa ktoré nesaje, neprežije...

ladywitch26
29. mar 2011

@norikk brutal fotka 😅 no ale my mame aspon tu moznost, ze po odkojeni deti mozme navstivit sikovneho plastickeho chirurga 😉 ale az takyto strasny scenar nam zasa nehrozi, nosime podprdy, takze nam az tak ta gravitacia neuskodi. inak ked sa nad tym tak namyslim, mala som tolko mlieka, ze keby fakt nebolo tej podprdy, tak o par rokov by som nebola daleko od tej foto 😕

shira_
29. mar 2011

@ladywitch26 😀 😀

ladywitch26
29. mar 2011

@shira_ no ono to fakt nie je sranda, ja som mala strasnu nadprodukciu, musela som odsavat, aby sa mi maly bol vobec schopny prisat. a nebyt annag, tak po mesiaci uz nekojim. teraz je to nastastie tak akurat. maly uz papa 2x denne prikrmy, tak ho kojim len 4x denne. len teraz mam zasa iny problem. musim si kupit mensiu podprdu. zasa som sa zo statnych Ccok dostala na biedne Bcka. 😀

mirka099
29. mar 2011

Baby, poradíte mi liek na bolesť hlavy??? Kojím 9 týždnového synčeka, a neviem čo si môžem vziať, Paralen mi nezaberá 😢
Ďakujem

bubelko
29. mar 2011

@mirka009 myslim, ze mozes aj ibuprofen, ale pre istotu sa opytaj este @strapco13 😉

mirka099
29. mar 2011

dakujem 😉 strapco13 mi uz poradila cez IP to iste 😎

ivv
29. mar 2011

dievcata mam na vas taku otazku technickeho charakteru.. aj vas niekedy deturence kopu pri dojceni v lahu? my papame uz len takto - lezmo a teda niekedy je to pre mna utrpenie 😖 mala je uz velka, sily ma kopec a neviem preco, niekdy ma kope ale tak, ze mam pocit, ze mi kozu zderie zo slabin.. niekedy uz hadzem take polohy, az des.. nielenze citim vsetky jej zuby, ale este aj nohy 😀. no-no neplati, drzat nohy tiez nie.. este horsie.. alebo ju to prejde? 😕

michaela80
30. mar 2011

@strapco13 dnes v nosi mala vstala po 12 hodinach spanku so suchou plienkou a to som ju asi 6 x kojila... Som teraz pomykove co s tym, lebo O.K. sa mi to nezda... 😒

nicky655
30. mar 2011

baby ,chcela by som sa spytat: ked chcem ist tak na dlhsie von s malou ,nielen na vychadzku medzi dojcenim 🙂 , mozem jej zarobit do flasky nejake umele mliecko - nezvykne si na to? napr.tak raz za tyzden. lebo ona ked sa zobudi a je teda hladna,tak ju neukludni nic,az kym sa nenapapa - no a niekde medzi ludmi by to asi bol problem 🙂

bubelko
30. mar 2011

@nicky655 teoreticky jej zarobit mozes, ale je to zbytocne a hlavne narocne, pretoze musis so sebou brat termosku s horucou a prevarenou studenou vodou a az vonku zamiesat. plus sa da tazko odhadnut, kedze je kojena, kolko ti vypije 😉 kedze kojis, tak by som isla von a kojila normalne vonku. aj medzi ludmi sa da kojit, aj v parku na lavicke, teraz, ked uz sa blizi teplo, tak s tym nie je problem. ak sa hanbis, mozes si cez malu a seba prehodit latkovu plienku - ja som to robila, ked bolo vela ludi, lebo to rozptylovalo. tiez existuju rozne tricka pre kojace maminky, ktore odhalia len to, co treba 😉

nicky655
30. mar 2011

@bubelko dakujem za odpoved,tak asi teda nad tym este pouvazujem.lebo som si to zarabanie mliecka jednoduchsie predstavovala 🙂 lebo kamaratka mala nejaky druh znacky Beba a to tusim len nasypala zamiesala s vodou a bolo. ale ona to mala ako celkovu nahradu mlieka- tak neviem

bubelko
30. mar 2011

@nicky655 no pouvazuj, lebo skusotcne zarabanie UM nie je jednoduchsie ako kojenie - bez ohladu, ci je to beba alebo nutrilon 😉 ono to je sice, nasypat, zaliat a zamiesat, ale voda musi mat istu teplotu - ak sa nemylim, nie viac ako 40 stupnov. v prsniku ma mliecko tu spravnu teplotu a mas urcite aj to spravne mnozstvo. a hlavne, kym najdes UM, ktore jej sadne, tiez moze trvat - a na co to vsetko, ked mas svoje? 😉
a kam by si chcela ist na vylet?

leelo
30. mar 2011

@nicky655 chapes to cele uplne naopak. praveze deti, co su na UM podla statistik omnoho viac "sedia doma", lebo, presne ako pise bubelko, mlieko sa ma zarobit v urcenej teplote, mamicka musi so sebou trepat termosku, prasok, flasu a neviem co este... a ked tu 1 davku vypije a o pol hodku chce este trochu, musia bezat domov, lebo nemali pri sebe viac umelaca 😅
vezmi si miliony a miliony dojciatich matiek na svete, ktore ziju plnohodnotny zivot prave preto, ze dieta sa len kdekolvek a kedykolvek napapa a dalej existuje. cvicia jogu, chodia s kamoskami na kavu, po navstevach atd.
ja som uz od narodenia s malym chodievala prec z domu aj na cely den. praveze obdobie vylucneho dojcenia bolo to najjednoduchsie - zbalila som prsia, maleho a isli sme. ziadne termosky.
est ek tvojej otazke o zvyknuti si na mlieko: ona si nezvykne na mlieko, ale na flasu. vlastne ju zacnes bezdovodne dokrmovat umelym. ziadne susene mlieko od priemyselne chovanej kravy nie je ako tvoje. je uplne fuk o aku znacku ide. ste na zaciatku dojcenia a bola by skoda si to takto nezmyselne pokazit. ak teda ide len o taky detail akym je dojcenie vonku/na verejnosti.
pozri si tieto tricka:
http://www.premamu.sk/

cicimon
30. mar 2011

@leelo
@nicky655 a este dodam, ze prave mamy s detmi na UM bezia kazde 4hod domov ab mohli dat dietatu flasu - kym kojace daju mlieko hocikde a hocikedy

gabika7706
30. mar 2011

@nicky655 ja si prave to, ze kojim syna aj v tomto smere velmi uzivam, pri dcere som 5,5 mes odsavala+UM, neskor teda uz len UM a bolo to o drzku, bud tak ako @bubelko pise, vlacit vsetko so sebou, vypije, nevypije, vyliat alebo nechat? bude chciet o 20 min? alebo sa ponahlat domov... Teraz je to tak ako @leelo pise, zbalim prso a ideme 🙂
a este k UM, ak nie je dovod - zdravotny, neprospieva a neviem co, UM by som v ziadnom pripade nedala. Dcerka mala hrozne traviace problemy z UM (bolo jedno aka znacka, proste to bolo kravske mlieko), tak ak dojcis, UM nedavaj 😉

nicky655
30. mar 2011

@gabika7706,
@cicimon
@leelo
@bubelko tak dakujem vsetkym za odpovede. a aj mne sa to paci,ze zatial dojcime,a hlavne v noci,ked vstavam,netreba ohrievat,pripravovat.Za chvilu je mala najedena a pokracuje v spanku 🙂

gabika7706
30. mar 2011

@nicky655 🙂 drzim palce, nech sa dojcite co najdlhsie, resp. tak dlho ako to vam obom bude vyhovovat

leelo
30. mar 2011

@nicky655 tak si to drz a nezabudaj na spravne zasady dojcenia: spravne prisatie, dojcenie na poziadanie a dojcenie BEZ umelych nahrad prsnika (medzi ne patri aj flasa).
pozri si tuto stranku, najdes tam vela uzitocnych info a aj odpovedi na pripadne dalsie tvoje otazky/nejasnosti:
http://dojcenie.wordpress.com/

zelam tebe aj dcerke, aby ste si dojcenie este dlho spolocne uzivali 😉

miskatn
30. mar 2011

ahojte dievcata, chcela by som vas poprosit o radu. syn ma 6 a pol mesiaca, zacime pomaly s prikrmovanim. prosim vas ako je to s vodickou? mam mu uz ponukat? ak ano aku a ako? z poharika alebo s flaskou s naustkom?
pekne dakujeme 🙂

miskatn
30. mar 2011

pytam sa kvoli tomu, ze odkedy prikrmujeme, malemu velmi stvrdla stolica, su to niekedy take kamienky, neviem ci je to v poriadku, kaka tak kazdy druhy alebo treti den, tak ma napadlo, ci mu nechyba tekutina. on celkovo predtym malo kakal, raz za 4 dni, niekedy az po tyzdni, ale vtedy uplne dojceneho baby to bolo v poriadku, teraz neviem, ci je to stale take individualne alebo ani nie ?! inac sa tvari v poriadku, jest mu chuti, prikrmujeme 2x denne, na obed 125ml zelenina a poobede olovrant 125ml ovocie. ked tak na to pozeram, neviem kde to dava, ked kaka az na treti den chudatko 🙂

vopred dakujeme 🙂

ewana73
30. mar 2011

@ivv to keby si videla,co moj aly stvara niekedy ked sa koji .. pretaca sa hore ritou,nohy na mna vyklada,rukami ma hladka alebo tapka ... 😀 no vsetko mozne ale to len cez den,ked je culy,v noci je kludny.lebo on je taky maly sibal ,on je zivy a stale nieco vystraja,v klude posedi len ked je niecim zaujaty... 😀 ..

minewka
31. mar 2011

Ahojte,
som den po dost ťažkom pôrode, stratila som aj dost krvi.
Mala sa doteraz neprisala, dr hned ponarodeni nakazala strihnut uzdicku, doteraz bojujem aby jej ju strihli
Mlieko nemám, ani kvapku kolostra

Čo Mam robit???

gabika7706
31. mar 2011

@minewka v ktorej si porodnici? ak v novej nem, tam je laktacna sestra, ak v inej...volala by som laktacnu poradkynu, zial Majka Krupova az popoludni, kedze chodi do prace
Mgr. Mária Krupová - 055 642 12 70, 0902 250 670: po-pi len v popoludňajších hodinách
alebo skus Janku Mudru 0905 830 826, 0903 747 341 a 055 3050134 alebo Ludku Bencovu 0917261628. Tieto osobne poznam, odporucam.

minewka
31. mar 2011

@gabika7706 Kosice Saca