Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

barbiezienka
19. nov 2014

Ahojte dievcata,
mamila.sk je uplne super, najdem tam vzdy odpoved aku hladam. Minuly tyzden som bola v RiverParku a v jednom hrackarstve som videla plagat na seminar o dojceni. Myslim, ze tam bude poradkyna z mamila.sk. Neviete niekto o tom nieco viac?

luba41
19. nov 2014

@robinka84 zavolaj si laktačnú poradkynu ak máte problém s prisatím / čo podla popisu máte/..prípadne aj naštuduj správne prisatie podla videíí na stránke.. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

eva2812
19. nov 2014

@barbiezienka
Ahoj barbiezienka, ja byvam na nabrezi, takze viem presne co myslis. Budu mat nejaku poradnu pre mamicky a dojde tam laktacna poradkyna. Vygooglila som na facebooku viac infosiek🙂 bude to tento pondelok a pisu ze zadara, ale musis sa zahlasit. Daj si ich facebook, alebo tam zavolaj 🙂 🙂

barbiezienka
20. nov 2014

Prave pozeram ich facebook. parada 🙂 mas pravdu 🙂 ale je to uz tento pondelok 24.11, tak neviem, ci sa mi tam podari ist. Ale je to vazne super!!! Babulky ide tam niektora z vas?

mathias23072014
6. dec 2014

Ahojte, mohli by ste mi prosim vas poradit?mam 4 mesacneho chlapceka, plne ho kojim az na vecernu flasku, ktoru dostane pred spanim.problemy s kojenim mam uz od zaciatku kedze maly bol po narodeni na intenzivke kde mu davali flasu, tak po prichode domov som mala problem ho naucit na prsnik, neviem ako sa to stalo ale maly sa naucil nasat len na jeden prsnik a z druheo odmieta papat. takze si musim pravidelne z neho odsavat, neodsajem vela len 20-40ml, a odsavam 3-5 krat denne po 10 minut. takze je kojeny len z jedneho prsnika, problem je ze sa mi zda ze stracam mliecko, maly nikdy nebol velky jedak od narodenia mi papal max.10 minut ale v poslednom case papa len 3 minutky a uz nechce(papa kazde 2-3 hodiny), aj ked citim ze prsnik mam este tvrdy a ze mliecko mam, takze si po kojeni z neho este odsajem (20-30ml sa mi vacsinou len podari) a davam mu z flase. a on to z flase stiahne tak rychlo ako keby cely den nejedol. som z toho uz na nervy, rozmyslam ze odstavim uplne kojenie:(((

luba41
7. dec 2014

@mathias23072014 rozmýšlaj opačne, ako zachrániť dojčenie..zavolaj si laktačnú poradkynu, zruš večernú flašu/ aj ked doteraz si v nej nevidela problem/ - na flašu sa prisáva inak, Tvoje telo nemá podnet na tvorbu MM, to môže spôsobiť problém s prisávaním na prsník a tým aj pokles tvorby mlieka..ak dojčíš len z jedného, ak priberá normálne tak nerieš kolko ťahá..už je väčší, dokáže si vytiahnuť rýchlejšie.. hlavne nedávaj z flaše / z tej to rýchlo tečie, za normálnych okolností by si tolko určite nevytiahol z prsníka/.
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

mathias23072014
7. dec 2014

Dakujem luba41 za radu, vyskusam odstavit flasu, ale uz teraz to vidim na plac a hnev, minulu noc som bola kazdu hodinu hore a nie nie sa dojest. dakujem za link ale zijem v dubline tak budem sa po nejakej laktacnej poradkini poobzerat tu. dufam ze to pomoze

luba41
7. dec 2014

@mathias23072014 skús napísať mailom nejakej slovenskej LP, prípadne aj Skypom poradia..a hlavne si prečítaj stránku Mamila-tam nájdeš všetko, čo potrebuješ.. http://www.mamila.sk/
aj v Poradni na ich stránke je vela vyriešených problémov.. a inak, moc si rady tých vašich laktačných poradkýn nechvália, takže asi radšej sa orientovať na tie slovenské..

mathias23072014
9. dec 2014

no ved ked som bola v porodnici a maly mi plakal,lebo som este nemala vytvorene mliecko a hladny bol(prvu noc po porode) sestricky po mne zazerali ze co som to za matku ked mu UM nedam ked nemam svoje

dulkagabulka
17. dec 2014

Napíšte pre pani doktorku ako aj pre SPS nejaký pekný odkaz..

Pamätáte si na vyjadrenia MUDr. Kataríny Šimovičovej v relácii Dámsky klub z 3.12.2014 týkajúce sa dojčenia? Pani doktorka odporúča ukončiť dojčenie v jednom roku života dieťaťa, dlhodobé dojčenie považuje za škodlivé a radí matkám učiť dieťa na fľašu s cumľom od 5. mesiaca lebo dieťa po jednom roku bude musieť prejsť na náhradu MM, tak aby malo tréning. Na výroky neprípustné od pediatričky reagovalo aj naše OZ. Zaslali sme Slovenskej pediatrickej spoločnosti list, v ktorom ich žiadame o vyjadrenie stanoviska k výrokom MUDr. Šimovičovej. Dostali sme takúto odpoveď: "MUDr. Šimovičová je skúsená pediatrička. Členovia výboru Slovenskej pediatrickej spoločnosti nemajú žiadne dôvody spochybňovať jej odbornosť, občiansky a etický postoj. Výroky citované v uvedenom liste občianskeho združenia “Ženské kruhy” sú účelovo vytrhnuté z kontextu. Podporujeme snahu členiek občianskeho združenia o propagáciu dojčenia, bolo by však vhodné, aby svoje úsilie upriamili na propagáciu dojčenia v prvom polroku života (koncom tohto obdobia dojčí na Slovensku už iba asi polovica matiek) a nie na ojedinelé prípady dojčenia väčších detí."

Našu odpoveď SPS si môžete prečítať na našich stránkach. Čo si myslíte vy? napíšte svoju reakciu alebo odkaz pre Slovenskú pediatrickú spoločnosť do príspevku pod listom. http://zenskekruhy.sk/zk-v-mediach/otvorene-lis...

rucko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didulka85
17. dec 2014

@dulkagabulka rozculilo ma to. Sto rokov za opicami cela pediatricka spolocnost aj s tou doktorkou.

dana_l
17. dec 2014

@dulkagabulka to ona este s nasimi prababkami zije???? 🤐 🤐 🤐

pupila
8. jan 2015

Ahojte, chcem sa opýtať. Lieky (látky), alebo alkohol, ktoré sa vylúčia do materského mlieka, po niekoľkých hodinách z mliečka zmiznú? Tak ako z krvi, proste keď účinok látky pominie. Alebo daná látka v mlieku ostáva a treba mliečko odsať? 😕 Ďakujem za odborné rady.

kkl82
8. jan 2015

@pupila zalezi na konkretnej latke a jej mnozstve - nie vsetko sa dostava do materskeho mlieka a ak aj ano, mnozstvo veci tam ide len v stopovych mnozstvach a dietatku nijak neuskodia. ale jasne, ze existuju aj latky, ktore uskodit mozu a tam by som odporucila odsatie (napr. radioaktivne latky po urcitych lekarskych vykonoch). na konkretne veci sa pytaj na www.mamila.sk, najprv skus vyhladat vo fore, maju tam uz kopec takychto otazok zodpovedanych, napr. na konkretne lieciva.

01sladkaadka
19. jan 2015

Ahojte maminy, viete mi prosím poradiť nejakú dobrú odsávačku na mliečko? Trápime sa s kojením a miesto umelého príkrmu jej chcem dať radšej svoje mliečko. Počas tehotenstva sa mi veľmi zväčšili a oťaželi prsia, takže ich mám veľké a padnuté, naliate zospodu, nie z vrchu. Skúšala som ručnú odsávačku od medely a elektrickú tommee tippe. Ani s jednou si neviem mliečko odsať. Keď sa predkloním, mliečko mi samé tečie, takže tam určite je. Ďakujem za rady, Aďa

nikuska00771
22. jan 2015

http://www.maderna.sk/katalog/product/8426/ mam tuto a som maximalne spokojna. Teraz je aj v akcii. Kupila som si ku nej aj masazny nadstavec ale s nim neodsajem vobec nic. Ten nadstavec ktory je priamo na nej je super. Da sa nastavit aj sila odsavania co mi velmi vyhovuje. Taktiez je na kabel alebo na baterky 🙂

sharlotta
22. jan 2015

@dulkagabulka ufff, to ma teda vytocilo 😠 😠 😠 😠

andromeda_ja
22. jan 2015

@01sladkaadka Velmi dobre odsavacky ma Avent. Tie nove su aj ergonomickejsie a ak chces na stale odsavanie je lepsia elektricka. Aby sa mliecko spustilo musis chvilku pockat, rovnako ako ked pije dietatko. Mliecko nepotecie hned. Skus aj napisat aky mas problem s kojenim. Mozno budeme vediet nieco poradit.

01sladkaadka
24. jan 2015

@andromeda_ja ahoj, teraz po novom sa mi prisaje na prsnik, 5-10 minut dudka a potom sa zacne rozculovat a upokoji sa az na flaske. Ked si stlacim prsnik, tak mi mliecko vystrekne. Bud slabo saje, alebo len dudka, ja neviem :(

01sladkaadka
24. jan 2015

@nikuska00771 ahoj, po akej dobe sa ti spusti asi mliecko? Mam ju doma uz.

siska53
24. jan 2015

@01sladkaadka a neskusis si radsej prizvat na pomoc laktacnu poradkynu? Ta skontroluje prisatie. Poradi.
Podla odsavacky by som ani ja mlieko nemala..resp.malo.

01sladkaadka
24. jan 2015

@siska53 mas prosim ta kontakt na nejaku dobru? U mna uz jedna bola, chcela by som vyskusat druhu.

siska53
25. jan 2015

@01sladkaadka je tu jedna -,s nou som aj bola v kontakte,ked som zvazovala cedtu laktacnej poradkyne (okolnosti boli proti,mozno ked budu vacsi) a bola velmi zlata,ochotna. Skus. Poslem ti cislo cez IP.
Ja som ich pomoc nastastie nepotrebovala. Ale tato sa mu zdala fajn.

nikuska00771
25. jan 2015

01sladkaadka mne sa niekedy spusti na najslabsi vykon hned, to zvycajne rano ked sa mliecko nazbiera. Cez den musim niekedy zvysit vykon a az potom ide

01sladkaadka
27. jan 2015

@nikuska00771 mne to nejde vobec :(

siska53
27. jan 2015

@01sladkaadka a neskusala si ju dojcit tak,ze budes predklonena? Ako nad nou? Alebo si tie prsia masiruj(tak jemne) a nahrej pred dojcenim (tepla sprcha,nahriaty uterak prilozit...ja som si musela az kupel spravit,lebo som mala hrcky a mieko nijak neslo,pomohol az vyslovenz kupel v teplej vode).

nikuska00771
27. jan 2015

01sladkaadka nejde ani na najvyssi vykon ? Ja ked odsavam som v predklone trosku ako pise siska a aj ta tepla sprcha a popritom masirovanie prs by tiez mohlo pomoct.. Inak ja kojim jedno kojenie z jedneho prnsnika druhe z druheho. Ono zo zaciatku ide predne mliecko-lahsie a zadne uz nejde tak lahko, tak ked je babatko "lenive" bud len zuzle alebo sa rozculuje. Treba pekne postlacat pomasirovat prsnik pri kojeni nech sa mu lahsie pusti aj to zadne. Pokial davas na kojenie naraz oba prsniky je drobec zvyknuty na predne mliecko ze teda ide lahsie a ked sa dozstane k zadnemu nechce sa mu viac makat a sat lebo ide ťažšie 🙂 Drzim palce ;)

01sladkaadka
28. jan 2015

Uz som poprosila aj priatela aby sa prisal a vyskusal ci nieco ide a vysledok bol ze nie. Uz sa mi podarilo nieco malo odstriekat, ale uz mi skoro nic nejde. Uzivam uz druhe balenie benediktu a senovky, nepomaha. Dnes mi prinesie priatel este motherlove a uvidim ci to pomoze. Dakujem za podporu, aj ked ma to velmi trapi, asi to vzdam.

siska53
28. jan 2015

@01sladkaadka skontaktuj sa s laktacnou co najskor. Treba to tam.uvolnit,ona ti poradi ako,lebo pisala si,ze mlieko tam je. A navyse tvoj chlap si uz urcite nepamata techniku prisatia. To prosto deti po odstaveni zabudnu.

A skus este ten teply kupel,ja som sa asi polhodinu macala v dost horucej vode,velni teplou vodou si zsroven tie prsia sprchovala a az nasledne uvolnila mlieko..lebo hrce boli,no neslo to (ale iba z jedneho).

A zvykla som,ale to nie pri "zaseknutom" mlieku,len tak stimulovat laktaciu prilozenim babatka na 1prsnik a odsavacku na druhy prsnik.

Len to nevzdavaj!!! Toto je situacia,ked sa to zachranit da! Fakt zavolaj tu laktacnu!