Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

vinka
20. aug 2009

No tak som pozerala na tú bradavku a vyzerá to,že tam mám bodku.Ale to je ako bodečka malinká.No neviem či je to ono. ☹ No ešte si dám ten zábal.A skúsim to prepichnúť čo sa stane. 😒

bika10
20. aug 2009

Ak je tam aj maličká bodečka-treba ju prepichnúť-lebo mliečko z mliekovodu sa nemôže dostať von a tam sa zapáli. Ihlu si vyvar a bodečku opatrne prepichni a skús ručne odsať - to konkrétne miesto a potom si tam malú prilož. Malo by sa Ti uľaviť

pemar
20. aug 2009

ahoj annag, ahojte maminy,
ja by som chcela poprosit o radu pre kamaratku. rodila pred par dnami a ja som bola trochu zhrozena z pristupu v jednej bratislavskej porodnici titulujucej sa babyfriendly. totiz, maly je dost spavy ale vie sa prisat len hned na prsniku zaspi, tak jej pani doktorka poradila odsavat a dat mu flasu, tak vraj nezaspi hned 😖 jednak vraj aby videla kolko maly vypil (co je podla mna blbost, ved meraju kazdy den hmotnostne prirastky tak naco to chuda maminu tak stresuju) a jednak aby sa mu lahsie pilo...
ja sa necitim natolko skusena aby som rozdavala vseveduce rady, ale dojcila som 14mesiacov, a my teda dodnes nevieme co je flasa a cumel. podla mna tam tej kamoske radia uplne zle a myslim ze ked bude takto pokracovat dalej tak s dojcenim skoncila (este su v nemocke lebo maly ma nejaku infekciu). ja som jej radila nech maleho stale len priklada, aj ked pridu domov nech proste len lezia v posteli, pije cajiky na tvorbu mlieka, je chleba s maslom a trebars nech ma to prso v ustach zo zaciatku aj kazdu hodinku, ale nech mu tu flasu nedava. po kazdom dojceni nech este skusi doodsavat aby podporila tvorbu mliecka a to je asi vsetko co ma napada. co by ste nam este poradili pre toho lenivceka? myslite ze ho treba budit ci dat mliecko az na poziadanie aj ked zaspi po 2 minutach? ci davat striekackou alebo lyzickou najprv a ked sa trochu napapa az potom prsko? dakujem velmi pekne

mneme
20. aug 2009

pemar, kym annag odpovie, zamiesam sa s radou, ktoru som dostala asi v inej babyfriendly bratislavskej porodnici od sestriciek - ked sa babo prisaje, ale prestane tahat, prstom mu prechadzat pod bradickou - u nas to zabralo a mala zacala poriadne tahat 😉

pemar
20. aug 2009

dik mneme, hned zajtra vyskusame 😉

tin007
20. aug 2009

pemar je dobre velmi jemne pritlacit bradicku prstom zospodu (vyskusaj, spusti ti to prehltaci reflex 😉 ) a tiez pomoze stlacanie prsnika pri kojeni (babo sa nebude musiet tak namahat, take malinke deti su hodne unavene - ak este maju zltacku, tak by len spali a ty pises, ze ma dokonca infekciu, chuda) prstami do tvaru C - palec hore nad dvorec a ostatne prsty pod prsko, mliecko mu natecie do pusky, iba prehltne

bika10
21. aug 2009

Ahoj, ja som písala včera ohľadom zápchy malej po príkrmoch - a dnes sme kooonečne kakali 🙂
Ešte som včera čítala kade tade čo by mohlo zabrať a dali sme jej probiotiká a asi 2 lyžičky slivkovej šťavy HIPP. Neviem, či zabralo niečo z toho, alebo len prišiel čas na to, že jej bolo treba sa vykakať 😉

vinka
21. aug 2009

Pemar ako píšu baby.Budiť a papať.Ja som malú budila tiež lebo mala žltačku.Aj v noci som si nastavila budík lebo ona by celú noc prespala.A slabo papala.Tak som jej tiež stláčala mliečko do pusy.Ale už zosilnela a už si pýta sama. 😀 😀

zuzkaxx4
21. aug 2009

Ahoj Annag,

Moja mala bude mat vnedelu 8 tyzdnov a mame dost velke problemy skojenim, este v porodnici sme so sestrickami skusali vsetko mozne aby sa prisala niekedysa jej to podarilo inokedy mi ju museli dokrmit.Povedali mi ze ked podrastie tak sa to zlepsi a bude peknepapat az jej narastie pusinka. No ked mala zhruba 2 t. tak mi cely den nic nechcela papat anivodu som do nej nemohla dostat tak sme skoncili v nemocnici kde jej spravili krvne testy ci nie je v ohrozeni zivota, zazracne usudili ze mam malo mliecka dali nam UM aposlali domov. Dnes sa mi podarilo obmedzit UM len na vecerale chcela by som plne dojcit.Pravda ja taka ze asi fakt budem mat malo mliecka pretoze prsniky mam stale makke a naliate su len rano aj to len preto lebo vecer jej davam UM. Casto ju prikladam ale ona chvilu potaha apotom zaspi a ked sa dvihnem tak sa hnedzobudi, tak ju znova prilozim a tak dookola uz som z tohoporiadne na nervy...Pri odsavani som zistila ze pravy prsnik je asi aj malo produktivny pretoze z neho odsajem len nejakych 30ml. A chcem sa este opytat mala ked zacne tahat tak vydava taky zvuk akokedsa detom robi konik, je to nespravnou technikou prilozenia? Kojim len po leziacky pretoze po sediackynam to spolu vobec nejde,k tomu vsetkemu nas trapia prdiky strasne sa puci aj ked je prisata, davame probiotika aj sabsimplex. Pijem caj pre dojciace matky, stlacam jej prsnik abysom jej to tahanie trosku ulahcila ale nic nepomaha.Prosim porad mi... Dakujem

supocka
21. aug 2009

Ahoj Annag,
mam 5 mesacneho synceka a uz treti den mi kaka riedsie stolice s bielymi hrudkami.Predtym mal stolicu hustejsiu,kasovitu,zltej farby a bolo to raz do dna.teraz je to stale ,ked papa,alebo zacne papat.neviem ci to je hnacka,mam z toho trosku obavy.Tento tyzden som zacala pomalicky prikrmovat,tak to pripisujem tomu.Moze to byt aj z toho,ze ho naduvalo s mrkvy a dala som mu ryzovy odvar s mlieckom.tiez som zacala po veceroch s ryzovymi kasickami.tiez to moze byt pricina...ak mozes porad prosim.dakujem

egyptanka
21. aug 2009

Ahoj Annag, chcem si len odobrit ci robim spravne ... uz par dni pozorujem ze ked si malu prilozim na pravy prsnik, dve-tri minutky posaje a potom sa zacne rozculovat, ked si stlacim prsnik tak strekne nieco z jedneho mliekovodu, ale vo vacsine pripadov uz nic netecie. Ked ju prelozim na lavy prsnik tak tam pekne papa. Ked zacinam dojcit tak prilozim najprv na ten pravy prsnik, potom ked sa jeduje tak prelozim na lavy. V noci ponukam najprv pravy a vtedy jej na pocudovanie staci, ale cez den nie - nocne dojcenie sa snazim stimulovat na tvorbu mlieka v tom pravom prsniku, lebo mam dojem, ze je tam malo mliecka. Malej davam papat podla jej poziadavky, zvacsa je to tak 2,5-3 hodiny. Ked som chcela ju prikladat castejsie cez den ... tak sa prisala, cucla minutku a potom spokojne na mna pozrela s vyrazom "mama co robis, ved ja sa chcem hrat ... uz ma na cecok neukecas." Mozem este nieco zakomponovat do dojcenia? ... polohy striedam

egyptanka
21. aug 2009

Ahoj Annag, chcem si len odobrit ci robim spravne ... uz par dni pozorujem ze ked si malu prilozim na pravy prsnik, dve-tri minutky posaje a potom sa zacne rozculovat, ked si stlacim prsnik tak strekne nieco z jedneho mliekovodu, ale vo vacsine pripadov uz nic netecie. Ked ju prelozim na lavy prsnik tak tam pekne papa. Ked zacinam dojcit tak prilozim najprv na ten pravy prsnik, potom ked sa jeduje tak prelozim na lavy. V noci ponukam najprv pravy a vtedy jej na pocudovanie staci, ale cez den nie - nocne dojcenie sa snazim stimulovat na tvorbu mlieka v tom pravom prsniku, lebo mam dojem, ze je tam malo mliecka. Malej davam papat podla jej poziadavky, zvacsa je to tak 2,5-3 hodiny. Ked som chcela ju prikladat castejsie cez den ... tak sa prisala, cucla minutku a potom spokojne na mna pozrela s vyrazom "mama co robis, ved ja sa chcem hrat ... uz ma na cecok neukecas." Mozem este nieco zakomponovat do dojcenia, aby sa nejedovala pri tom pravom prsniku? ... polohy striedam

... no a s tym suvisi aj moj druhy dotaz, nemala som problem s futbalovou polohou, ked bola mala mensia a menej mobilna, ale v poslednom case si malicku pri tejto polohe neviem najeko "ustlat", lebo je velmi aktivna, sibrinkuje nohami, rukami ... nemas niekde nejake video ako spravne prilozit dieta pri futbalovej polohe.

annag
22. aug 2009

ahojte, bola som náhle preč bez signálu, takže som Vám to nestihla ani napísať, budem sa snažiť čím skôr odpovedať 😔

annag
22. aug 2009

egyptanka

- maličká reaguje na tok mlieča, jedine okrem prikladania naň pomôže odsávať tento prsník - hocikedy počas dňa či noci ho môžeš i odsávať. Keď by si dospela do štádia, že jej pravý prsník stačí na jedno celé dojčenie, ozvi sa. Vtedy by si začala dojčiť 2 dojčenia pravý, jedno ľavý, no najskôr by jej musel stačiť. Zatiaľ iba odsávať, prípadne ešte tomu pomôcť všetkými bylinkami na podporu laktácie čo tu spomíname.

futbalová poloha aj pri takomto bábetku je možná, osobne tak dojčím aj veľké bábetká, maličká si teraz sedí pri mne na boku a tak sa prisaje - môžeš to upraviť podľa Vašich potrieb. Video nemám, jedine na kojeni.net sú polohy čisto v náručí, na vankúši - futbalová poloha by išla dobre aj s veľkým bábom, pokiaľ leží na vankúšoch, pretože ťažkú hlávku už ľahko v ruke neudržíš. Mne futbalová vyhovuje, bábo si pritlačím lakťom a predlaktím o svoje telo a nemôže sa až tak mykať, hlávku má opretú o vankúš. No ak je v tejto polohe aktívna, tak je to práve tým, že sa necíti pohodlne a ak to nejde, nevadí, dojči ako jej vyhovuje.

annag
22. aug 2009

supocka - príkrmami sa vždy stolica zmení, príkrmy sú veľký zásah do doterajšieho trávenia, preto i stolica môže byť iná. No ryža skôr zapeká, takže kvôli ryži by nemal mať hnačku. Skús mu dávať ako prvú voľbu probiotiká a ak by bola stolica ozaj riedka a veľmi častá, skoč k lekárke, urobí mu ster. Tým, že už dáva do pusinky kadečo a takisto aj papá iné než Tvoje mliečko z prsníka, tak riziko infekcie tu už je. Pokiaľ by to fakt bola infekcia, pomôžu práve probiotiká. Pri hnačke ide skôr o to, aby bábo nebolo dehydrované, treba dosť tekutín.

Aha a ešte mi napadlo - kaša bola kupovaná s UM? Pretože ak doteraz nepil UM, môže to byť reakcia naň a treba ho ihneď vynechať.

Takisto by som dávala iba jeden príkrm na obed a večernú kašu by som zatiaľ vylúčila , fakt na to treba ísť postupne, aby si sa vyhla tráviacim problémom.

annag
22. aug 2009

zuzka, ak budeš dávať večer UM, tak mliečka nikdy viac nebude . Jedna fľaša je akoby nič, takže tam ten dokrm skutočne možno bez obáv o zdravie bábetka vylúčiť. Pocit prázdnych pŕs pri častom dojčení je normálny, neznamená to, že mliečko nie je. Podľa toho čo udávaš, skôr máš mliečka veľa. No najdôležitejší je fakt, že pri dojčení mľaská - áno, je veľmi pravdepodobné, že prisatie nie je ideálne. A práve do prisatia záleží úspešnosť dojčenia. To však na diaľku posúdiť nie je jednoduché, preto by som to ihneď riešila cez poradkyňu, ktorá posúdi, či sa bábo skutočne prisáva správne. V Malackách je Mgr. Jana Černá - 0915 754 123; cerna.jana@post.sk. Jt to mladá a veľmi ochotná mamička, ktorá k Tebe príde priamo domov .

Tie prdíky, nespavosť môžu úzko súvisieť práve s prisávaním sa maličkej. No potrebovala by som ešte viac informácií, napíšem do IP. Ale ako prvé zavolaj prosím tej Janke, je to veľmi dôležité .

annag
22. aug 2009

bika10 - obidvoje mohlo zabrať. Probiotiká je fajn dávať v prvých týždňoch, bábetkám pomáhajú lepšie tráviť. A slivková šaťva podobne ako surová mrkvová môže pomôcť veľmi rýchlo . ALe nemáš sa čoho báť, je to normálne, že takto zapečie príkrm.

odsavacka
22. aug 2009

Ahoj annag, tak zacala som odsavat aj vecer, snazim sa spratat po tych troch hodinach, ale vzhladom k tomu, ze nikdy neviem kedy sa mala zobudi, mi to obcas nevida a musim jej dat papat a teda potom uz odsajem menej, je to dost zlozite, kedze ju krmim na prsniku cez hadicku.
Znie to tak, ze ved to je super, ze spapka cerstve priamo z prsnika, ale ona v skutocnosti nepotiahne, len trosku, pomerne menej ako ja dokazem odsat na jedno spustenie.Ale chcem poznamenat, ze je to fakt dobre, odsavat aj vecer, dnes sa mi podarilo po 3 hodinach v noci odsat tolko, co inak odsavam na tri krat🙂A nejak som z toho taka stastna, ze si nepripadam ani nevyspata🙂Mala zvysuje potrebu a ja musim zvysit ponuku, nuz mi ine ani neostava.🙂🙂

annag
22. aug 2009

odsavacka, super 🙂 - Ty si dosť špecifický prípad, nebýva zvykom, aby mamička dokrmovala na prsníku vlastným mliečkom 😅 - je to samozrejme tým nesprávnym prisávaním. Koľko odsaješ na jeden raz? Skúšala si ju priložiť aj na skoro prázdny prsník niekedy? Ako to máš asi zariadené dojčenie - odsávanie -v akých rozostupoch?

annag
22. aug 2009

pemar. to ozaj nie je v súlade s BFHI 😝 , bábetko potrebuje začať piť skutočne veľa mliečka, ale priamo z prsníka, nie z fľaše, na ktorej si akurát urobí nesprávny návyk a zvykne si na plynulý tok mliečka odlišný od pitia z prsníka. Je to ten najhorší spôsob dokrmovania po pôrode. Dokrmuje sa buď priamo na prsníku pomocou cievky, alebo ak sa bábo neprisáva, tak pohárikom ... len nie fľašou a súčasne sa učí prisávať kŕmením po prste. Ak bábo na prsníku zaspáva, mliečko mu tečie zrejme pomaly. Pomaly mu môže tiecť preto, že prisatie nie je ideálne. Možno sa tam veľa pokazilo aj neskorým priložením od začiatku a tvorba mliečka sa plynule nerozvíja ďalej. Je skutočne veľmi potrebné aj odsávať, minimálne každé 3 hodiny. ALe čo je najdôležitejšie - pokúsiť sa bábo priložiť na prsník čo najlepšie, v žiadnom prípade sa nedať nahovoriť na klobúčiky. AK po 2 minútach spinká napriek stláčaniu prsníka, nech ho prehodí na prsník druhý, tam bude piť tiež možno 2 minúty, tak opäť na prvý ... a tak ďalej dookola kým skutočne na prsníkoch napriek stláčaniu nebude spinkať, možno prsníky prestrieda aj 5 x. Treba na dojčenie využiť predovšetkým čas, keď sa sám na dojčenie prebudí, vtedy je bábo aktívne. Stláčanie prsníka v prvých dňoch vynikajúco funguje - bábo sa ľahšie dostane k mliečku a nezaspáva toľko, lebo tok mliečka je rýchly a plynulý.

Toto celé by mala osobne posúdiť poradkyňa, ktorá by jej pomohla s priložením, pokúsia sa bábetko prebrať keď papá a ak usúdi, tak ju naučí dokrmovať. Fakt by to bolo v tejto chvíli ideálne:

poradkyne v BA

Mariana Bednáriková (Petržalka) - 02 62 41 44 05, 0910 465 975 /len v popoludňajších hodinách/
Mgr. Jana Boleková (os. n. za poplatok) - 0903 302 306, bolekova.poradna@gmail.com; špeciálne: tandemové dojčenie
Mgr. Miriam Gajdošová (Ružinov, os. n. za poplatok) - 02 43 42 17 29, 0911 745 436 /len v popoludňajších hodinách/, príprava tehotných na dojčenie
PharmDr. Jana Funtaľová (Bratislava a okolie) - 0918 02 42 92, jana.funtalova@azet.sk
Mgr. Oľga Chovancová (Bratislava, Svätý Jur) - 02 44 88 09 00 /8:00 – 10:00 hod./, olga@chovanec.org
Eleonóra Kanášová (os. n. za poplatok) – 0905 110 806, nelakanas@gmail.com, len osobné poradenstvo
Jaroslava Khan Bušíková - 0907 402 583 /vo večerných hodinách/, llanusia@hotmail.com
Ing. Viera Kubáňová (Petržalka) - 02 63 45 27 58, 0904 871 290
Lujza Servanská - lujzameister@gmail.com
Mgr. Dana Skuhrová (Dlhé Diely) - 0907 396 026, skuhrova@gmail.com
Mgr. Eva Syčová - 02 44 252 283, /po, ut, št, pi - od 9:00 do 11:00 hod./

ešte stláčanie:
ak bábo ozaj pije mliečko, vidíš, ako mu počas dojčenia pri pití klesá hlboko brada, pri poklese nastáva pauza - vtedy má bábo plnú pusu mliečka, po návrate brady počuješ, ako mliečko preglglo. Ak už bábo na prsníku nepije mliečko, iba cucká , pohyby sú plytké, jemné, rýchle, bez pauzy, prsník ľahko vytiahneš.

- počas dojčenia využívaj stláčanie prsníka - teda keď vidíš, že bábo po skutočnom pití prechádza do cuckania, prsník na pár sekúnd stlač - bábo začne pekne piť (prsník chyť ďalej od dvorca akoby si išla odsávať - prsty dole, palec hore - do tvaru písmena C) , keď bude prestávať, prsty uvoľni a opäť stlač - opäť začne piť .... takýmto stláčaním prsníka predlžuješ aktívny čas na prsníku - vtedy bábo si vypije viac mliečka . Stlač pevne, ale nie bolestivo, s prstami nepohybuj, len stlač tak, aby si zvýšila tlak v prsníku a mliečko tieklo rýchlo. Keď už stláčanie nefunguje, ponúkni prsník druhý a pokračuj rovnako.
aj tu vidno stláčanie:
http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content...

annag
22. aug 2009

vinka, dúfam, že si si poradila, bodočky aj maličkej sa treba zbaviť - podarilo sa?

annag
22. aug 2009

vinka, a prečo máš prasknutú bradavku? bábo sa zle prisáva? používaš klobúčiky, cumeľ , fľašu ...? aj Ťa bradavky štípu, pália, svrbia po dojčení, sú citlivé na chlad?

babullka1
22. aug 2009

ahoj Annag,prosim ta o radu -napisala som ti IP.Dakujem 😉

nany100
23. aug 2009

ahoj annag, poprosím o radu...ešte na str.152 som písala...ďakujeeem 😉

nany100
23. aug 2009

pardón na str.153 🙂

pemar
23. aug 2009

dakujem velmi pekne annag,
maly je bohuzial kvoli tej infekcii teraz na ifuzkach (ma ju pripojenu na hlavicke) tak je priviazani v postielkena inom oddeleni ako mamicka, mamicka v totalnom strese, tusim aj trosku osedivela, tak som rada ze zatial aspon kazde 3 hodiny odsava a nosi mu. Buduci tyzden by ich mali pustit domov tak verim ze este to nie je stratene a hned ako budu doma v klude, pozveme poradkynu a ideme na to 😉 este raz dakujeme

odsavacka
23. aug 2009

Ahoj Annag,
samozrejme som ju skusala prilozit aj na skoro prazdny prsnik. Ono pokial netecie zacne plackat,revat len nie sat.Pred tym ako som nedokrmovala sa uz zo zufalstva trapila, az dokazla hladna zaspat. ( docasne som vyuzila vahu, aby som zistila ci vobec pije, kedze prestala priberat ).
Nejaky cas som fungovala na principe, nakrmim ( na prsniku cez suplementor ) a odsajem co najviac do zasoby. Teraz sa snazim vzdy odsavat pred krmenim taku hodinku, niekedy to nevida, lebo mala sa zobudi skor ako ja odsajem. Malinka mi cez den papka cca kazde tri hodiny, v noci sa raz, a nadranom raz budi.
Pred tym spala celu noc, to len pred tyzdnom zacalo to nocne krmenie.
Na jeden krat odsajem v noci od cca 150 - 170 ml, cez den od 80 - 120 ml, samozrejme niekedy su vynimky, kedy odsajem viac, prip. skoro vobec🙂 Ale pred tym ako som zacala odsavat v noci, a odsavala som iba cez den, sa mi velmi nedarilo, cez den iba od 50-70 ml, ale v noci aj 200ml, s tym ze ked som mala prsia ako kamene, mala z nich dokazala pit a najest sa, vazenim som zistila ze si potiahla aj 170 ml. Ale podotykam mlieko z nich doslova tieklo. Dnes viem, ze mi to viac skodilo ako prinasalo, a tak som si nocne ,,krasne kojenie bez hadicky,, odpustila a odsavam a teda ,,kamene,, uz nemavam🙂🙂
Momentalne dokazem za jeden den odsat aj 700-900 ml mliecka. Co mi celkom postacuje do zasoby, skoda ze nemame mrazak🙂
Cize dnes odsavam cca kazde tri hodiny, vcera mi to ale vidalo iba 7 krat, dnes uvidim, ked ja si dam aj budik, ale nepocujem ho a sa mi to trosku posunie kym sa zobudim🙂
Viem, ze by som mala velku sancu plne kojit, len neviem ako to je s tym mojim spusatcim reflexom,dako slabo funguje a neviem ci nahodou, nie je chyba vo mne, ze som ,,chodiaci stres,, a neviem s tym nic robit. Ja som vzdy zila v strese a aj ked sa snazim byt pokojna, dari sa mi niekolko dni, odrazu pride nieco co ma vyvedie z miery a som opat na zaciatku🙂Pracujem na sebe, ale asi to nejde tak odrazu🙂 Chce to cas🙂
Tak musim utekat odsavat, tesim sa co napises🙂

emode
23. aug 2009

Ahoj Annag,
ja som pisala davnejsie, nebolo to nic vazne ale tvoje pripomienky pomohli. Mam len par otazok k nasmu dojceniu. Sofia bude mať 4 mesiace, doteraz nemala ani flasu ani cumel, za posledny mesiac (teda k poslednemu vazeniu, keď mala 3 mesiace) pribrala 900g na 5900g (z pôrodnice 3030g). Som spokojna ako priberame, len stale uvazujem nad tym, preco nam malokedy staci na jedno kojenie len jeden prsnik. Casto pyta aj druhy, tak jej ho samozrejme dam, ale potom mam pocit ze nemam dost mliecka a bojim sa, ze ho skoro stratim. Vacsinou ma vypije uplne nadoraz a ako si mi radila, vecer musim prsniky aj viackrat prestriedat. Na zaciatku pije tak 3-4 minutky pekne prehlta, potom jej uz musim prsnik stlacat lebo sa zacne metat a vrtiet ale taha, stalo sa len asi 2x ze zacala velmi zurit. Chvilku som odsavala ale priznam sa, uz sa mi velmi nechce. Cez den papa kazde 2 hodiny (nie je velky spachtos, spi vacsinou 3x denne po maximalne hodinke ale nebyva mrzuta alebo unavena, az v case ked si ma zas pospat), ukladame ju o osmej, v noci sa budi okolo druhej, tretej a potom az rano. Prsia uz davno nemam naliate a vlozky do podprsenky uz ani nepoznam 😅
Mam tiez dojem, ze kojim casto, dakedy nam stacilo papat kazde 3 hodky, ale teraz naozaj kazde dve pyta. Nemam to postupne predlzovat? A posledna otazka, co moze byt pricinou toho, ze sa niekedy na papanie zobudi uz o jedenastej vecer? Nebyva to casto, ale stane sa. Dakujem za odpoved, asi to nie je nic vazne, ale zaujimal by ma tvoj nazor. vdaka
😉

annag
23. aug 2009

pemar, super, držím palce mamičke a bábetku hlavne veľa zdravíčka 🙂

annag
23. aug 2009

henrieta, áno, je to čistá luerna, môžeš aj tú brať, môžu ju smelo i dojčiace mamy, však na to je výborná , zrejme lne tento výrobca je poriadny alibista, ale bežne ju nájdeš ako odporúčanú pri iných výrobcoch ... . Ale kapsule sú v súlade s odporúčaniami Laktačnej ligy . Alfalfu nemajú jesť iba ľudia s ochorením Lupus (SLE ) , resp. s iným autoimúnnym ochorením - mávajú ju mladé ženy, ale zrejme tá,č o túto chorobu má, o tom vie...