Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

nevesta
7. máj 2010

Jej Annag, si ma potesila s tym opisom zaspavania, bo ja to robim presne tak, ako si opisala, od narodenia Lenky a akurat sa jej zacalo darit, skratit zaspavanie z hodinky a pol na 20-30 minut 😵 😵 😵 Sa z toho velmi tesim 🙂

zuzkat1
7. máj 2010

ahojte...ja sa prave snazim aby mi zaspvala opat sama... asi mesiac ju uspavam na prsniku a v noci sa mi zacala budit..predtym spala celu noc... a celkom sa mi dari, len musim presne odhadnut tu spravnu mieru unavy (ani malo ani velmi) 🙂 ked je unavena tak akurat tak ju dam do postielky este 15-20minut "rozprava" a zaspi

ale ja som sa vlastne chcela opytat ...maju nam teraz vypnut elektrinu na 3 hodiny a ja tam mam zmrazene mlieko v davkach cca 70-100ml... myslite ze to prezije?..teda ze sa to nerozmrazi za tie tri hodiny?nerada by som to vylievala

jonas17
7. máj 2010

zuzka, mraznička vydrží ešte 10 hodín. až potom sa začnú potraviny rozmrazovať.

annag, tiež som so záujmom prečítala , ako treba dieťa zaspávať, mne sa to tiež darí, presne takto postupujeme, aj v noci.ďakujeme. 🙂

zuzkat1
7. máj 2010

jonas17 aj vtedy ked su to take male mnozstva? juj no to si ma potesila, lebo fakt by toho bola riadna skoda

nevesta
7. máj 2010

Zuzka, neboj, vydrzi to, len nesmies otvarat mrazak, ked nepojde prud 😉 Ono si tam teplotu udrzi 🙂

strapco13
7. máj 2010

jonas..mala sa asi hneva, lebo mliecko velmi strieka pri nadprodukcii a jej to zabieha...mne to maly tiez robil..akonahle zosilnel a upravila sa tvorba mliecka tak to prestal robit 😉 ..ja som to riesila na zaciatku tak, ze som sa pred kojenim poodsavala troch /u mna cca 40ml/ ...lenze tym si nadprodukciu zvysujes a stresujes sa lebo babo uz je hladne a ty odsavas...ale akonahle som zistila, ze drobec uz je silnejsi, pevnejsi tak som to odsavanie zrusila..niekolko dni sme sa este trapili s jeho jedovanim..ale aj to sa spravilo
kukni sa na stranku annag..adresu ma vo fotobloku..tam si najdes clanky o nadprodukcii

zajaciq
7. máj 2010

strapco13, ty si lekarka, ze? dnes mi chirurg predpisal ascorutin a detralex, v oboch navodoch sa neodporuca pre dojcacie matky..este sa ma pytal, ci dojcim. nemam brat tie lieky? ked mozes, IP.. dik

strapco13
7. máj 2010

zajaciq..kvoli comu ich mas predpisane?
ascorutin by som nahradila zvysenym primom vit C..tabletky..ale lepsie ovocie, zelenina
detralex ..nahrada tam podla ochorenia

olifcek
7. máj 2010

annag podla Tvojho popisu som i ja malicku davala tak v minulosti hajat, ale...neokabatim ju x;)) no skusim v tom pokracovat x;o)) aspon tych 10 minut mi da, takze fajn x;o)

janula17
7. máj 2010

no neviem, mne sa velmi nepozdava take uspavanie ako Annag opisuje. Myslim ze kazde babo je ine a neda sa to na kazde takto nalinkovat. Moj napriklad mi na prsniku nezaspi, musi si potom odrgnut, inak sa pogrcia aj v leze.

Podla mna nie je dobre aby babo zaspavalo na prsi, lebo potom to bude chciet tak stale a hned tu mame problem ze ako ho uspi niekto iny a nie mama. Zobudi sa v noci a bude revat, lebo - ked som zaspaval tak som mal sladke prsicko v ustach a vonala maminka a teraz tu nie je, zacnem revat a zavolam ju! 🙂 🙂 aspon takto si to ja predstavujem. Ale ked sa nauci ze ho ulozim (ja alebo manzel ci ktokolvek iny) pekne spinkat, dodrzi sa ritual aky mame, a babo zaspi v klude vo svojej postielke, tak aj v noci ked sa na chvilu preberie tak kukne ze aha som v postielke, vsetko ok, spim dalej.
ALe ja som zastanca aby mal kazdy svoju postiel, v noci sa maly budi na kojenie len 1x, tak sa mi lahko hovori 🙂 S druhym babom to bude mozno uplne ine...... A hovorim ze ktovie ako dlho to este takto vydrzi, par neprespatych noci a hned ho mam v posteli 😀

olifcek
7. máj 2010

janula mne oliv pocas dna spinka na kojeneckom vankusiku, ktory je na mne. ona sa napapa, potom cucka, pri tom zaspinka, a pusti ma...spinkat ale musi pri mne, inak je hned hore, tak ju tak necham a ja si surfujem, alebo citam...ked je v kociariku, zahryzne sa do latkovej hracky a zaspinka...vecer zaspava ako cez den...v noci sa ale mozem i vzdialit a cosi porobit, ked vladzem a niesom unavena 🙂

nevesta
7. máj 2010

Janula, moja sa budi na kojenie raz, spi vo svojej postielke 😉 Uspavam ju takto iba na noc, cez den ani nechce...

Prva dcera bola uplne ina, dudlik, kojena 3 mesiace, polozit, pohladkat, zaspinkala. V osmich mesiacoch uz bola vo vlastnej izbe, pretoze ju budil tato 😉

Kazda je total ina. 🙂

olifcek
7. máj 2010

teda v noci samozrejme lezime obe..malicka na klinovom, ja na kojeneckom x;o)

zajaciq
7. máj 2010

janula moje dieta by vrestalo do vycerpania do rana, keby som ju polozila do postielky nezaspatu. intuitivne praktizujem take uspavanie, ako ho opisala annag. je zrejme, ze su deti, ktore lahsie zaspavaju, aj same, vtedy je samozrejme tato metoda nevyuzita. a ked raz zaspi, tiez sa budi len nadranom 😎 a nevidim dovod, preco by ju uspaval niekto iny nez ja.-

pietra
7. máj 2010

ahoj annag,
chcela by som sa s tebou poradit. Mam 4 mesacneho syna. Tyzdenny prirastok na vahe ma 90-100g, co sa mne zda dostatocne, pediatricka vsak navrhla zvazenie zavedenia dokrmovanie UM cez suplementor. Vraj mam nakojit z obidvoch prsnikov a potom dokrmit UM. Maly je posledne vecery viac nepokojny a castejsie sa v noci budi (cca kazdu 1,5 hodinu). Vcera a dnes som ho skusala odvazit (len pri niektorych kojeniach, nie pri vsetkych) a podla vahy si vytiahne 80-100ml na jedno kojenie - z jednoho prsniku, zaspi na nom. Nie je to malo? Nemal by papat uz viac?

olifcek
7. máj 2010

pietra moja pediatricka ma tabulku podla najnovsich vyskumov, a babo v 3-4 mes. ma priberat 70-110g tyzdenne....

prsky
7. máj 2010

pietra..neviem, ake maju byt mnozstva vypiteho mliecka u 4m babatka, ale je to aj tak individualne...ak ma dost pocikanych plienok a je spokojny, tak by som to neriesila, hlavne kedze pribera (nepokojny vecer a v noci nemusi byt len preto, ze je hladny - mozu sa mu v dasienku prerezavat zubky, moze chciet byt viac pri tebe, moze byt smadny...)

pietra
7. máj 2010

olifcek, presne take info som sa docitala v mama a ja, preto beriem, ze pribera v norme.
prsky, ja si ani nemyslim, ze je vecer nepokojny kvoli hladu.
Len ma zarazilo, ked mi vaha ukazala len 80g narast. Neviem, zda sa mi to malo, som predpokladala, ze aspon takych 150 by mal vypit 😕

olifcek
7. máj 2010

pietra a presne tu tabulku mala moja lekarka v euroobale, ked som u nej bola x;o)

strapco13
7. máj 2010

pietra...ja z jedneho prsnikas odsavam a maly vypije 125-140 ml..kolko odsajem a je spokojne babo...nemozes sa riadit tabulkami na UM...MM sa meni...kojene dieta ako rastie nepotrebuje viac MM ako je to u deti na UM...
UM je stale rovnake..aby sa dieta viac najedlo potrebuje vacsie mnozstvo
MM sa meni zlozenim, preto ten narast do objemu nemusi byt taky velky

luly13
7. máj 2010

baby, v ktorej mame a ja je ta tabulka? nejak mi to uslo

pietra
7. máj 2010

luly, v marcovej, na str.33

jonas17
7. máj 2010

no, ja mám taký problém, že moje dieťa papá po dlhšej prestávke, ako doteraz.napr. dnes, kojila som ju ráno medzi 9-10h, potom medzi 15.-16h a vstala až teraz, akurát mi ju nesie syn. je to normálne? prvý mesiac pribrala kilo a pol, dr. mi ju kázala krmiť len po troch hodinách, lebo je to vraj veľa. a teraz asi zabúda jesť. 😠 čo s tým? 😲

lenocka84
7. máj 2010

ahojte
chcem sa opytat, mam syna nutit jest kazde 3 hod ako mi kazali v nemocke? alebo ho nechat kym sa ohlasi sam?
obcas je to po 2,5 hod inokedy po 3,5 az 4
stale papa rovnake mnozstvo, 70ml, mam mu po tej dlhsej pauze davat uz viac?
dakujem

olifcek
7. máj 2010

lenocka ja fungujem ako si Oliv povie 😀

lenocka84
7. máj 2010

olifcek ale ty asi kojis ze? ja nie
tak teraz neviem ci ked ho necham dlhsie spat ci mu mam dat viac alebo nie

strapco13
7. máj 2010

lenocka..treba sa prisposobit potrebam drobca..ale ak ma zltacku..tak ho radsej bud po 3 hodkach

lenocka84
7. máj 2010

strapco tak zltacku mal v nemocke, bol aj pod svetlom, teraz uz snad nema
uz ani zlty nie je

strapco13
7. máj 2010

nema ani ocne bielka do zlta?..ak nema..tak sa prisposob jeho potrebam...ak mas pocit, ze je este hladny tak mu este nieco dorob

lenocka84
7. máj 2010

mal viac, teraz uz ani nie
a vcera ani dr. na ocnom nic nepovedala