Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

annag
26. máj 2010

@bubelko

ak by si si čítala moje diskusie a články, liekom popri dojčení sa vôbec nebránim, naopak, skôr sa denno denne stretávam s opačným problémom - mamička liečbu odmieta, napriek odporúčaniu lekára, resp. lekár zakáže dojčiť počas nejakej liečby, hoci to vôbec nie je nutné. a nebránim sa ani atb počas zápalu prsníka , sú však mamičky ,ktoré trpia opakovaným upchávaním mliekovodov a zbytočne užívajú i viac dávok atb v krátkom období . ono je to tak, často sa lieči následok, ale príčina sa nehľadá a neodstráni, napr správne prisatie a vyprázdňovanie urobí zázrak, vyliečenie kvasinkovej infekcie urobí zázrak atď. 🙂

annag
26. máj 2010

@busni , výborne, tak to som rada, vylieči sa rýchlo , napíšem Ti ešte do IP

prsky
26. máj 2010

baby, teraz som si vsimla, ze je tu aj tema ze kojenie mi lezie na nervy 😕

jja
26. máj 2010

ahojte dievcata, chcem s vas spytat, nemoze byt babo prejedene? moja mala posledne strasne vela pyta papat, a potom grcka- trosku a zase mava castu stikutku. aj 4-5 krat za den. ja mam pocit akoby bola prejedena...ale preco zase pyta prso? 😒 ja uz neviem 🙂

olifcek
26. máj 2010

@jja rastovy skok? 🙂

olifcek
26. máj 2010

@prsky das link?

jja
26. máj 2010

a zabudla som dopisat, ako sme pred par tyzdnami riesili spanie vo vnutri, milovala iba kocik, teraz to je naopak. v kociku chyta normalne hysaky a doma spi krasne ukazkovo. samozrejme iba na brusku 😉 inak nie.

jja
26. máj 2010

aj mne to uz napadlo, ale preco potom grcka.... 😒

prsky
26. máj 2010

@jja no mozno ma slabsi reflux a pyta prsko preto, ze chce splachnut pachut (to je iba tip)

jja
26. máj 2010

@prsky ale doteraz sme s tym problem nemali...

olifcek
26. máj 2010

@prsky juj, no moja mozno bude taka ista, ako tej zeny, hehe...ale ja mam manducu x;oDD

bubelko
26. máj 2010

annag: nemala som na mysli teba konkretne 🙂 tvoja stranka (ta mimo konika) sa mi paci. nemozem povedat, ze suhlasim so vsetkym, ale som rada, ze aj u nas sa rozbehla podpora kojenia a su tam zeny, ktore mamickam poradia.
myslela som to skor vseobecne, pretoze som sa s tym uz viac krat stretla zo vsetkych stran. asi ako antibiotika bu-bu-bu 😉

olifcek
26. máj 2010

vlastne nie, oliv bude chciet ajprikrm aj mm si myslim x;oD

shaarka
26. máj 2010

caute babule...
tak oznamujem, ze ziadne zlepsienie.
prsnik, co sa mi plni viac, tak sa mi plni stale viac a viac. a psnik, co je slabsi, je stale slabsi (moj pocit).
uz zacinam stresovat, ci mi neodchadza mliecko, alebo co :((((((((((

snazila som sa davat slabsi prsnik co najviac, ale maly sa uz hneva, ked ho nechavam na nom a on je hladny.
robila som ti tak, ze som najprv isla kojit zo slabsieho, nechala ho vyprazdnit, potom par minut pauza (kym teo nezacal plakat) a potom zas na slabsi prsnik. nepacilo sa mu, ze nic netecie (nehltal, len zuzlal) a nehltal ani ked som prsnik stlacala. tak zas prestavka napr. na prebalenie a zas na slabsi prsnik. dva hlty a koniec.
potom je nervozny, tak musim samozrejme dat silny prsnik a z neho pije hltavo, ako o zivot, a dlho... vacsinou sa aj ukludni a potom zaspi.

nie je sanca, aby som pocas jedneho kojenia dala len slabsi prsnik. VZDY musim dat aj silnejsi. ale produkcia mliecka je rovnako (ak nie este viac) nevyvazena...
povodne som to chcela urobit tak, ze silny prsnik dam vyprazdnit len 2x za 24 hod., ale nie je to mozne, lebo maly z neho chce pit stale a az do dna 😒

co s tym?

krakulka
26. máj 2010

jja aj my sme mali problem so spanim v kociku, ale po prvom ockovani. teraz uz sa to vraca do normalu. len druhe ockovanie mame o 3t. tak sa toho desim... ☹

prsky
26. máj 2010

@shaarka hlavne nestresuj (lahko sa povie 😅 ) su aj maminy, co dojcia iba z jedneho prsnika a stači 😉

annag
26. máj 2010

@shaarka

mliečko Ti určite neodchádza, len sme neskoro asymetriu začali riešiť. Nevadí to, z jedného prsníka môžeš dojčiť aj 3 roky 😅

ak prsník odmieta, jediné riešenie je odsávať ho - lebo inak v ňom produkciu nezvýšiš. To, do akej miery sa Ti to podarí bude záležať od Teba a Tvojho času, aký tomu môžeš venovať. Keďže je tam produkcia veľmi malá, pomôže krátke, ale veľmi časté odsávanie slabého prsníka, trebárs i každú hodinu po 5 minút .... ak Ti samozrejme vyjde čas a budeš mať dosť energie na to 😅

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/rozdie...

shaarka
26. máj 2010

@prsky, vazne?????
takze sa nemam cudovat a plakat a hnevat, ked mi z toho praveho mliecko odide??? 😢
lavy je vzdy rychlo plny a nonstop z neho kvapka kvantum. dnes som uz aj pozberane mliecko (na lavom musim nosit zberac) dala malemu 😒

shaarka
26. máj 2010

@annag,
a to odstriekane mliecko (jasne, chcem to robit aj kazdu hodinu) mam odkladat a potom maleho dokrmovat (z poharika, lyzicky)?

shaarka
26. máj 2010

idem studovat link

prsky
26. máj 2010

@shaarka vazne 🙂 a mozes ho zbierat a zmrazit do prikrmov

shaarka
26. máj 2010

@prsky, zmrazene mliecko vydrzi max. 3 mesiace, nie? a prikrmy sa riesia az od 6 mesiacov. takze pokial dobre pocitam, tak zmrazovat mliecko na prikrmy budem moct najskor az o dva mesiace... ci sa mylim?

strapco13
26. máj 2010

@shaarka ...mliecko vydrzi 6-12 mesiacov..tiez som si myslela, ze len 3..hm..vyliala som potom ☹ ..nevedela som
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...

olifcek
26. máj 2010

ja nemam naodsavane...skoda...

annag
26. máj 2010

@shaarka

NIKDY mu ho nedávaj, to odsaté mliečko zamraz. pravý mu bude stačiť na plné dojčenie, keď sa tvorba v pravom zvýši, tak potom ho začne i sám stimulovať arytmim dojčenia laktáciu v oboch vyrovnáme

strapco13
26. máj 2010

@olifcek ..a naco..ja do prikrmov nedavam...maly zje kolo 200 ml prikrmu..ak je smadny..tak si cucne odo mna

olifcek
26. máj 2010

@strapco13 super, tak som to i mala v plane... 😵 😵

newyorkgirl
26. máj 2010

shaarka riesim nieco podobne... od vcera sa mi zda, ze ma maly malo mliecka na pravom a tiez po kojeni z toho musim dat lavy este, nech ho davam na ten pravy kolko chcem, nestaci mu asi... tak idem precitat dozadu postup a asi budem z neho teda odsavat aby sme zvysili tvorbu 😔

leelo
26. máj 2010

@annag , rozoberame tu v inej teme nacasovanie podavania mliecnych vyrobkov kojencom. akotak sme sa zhodli, ze od 10. mes. vznikla hypoteticka otazka, ze co ak by som prestala kojit skor (jasne, ze sa nechystam), co by som mu dala....
ja totiz nehodlam davat UM (z tebe znamych pricin) ani po 10.mes., ani po roku, proste vobec, hodlam mu tuto potrebu pokryvat acidkom, syrmi, jogurtami. a kravske mlieko sa v nasej rodine vobec nepije, takze neprichadza do uvahy. a nielen preto...
teda - co by sa s tym dalo robit pred 10.mes.? odkedy su naozaj vhodne mliecne vyrobky pre kojencov?