Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

vejula
31. máj 2010

bože ale nadherna je malička ako si tam spolu drkotate 😀 😀 som sa smiala

olifcek
31. máj 2010

@vejula 😵 😵 dakujem , tak nahlas kecala, ze to zaujalo tata a ten prisiel rovno s fotakom a tocil, to, ze prisiel a nataca nas, mi prezradila oli, ked sa tolko divala na tata x;o))

inak priberanie

v 1.-2. mesiaci 120-250g tyzdenne
v 3.-4. mesiaci 70-110g tyzdenne
v 5.-6. mesiaci 35-55g tyzdenne

leelo
31. máj 2010

@olifcek
haha! prave pozeram nase posledne zaznamy - v priebehu 5.a 6. mesiaca pribral B kilo za 7 tyzdnov, co vysoko prevysuje tabulkove prirastky, co si dala sem. a nasa pedka je stale nespokojna. asi ma problem ona

monivo
31. máj 2010

Milá annag, ráda bych Tě po nějaké době opět požádala o radu nebo spíš konzultaci. Poslední dobou mám pocit, že mám málo mléka. Hodně dlouho už jsem neměla pocit plných prsou. Terezka pěkně přibývá, s tím problém není. Váhové přírůstky jsou takové:
22.4. 3040g, 11.5. 3710g, 19.5. 3970g.
Terezce bude zítra korigovaně 7týdnů. Jde mi o to, že v noci se mi někdy budí i po 1,5hod. Max. po 3hod. Delší pauzu jsme ještě neměly. Přes den si žádá prso také někdy po 1,5hod. Také nevim, jestli je správně, že kojím pouze vždy z jednoho prsa. Malá si nikdy neřekne, že chce ještě. Když mám pocit, že vypila málo, nechám ji odříhnout a pak zkusím znovu a ona se přisaje. Ale sama si neřekne. Kaká a čurá pěkně, s tím problém není. Piju kojící čaj a občas beru homeopatika. Ale to je spíš asi pro moji lepší psychiku, než že by to nějak pomáhala. Dřív jsem při spouštění mléka cítila svrbení v prsu, teď vůbec nic. I večer, před koupáním, mi ukápla občas nějaká kapka a teď, když jdu kojit a prohmatám si prsa, tak jsou většinou obě měkká, že nevim, které nabídnout. Jedno prso mám s větší produkcí, to vím již od doby, kdy jsme jen odstříkávala a je to i dodnes. Ráda bych Tě jen požádala o Tvůj názor, zda se mám znepokojovat nebo je to jen můj špatný úsudek. Děkuji předem. Monika

vejula
31. máj 2010

@olifcek beťarka takto prezradila tatina 😀 😀 Ďakujem za tabulku takže je to OK 🙂

@leelo krasne pribera ,aličky budete mať doma valibuka

prsky
31. máj 2010

@strapco13 jj, suhlas 🙂 ja si pamatam aj ked sme si priniesli prveho psika - asi tyzden sme s muzom hnackovali, pes tiez a od vtedy sme si zladili "floru" a "faunu" a je to v pohode a Lala ani nikdy problem nemala, sak je "osidlena" od narodenia 😀 nevidela som tu relaciu, aj ked neviem, v akej suvislosti by to mohlo byt "zakazane", taka zrejme ani neexistuje - ale sak uz sme pomaly zvyknuti, ze v obdobnych magazinoch uz vystupuje kadejaky "odbornik" a hlasa (mozno aj pre kratkost poskytnuteho casu) vselijake divociny (az sa niekedy rozum zastavuje)
@vejula gratulujem a nesleduj to priberanie tak prisne, hlavne, ze je maly spokojny, cika/kaka a papa 🙂 - kazde babo je ine a hmotnostne prirastky sa menia aj od situacie, sak vies 😉

prsky
31. máj 2010

@monivo to, co popisujes, je uplne normalne - zo zaciatku sa spusti kvantum mliecka a potom sa laktacia upravi podla toho, ako casto a kolko babo pije. po case uz prestava mliecko same aj kvapkat, pri spustani nemusis citit nic, prsia sa mozu aj zmensit (u mna z E na D) a byt uplne makke - vobec nemusis mat pocit, ze tam mliecko je a ono je 🙂 ok je dojcenie z 1 prsnika aj z 2, riad sa pocitom/instinktom. ja mam 18m dceru a donedavna sme sa v noci dojcili kazde 2 hodky, teraz sa to tusim zlepsilo (neviem, ako casto, lebo pri prehadzovani spim, ale v poslednom case som viac stuhnuta, lebo dlhsie spim na jednej strane 😉 a z toho usudzujem, ze sa intervaly predlzili)

vejula
31. máj 2010

inač kočky ja mam pocit že maly nevie piť do prazdna, lebo on už z prsnika nechce piť napriek tomu že ked si ho stlačim tak z neho ešte vystrekne. No a čo sa tyka toho prisatia tak neviem či je uplne idealne, snažim sa, ale on tu bradavku niekedy tak vcucne, že neviem či je to tak ako mabyť. A ozaj ja mam taky maly pupuak na bradavke ale nie na vrchole odkial strieka mlieko ale tak z boku bradavky, neviem či je to to o čom hovorila annag. Asi to odfotim a pošlem jej to, lebo sa mi zda že ma to trochu boli ked maly pije. Ale možno len preto lebo mi o to opiera dasienka. Ja Už NEVIEM

prsky
31. máj 2010

@vejula do prazdna sa prsnik neda vypit, lebo mliecko sa tvori aj pocas dojcenia 😉

olifcek
31. máj 2010

@leelo ja mam tabulku z mama a ja z marca a tu istu ma i moja pediatricka x;o))

olifcek
31. máj 2010

@vejula ani Oliv nepije doprazdna x;o)

vejula
31. máj 2010

@prsky @olifcek ahaaa takže ked už maly odmieta z neho piť tak možem dať druhy, pochopila som???

leelo
31. máj 2010

@vejula dnes prezivam to, co ty minuly tyzden, len nemam teplotu, takze pohoda. ja uz som to mala tolkokrat, ze uz na bradavke presne vidim, ako sa ta biela bodka blizi na povrch. ako na potvoru maly teraz spi, tak si to len nahrievam a snazim prepichnut ihlou. je to este hlboko, najlepsie mi pomoze on, ked sa zobudi. ty si nakoniec bodku/pluzgierik nasla? ci odoznelo to bez prepichnutia?

vejula
31. máj 2010

odoznelo to bez toho, ja neviem či je to to, ono to je trochu vystupene a nieje to biele, tak ja neviem či je to OK. A to tebe sa pravidelne robi ten pluzgierik??? som myslela že ked sa to raz prepichne tak je to zažehnane 😕

olifcek
31. máj 2010

@vejula no ja malokedy davam na jedno kojenie oba....prevazne po tvarohom prsniku..ale inak oliv papa len z jedneho vzdy...ale ked zacne byt nepokojna a este chce, dam odgrgnut a sup na druhy x;o) ten slastny pohlad, ktorym povie ,,ano, toto je ono mami,, stoji za to

to iste robi mm, ked mu cosi chuti, hehe x;o) nezapru sa

vejula
31. máj 2010

@olifcek 😀 😀 😀 dobreeee. No ja teiž niekedy neviem či už ma dosť kesd vypluva alebo len chce už druhy ale ked dam druhy tak vidim či cicka alebo nie. Väčšinou sa na tom druhom len tak trochu upokoji a pusti

leelo
31. máj 2010

@vejula upchaty mliekovod som mala velakrat. vrat to zavisi aj od anatomie mliekovodov a od usadzania sa mliecka, cize aj vlastnosti mliecka...
niekedy mi to maly vysaje, ze sa mi ani nestihne spravit hrca, ani nic neboli. len vidim, ked pije, ze idu take nitky zrazeneho mlieka von. alebo v prestavkach pri papani najdem bielu bodku (to uz neni pluzgierik, ale zoschnute ml. na vyusteni mliekovodu, ktore maly sanim vytiahol az na povrch) a tu len vyskrabnem nechtom. niekedy aj cez bodku presakuje mlieko, niekedy je poriadne mliekovod upchaty a mlieko sa vyvali po odstraneni bodky teda poriadne
k tomu vyprazdnovania prsnika: nikdy nebude prazdny. ze "vyprazdnil" vies podla toho, ze saje naprazdno - tzv.dudluje, plytke pohyby brady. vtedy prehadzujes na druhy. malinke babatko ako to tvoje moze pri prazdnom prsniku zaspat. skus to odsledovat a ponukat. ked uz aj pri 2.bude od zaciatku zaspavat alebo si ho ani nechyti, tak ma dost

olifcek
31. máj 2010

@vejula no oliv mi dava vediet, ked chce kakat, vtedy prsnik chyti, potiahne, otoci sa na chrbatik a dokola...ked si chce odgrgnut, dviha sa mi do sedu, ked jej nejde a chce este, pocka, kym jej pozriem do oci a zamrnci a nozickami sa zapiera do vankusa x;o)

olifcek
31. máj 2010

oliv ale zaspi na prsniku, a pri zaspavani este dudliku a prehlta, ked uz nechce mm, tak ma pusti x;o)))) no uz je vybita a ked si ma chce poistit, aby som ju naaahodou nedala zo seba, dolu, tak ma chyti len za bradavku, bez jazycka, vtedy jej asi to mm netecie x;o))

ale je uzasne divat sa ako dudlikuje, tak spokojne x;o)

michalag
31. máj 2010

baby ako casto sa ma brat ricinus comunis 5CH - 2 ci 3x/ denne?

prsky
31. máj 2010

baby, vychutnavajte, za chvilu budu na dide robit coro moro - take polohy, co dava Lala, niekedy si hovorim, ze ju dam do cirkusu 😀

olifcek
31. máj 2010

@michalag neberiem..zatial...ale viem, ze tie co beru, tak 3x

olifcek
31. máj 2010

@prsky 😀 😀

michalag
31. máj 2010

@olifcek dakujem len som si chcela byt ista

vejula
31. máj 2010

@leelo vdaka za radu, budem sledovať 🙂

@olifcek vy mate aku posunkovu reč, no paradička že sa takto dohovorite, no však snad ked bude už aj Dominiček taky velky ako oliv tak si budeme rozumieť aj bez slov, teraz je to ešte trochu o tipovani 😅

vejula
31. máj 2010

@michalag no možeš 2 aj tri krat. Nahjprv vyskušaj 2x ak sa ti bude zdať stale malo mliečka daj 3x 😉

prsky
31. máj 2010

@olifcek sak vy by te mohli normalne robit bkm 😉 ci robite?

michalag
31. máj 2010

a berie sa kym nie je viac mliecka a potoms a prestane alebo ich musim brat dlhsie?

olifcek
31. máj 2010

@vejula jo, oliv ma uci rozumiet jej...

@prsky napadlo mi, ze donedavna som si stihla lahnut k oli vecer, alebo pri prehadzovani si stran, teraz si uz laham s pricucnutou olivkou, hehe....x;o)) natoci sa, dvihne trupik a uz ma ma...nedockavec jeden 😀

olifcek
31. máj 2010

@prsky ee nerobime, ale pocula som o nej x;o)

@michalag je to obmedzene,len neviem na kolko x;o(( nepise v letaciku?