Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
13. jún 2010

@korkusa http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen... (zroluj úplne dole, tam su aj obrazky, ako taky soor vyzera) a nizoral alebo candibene alebo obdobne treba ziskat u pediatra. ak mas postihnute aj bradavky, tak okrem natierania roztokom ich treba vetrat

korkusa
13. jún 2010

Tak toto nema na pusine.A prsniky aj bradavky ma nebolia ani nic take na nich nemam.Ale aj tak si ich radsej preventivne budem natierat.Dakujem

olifcek
13. jún 2010

@prsky 😵 daki

latvia
13. jún 2010

@korkusa tie obrazky co ti hodila link prsky su uz dost zanedbana forma sooru, u neho hlavne ide o to, ze ked prstom prejdes po tom bielom povlaku tak sa ti nezotrie....staci niekde mensi fliacik v puse alebo na jazyku ktory nejde zotriet a je to soor. bradavky tiez nemusis mat bolestive ani tie kvasinky nemusis uplne vidiet...staci male mnozstvo niekde v zahybe na bradavke a dieta to moze chytit. ako pise prsky, nizoral a candibene su na predpis, pediater ti da recept.su to antimykotika, na kvasinky a ine plesne. velmi vela deticiek ma tento soor, casto aj opakovane

prsky
13. jún 2010

@korkusa ako pise latvia, tie obrazky su uz rozvinuta forma sooru (zle sa foti taka bezna "nakaza" 😉 ). ked ma dieta biely povlak na jazyku alebo slizniciach, ktory sa neda len tak jednoducho zotriet, ide o kvasinky. najlepsia prva pomoc (aspon nam sa osvedcilo) je namotat si na prst gazu, navlhcit ju, namocit do sody bikarbony a vytriet pusinu (pojde aj trocha krvicky, netreba sa toho bat, neboli to, len plesne a kvasinky maju nieco ako korienky)

latvia
13. jún 2010

ano , pekne ich treba "zoskriabat" 🙂

korkusa
13. jún 2010

Kupila som si gencianovu vodicku.Som mu to natrela a vyzera kludnejsi.A to biele na perach sa mu zmenilo na take cervene trosku krvicky tam bolo vyzera to ako odrete to je asi to co ste spominali.Dakujem Vam za rady.

strapco13
13. jún 2010

@korkusa to potom je naozaj mykoza...natierj aj seba..lebo babo to prenasa na mamu a mama zas na babo..nestaci preliecit len jedneho

korkusa
13. jún 2010

Budem sa natierat.Moj 2 rocny syn dava do ust jeho cumlik moze to dostat tiez,?

prsky
13. jún 2010

@korkusa nemusi, moze, zalezi na jeho imunite

strapco13
13. jún 2010

presne tak...vysterilizuj cumle a straz starsieho nech si ich nestrka do pusinky

ella1980
13. jún 2010

Prosim poradte mi. Pred mesiacom som prestala odsavat mlieko a urobili sa mi hrce v prsnikoch. Snazila som sa to rozmasirovat pod horucou vodou a trochu pomohlo, ale rano to bolo horsie. tak som este raz odsala po 2 dnoch. odvtedy si davam studene obklady ale hrce v prsiach stale mam! nebolia, iba obcas ale teraz mam prave menstruaciu tak neviem ci nie preto...co mam robit aby mi zmizli? vdaka

korkusa
13. jún 2010

Dakujem 🙂 🙂 🙂

olifcek
13. jún 2010

zrovna ma chyta uzkost z toho, ze je oliv vecne na prsniku, ze sa sama nedokaze dlhsie pohrat x;(

olifcek
13. jún 2010

pardon, ina tema

zfidorka
14. jún 2010

ahojte, malu som si prilozila par hodin po narodeni a hned sa krasne spravne prisala... podla mna sa spravne prisava aj nadalej... napriek tomu mam citlive bradavky, hlavne na zaciatku ked sa prisala to zabolelo, potom ako papala to uz bolo ok... bradavky som si natierala mastickou babylove mama, stale ich mala volne na vzduchu (volne tricka)... vcera ma zacala viac boliet lava bradavka, je citliva uz aj na dotyk s trickom, ked sa mala prisaje, tak citim dost intenzivnu bolest, ktora trochu ustupi, ale niekedy dalej vystreluje... skusala som malu dojcit z druheho prsnika a lavemu dat trochu oddych, ale akosi sa z praveho nevie nasytit a musim jej ponuknut aj ten lavy bolavy... citala som clanok o bolavych bradavkach na stranke annag, ale nejako neviem zaradit ze co by to mohlo byt, volnym okom nevidim ziadne poskodenie... myslite ze by pomohlo preliecenie nejakou antibiotickou mastickou? moze sa vtedy dojcit? vopred vam dakujem za rady...

strapco13
14. jún 2010

@zfidorka skus skor canesten..je to na mykozu...bolave bradavky su najcastejsie prave proti mykoze
skus skontrolovat babu pusu, ci nahodou nema biele povlaky v pusinke..vtedy preliec aj jeho..vytri pusinku /aj bradavky svoje/ genciankou alebo roztokom sody bikarbony

gabika7706
14. jún 2010

@zfidorka podla toho ako to opisujes, asi mas mykozu, ja som mala take prejavy..no mne canesten nezabral ani po dlhodobom natierani (a bolest sa zvacsovala), gencianka zaberie bleskovo, len sa treba pripravit na to, ze budete fialove 🙂

vejula
14. jún 2010

ahojte kočky. Ako sa mate??? Ja nič moc, akosi mam malo mliečka. Asi stresy - hadka. No a stale musim na nu myslieť. Dufam že nepriedem o mliečko. Maly zatial neprotestuje a spinka celkom fajn, ale pije malo. Aj cika menej 😒 Som zo všetkeho akasi smuta 😢

prsky
14. jún 2010

@vejula je teplo, deticky viac vypotia ako vycikaju 😉

cicimon
14. jún 2010

mozte mi pls poradit co znamena ked babo po chvili jedenia cmula resp olizuje bradavku? dik

mneme
14. jún 2010

@cicimon ze treba prsnik stlacit, aby mu mliecko tieklo lepsie. ak to nepomoze, ponuknut druhy prsnik. ak on nema zaujem, nechce uz pit, iba nenutritivne sat a treba mu to umoznit 😉

cicimon
14. jún 2010

to ja robim, len skor mam dojem, ze sa uz len hra

strapco13
14. jún 2010

@cicimon pokial je uz napapana, tak ju nechaj pohrat sa 😉

marika1902
14. jún 2010

@annag Ahoj annag mam 8tyzdnoveho chlapćeka a posledny tyzden sa mi odtiska od prsnika a placka. robi to od vtedy ako som ho prestala dokrmovat. Dokrmovala som len vecer ale zdalo sa mi to zbytocne a maly len po flaske a um strasne plackal. No teraz sa nevie poriadne najes vobec mi nespi a som dost v strese lebo kojim skoro cely den a ani v noci to nie je lepsie. nevies mi prosim ta poradit co mam robit

strapco13
14. jún 2010

@marika1902 ..no maly si zvykol na iny tok mliecka z flasky..vydrz, zabudne na flasku a prisaje
v prvom rade sa musis nejako ukludnit...maly citi nercvozitu z teba a riesi si tento stres tym, ze je na tebe pricucnuty..pre neho si jedina istota
dalsia vec, preco je casto na prse je pocasie..je mu horuco, je smadny, tak cucka aj od smadu
celkovo horsie spia deti v tomto pocasi
a dobre, ze si zrusila UM..tie koliky mohli byt z toho, ze sa nacuckal vzduchu z flasky

vejula
14. jún 2010

@prsky vdaka za odpoved 🙂 Som sa bala 😒 že či to nieje nejake zle znamenie. Inač mate aj vy teraz počas toho tepla menej mliečka??? Som rosmyšlala či to nemôže byť aj tým

strapco13
14. jún 2010

@vejula .to je len pocit, ze je menej mliecka..lebo deti su smadne a castejsie cuckaju
ale tym, ze je teplo, viac sa potime, tak moze byt menej mliecka..viac pit treba

megie27
14. jún 2010

@annag Mohla by som ta aj ja poprosit o radu... Uz velakrat som citala co radis, obvykle ale nemam cas precitat viac ako dva tri prispevky a musim utekat. Dcerka cez den skoro nespinka, maximalne tak na polhodku a je velmi narocna takze cely den beham len okolo nej. Ale mam s nou konkretny problem. Odmalicka mame problem s papanim. Kojila som ju len asi 2,5 mesiaca, pretoze potom zacala odmietat prsniky, odsavala som si mliecko ale bolo ho cim dalej menej. Nenapadlo mi vtedy kuknut o pomoc sem alebo zavolat laktacnej poradkyni, trapila som sa sama a dopadlo to zle. ☹ Odmalicka vygrckavala vela a casto, krcila sa akoby v krcoch, plakavala medzi papaniami, boli sme na sono na reflux a pri prvom nezistili nic. Ked som uz nemala mliecko doktorka nam kazala davat Nutrilon a bolo to stejne, stale vygrckavanie, krcila sa, plakala, hrozne. Doslo to tak daleko ze odmietala papat. Skoncili sme na zaciatku stvrteho mesiaca v nemocnici, kde jej znovu urobili sono na reflux a potvrdil sa. Nasadili antirefluxne mliecko a mesiac bolo vsetko super. Krasne papala, tesila som sa, potom ju zaockovali hexavakcinou a prevenarom a zasa prestala jest. Vsetci lekari mi tvrdili ze to nemoze byt reakcia na ockovanie a tak sme zasa skoncili v nemocnici. Tam mi povedali ze je narocne dieta, velmi zive a aktivne a ze musim byt trpezliva. Davat jej mliecko v absolutne kludnom prostredi, stale stejnom aby nemala nic co by odputavalo jej pozornost, dat jej trochu napit, nechat odgrgnut, znovu napit a tak. Skusali sme. Fungovalo to asi 2 tyzdne. Znovu prestavala jest tak som vymyslala vsetko mozne az napokon som ju zacala krmit v spanku. Tak sa napapala, ale zase len bol problem ju pred kazdym krmenim uspat. Potom nam gastroenterologicka prikazala davat prikrmy. Zacali sme zeleninou. Mesiac som skusala vsetky druhy zeleniny, co smu deti ako prve prikrmy, polievocky, osladila som jej to Glukopurom, vsetko som vyskusala co ma napadlo, scenar bol stale stejny. Na prvu lyzicku otvorila pusinku, dala som jej jedlo dnu, ona sa zatvarila akoby som jej dala ocot, vyplula vsetko von a na dalsiu lyzicku uz neotvorila pusu. Nenutila som ju, skusala som grimasy, skusala som hudbu, dat jej do ruky lyzicku nech sa s nou skamarati, nic nepomaha. Samotnu lyzicku obhryza, ale akonahle na nej nieco vidi, tak neotvori pusinku ani za svet. Presli sme teda na ovocne vyzivy, lyzickou ani za svet, tak z flase. Mesiac ich pila z flase. Naraz ich zasa zacala odmietat. Z nicoho nic a uplne. Ani glg. Presli sme teda na kase. Zase to chvilu fungovalo, teraz ich zasa nechce. Medzitym zakazdym tak obtyzden skusam bud zeleninu alebo ovocie. Nic. Ani hlt. Ked jej to teraz dam do flase tak odmieta, flasu vypluva, odstrkuje, a potom uz nechce ani mliecko. Mliecka pije dost, teda myslim si podla toho ze ma zltu stolicu. Lebo mavali sme dlho casy ze mala zelenu, alebo zeleno-zltu. Len ine nic nechce. A teraz uz papa aj ked je hore. Ale len to mlieko. Ja uz neviem co mam robit. Som z toho nestastna. Poradite mi prosim? Inak este som zabudla, skusala som ju aj vyhladovat, ani to nepomohlo. Dlho ju zasa bez jedla - teda bez mlieka nechcem nechat, lebo ona je drobcek. Narodila sa s vahou 2600g a teraz ma 6500g a 8 mesiacov. Dakujem krasne.

prsky
14. jún 2010

@megie27 tu je rada velmi tazka, urcite ju nenut, ale mozno by stalo za pokus (mozno si uz skusala, neviem) dat jej jedlo do ruky (uhorku, jablcko, kukuricnu al. obdobnu chrumku, chlebik - proste vsetko, co by vedela pohryzt a zaroven si to moze aj sama drzat v rucicke) - niektore deti sa proste rady krmia uz od malicka same. moja dcerka je uz vyse tyzdna tiez len na mliecku (ak neratam hryz z jablcka, hryz zo slivky, lyzicu-dve polievky, co sa mi tak uchytkom do nej podari dostat) a aj ked ma dobre obdobie, tak nie je ktovieaky jedak. a teraz v teple, co bolo, nechutilo jest ani mne poriadne