Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

pezincanka
9. máj 2009

Potapko, ked to tak pocitam, tak kojis 5x denne. A k tomu este kasa zo 160-180ml UM, tak by jej to malo stacit. Lebo spolu by mala vypit minimalne 500ml mlieka. Myslim, ze este nemusis rozmyslat nad flaskou s UM. Radsej pridaj na desiatku jeden jogurt biely, mozes do neho pridat to ovocie. ALebo to urob naopak, do ovocia, na ktore je zvyknuta jej postupne pridavaj biely jogurt, najlepsie nejaky smotanovy, probioticky, alebo bielu Activiu.

No a tvoj popis priberania malickej pre mna vysvetluje, preco teraz tak dobre pribera a papka. NEmala spurty vtedy, ked mali ostatne deti a tak ma spurt teraz.

pezincanka
9. máj 2009

Potapko, aby som ta uz uplne ukludnila, tak po pozreti do rastovych tabuliek dojcenych deti je tvoja dcerka uplne super na tom hmotnostne teraz. Netusim, ci sa vyznas v percentiloch, ale tvoja dcerka rastie v linii deticiek, narodenych s porodnou hmotnostou 3250g. Take deti maju priemerne 7610g v 8 mesiacoch. (Zaroven tu citam, ze v 6. mesiacoch maju priemerne 6960g-takze tu o cosi zaostavala za priemerom a teraz to krasne dobehla) Tak tu vidis, ze nie je ziaden valibuk. Je taka akurat.

lenka138
9. máj 2009

druhá pocikaná plienka bola bez krvičky, malý papá až veľmi, teplotu nemá a vyzerá byť v poriadku

pezincanka
9. máj 2009

Lenka 138. Gratulujem k zdarnemu zruseniu klobucikov na dojcenie 🙂 , nie kazdej mamine sa to podari zrusit.

Myslim, ze tu stolicu sme vyriesili. Teda tu krv aj hlieny.

K probiotikam. Ano, oni su prospesne, hlavne v dvoch pripadoch- pri tzv. dysmikrobii- teda ked v creve prevazuju ine ako obvykle bakterie.

1. pri akejkolvek hnacke-virusovej, bakteriovej, kedy problem vznika infekciou - vzduchom, jedlom, vodou
2. pri uzivani antibiotik- kedy antibiotika okrem toho, ze nicia chorobu sposobujuce bakterie, nicia aj tie dobre crevne bakterie a tak dovolia premnozit sa hnacku sposobujucim bakteriam. Preto sa pri uzivani antibiotik odporucaju probiotika davat aj hned od zaciatku uzivania, aby sa hnacka ani neprejavila, alebo b ola miernejsia.

Takze tvoja minula skusenost s probiotikami je asi taka, ze ich podanie alebo casovo bolo neskoro, alebo skratka nezabrali....ale hnacku by sposobit nemali.

No a ucinok probiotik sa predpoklada napriklad aj v prevencii alergii, kedy sapodavaju dlhodobo, vysledky vyskumu nie su asi este uplne, ale tym chcem povedat, ze aj inak zdravym detom sa dhĺhodobo podavaju a nemaju nejake nepriaznive ucinky, nemusis sa ich bat.

Krv v moci...to je uz divne. Teda co si presne videla? Ruzovy flak? Vlakna krvi? Cervene zrazeninky?
Ak je to krv, tak to nie je uplne OK, a ak sa to nezhorsi, isla by som na pohotovost zajtra, ak sa to bude opakovat, tak aj hned. Ale mozu to byt aj krystaly uratov, to byva pri dehydratacii- ktoru nepredpokladam, ked dobre papa. Nejedla si cervenu repu nahodou? A nepretahovala si mu nahodou predkozku?
Krv potvrdi prilozenie takeho testovacieho papierika aj na plienku, teda ja by som tam zobrala aj pocikanu plienku so sebou. Alebo by som mu plienku pred odchodom k dr. neprebalila, az na ambulancii. Na pohotovosti by mali mat take papieriky, ktore sa ponaraju do mocu. Daju sa ale aj prilozit na plienku. Lebo inak si musis zohnat sacok na zber mocu pre dojcata, alebo cakat so skumavkou pred rozbalenym babom, kym sa vycika.
Ak je to krv, treba to riesit.

pezincanka
9. máj 2009

Gabii, nevzdavaj sa, mysli pozitivne. Ak ti pekne kaka, a cika 6-8x denne, pribera, tak to s tym mlieckom nebude take zle. Ak sa toho pocitu nevies zbavit, tak si daj malinku prevayit po tyzdni od posledneho vazenia. Uvidis. Aj ked to nemusi nic znamenat. Kolkoze to vazi Lea? Hod porodnu vahu a posledne dve vazenia u dr. Alebo mas doma vahu?

Mas pravdu, ak nechces prist o mlieko, tak urcite nic nerezimuj. To je jedna z najcastejsich dovodov straty mlieka po 3-4 mesiaci. Davaj tak, ako mala chce a kedy chce.

AJ led zacnes s prikrmami, aj potom moze pit mlieko kedy chce. Asi si to nevies predstavit, ale niektore deti si cuckaju podchvilou aj ked uz normalne papaju a funguju ako chodiace bytosti.

Radsej najprv len jedno jedlo v jeden den nove. Ale mozes dat 4 dni mrkvu na obed a potom dalsie 4 dni kasu na veceru. Aj ked to je skor neobvykle. lebo sa najprv snazime postupne pridavat jedno denne jedlo tak, aby plne nahradilo kojenie a az po mesiaci sa prechadza na druhe jedlo, ale vtedy sa moze pridat aj vecerna kasa.
A

pezincanka
9. máj 2009

Mailinka, OK, tak uz rozumiem, ale aj tak som ti k tomu vypudzovaciemu reflexu cosi napisala 😉

daducha
9. máj 2009

ahoj pezincanka a annag,

chcela by som sa opytat, maly ma nieco cez 3 mesiace a z krasneho kludneho kojenia sa stalo nieco ako vojnove bojisko.NA zaciatku je vsetko OK, rozcucka sa, potom pije a po par minutach sa zacne hadzat,odtlacat rukou prsnik a ked mu ho vezmem s tym, ze uz je asi napapany, tak spusti huronsky plac.Dam mu spät a boj pokracuje.Akonahle mu ale ponuknem druhy, tak je opät kludny no po chvili sa situacia opakuje ako pri prvom prsniku.Okrem toho sa mu nam zacal kakat zeleno-zlto a akoby tam boli priesvitne hlieny.Zacina ma to trapit, aj ked zrejme iba mna, maly je absolutne spokojny,ziadne bolesti bruska, nic.A este, je normalne, ze cez den mu staci papat cca kazde 4 hod?Niekedy spi aj dlhsie. V noci najnovsie spi od tej 20,30 do cca 4,30.Pôr. vahu mal 2950g a v 3 mesiacoch 5350g.
Dakujem za odpoved

pezincanka
9. máj 2009

Tanjaja12, jasne, tykaj, ja tu vsetkym bez opytania tykam...

Nestresuj sa hlavne, ono sa to nejako vyvrbi. Asi sa jej meni spankovy rezim, to sa detom stava. Zrazu sa koja v noci ovela menej, alebo aj ovela castejsie ako predtym. Niektore mamy si v tomto case zufaju, ze koja kazdu hodinu, ine deti sa ani nezobudia.
Tie kvapky, neviem, co Annag myslela, ze by Oxytocin? Asi. Tak to asi gynekolog. Ale neviem presne, ci je to ono.

pezincanka
9. máj 2009

Lenka 138, na tvojom mieste by som teda zajtra odniesla jeho moc na vysetrenie. Aj ked moc nie je viditelne krvavy, aj tam tam moze krv byt dokazatelna...

pezincanka
9. máj 2009

Daducha, tvoj maly pribera ukazkovo, takze nejaky dlhodoby problem s dojcenim zrejme nema. Taka je aj odpoved na tvoju obavu ohladom dostatocnosti dojcenia po 4 hodinach. Mas zrejme dost vela mliecka a on si ho dost vytiahne a staci mu to.

No mozno ma rastovy spurt,

To, co popisujes, moze byt prechodne menej mliecka vzhladom na jeho momentalne potreby...teda zacne sa odsavat, ked tecie mliecka malo.....ale aj ty sama vidis, ci mas po tomto momente mlieko v prse este dostatocne....tu by pomohlo stlacanie prsa, ked uz nepije, ale len cucka. Tak ako to robi mamina na tomto videu:

http://www.drjacknewman.com/video/jiggling and ...

A az potom mu ponukni druhe prso. Zacni s tym stlacanim este trochu skor, ako zacne strajkovat.

Zmenene stolice su dosledkom toho, ze pije po troche z oboch prs. TO sa spravi, ked dopije jedno a az potom bude pit druhe.

V tomto pripade by som u neho podporila castejsie prisatie, ktore vystimuluje zvysenu tvorbu mliecka adekvatnu jeho momentalnym potrebam.

Ale moze to byt aj pripad, ked je mlieka vela, resp. je silny vypudzovaci reflex. Toto byva sice problem na zaciatku dojcenia a po 3-4 mesiacoch sa to zlepsi...

Tak ako to vidis, ked si si toto precitala?

Napis, ako sa dari.
A moze to byt len dojcensky strajk, ktory prejde v pohode. Ale to stlacanie prsnika aj vtedy rob.

lenka138
10. máj 2009

Ďakujem pezinčanka, ja som bola taká spokojná, keď ďalšia plienka bola v poriadku, ani teraz ráno nič, a teraz som po tvojom príspevku zostala zase trochu znepokojená. Ale tak radšej to tak spravím, aj tak mu máme odniesť moč na kontrolu aj kvôli baktériám, kt. mal v moči, tak rovno poviem aj toto.
Ďakujem

lenka138
10. máj 2009

jaj a pýtala si sa ako som to videla. Boli to také dva malinké fliačiky, slabočervené

elfi1
10. máj 2009

ahojte, skusim aj ja opisat nas problem.
maly ma necelych 6 tyzdnov a mne sa tvori dost vela mliecka - dokonca v pravom este viac ako v lavom. maly to jednak nestiha vypit a velmi ho na zaciatku silny prud mliecka zahlcuje. potom sa zvycajne odpoji, zacne plakat. dam ho odgrgnut a skusam prilozit znova. niekedy sa chyti, ale vacsinou zacne velky vresk a uz nie a nie. toto sa deje ked mam ten prsnik ozaj plny a tvrdy. cez den je to niekedy OK a on celkom pekne papa a neplace, ale aj tak neviem, ci vytiahne vsetko - vzdy ked este prsnik stlacim, tak mliecko sa ukaze. takze neviem, ku ktoremu ho mam prikladat pri dalsom kojeni. mam dojem ze to z kt. pil je uz zas naplnene a ze by mu potom stacilo aj to a k dalsiemu by sa zas nedostal a tu uz by bolo hrozne plne 😖 .

stolicu ma stale riedku (prazenicovu) a niekolko krat za den. obcas je nazelenala (co asi moze byt tym prednym mlieckom, prip. oxidaciou)

rozne polohy pri dojceni u nas nefunguju. to je vzdy plac, tak zostavame pri klasike, ze ho mam v naruci polozeneho na predlakti tej strany z kt. pije. akurat ho skusam davat troska do zvyslejsej polohy.

este o priberani: od porodu pribral 1150g a to bol vazeny naposledy pred 1,5 tyzdnom. odvtedy neviem kolko pribral

Annag alebo pezincaka, budem velmi rada, ked mi nieco poradite. velmi pekne uz teraz dakujem

jabera
10. máj 2009

pezincanka, moc dakujem za odpoved. mam vela mlieka, problem bude asi v tom. este raz vdaka, budem mu davat 2x z jedneho prsa.

pezincanka
10. máj 2009

Elfi, ahoj.
Vitaj v klube mamin s nadprodukciou mliecka. Zda sa, ze mas o tom dost vela nastudovane. Na poslednych dvoch-troch stranach je o rieseni nadprodukcie dost napisane. Postupov je niekolko a tak zacneme u teba s prvym z nich. Zacni dojcit 2x za sebou z tej istej strany. Uvidis, ako to pojde, ci sa to bude dat vydrzat.

Ano stolica je len dosledkom pitia vela predneho mliecka, navyse aj vela vzduchu pri tom prehltani...ale ma este hrudky, nestrieka, nepeni, tak to je celkom dobe.

MAs zaroven aj silny vypudzovaci reflex. ten sa skus znizit:

Niekedy sa odporúča, aby si matky, ktoré majú nadprodukciu alebo nadmerný vypudzovací reflex (let-down), rukou odstriekali alebo odsali približne 30 ml mlieka pred kŕmením, aby sa spomalil tok mlieka. Avšak táto prax býva kontraproduktívna, pretože odstraňovanie tohto mlieka z prsníkov zvyšuje tvorbu mlieka, ktorá potom ešte viac zvýši silu toku.

Existuje veľa stratégií, ktoré pomáhajú zvládnuť silné vypudzovanie mlieka bez toho, aby sa zvýšila tvorba mlieka. Umiestnenie dieťaťa do zvislej polohy tak, že jeho hlava je vyššie než prsník, mu umožní väčšiu kontrolu počas kŕmenia. Alebo sa dajte do takej polohy, aby ste boli opretá dozadu a aby dieťa bolo takmer celkom hore na vás po tom, čo sa prisaje. V tejto polohe musí mlieko tiecť „hore brehom“, čo zníži silu vášho vypudzovacieho reflexu.

Niektoré matky tvrdia, že „nožnicový“ úchop dvorca s bradavkou medzi ukazovákom a prostredníkom pomáha obmedziť tok mlieka. Iná možnosť je aplikovať tlak na boku vášho prsníka časťou dlane pod palcom. (Pokúste sa meniť polohu vašej ruky, aby ste sa vyhli zovretiu mliekovodov a nechcenému upchatiu.) Je možné, že pomôže začať dojčiť hneď, ako sa dieťa prebudí zo spánku. Bude sať jemnejšie, keď je ešte rozospaté.

Ak dieťaťu začne zabiehať, dieťa začne kašľať, dajte ho dole z prsníka a nechajte mlieko striekať do uteráka alebo plienky. Znova prisajte dieťa, keď zoslablo vypudzovanie mlieka.

Veľa matiek s nadprodukciou tvrdí, že dojčenie v polohe v ľahu na boku uľahčuje kŕmenie, pretože mlieko tečie z prsníka horizontálne bez gravitačnej sily a dieťa môže nechať nadbytočné mlieko kvapkať namiesto toho, aby ho muselo všetko prehltnúť. (Umiestnite pod seba a dieťa uterák, aby nadbytočné mlieko odtekalo.) Použite zrolovanú prikrývku a podpierajte ňou chrbát dieťaťa, aby sa od vás neodťahovalo.

Specialne v lahu ti odporucam sa snazit naucit. Nie je to jednoduche, najma pre prvorodicky,ale da sa to a do buducna ti to prinesie ulavu pri dojceni, uvidis.

Možno zistíte, že poloha na boku v ľahu je trochu zložitá na naučenie a že nie je také ľahké dosiahnuť dobré prisatie poležiačky. Niekedy pomáha umiestniť dieťa tak, aby bradavka smerovala k jeho nosu, jeho krk bol pretiahnutý a ono sa dívalo hore na prsník, keď saje. Niektoré matky prisajú dieťa na prsník, kým sedia a potom sa pomaly zvalia do ležiacej polohy na bok, držiac dieťa jemne, ale pevne, aby ostalo prisaté. Jeden veľký prínos vyplývajúci z dojčenia poležiačky je ten, že sa môžete nechať uniesť spánkom, kým sa dieťa dojčí. Nebojte sa, že by dieťa mohlo mať problém s dýchaním; dieťa dá prednosť vzduchu pred jedlom. Takže pokiaľ okolo jeho hlavy nie sú žiadne vankúše alebo prikrývky, bude schopné hýbať voľne hlavou, keď skončí s dojčením. Možno si položí hlavu na prsník ako na vankúš. (Upozornenie: matky s veľmi veľkými, vankúšovými prsníkmi potrebujú dať zvlášť pozor, aby dieťa malo priestor hýbať hlavou.)

pezincanka
10. máj 2009

Lenka 138, ak uz nevidis nic podozrive, tak chod s tym mocom zajtra, budes kludnejsia.

elfi1
10. máj 2009

pezincanka: velmi pekne dakujem. ozaj som uz studovala kadeco a snazime sa to zvladat. ale som rada, ze si reagovala na moj konkretny problem, lebo neskusena mamina si z mnozstva info niekedy nevie vybrat, ze co vlatne je ten jej problem.

skusim teda vyskusat to krmenie 2x po sebe z jedneho prsnika. a tiez nejako zvladnut ten silnu prud mliecka.
dam potom vediet, ako to zvladame. (aj ked nastastie ani doteraz to nebol problem uplne kazdeho krmenia, ale su dni, ked sa ozaj trapime)

inak ja som z Modry 😀

gabii83
10. máj 2009

dakujem pezincanka tak som sa ukludnila

prajem pekny den

potapko
10. máj 2009

Pezincanka, velmi pekne dakujem za odpoved. Konecne niekto, kto mi to normalne vysvetlil 😉 Takze uz sa nestresujem a dam jej papat, kolko potrebuje - mam pocit, ze sa to uz zacina ustalovat. Som naozaj rada, ze si si nasla cas (vidim, ze toho mate s annag dost na riesenie 😵 ). Drzte sa a este raz dakujem.

bambi7
10. máj 2009

ahojte chcela by som vas poprosit o radu....mam 2t babo v nemocnici ju prikrmovali nutrilonom bola som po cisarskom.....teraz kojim snazim sa ale mala je stale hladna ☹ aj po 4Omin v nemocnici povedali ze jej nestaci moje mlieko ze ju mam dokrmovat tak neviem co robit po mojom mlieku za chvilku place a je hladna....moze byt mlieko slabe? najprv je vodnate potom take do biela poradte prosimmm

tanjaja12
10. máj 2009

Ahoj pezincanka. Ano myslela som oxytocin, mozno by mi pomohol. Hanka tuto noc pekne ceckala, takze fajn, ale teraz zas nic. Naposledy rano o siedmej este v polospanku. Asi zalezi aj od toho ako silno aj Hanka saje, lebo sa to spusta vzdy inak, a samozrejme od mojej psychiky. Ale ja sa snazim na to co najmenej mysliet, ale nedari sa mi... Vraj niektore maminy si pomyslia a strieka. To by som teda chcela...Ale co uz hadam nejak bude. Keby to takto ostalo, nevadilo by. Len som sa bala, ci sa mi postupne velmi neznizi tvorba, ked je taka dlha pauza. Ci by netrebalo odstriekat. Aj ked to odstriekanie mi nikdy neslo. Zatial sa mi podarilo najviac odsat asi 10ml. Ale keby som musela, hadam by to slo. Dakujem ti velmi pekne, popri dvoch detoch takto stihat odpovedat na tolko otazok, obdivuhodne. Este raz dik. 🙂

lenka138
10. máj 2009

pezincanka veľmi pekne ďakujem, ráno som mu dala sáčok, potom preliala do skúmavky a radšej sme šli na pohotovosť. Stopy krvičky v moči zistili, tak nás poslali na sedimentáciu a tam sa ukázalo, že je všetko v poriadku, tak nám dr. povedala, že to mohli byť ureáty z dehydratácie a naozaj som si spomenula, včera bol vonku dve hodinky a bolo naozaj teplo, prišiel domov aj dosť teplučky a akurát vtedy mal aj interval medzi papaniami 4 hodinky. Tak nám povedala, že keď jke takto, tak treba mať vodičku s cukrom prichystanú a dávať.
Že teraz je ten moč v poriadku, ale ak by sa náhodou ešte niečo objavilo, tak k obvodnej.

Som teraz omnoho kľudnejšia, ďakujem

vejinka
10. máj 2009

ahojte tiez potrebujem zasa poradit maly papa kazdu hodinu ci je den alebo noc..cez den je to v pohode zvykla som si ale v noci uz nevladzem navyse ma uz dost vela kil a obcas sa bojim aby mi nepadol z narucia ked ho berem v polospanku kojit..poradte ako ste to vy vyriesili ze vam prespali celu noc..ja som uz zufala ☹

bevab
10. máj 2009

Ten oxytocin predsa davaju na rozbehnutie mlieka po porode cisarskym nie ? Aspon u mna to tak bolo.Da sa to dat aj neskor ?

cikyta
10. máj 2009

Ahojte.
Pezincanka,aj ked neskoro,ale velmi ti dakujem za odpovede.Tej poradkyni som nevolala,lebo som sa najprv rozprávala s pediatričkou a tá povedala,že našla malej v puske žabu,tak ju zrejme dráždi to.Vraj asi preto furt pýta,aj ked len 2-3 hlty mliečka a nepokojne zaspáva a krátko spinká.....Tak od dnes jej dám tie kvapky a uvidíme.Ešte nám odporučila homeopatiká na zažívací trakt.

(Dnes sa malá najedla,išli sme von a vonku revy,až bola fialová a cucala plienku.........tak čo,sadla som si na lavičku a dopriala som jej vytužených 5 hltov a na cicku zase zaspala 😒 No a bol potom pokoj......dlhoooooo) 😉

ladybird1l
10. máj 2009

Mila pezincanka alebo annag, poprosim vas tiez o radu: mam dvojmesacne babatko, kojim, snazim sa dodrzat odstup min. 1 hod., ale vacsinou 2 hod., myslim ze mi pekne pribera, porodnu vahu mala 3.710 a dnes, po 2 mesiacoch, mala 6075 g, sice mi obcas dava pocitit, ze akoby som mliecko nemala, lebo tiez mi obcas besni pri prsniku, podobne ako opisuje daducha, tiez chvilocku pije kludne a potom je nervna, rozhadzuje rukami, nohami, bucha ma pastickami,raz chyti bradavku, potom pusti, zas chyti, zas pusti, ked si prsnik stlacim,tak mliecko sice nerstrieka prudom ale kape mi z neho, tak neviem, ci patrim k tym ktori maju nabytok mlieka a ci treba postupovat tak ako pezincanka poradila daduche, alebo je problem niekde inde.
DAlej mam otazocku: mozem medzi kojenim, teda keby castejsie pytala papat, dat miesto mliecka prevarenu vodu alebo feniklovy vyvar /mame obdobie kolik/ flaskou? velmi sa bojim, aby som tym nenarusila saci reflex, ale vsetky mamicky v mojom okoli ma upokojuju, ze babatko si zvykne ze flaskou nedostava mliecko, a ze to mliecko dostane len tahanim z prsnika. Nemusim sa bat? alebo jej mam inak podavat tieto tekutiny?
moc moc dakujem za odpovede.

mgurnak
11. máj 2009

pezincanka...da 😉 kujem

cestovatelkaandrea
11. máj 2009

Dakujem pezincanka za rady 🙂

nany100
11. máj 2009

ahoj pezinčanka, prosím zase o radu...malá má každý deň iný, buď je nesmierne hladná celý deň a stále plače (napr. v sobotu spala za celý deň len pol hodiny a stále plakala, prikladala som si ju každú chvíľu, ale bola už aj unavená a akonáhle som ju priložila, zaspala a len dudkala, keď som ju položila, tak spustila rev...takto to išlo celý deň dokola a už sme boli úplne hotoví...tak som jej večer dala fľašu a vypila nejakých 40ml a hneď zaspala) alebo plačká v noci a cez deň spí...v noci len kojím a fľašu jej nedávam, ale cez deň ju nechcem tak trápiť, že plače od hladu a nevie zaspinkať...mlieka asi nemám veľa, skúšala som aj odsávať po kojení, aby som sa presvedčila, či tam nič neostalo a vyšlo pár kvapiek...rada by som len kojila, ale mám pocit, že to nepôjde, maličká je samozrejme čím ďalej hladnejšia a moje telo nestíha asi reagovať...dúfam, že malá sa úplne neodstaví a nebude pýtať len fľašu...a je vôbec správne, že ju dokrmujem úplne nepravidelne niekedy aj dva dni vôbec, potom aj dvakrát za deň...som z toho nešťastná, ale asi to inak nejde...vopred ďakujem za odpoveď

pezincanka
11. máj 2009

Bambi7, ahoj. Mrzi ma, ze az dnes sa sem dostavam a ty mas taky akutny problem, ktory by si mala ihned riesit s najblizsie dostupnou laktacnou poradkynou.
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

CHcem ta ukludnit, ze slabe mliecko neexistuje. Jeho farba a konzistencia je uplne OK.

AKurat, ze treba, aby pri tebe niekto skontroloval vasu polohu a prisatie, rovnako ak o to, ci babatko skutocne pije mlieko, alebo len cucka. Niekedy urobi zazrak to, ze ti poradkyna napravi polohu a prisatie a ty zrazu pocitis, ze dieta prave teraz zacalo papat, a doteraz len tak cuckalo. Bez spravneho prisatia mozey mat spustu mlieka, ale pra babatko bude nedostupne, alebo bude akoby tieklo len cez 1 dierku namiesto aby sa lialo. TO je obrazne povedane. SKutocne nevahaj, vsetko moyes zachranit.

Dokonca aj keby poradkyna zistila, ze nemas momentalne uplne dost mlieka, tak tiporadi, ako na zvyseni pracovat.

Je treba vediet, ci sa dobre a ochotne prisava. TU je link na skutocne dobre pitie, kde babo je velmi dobre prisate a prehlta, co je vidiet pauzickou v brade. Takehoto pitia po 20 minutach urcite staci.
http://www.drjacknewman.com/video/really good d...

Na rozdiel od tohoto babatka, ktore len tak dudluje a nic nepije. Takto moze byt na prse aj hodinu a nic sa nenapije.
http://www.drjacknewman.com/video/nibbling-1.wmv

Napis, ako si sa rozhodla, ci si nejaku poradkynu aspon telefonicky kontaktovala.

A ako teda malu krmis? Flaskou po kazdom dojceni? Napis mi o tom viac.