Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

vejula
31. máj 2010

@michalag noo ja neviem ja by som ich asi vysadila a keby to opäť kleslo tak by som ich opäť nasadila a brala aj potom, to treba vyskušať. Jsa som brala 1 a pol dna a ked sa mličko nalialo tak som prestala.

prsky
31. máj 2010

@olifcek no ked ti tak krasne dava najavo, vyuzi to..kup si cinsky nocnik alebo aj obycajny a podrz ju v klbku nad nim...my sice nie sme este odplienkovane, ale je super, ked ti nekaka do plienky (teda - my mame latkovky, takze u nas je to 2x super) - ale odpadne ti nutnost ucit, ze do plienky je to fuj 😉

olifcek
31. máj 2010

@prsky u nas bude ucit tato, malicka je nim ocarovana x;o)) keca s tatom, usmieva sa na taa, hra sa s nim...mna len na mliecko ma x;oD

michalag
31. máj 2010

@olifcek ja k tomu ziadny letacik nemam 😅

olifcek
31. máj 2010

@michalag tak najdeme na nete x;o)

leelo
31. máj 2010

@michalag v zasade homeo je prirodna vec, ktorou sa nemozes predavkovat. tieto na podporu laktacie funguju tak, ze stimuluju zlazy, aby viac vylucovali. nie je to nic invazivne. ja som brala 4xdenne

olifcek
31. máj 2010

@michalag

c) homeopatiká (odporúčané detskou lekárkou)
- Ricinus communis 5 CH (trikrát denne medzi jedlami nechať v ústach voľne rozpustiť 5 guličiek, nezapíjať vodou, obyčajne stačí užívať 4-5 dní, môže sa však aj dlhšie), alebo
- trojkombinácia homeopatík ((Phytolaca 5 CH + Urtika rens 5 CH + Lac caninum 5 CH), trikrát denne medzi jedlami nechať v ústach voľne rozpustiť 5 guličiek z každého homeopatika, nezapíjať vodou - Phytolaca sa užíva len prvé tri dni, ostatné sa môžu užívať dlhšie)

cela page
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=...

michalag
31. máj 2010

leelo viem ze je to na prirodnej baze ja len ci to nejako nevadi, takze kludne mozem brat aj 4x denne po 5 guliciek ak som to spravne pochopila

olifcek
31. máj 2010

@michalag mne napriklad pomaha caro, zaliate 1/2 mlieka a 1/2vody, a vinea riedena vodou

leelo
31. máj 2010

@michalag ja som uzivala phytolaccu, dlhodobo, 4x 5 globuliek.
neviem, ci fungovalo to, ze som tomu verila, ale aj o tom to samozrejme je. treba vyskusat. su mamy, ktore nic podobne neriesia. povedia - nie je mlieko, ideme na UM. takze uz to, ze hladas nieco a chces znamena, ze to dokazes a mliecko bude 😉

strapco13
31. máj 2010

@prsky ..ja mam psa postelaka...maly spi v postielke, a pes v posteli medzi nami 😅 ..ale je nauceny nadranom uvolnit miesto drobcovi a lahne si mu k noham..cize mam istotu, ze mi drobec nezdrhne 😀
a maly zatial chory nebol
je rozdiel, ked sa dieta narodi do rodiny uz so psom, to uz je na neho z bruska zvyknuty a ine je zadovazit si psa k malemu dietatku..tam by som pockala, kym dieta trosku nepodrastie
nas pes /male shi-tzu/ je vyslovene bytovy pes..ked prsi, tak si radsej urobi uzlika na pisulakovi akoby mal ist do dazda 😀 ...maleho nekonecne miluje, takze jedine co musim, tak je strazit ho aby drobca stale neoblizoval, ked maly zaplace, tak je pri nom niekedy skor ako ja, popripade na mna zazera, ze "rob nieco, dieta ti place"
ja som to vyriesila tak, ze piatok 13, ako som dosla z porodky /mne sa furt pletie do zivota 13/ som nechala psa aby drobca riadne ocuchal, oblizal nohu a pochvalila som ho za to...a odvtedy je to nasa druha pestunka..este donedavna vstaval s nami na kazde kojenie a sledoval nas a drobec ..ten ho tiez lubi, v kociku ho sleduje, zacina sa teraz plazit tak uz prenasleduje chlpaca
moji "drobci" v den prichodu z porodnice a teraz
psa milujem..patril mojej maminke..je to pamiatka na nu 😔

monivo
31. máj 2010

Ještě jsem zapomněla napsat, že se mi malá začala poslední pár dní vztekat u prsa. Normálně se přisaje a pak se začne vztekat a brečet. Chvilku s ní bojuju, pak se přisaje ale odtáhne se znovu. Tak ji pak dám na rameno odpočinout a takhle stále dokola. Někdy mám pocit, že ji vadí, že to teče málo a někdy asi opačně.

strapco13
31. máj 2010

na podporu laktacie mne zabera: vinea a ostatne hroznove napoje, hipp caj pre kojace mamicky, caro..a hlavne nestresovat sa 😉
kym som odsavala, tak som bola v strese, ci odsajem to "potrebne" mnozstvo...teraz ked neodsavam a cisto kojim, tak ziaden stres ci mam dost mlieka alebo nie, nevidim kolko vypije, riadim sa tym, ci je maly spokojny...a to je to najdolezitejsie /okrem precikanych a pokakanych plienok/

strapco13
31. máj 2010

@monivo ..to skor vyzera, ze mala sa hneva na tok mliecka..v tomto case sa ti pravdepodobne prisposobuje tvorba mliecka a konci nadprodukcia...predtym mliecko tieklo hned..teraz sa musi spustit..a ta chvila sa zda drobcovi nekonecna, tak sa zlosti
tiez sme to malu kolo 7 tyzdnoch 😉

olifcek
31. máj 2010

@monivo skus pred kojenim pomasirovat prsniky, alebo nahriat

olifcek
31. máj 2010

@monivo teda, pokial po ich staceni mliecko nestrieka, lbo to sa potom hneva na rychly tok...

prsky
31. máj 2010

@strapco13 my mame 2 foxosov a 4 macky - macky v noci robia coro moro, tak pre kludny spanok su v spalni nevitane 🙂 a psy s nami spavali, ale hlavne Kex sa zvykol vtrepat medzi nase chrbty a raz som ho nasla, ako lezi na Lalinych nohach (mala vtedy cca mesiac), tak som sa zlakla a od vtedy spavaju na chodbe. prednedavnom mala ale Nessinka falosku a knucala jak besna, tak spali asi tyzden s nami, len uz sme si nejak odvykli - inak aj psy si odvykli, lebo sice sa k nam natrepali, ale potom sa v noci odstahovali 😀

strapco13
31. máj 2010

@prsky ..no macky ja nemusi 😅 ..ale psov mas krasnych..spomenula som si na rozpravku "O Dasence"...tam bol foxik

prsky
31. máj 2010

@strapco13 jj...mame dasenky 😀 dokonca drsnacke, len trikolorov..ja mozem vsetko chlpate, najlepsie by mi asi bolo na nejakej farme 😀 mozno je to dosledok vychovy (moja mamina je az prehnane cistotna a zvierata sme mat nemohli) a genov z otcovej strany /ti zas su pestovatelia a chovatelia vsetkeho mozneho/ 😀 som zvedava, co bude Lala (ale hadam, ze sa to zas obrati a bude "hygienicka")

strapco13
31. máj 2010

nic netreba prehanat 😉

prsky
31. máj 2010

jj...zas ne, ze sa tu valame v chlpoch (drsnaci neplznu, ale zas to macky vynahradia, hlavne nas risavy kocurisko), upratujem kazdy den, ale na rozdiel od mojej maminy mi nevadia polozene knizky na stole, alebo mozem ist s kludom spat ked je v drese vecer neumyty riad /to by moja mama nezazmurila oka 😉 /
jaj...a s tym curanim v dazdi..to tiez, letia k brane ako najaty, vyjdu pred branu, zistia, ze prsi a kuknu na nas, ci to myslime vazne, ze ich do toho necasu vyhaname (jak keby sme nesli s nimi) 😀

strapco13
31. máj 2010

nas pes neplzne...zato vsade su moje vlasy 😝 ..aj ked sa to pomaly zlepsuje

baskaj
31. máj 2010

baby, neviete náhodou, čím môžem zastaviť laktáciu, ak som znova tehotná? už som malého kojila len 1-2-3x za noc. teraz vždy večer trošku odstriekam a ostatné nechávam, nech sa nejako vstrebe alebo upraví. stačí to? ďakujem!

olifcek
31. máj 2010

@baskaj precochces zastavit, utlmit?

baskaj
31. máj 2010

olifcek - kvôli liekom, ktoré som teraz kvôli druhému tehu musela začať brať

zajaciq
31. máj 2010

@baskaj gratulujem 😉

olifcek
31. máj 2010

@baskaj 😒 ricinus communis 30 je na zastavenie laktacie..len neviem, aky to ma vplyv na plod a lieky, co beries..

selyma
31. máj 2010

no homeo by nemlo mat nijaky zly ucinok, kedze je to na prirodnej baze

pezincanka
31. máj 2010

Ahojte dievcata. S dovolenim administratorov by som vam rada dala do pozornosti skvelu akciu "transatlantickeho" vyznamu.

Dr. Jack Newman, svetový expert v oblasti dojčenia z Kanady, príde opäť na Slovensko.
V dňoch 5. - 6. júna 2010 Vás pozývame do Bratislavy (Detská fakultná nemocnica, veľká poslucháreň, Limbová 1) , aby ste sa zúčastnili konferencie o dojčení, ktorú Dr. Jack Newman odprednáša. Počas konferencie bude dostatok priestoru aj na Vaše otázky pre Dr. Newmana. Na konferenciu sa môžete este stale prihlásiť.

Dr. Jack Newman navštívi Slovensko už po tretíkrát, bude mať prezentácie, ktoré u nás zatiaľ nikdy neodzneli
Nosná prezentácia o BFHI detailne rozoberie praktickú aplikáciu jednotlivých bodov baby-friendly nemocníc
Celá konferencia sa bude zameriavať na to, ako by mali vyzerať baby-friendly nemocnice, ako podporiť dojčenie už od samého začiatku
Na konferencie sa budeme zaoberať aj týmito témami: dojčenie predčasne narodených detí; nedojčenie a pocit viny; vyvrátenie predstavy, že umelé mlieko je už dnes vysoko kvalitne; či skutočne existuje zmätenie cumlíkom a fľašou; a podobne.

V pripade zaujmu piste IP.