Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

olifcek
12. jún 2010

@hathor1231 jo, vyzera, ze nie 😖

hathor1231
12. jún 2010

@olifcek je to anglicky vyrobok a na ebay.com som ho tiez nenasla 😒

hathor1231
12. jún 2010

@olifcek skusila som napisat tomu,co som od neho kupovala ja (tiez cez net),ci posiela aj do SR a kolko by stalo potom postovne...

olifcek
12. jún 2010

@hathor1231 jejda, super, dakujem kraaasne

prsky
12. jún 2010

@olifcek nasa slamkovala od 8 mesiacov 😉

prsky
12. jún 2010

btw...ja najradsej aj tak z poharika davam, lebo jednak nechcem, aby flasu furt so sebou vlacila a jednak v tych umelacoch voda zatuchne (a nie je to len pach, ale je normalne ze pokazena uz po par hodinach v tomto teple)

olifcek
12. jún 2010

oliv mi pije vodu zo ziniek pri kupkani, ak ju teda priamo nechlipe, hech..a aj z mokrej olienky, co na seba davam , nech sa neroztopim....i to by bola cesta v minulosti , hm? 😀

olifcek
12. jún 2010

a jo....ked je na chrbatiku, tak si naberie do dlane a sup sup do pusy, he he

jja
12. jún 2010

ahojte dievcata chcem sa spytat, preco mi nejde odsat viac mliecka ako 50 ml? prsia mam naliate, mala ma mlieka dost, vsak je aj vidiet, 😝 ale ked si chcem odsat, nejde mi viac. kde su tie casy ze som odsala aj 200 a viac z jedneho prsa 😒 tuto noc mala pekne spinkala, dokonca sme mali rekord 6 hodin bez papannia, preto som isla odsat..a neslo to.... 😢 iba kusok, a prsia dalej plne,,,

zajaciq
12. jún 2010

@jja prsia nie su koncipovane na odsavacku mlieka. su stvorene pre detsku pusinku. alebo mas upchaty mliekovod ? 😅

olifcek
12. jún 2010

@jja podla mna je to tym, ze uz mas mliecka podla potrieb dcerenky, a ta si vytiahne viac, nez odsavacka dokaze...predtym si mala i nadprodukciu 😅

annag
12. jún 2010

@jja

a už by som len dodala - je pre mamičky ťažké vyvolávať si spúšťací reflex bez stimulácie bábätka - preto to ide ťažšie a chce to zvyk - ak chceš odsávať, tak to chce pár dní tréning 😅 - skúšať napr. pravý 5 min, ľavý 5 min, pravý 3 min, ľavý 3 min .... tečie málo, počkať a o polhodinu - hodinu opäť skúsiť , najskôr budeš odsávať možno 10ml, pomaličky to bude čoraz viac. pomôže na uvoľnenie oxytocínu teplo - teplý čaj, teplý obklad na prsia ... ak si v týchto dňoch viac unavená, v strese a teraz už i zneistená, lebo netečieeee 😕 ... tak o to ťažšie to ide 😅

annag
12. jún 2010

@lauraantonia

- nepomôže čakať na naliate prsníky - ak cheš dojčiť, chce to zmenu 🙂 :

- učiť bábätko prisávať sa - kŕmením po prste
- ak sa začne ozaj prisávať , tak bábätko dokrmovať priamo na prsníku pomocou cievky
- a zároveň intenzívne odsávať - intenzívne znamenná minimálne každé 2-3 hodiny, vždy obidva prsníky , hoci po kvapkách (na jeden raz spolu tak 20 min) - a aj v noci

to je len skratka - potrebovali by sme Ti zabezpečiť osobnú pomoc poradkyne, napíš mi prosím, odkiaľ si, hoci i do Internej pošty

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...

annag
12. jún 2010

@tilda

pocit nedostatku mliečka spôsobil určite i rytmus dojčenia - ak bábätko na prsníku nepije, potrebuje i prsník druhý. Len správnym prisatím a častým vyprázdňovaním prsníka sa dá dosiahnuť dostatočná tvorba mliečka.

ponúkaj teda pri jednom dojčení obidva prsníky a prestriedaj ich i viackrát a skús prsník pri dojčení stláčať
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...

- dobre sa skús naučiť bábätko prikladať na prsník (aby si ono samé naslepo prsník nechytalo)
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

- ak sa situácia nelepší, vyplň mi i dotazník
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...

korkusa
13. jún 2010

Ahoj malemu sa spravil na perach zvnutra biely povlak aj na hornej aj dolnej pere kojim ma 10 mesiacov neviete z coho to moze byt

annag
13. jún 2010

@korkusa

podľa opisu to bude asi soor - kvasinková infekcia , ktorá sa objaví často v čase, keď je bábo trošku oslabené, napr po liečbe atb... ako prvú pomoc skús psu vytrieť ak máš doma gencian - fialovú vodičku, alebo roztok sódy (čl sódy rozpusť v pohári vody)

korkusa
13. jún 2010

Ziadne lieky sme neuzivali ale asi nam pojdu zubky neviem ci to moze mat nieco spolocne.Mali sme tak pred par dnami hrozne zaparenu ritku musela som pouzivat imazol a este mal aj sem tam zapachajucu stolicu po kvasinkach Chcela som sa este opytat ci je ten soor bolestivy?lebo ked ssa toho chytim tak ho to asi neboli aspon to tak vyzera Dakujem

korkusa
13. jún 2010

este som zabudla ako casto mu to natierat tou vodickou zo sody, zajtra kupim gencian kolko dni to natierat?

latvia
13. jún 2010

@korkusa dokedy to nezmizne. a aj svoje bradavky, tie kvasinky ma pravdepodobne z tvojich prsnikov. priprav sa na to ze bude cely ruzovy 😅 my sme tiez par dni vytierali gencianovkou ale potom som prestala a vytierala rozpustenym nizoralom...zmizlo to za 2 dni.

latvia
13. jún 2010

@korkusa s soor neboli, len je neprijemny a moze sa sirit dalej do traviacej sustavy (ako spominas mal zaparenu ritku, to je prave z kvasiniek) a tiez do dychacich ciest.

olifcek
13. jún 2010

prosim, pomozete? mozeme pouzivat raid do zasuvky? nechcem aby mi malicku postipali komare...mame este stare okna, cizesietky zatial nemame, ale i to sa uz riesi...

latvia
13. jún 2010

nechces si radsej urobit moskytieru na postielku? dokial neporiesite sietky? teoreticky by raid vadit nemal, ale na 100 pro neviem

olifcek
13. jún 2010

@latvia OLIV V POSTIELKE NESPI ☹

latvia
13. jún 2010

od dnes ma byt mierne ochladenie, tak skus cez den vetrat, vecer zapni raid, poriadne vyvetraj, potom ho vypni a aspon privri balkon , okno, aby ste tych komarov vela nemali....nic ine ma nenapada....ved sietky budu cochvila, nie? 🙂

olifcek
13. jún 2010

@latvia duuufam...v pondelok musim fy nakopnut...

latvia
13. jún 2010

ano, tuto ma moja kamoska a je spokojna 🙂

korkusa
13. jún 2010

latavia dakujem .

korkusa
13. jún 2010

latavia co to je ten nizoral a je to na predpis

prsky
13. jún 2010

@olifcek my pouzivame biolit do zastrcky (pouzivali sme aj minule leto) - je to ako s repelentmi - musis sa rozhodnut, co je vacsie zlo - ci ten stipanec (u nas su komare velke a stipance sa liecia velmi dlho aj mne, nieto Lale) alebo ta chemia ☹