Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

vejula
1. júl 2010

@olifcek som moc rada že ste to spolu zvladli 😵

leelo
1. júl 2010

olifcek pisala? cely den pozeram a asi som slepa, uniklo mi to...

strapco13
1. júl 2010

@leelo ..pisala do svojej temy..ale tu hodila link..na predchadzajucej strane tusim

leelo
1. júl 2010

uz to vidim. cely den tu na nu cakam, proste stilldemenz (kojodemencia).
diki 🙂

prsky
1. júl 2010

@olifcek no zazitok statocny..najhorsie su asi fakt tie rozdielne info, co clovek dostava ☹ ale prezili ste vcelku dobre, gratulujem!

nevesta
2. júl 2010

@olifcek. Paradne ste to prekonali 😉 Story riadna, ja by som asi niekomu vynadala, takze ta obdivujem 😉 🙂

Olifka je statocna, ze to tak suprovo zvladla 😵 😵 😵

olifcek
2. júl 2010

@leelo 😵 😵

olifcek
2. júl 2010

@nevesta tiez som nebola daleko od toho, aby som niektorym povedala co za to, ale...nenechala som sa uniest a snazila sa byt pri zmysloch 😅 ale i ked si doma prehravam niektore scenky tak sa nasrdim len....max. neprofesionalny personal...x;o(
@prsky dakujeme x;o)
@strapco13 neviem, ci vie, ze sme niekde boli, ze som ju trapila hladom, no uz v den po operacii kopkala nozickami, santila, takze asi netusi, ze ma bibinko 😅

strapco13
2. júl 2010

@olifcek ..nastastie priroda to zariadila tak, ze taketo zakroky deti znasaju ovela lepsie ako ich rodicia
a otazka..povedali ti, ze co bolo v tom pruhu?

latvia
2. júl 2010

vajecnik

olifcek
2. júl 2010

@strapco13 jo, vajecnik...
@latvia 😵

strapco13
2. júl 2010

@olifcek tak klobuk dole pred primarom..ma dobry nos 😉

olifcek
2. júl 2010

@strapco13 no ale nemuselo to tak byt, ze jo? 😉

strapco13
2. júl 2010

@olifcek nemuselo 😉 ..ale hlavne, ze uz mate za tym

olifcek
2. júl 2010

@strapco13 jo, len mame kus chaoticku spravu...x;o(( v pondelok na kontrole sa opytam,ze co to...

strapco13
2. júl 2010

@olifcek ked sa ti to chce prepisovat hod do IP 😉

olifcek
2. júl 2010

@strapco13 poslala som @latvia na mail, mozem i Tebe, hm?

sivka
2. júl 2010

@strapco13 Dakujem, no ani ja som nikde nenasla, ze Dalacin sa s mliekom nema...tak som v noci po sirupe nadojcila a hotovo...a vyzera, ze sa malemu nic nestalo 😅 len som nechcela brat na lahku vahu lekarkino upozornenie 😕

sivka
2. júl 2010

@olifcek klobuk dole, ako ste to zvladli, ste statocne obe 😉 drzim palceky, nech uz je vsetko len ok 😉

olifcek
2. júl 2010

@sivka skoda, ze olivku skor neoperovali, ked viac spinkala, bolo by to jednoduchsie, no bola malicka este na operaciu, no...a keby bol personal skoleny, bolo by to v pohode...takto to bol fakt horor....ale uz je to za namiiiii

vonavakvetinka
2. júl 2010

annag, chcela by som ta velmi pekne poprosit o radu...
moj syncek nie je kojeny, ale odstrekujem mu moje mlieko, vobec nedokrmujem um, lebo mliecka mam zatial dost.
Ide o to, ze neviem kolko by som mu mala davat mliecka ako casto, ma takmer 3 mesiace a davam mu na cely den od 870 do 900 ml. Casto mi po dokonceni flasky nervaci, este by asi chcel, ja sa len bojim, ze mu velmi roztiahnem zaludok. Vahovo je akurat, aj lekarke sa jeho vaha paci, nie je prilis tucnucky, ale uz ani prilis chuducky. Co by si mi poradila? Mozem mu davat 6x denne flasu po 150 ml alebo mu mam davat viac davok denne po menej ml? Uz vopred dakujem za odpoved.

pipussa
2. júl 2010

@olifcek
ahoj
ako sa prejavoval ten pruh ?

olifcek
2. júl 2010

@pipussa pod prstami bolo citit taky malinky oval v slabinovej casti...a ked sa rozculila, ze plackala, mierne to opuchlo

olifcek
2. júl 2010

@pipussa v nemocnicic bola aj jedna baba s hclapcekom, ten to mal v miesku....tiez to pri placi slo do tvrdej gulicky, po ukludneni to zmaklo, ale zvacsilo miesok, kedze tam prepadala dost velka cast crievka

alicc
2. júl 2010

ahojte,
@ annag - aj ja by som sa chcela opýtať ako často teraz v takomto teple majú detičky piť mliečko? moja má už síce tri mesiace, ale my aj kojíme aj odsávame a veru musíme aj dokrmovať UM. a pritom som prvú dcéru kojila do dvoch rokov. táto druhá málo priberala, ťahala len 3-4 minutiky a potom zaspala. a takto sa to opakovalo do nekonečna. tak som začala odsávať a dávať jej moje mliečko z flaše. to sa napapá pekne, ale bohužial odsávačkou tolko mlieka nevydolujem, aby mala dosť na celý den, tak musím dávať aj UM. ale stále som sa s tým že nekojím nejako nezmierila. stále to skúšam, ona aj teraz potiahne, ale nepije tolko ako z flaše, preto jej dávam piť aj každú hodinu, ked si pýta.
prosím ťa, porad mi ak môžeš, čo robiť, aby sme sa zbavili flašky a užívali si to, na čo som sa počas celého tehotenstva tak velmi tešila - dojčenia. Dakujem

olifcek
2. júl 2010

@latvia @strapco, co si o tom myslite? http://www.najmama.sk/clanok/225154/ucinnejsie-...

ktoru dat pri preockovani? 7, ci novu 13? ta nie je overena moc...a ked 13, rozdelit ockovanie radsej na 2x?

olifcek
2. júl 2010

@strapco13 tam malo byt

shaarka
2. júl 2010

ahojte baby 🙂

@olifcek
pozeram, ze mate za sebou operaciu ☹ poctivo som si to cele precitala, no... mali ste to tazke, ale uzje to za vami!
neviem, o co presne islo - pruh a vajecnik? ☹
teo ma zas vodny pruh 😔 som z toho na nervy, pri kazdom prebaleni mu pozeram na gulky a zosmutniem. zatial som sa o tom s nikym este nerozpravala, nepoznam osobne nikoho (teda ani z MK), koho syncek by mal hydrokelu.

chcela som sa pochvalit (hadam nezakriknem), ze sa mi asi podarilo dorovnat prsniky. dnes rano, po 7 hodinach teovho spanku, som si chytila prsniky a oba boli zhruba rovnake! ten silnejsi, ktory uz po 5 hodinach som zvykla mat ako kamen, bol rovnaky, ako ten druhy, ktory bol poloprazdny aj po 8 hodinach.
tak neviem, ci to bola nahoda, prechodny stav, alebo co... ale potesilo ma to. cez den neviem odsledovat, ktory ako, lebo teo papa hore dole kazdu chvilu a nemam nervy sa tym trapit. uvidime po dalsej noci 😵

a chcela som sa vas este opytat:
ze vraj sa vaha babatka neriesi - ze nech papa a pribera kolko chce. tak?
ide o to, ze pomaly mam blbe stavy, lebo teo je vo veku dvoch mesiacov v podstate kratky - ma len 56cm (mozno teraz trosku viac), ale prekrocil uz 6000g 😀 vyzera chutne, maly baculko. len neviem, ci je to ok. ci mi pediatricka o dva tyzdne nebude chciet zakazat tolko kojit. co som pozerala do tabuliek, tak dlzku ma podpriemernu a vahu nadpriemernu. samozrejme by som bola radsej, keby mal vysku zodpovedajucu vahe, ale tak co uz.
vsakze sa nemam trapit tym, ze je taky tazky? (tucny)

olifcek
2. júl 2010

@shaarka je tu tema s hydro...mozno som to citala v teme hernia, kde pisu o pruhu, uz neviem....

no nam prepadal cez brusko vajecnik....jo, bolo to na nervy...ale je to za nami, konecne x;o)

gratulujem k dorovnaniu prsnikov x;)

a vahou sa netrap. kojis, cize Teo tucny nemoze byt, a babatka su preds baculate x;o) prevazne...

pipussa
2. júl 2010

@shaarka

http://www.urologieprostudenty.cz/hydrokela

shaarka, tu pisu, ze sa to do 2 rokov len sleduje, a vacsinou to odide samo...