Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

shaarka
11. júl 2010

teo cely vonia za ruskou zmrzlinou, hadaj preco 😀 😀 😀

ako tak pozeram na tvoje deticky, tak ty uz coskoro mozes byt babkou!! (a nevyzeras) 😅

dulkagabulka
11. júl 2010

@shaarka ...tak teoreticky a aj prakticky by som tou babkou byt mohla...ale este chodia do skoly a nechcu 🙂 mi urobit radost...ved sa dočkám 🙂

strapco13
11. júl 2010

@greeri to bude najskor mykoza...skus gencianku, canesten, sodu bikarbonu na preliecenie, po koji natri, pred kojenim nemusis umyvat, casto vetraj
Kojit mozes nadalej, ale pozor na spravne prisatie, ranka, nech smeruje do kutika ust, najlepsie polozit dieta na postel, gauc..a nejak sa natocit
odsavat, je ta posledna moznost, a ked uz budes odsavat, tak radsej zamrazuj na prikrmy a nedavaj z flasky
pomozu tiez clanky
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/bolave... a ine tiez
drzim palce..bud pripravena na to, ze to tak skoro mozno neprejde..mykoza je svinka, vytrvala a rada sa vracia
liecba ma trvat min 2 tyzdne po vymizniti vsetkych priznakov

strapco13
11. júl 2010

@shaarka ak mozem..neodsava..tym si urobis nadprodukciu..maly zachvili zosilnie a bude zvladat ten tok mliecka
my sme to tiez zvladli..tiez som musela najprv odsat pred kojenim aspon trochu, lebo inak by sa maly nepricucol..potom som to odsavanie pred vzdala..a maly to po chvilke trapenia zvladol 😉

shaarka
11. júl 2010

@strapco13
ved aj ty si odsavala pred kojenim 😉 to som robila aj ja.
ale ked ho odmieta uplne, tak nejak ho vyprazdnit musim, nie?
a kedze ten druhy mam slabsi, z neho sa ani nenapapa, tak ho musim dokrmit odsatym mlieckom 😒
prekerna situacia.

a najnovsia informacia z nasej domacnosti je, ze odmietol aj druhy prsnik. takze nadprodukciou to uz nebude.
mliecko islo aj z jedneho aj z druheho normalne, akurat ked sa spustilo, tak papal hltavo, ale to po par sekundach preslo.

nevies, poradit, co s tym?
teraz place od hladu, dostal asi 10ml lyzickou, ale to mnozstvo je smiesne...
naozaj neviem, co robit ☹

lienkad
11. júl 2010

@shaarka.aj ja mám presne ten isty problem mali my odmieta prsník ked mu prestane tak tiecť ako by chcel, ako to ide s flaše...Zo pár krat som mu musela dať umele a naučil sa my na nu no v noci papka suprovo a aj buva...no cez den je to hrozne dávam mu aj umele aj prsia lebo keby som si odsala tak by nemal lebo niekedy mu po pol hodke zas dám na prsia a cucka pekne tak sa trapime až nervačim pri nom....No čítala som že by sa to malo upraviť tak uvidím.Moj synček ma 2mesiace a tyžden....aj ja som prosila o radu ale asi je to takto dobre....

shaarka
11. júl 2010

@lienkad
tak neviem... poradit si netrufam, len poviem, ze je velmi tazka a nebezpecna kombinacia prsnika a flase. myslim, ze je to jednosmerka ako babatko odstavit 😒

ja vylucne iba kojim, takze pre mna je to ako blesk z jasneho neba, ze nechce papat ☹
citame s MM mudru knizku, vylucujeme - stravu, hormony, zuby, infekciu dutiny ustnej, zapapl ucha, pomaly tok, rychly tok mliecka... a nic nam neostalo - ziadny dovod 😖

luvie
11. júl 2010

d

dulkagabulka
11. júl 2010

@shaarka neviem ci ta to ukludni, zrejme aj nie..ale moje tretie dieta takto plakavalo od narodenia...vylucili sme vsetko,aj s lekarkinou pomocou...a hlad to ale nebol tiez...proste neutíšitelne plakal az sa zachadzal, niekolko hodin, kazdý den, každú noc a trvalo to veru dlho, niekolko mesiacov...
niekedy deti proste plaču a plaču a nechcu jest 😒 a my nevieme zistit pričinu..
ak ste naozaj vylučili všetky chorobné priciny, moze byt iba predráždený, okrem toho, a to mavali všetky moje deti, jednoducho mávali také bezpríčinné plače..hlavne navečer..
dietatko sa mení, čítala som,že si týmto sposobom možu kompenzovat aj zažitky z porodu 🙂
to chce naozaj iba klud...čím budeš nervoznejšia, tym bude horšie.
proste si lahni s nim do postele..a lež..a oddychuj ..a upokoj sa...
a bude dobre 🙂

pipussa
11. júl 2010

@strapco13
prosim, mam dotaz.......
pichanie v prsnikoch musi znamenat len mikozu ??
odsavam mlieko, malu je na umelom a len malo dostava mojho mlieka...
avsak pichaju ma prsniky, mam bolave bradavky, lebo maleho aj prikladam a ama dni,ze vie pekne cucat a potom nevycucne nic, len cmula...
mam doma vahu, takze to sledujem
a este jedna vec, pocas dna, hocikedy pocitiim taky divny pocit na bradavkach, akoby mi strpli, stvrdli... citim palenie...
ale je to len chvilkovo
annag mi pisala, ze je to mikoza...
skusala som aj canesten...
ale teda, neviem ci mam skutocne mikozu.
nemoze to byt nieco ine ????

strapco13
11. júl 2010

@shaarka mozno mu len nechuti v tych teplach..a dalsia vecx..ked ste k sebe prilozeny koza na kozu..mozno mu je strasne horuco a preto sa odtahuje
ked ho nakojis zo slabsieho a nestaci..nedokrmuj odsatym mliekom ale ho preloz na silnejsi prsnik...dalsie kojenie tiez zacni slabsim a dokonci silnejsim prskom, tretie kojenie silnejsi prsnik...a tak to striedaj

@lienkad preco chces odsavat?..zvysit laktaciu znamena hlavne kojit na poziadanie 😉 ..aj kazdu hodku

shaarka
11. júl 2010

@strapco13
skusala som aj kozu na kozu, aj obleceni sme boli, prave kvoli teplu. nepomohlo.
a co sa tyka tvojej rady s prsnikmi, tak to je ten PROBLEM - on odmieta silnejsi! cize ked mu nestaci zo slabsieho papat a nasledne mi odmietne silnejsi prsnik (aj odsaty, ci teda poloprazdny, ci prazdny), tak co mu mam dat jest? 😒

strapco13
11. júl 2010

@pipussa z toho co pises, tak je to bohuzial mykoza. lenze liecba je zdlhava a treba ju brat minimalne 2 tyzdne po vymyznuti priznakov..a preliecit aj babo...ono flaska, cumlik, zvysuje riziko mykozy
takze canesten, gencianka, soda bikarbona, ked to nepomoze, tak celkova liecba Nizoral..moze sa pri kojeni
a mozno by bolo dobre, keby sa ti podarilo zrusit umele a kojit cisto..neradila si sa o tom s annag alebo sa skontaktovat s laktacnou osobne..treba skontrolovat spravne prisatie
zaklad je kojit na poziadanie, prikladat casto, ked musis dokrmovat tak formou suplementora..cievky na prsku, cim si zvysis vlastnu laktaciu, brat nieco na podporu laktacie - senovka, caje, vinea

gabika7706
11. júl 2010

@pipussa podla toho, co opisujes, je to mykoza. Canesten treba dlhodobo, nestaci len "skusat"... alebo gencianku, ta zabera velmi rychle.

strapco13
11. júl 2010

@shaarka a si si ista, ze mu nestaci aj ten slabsi?...mozno je slabsi ale mlieka je tak akurat, len v silnom mas nadprodukciu

shaarka
11. júl 2010

@strapco13
ista na 100%! staci mu len ked stoji dlho predlho (stava sa to v noci), ale inak sa snazim zvysit laktaciu, a tak ho prikladam na slabsi dost casto, ale este sa mi nepodarilo dosiahnut ciel: kojit striedavo z prsnikov. zatial je to tak, ze zo slabeho musim dokojit silnejsim, alebo mu dat papat zas o pol hodky (pokial nereve uz po ukonceni kojenia). 😒

strapco13
11. júl 2010

@shaarka ...mozno ten ciel ani nedosiahnes..ak ti priroda nadelila jednu mliecnu zlazu silnejsiu ako druhu
hlavne sa tym nestresuj, rob ako pises, prisposob sa potrebam drobca..staci mu jeden, na druhy ho nedavaj, nestaci..tak ho priloz na silnejsi..ak sa zlosti..mozno mu vtedy uz vadi silny tok mliecka zo silnejsieho, tak skus cigaretovy uchop

pipussa
11. júl 2010

@strapco1
ja uz som pisala aj s annag....
aj som jej popisala cely moj problem.
( som po sekcii, nasledne od sekcie po 3tyzdnoch akutna operacia slepeho creva, od zaciatku som mala problem s mliekom, vlastne sa mi prsia ani nenaliali, v nemocnici som mala problemy a tak mi maleho ani nenosili... len minimalne. Moja sestra mala 2 sekcie a tiez nemala mlieko... rovnako len malinko, tak ako ja)
U mna je problem taky, ze maly je velmi pazravy, ma 7t. a vypije 120ml a nestaci mu, ale snazim sa mu nepridavat.
odsavam preto, ze ma bolia bradavky, su dni, ked to vydrzim, ale potom mi vadi aj nocna kosela a trak radsej odsavam, akoby mi ich maly mal kvakat
nakolko mam vahu, viem, ze vela krat mi len cmula prso a nic z toho ...
co sa tyka prisatia, radila som sa s kamoskou, ktora sa vyzna a nemal by byt problem, 2c sa mi stalo, ze maly odsal az 50ml... ale to som neodsavala v noci, a teda, bolo nazbierane mlieka
( uz som skusala homeopatika, ricinus aj phytolacu, pijem caje, vineu, vela vody, kamoska mi dokonca robila akupunkturu, kde to malo zabrat a nic.........
Podla coho sudis, ze je to mikoza ??? len to pichanie ??? alebo aj to trpnutie
ja uz som citala, ze pichaju aj prazdne prsniky, alebo ze ked sa plnia... atd...
( kde zozeniem tu gencianku, ci ako sa to vola, ako sa to uziva ??

shaarka
11. júl 2010

@strapco13
neviem, co je cigaretovy uchop - prvykrat pocujem... ale ak je to to, co si myslim - teda vziat prsnik medzi ukazovat a prostrednik, tak som CAJA!!! lebo ja toto robim uz odjakziva, aby mi maly vzal bradavku do pusy spravne, asymetricky.
a ak to nie je to, tak co to je?
a dakujem za tvoje slova... priroda to mozno fakt chce takto 😵 😀

shaarka
11. júl 2010

@pipussa
a to pichanie ti velmi vadi?
lebo aj mna obcas picha v prsnikoch... boli dni, ked mi to vyslovene vadilo, ale nejak som sa tym snazila nezaoberat.
co sa tyka bolesti bradaviek - mna presli az po 6 tyzdnoch!!! dovtedy som prezivala muky, ako keby mi ziletky rezali pri kazdom jednom kojeni. a mala som problemy od vymyslu sveta.
za seba mozem povedat, ze naj naj NAJdolezitejsie je to spravne prisatie. ked je drobec pekne prisaty, moze ti na bradavke aj tancovat, aj spat aj zuzlat, aj tahat jak vysavac, a nic sa ti nestane, nic ta neboli. ale ked je co i len na chvilku prisaty zle, mozes si vyrobit problem, ktory budes odstranovat aj niekolko dni, ak nie tyzdnov.

nemas po kojeni bielu a studenu bradavku?

prsky
11. júl 2010

@pipussa gencian zozenies v lekarni, pouzitie kukni tu http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen...

@shaarka cigaretovy uchop je presne to, co pises, len som sa trochu pozastavila nad tym, ze si nevedela, kedze si tu dost pravidelne a annagine stranky sem hadzeme kazdu chvilu, dokonca mam pocit, ze sme ti to uz radili 😉

pipussa
11. júl 2010

@shaarka
studenu bradavku, to som s nevsimla
ale niekedy mam taku belavu, ale mam pocit ze z toho, ze ja tam mam akoby take trosku zhrubnute , akoby chrasticky, a ked su vymacane v mlieku, tak je to belave......
to to znamena, ked su belave a studene bradavky ??
a to pichanie mi az tak nevadi
ale tie bolesti, ked mi maly hryzie prso...
on sa totiz jeduje, mam fakt malo mlieka...
je rozdiel, ak zena ma mlieko a dieta cmula...
ale ja mam malo mlieka a maly sa snazi pazravo nieco dostat a fakt to boli......
niekedy mi az dych vyraza........ a predychavam...
je to normalne ??????????

prsky
11. júl 2010

@pipussa ako prve by som povedala, ze treba prestat dieta vazit. ako davas odsate mlieko? ak flasou, tak je mozne, ze prisatie napriek kamoskinmu tvrdeniu nie je spravne - hlavny ukazovatel nespravneho prisatia su prave bolestive bradavky. Moja dcerka byvala na mne zavesena pomaly nonstop a nikdy ma bradavky neboleli (boleli ma iba pri spominanej mykoze).
Pises, ze si si pisala aj s annag - myslim, ze lepsie rady ako ona ti nedame 😉

prsky
11. júl 2010

@pipussa ak ti dieta hryzdie bradavky, tak nepije mlieko - lebo ked pije mlieko, ma jazycek v specifickom postaveni a keby vtedy hryzlo, tak si pohryzie jazyk. Moja mala casto bradavky iba cmula - upokojuje sa a teda tiez vtedy netecie mlieko (resp. minimalne) - boliet by nemalo ani toto nenutritivne satie. zvysit laktaciu mozes iba castym prikladanim (ale pozor, musi babo pri tom pit mliecko, nie "iba" cuckat naprazdno). prelustruj tu annaginu stranku, najdes tam kopec info prave k tvojim problemom. bolest pri dojceni nie je normalna

pipussa
11. júl 2010

@prsky
a myslite ze tie akoby krce v bradavkach, to je znak mykozy ???
akoze niekedy mi akoby zmrznu, postavia sa... potom citim ze su horuce a potom to prejde...
hm ?

pipussa
11. júl 2010

@prsky
ja neviem
ono je to tak, ze ak si par dni setrim bradavky, tak ma to neboli, ked maly cucka...
ale ked mu potom davam kazde krmenie cucat, tak mi to zacne byt neprijemne... az to zacne boliet...
viem, citim, kedy maly len cuca a kedy pije, alebo cmula...
proste mam pocit, ze cim castejsie mu davam, tak s ami znicia tie bradavky
a teda, mozno mam aj tu mykozu..a preto to tak boli...
( radite ten canesten 3x denne ?? natriet )

prsky
11. júl 2010

@pipussa to, co popisujes, sa vola raynaudov fenomen a suvisi tiez s mykozou. Mykozu treba co najskor riesit, je to dost zapeklity problem, dlho sa lieci a zvykne sa vracat. Syncek ma zrejme v ustockach tiez zabku a infikujete sa dokola navzajom. cize syncekovi vytriet ustocka sodou bikarbonou (namotat na prst gazu, namocit ju, namocit vlhku gazu do sody bikarbony a vytriet pusinu - aj viackrat denne). a sebe natriet bradavky genciankou, alebo kupit fungicidnu masticku (candibene, canesten, imazol) a natierat v tenkej vrstve, pred dojcenim nezmyvat a veeela vetrat

prsky
11. júl 2010

@pipussa canesten po kazdom dojceni natriet

strapco13
11. júl 2010

@pipussa vsetko co pises, su znaky mykozy...aj ja som si tym presla 😝
@shaarka hej to co pises..niekedy to nazyvaju aj noznicovy...lenze je rozdiel robit to aby sa maly spravne prisal..to je na zaciatku kojenia /alebo pri uprave, ci zmene polohy/ a na konci kojenia, ked este mliecko strieka vela na vkus drobca..vtedy to stale drzis a regulujes tak tok mliecka

pipussa
11. júl 2010

@prsky
mam doma canesten.....
ako dlho mam natierat a ocakavat zlepsenie ?