Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
5. aug 2010

@vejula pokial je teploia po odcitani nad 38 st mozes dat, a mozes ho dat aj od bolesti

vejula
5. aug 2010

@strapco13 vdaka

vejula
5. aug 2010

a vodičku mam davať či stale len kojiť?

strapco13
5. aug 2010

@vejula kojit a kojit a este raz kojit 😉

aleela
5. aug 2010

Ahojte, neviete kedy priblizne zacnu babatka lepsie spinkat v noci? zatial u nas platilo to, ze ked mal okolo 2-3 mesiacov spinkal aj celu noc, budil sa 1-2x. Od toho pol roka priblizne 5x-6x v noci sa budi a dojcime. neviete kedy sa to zvykne ukludnit? 🙂 dakujem

cicimon
5. aug 2010

baby mozte mi pls poradit? moja cez den aj v noci je dobre - teda len ju kojim. Ale takto vecer pred spanim asi posledne 4 dni, akonahle ju dam na postel ze ideme jest (robi to aj pri kojeni po sediacky) a spusti rev a vykruca sa na strany a nechce jest. a aj ked, tak si len cucne a zas rev. Tak ju musime nosit na rukach a prispat a potom az chce jest. Cez den a v noci nie je problem, len takto na vecer.

a moze neico znamenat, ked sa vytaca na jednu stranu - nalavo - a chce jest z tej strany? teda ak jej tam nastavim lavy prsnik, pije aj z neho resp z oboch...nejde ani tak o prsnik ako o stranu. V noci a takmer cely den v poho z oboch stran, ale takto na noc pohroma...

prsky
5. aug 2010

@aleela ako u koho...my sa v noci dojcime kazde 2-3 hodky doteraz. o nocnom spanku ma annag tiez clanok, aj ked sa v nom mozno nenajdes http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

@cicimon skus si precitat annagin clanok, mozno najdes dovod, preco sa tak sprava http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

cicimon
5. aug 2010

@prsky clanok som precitala, ale stale neviem, kde je problem... mala si zas porevala, ponosili sme ju, najedla sa a uz spi....

aleela
5. aug 2010

@prsky no precitane to mam. dufam, ze sa to uz coskoro ukludni. doteraz mi to az tak nevadilo, lebo maly spi so mnou a mala som vela mliecka a prvu polovicu noci som ho dojcila z jedneho prsnika, a druhu polovicu noci z druheho. len som si ho okolo druhej -tretej prehodila na opacnu stranu postele. teraz ale dako mliecka ubudlo, uz sa aj menej cez den celkovo dojci ako ked bol mensi a musim aj v noci striedat prsniky po kazdom dojceni, a tak ho celu noc prehadzujem z jednej strany na druhu. neviem po leziacky dojcit z vrchneho prsnika, lebo ma pri tom boli velmi chrbat. aj ked zase na druhej strane som rada, ze mliecka uz trochu ubudlo, lebo konecne nemusim nosit vlozky v podprsenke pocas celeho dna 😉 (zakladam ich iba ked maly papa a z druheho tecie). no uvidime ako to bude, take budenie 2krat by bolo idealne 🙂 uz len ako mu to vysvetlit 😀

aleela
5. aug 2010

@cicimon u nas to bolo, ked mal syn priblizne 3 mesiace. vecer rev ako pavian, cicik nechcel, uspala som ho len v satke na lopte. po troch tyzdnoch bolo po placi. zo dna na den. ako prislo, tak odislo 🙂 zase pekne zaspaval v posteli na prsniku.

prsky
5. aug 2010

@cicimon no u malych deticiek sa to meni casto, tak staci len vydrzat. ono takemu babatku moze vadit kadeco a nemas sancu to zistit, tak robte, co momentalne funguje a vsetko sa casom vyriesi. drzte sa 😉

@aleela ja prehadzujem tiez v polospanku - frekvenciu odhadujem podla toho, ako casto za nou chodim, kym si k nej lahnem. inak okolo roka, roka a pol - ked budes vidiet, ze ti rozumie, mozes kludne v noci zacat vysvetlovat, ze sa spinka - on si sice poplace, ale pri tebe a po par nociach to pochopi. ja som sa k tomu este neodhodlala 😅

aleela
5. aug 2010

@cicimon a tiez som sa trapila, co robim zle, preco place. skusala som ho cez den ukladat castejsie spinkat, menej sa snim cez den hrat- myslim nedavat mu tolko hraciek- podnetov, viacej som ho cez den nosila v satke, ale nepomohlo nic. proste to odislo zo dna na den.

strapco13
5. aug 2010

@aleela aj ja na to cakam...ale prave sme sa vratili k 2 budeniam v noci..nema uzkost..nam pomohlo, ze spal so mnou v naruci

@cicimon dieta moze preferovat jeden prsnik pred druhym..imy tvar, iny tok, ina poloha..skus ju prikladat na oba prsniky v tej polohe akoby si davala na lavy, len ty sa v poslednej chvili pootoc a daj jej pravy
co sa tyka vecerneho vymyslania..skus http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko... mozno sa tym najdete

aleela
5. aug 2010

@prsky 🙂 ked sa odhodlas, daj vediet ako ste dopadli. ale velmi sa mi to nezda 😅 takeho cucaka takto v noci nechat bez cici..

cicimon
5. aug 2010

@strapco13 ano, jednoznacne preferuje pravy, aj ked v noci pije aj z laveho bez problemov. Pred tymi 4 dnami sme mali pekny rezim, najedla sa o 20.30 spala bez problemov a teraz daco na nu sadlo.. takto vymysla fakt len poslednych par dni

off topic - moze niec znamenat, ak sa dieta vytaca len na jednu stranu? moja sa pri jedeni aj pri hrami otaca prevazne nalavo

strapco13
5. aug 2010

@cicimon cela sa toci alebo len krk?...ak cela, tak mozno ma jednu stranu pevnejsiu a silnejsiu..posiluj s nou otacanie na druhu stranu
ak iba krk..moze ist o torticollis...daj si to skontrolovat pediatrovi..to uz chce rehabku..nic strasne, len ti presne ukazu a budes tam chodit na cvicenie, to sa rozhybe

mihanka
5. aug 2010

ahojte, uz davno som tuto temu necitala a mozno by som aj nasla rady na moje otazky... 😅
potrebujem poradit ohladom zastavenia laktacie... najprv som v aprili zacala davat vecer um, postupne sa prestavala budit v noci tak casto a potom som zacala davat um aj nadranom, takze pije um 2x a cez den sme sa kojili, co postupne preslo len na jeden x za den, ked sa poobede zobudila, posledne dni uz mliecko nepyta vobec, takze som ani nekojila, prsia sa uz ani nenalievaju ako tie prve dni, ale po 2 dnoch som trosku citila bolest ako pri upchatom mlieckovode, dnes som jej dala "pocuckat" tak to preslo... mam to riesit nejako? alebo sa postupne mliecko prestane tvorit same?

no a este potrebujem poradit pre kamaratku prvorodicku, chlapcek ma zajtra tyzden a prve dni bol v inkubatore, laktaciu nastartovala odsavackou, maly sa ale prisal po par dnoch a uz sa koja, co je horsie, kamaratke popraskali bradavky, kedze prikladala nespravne, to som ju nasmerovala, len sa jej zle sedi kvoli zle hojacej sa rane, lahnut si nema kde, lebo ho este kvoli zapalu a atb nema pri sebe... ale co s popraskanymi bradavkami? ako sa najlepsie zahoja? ma naplaste "Multiman" a homeopaticku mast "cicaderna" (neviem, ci pisem spravne)
dakujem vopred za radu... 🙂

prsky
5. aug 2010

@aleela u nas v novembrovkach mala jedna este vacsieho cucaka ako mam ja a odhodlala sa pred casom a vraj to slo lahsie ako myslela. asi treba byt vnutorne presvedceny 😉

prsky
5. aug 2010

@mihanka k odstaveniu tu http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/24/predca...

a hojenie bradaviek - najlepsie zohnat atb masticku (bactroban, framykoin) a mazat po kazdom dojceni v tenkej vrstve, pred dojcenim neumyvat. a vetrat. malo by sa to do 3 dni vyrazne zlepsit

mihanka
5. aug 2010

@prsky dakujem za rychlu odpoved... 😵 🙂

jonas17
5. aug 2010

no, čítam rýchlo, ráno sme sa vrátili z dovolenky, tak čo sa týka pediatrov. vrátim sa k tomu. ja moju poznám už dlho, dvadsasť rokov. už s prvým synom som k nej začala chodiť, ale to je tak ak nemáte s deťmi problémy, tak idete len na kontroly a neriešite lekára. ale teraz sa viac zamýšľam nad jej radami a skutkami. a nie som taká asertívna, aby som to u nej zabalila. ale pohár sa naplňa. 😀
čítam aj o tom zaspávaní na prsníku. baby, užívajte si to! ja už mám aj veľké deti, viem, že ked pred rokmi som odstavovala a to som kojila 15 mesiacov, tak som cítila neskutočnú úľavu, lebo inak nevedeli zaspať. a teraz, ked čakám po nociach 19-ročného puberitaka, čo by som dala za to, aby som vedela, kde spí a s kým! 😀 😀 😀 radšej by som si ho uspala sama.ja si teraz užívam aj to kojenie, aj vstávanie po nociach, aj spanie malej spolu s nami, čo ma pri chlapcoch neskutočne rozčuľovalo, lebo viem, že to nebude trvať večne a dokonca, len veľmi krátko.a verte, radšej nespať kvôli kojenie, ako kvôli vyčkávanie veľkých detí 😀 😀 😀

vejula
5. aug 2010

baby tak som už na večer dala tie čipky lebo teplotka stupala. No ale s tym kojenim kojim stale ale maly by pil teraz furt a potom vracka a ked sa vyvracka tak by opäť pil. -ja to chapem je smadny a davam mu aby sa nedehydroval, ale som troška na pochybach či vy mu ta vodička lepšie neuhasila smad.... Lebo takto sa prejeda a potom mi stale grcka. Bojim sa o neho 😒

strapco13
6. aug 2010

@vejula bud mu priskrt tok mliecka..alebo nestriedaj tak casto prsniky...nech si akoby naprazdno pocuckava..nechaj ho dlhsi interval na jednom prsku, nech ho na etapy cucka aj taky "poloprazdny" a az potom ho daj na druhy prsnik
my sme tiez pri teplotkach casto cuckali

nevesta
6. aug 2010

Babule, @annag existuje nejake obmedzenie kojenia pri teplote? 😕

strapco13
6. aug 2010

@nevesta vacsina lekarov ti povie ze nad 38,5 by si kojit nemala....ja som si dala paralen a kojila aj tak..nenecham predsa hladovat

nevesta
6. aug 2010

No vsak, co potom? Ako predstavim si seba v horucke a odsavat... Pohodlnejsie je podla mna prilozit babo a nakojit... Ma to aj nejake logicke zdovodnenie, preco uz potom nekojit? 😕

strapco13
6. aug 2010

@nevesta hej..ze je mliecko prilis teple, moze sa babo popalit alebo odmietat..ja

strapco13
6. aug 2010

maly mi to odoslal skor ako so dopisala 😠 😀 😀 😀 ..ja som kojila aj teraz ked mi nesadlo jedlo /najprv som myslela, ze crevna chripka, ale mali to viaceri z restiky 😠 😠 😠 😠 , vratane mm/, grckala som a teplota sa blizila k 39..a maly v pohode

nevesta
6. aug 2010

@strapco13 jasne, ze keby odmietalo, tak tam nic neurobis, ale popalit, pri teplote 40? To sa mi nezda...

strapco13
6. aug 2010

@nevesta deti netoleruju taku teplu potravu ako my...zas nemyslim, ze by malo popaleniny..lenze je to pre dieta horuce /zas ako ktore/