Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

kkubekova
25. sep 2010

@zuzkat1 Ahoj, no my sme perinku zrusili uz po 1 mesiaci - zlostila sa v nej riadne - inak kopka nohami o dusu stale - maly sportovec z nej bude 🙂 v kociku sme z nastastie OK - doma spinka vlastne len v noci - inak sme stale vonku a je v kociku - teda ked je pekne 😉
co sa tyka stravy, tak ja som zufala - neviem uz co jest - ale stale to iste uz ma nebavi 😝
mlieko som pila aj ja, ale som, prestala a aj jogurty som vysadila, lebo mala mala z nich hnacku - riadnu vodicku kakala
ked sa puci, tak ju aj ja prikladam - aj v noci ju obcas zobudim, ked tak riadne vzdycha a puci sa - pekne sa napapa a potom buva ako anjelik
uvidim, hadam sa to aj u nas zlepsi ako u Vas 😉 a ten caj pre dojciace matky od Lerosu pijem aj ja - sice len raz denne, ale hadam staci 🙂

kkubekova
25. sep 2010

@prsky ja som si tiez najskor myslela, ze je to zlou technikou, ale ked jem len zakladne veci, teda:
ranajky: maces so syrokremom
desiata: ryzove celozrnne chlebiky
obed: cestoviny s tvarohom/udusene maso (nie na cibulke) s ryzou - vlasten jem vacsinou ryzu
vecera : maces so syrokremom/maslom
tak je vsetko OK(aj tyzden - teda dokedy to vydrzim ja), ale akonahle si dam ovocie alebo zeleninu, vyprazane tak ma problemy s bruskom a puci sa, inak prdka normalne (nove potraviny pridavam postupne)
uz neviem co jest a dala by som si teda nejaku tu pizzu alebo segedin 😝

vdaka za link, idem to pozriet

zuzkat1
25. sep 2010

@kkubekova ten som pila aj ja..ten je dobry... no problem moze byt aj v jednostrannej strav ked pises ze jes stale to iste🙂 skusaj ako ti tu radili.. tusim prsky, ze postupne pridavaj veci... odsleduj reakciu den dva potom zas nieco nove... ja som tak robila a ked mala 5 mesiacov uz som jedla skoro vsetko (okrem citrusov,ale tento tyzden som zacala uz aj tie a mala je zatial v pohode klop klop)
ryzu? ja ked som si dala ryzu na obed tak bol problem..ved ryza drzi... ale kazde babo je asi ine..moja teraz ked uz prikrmy papa tak ma hnacku z bananu😀

elinka27
25. sep 2010

@shaarka zajtra ma prist laktacna,ak nebudem ani potom mudrejsia,tak sa skusim natocit.
Vecer som ju skusila dokrmit cievkou aj lyzickou,ale nepomohlo,nechcela plakala, podla mna od hladu ale ktovie.Dozadovala sa prsinka,ale ja som po tom celodennom maratone uz mala prsia ako handricky tahala na prazdno nehltala.Zaspala az ked som si ju pritulila brusko na brusko,o polnoci.Potom sa zobudila o 3tej,4.30, 6.30, 7.30 co mi pripada normalne.No a uz som citila aj ze sa mi znovu naliali prsia.Celu noc spi so mnou,nedavam ju uz ani do postielky.No prislo rano,opat sa nosime,opat chce byt na prsniku a opat taha naprazdno vacsinu casu a prsia mam naliate.

iron
25. sep 2010

Mam dvojtyzdnovu dcerku. S dojcenim problemy nejake nie su. Zo zaciatku som ju dokrmovala pretoze mliecko sa mi este netvorilo a mala zltacku. Nastastie je na ustupe a momentalne sme plno dojcene. Mam problem, ze vecer chce byt stale zavesena na prsniku aj dve hodiny. Pritom si len cucka. Ak ju odpojim tak sa tvari ze je velmi hladna trosku si zas vypije a takto bojujeme. Je mozne ze sa to casom upravi, ale chcem predist chybam ktore som spravila pri prvej dcerke. Ta bola tiez stale prisata niekedy aj dve tri hodiny. Vtedy som to neriesila, lebo som mala len ju. No teraz sa potrebujem venovat obom.
V com robim chybu? Dojcim ju kazde tri hodinky. Teraz aby som si vecer oddychla spi so mnou v posteli pricucnuta.

kkubekova
25. sep 2010

@zuzkat1 no u nas boli problem zemiaky. Ja postupne pridavam - vzdy nieco skusim a vysledok na seba nenecha dlho cakat - v podstate uz som skusila snad vsetko a vacsinou sa to skoncilo tym, ze malej z toho nebolo dobre 😒
co sa tyka jednostrannosti stravy, tak z toho mam obavy, aby malam mala vsetko co potrebuje - davam si teda gravimilk - hadam sa k nej dostanu nejake vitaminy aspon z toho 😅
uz nech sa to zlepsi

zuzkat1
25. sep 2010

@kkubekova snad ano🙂 drzim palce...gravimilk pijem aj ja🙂 mne chuti ten cokoladovy🙂

kkubekova
25. sep 2010

@zuzkat1 vdaka, ja mam vanilkovy gravimilk, ale nemozem povedat, ze by mi chutil 😝

prsky
25. sep 2010

@iron mas uplne normalne babatko, mozno ti pomoze clanok : http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko... alebo http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...
ona chce byt zrejme hlavne v tvojej tesnej blizkosti, mohla by ti pomoct satka. ja som dcerku nosila aj doma, nemohla som ju ani na chvilu odlozit, lebo nasledoval plac ako na lesy. Casom sa to upravilo.

michaela80
25. sep 2010

ahojky..Tak v stredu sme dali malej prepichnut uska a 😀 od toho momentu 😀 nam pekne papa absolutne sa nezlosti pri papani..sem tam sice pusti pokuka po mne a znovu sa pekne prisaje...asi ten plac pri prepichovani a este odbere krvicky jej tam prospel..dufam ze nezkriknem..viem ze to nema vobec suvis..ale este v stredu rano som s nou bojovla doodbeda a potom po poradni uz to ide ako "po masle"

endrixa
25. sep 2010

Ahoj Annag

na konikovi som po velmi dlhom case, a tak som si spomenula ako som tu travila kedysi kazdy vecer a zhanala info od mamiciek 🙂. Tak mi teda prislo , ze by som ti mala podakovat za tvoju pomoc spred roka a pol, ked si mi pomohla pri probleme s dojcenim, pretoze ja som uz bola bezradna a takmer odhodlana dojcenie ukoncit. ale nastastie si tu bola ty 🙂. Synceka som preto neprestala dojcit vo veku sedem mesiacov, ale dojcila som do dvoch rokov. a skutocne dojcenie zacalo byt pre nas oboch potesenim a nie utrpenim. este raz dakujem. vela stastia 🙂

majinka85
25. sep 2010

Ahojte.Pisem vam a prosim o radu. Moj skoro dvojtyzdnovy syncek je velmi nepokojny nielen pri kojeni ale aj spani. Nevieme co mu je a ako mu pomoct. Ked je napapany prebaleny a konecne zaspi zacne robit grimasy a na to sa zobudi. Nevieme preco robi tie grimasy a preco sa stale puci. Ak mate s tym nejake skusenosti prosim napiste.Vdaka.

iron
25. sep 2010

@prsky dakujem aj som si myslela ze je to tym. Ked u nas vecer je tazke docielit klud. Starsia vtedy najviac blbne 😀. Rozmyslala som uz nad Manducou alebo nad satkou. Uvidim este, dam tomu cas. Zatial ju nosim telo na telo. To lubi anjelik malinky.

strapco13
25. sep 2010

@michaela80 asi sa bala, ze ju znova budete trapit pichanim..tak radsej papa 😅 ..ale nie...podla mna je to v tom, ze ty si sa odputala od jej papania a lutovala si ju pre to pichanie ..cize si neriesila problem a preto sa vyriesil sam..u deti najcastejsie zaberie prave neriesit 😉
@iron chybu robis v tom, ze ju kojis kazde 3 hodky..kojit sa ma na poziadanie, ziadne intervaly, riadit sa poziadavky babatka...a vsetko sa spravi 😉 ...ze je problem vecer..bud je prestimulovana, alebo jej nieco vadi..a riesi si to prave prsnikom..babatka si riesia svoje problemy prave takto
prsky Ti dala linky...prestuduj si aj ostatne clanky na tej stranke

@majinka85 prestuduj si clanky na http://dojcenie.wordpress.com/
napis presne ako prebieha vase kojenie, uspavanie..davas odgrgavat? ako kojis? striedas prsniky? aka je stolica babatka?cika a kaka dost?

strapco13
25. sep 2010

@iron nosic alebo satku odporucam..vyresi to vela veci..malu mas na sebe /nemusis sa pod nosic ani satku obliect/ aq mas volne ruky pre starsiu 😉

iron
25. sep 2010

@strapco13 hm asi sa tomu naozaj nevyhnem. Akurat vyriesit dilemu co radsej ci tu satku alebo tu manducu.....

zuzkat1
25. sep 2010

@kkubekova vanilkovy nechutil ani mne 😝 ale cokoladovy je ako kakao🙂

michaela80
25. sep 2010

@strapco13 asi je to tak ..ja som si az vcera vecer uvedomila ze uz s nou nebojujem ze fakt sa to stalo naposledy v streu rano to ze sa mi jedovala.....nadherne papa a krasne sa vie prisat..tak dufam ze nam to dlhsie vydrzi...a aj mlieka mam zase na rozdavanie.. 😀 😀 😀 😀

strapco13
25. sep 2010

@michaela80 dieta ma talent na to, ze ak zisti, ze mamu nieco stresuje alebo hneva..tak v tom pokracuje..akonahle sa tvaris, ze to nevnimas, prestane to byt zaujimave

strapco13
25. sep 2010

@iron satku uviazes na vela sposobov...nosic je zas jednoduchsi na manipulaciu..ale zas je tazsi, pri satke nesies len vahu dietata /qle vziadnom pripade si nekupuj klokanku..tam nie je dieta v spravnej polohe a v podstate tam len visi, co zatazuje chrbticu/

michaela80
25. sep 2010

@strapco13 tak to nadalej budem pekne ignorovat...inac je strasne zlata ako teraz cez den papa ..potiahne si par krat potom sa odtrhne a pozera a smeje sa na mna a zase sa prisaje a papa...len problem je v tom ze musim mat nablizku plienocku, lebo ked sa odtiahne tak ja strikam kade tade po nej... 😀 😀 😀 😀 😀

iron
25. sep 2010

clanky precitane...takze som zistila ze aj prva dcerka je uplne normalna 😀 Tu som dojcila vzdy na poziadanie a ako dlho chcela, nosila ju v nosici a zaspavala na rukach do osmich mesiacoch. No takze druhy chrustik bude asi rovnaky. No teraz som akasi vyrovnanejsie, nestresujem sa. Tak to snad vyciti, lebo pri prvej som bola stresak vzdy ju sledovala, asi ako kazda mamicka ked ma babo. Teraz viem do coho idem.
Dakujem za rady. 😉

strapco13
25. sep 2010

@michaela80 to si este pamatam.vsade bolo mlieko..teraz uz mam mlieka iba tak akurat 😵
ber to tak, ze sa odstrieka to predne mliecko a vypije teda viac zadneho
juj zboznujem tie pohlady ked sa pusti bradavky a kuka na mna..teraz sa k tomu este pridalo take nezne blabotanie, vzdy mi musi vtedy nieco dolezite vysvetlit 😀 😀

@iron kazde dieta je normalne..chce len to co mu robi dobre..babatka este nie su vypocitave...nenormalne su len mamy, ze prilis sleduju vsetko a zabudaju sa riadit instinktom

vejula
25. sep 2010

babyy prečo všetky baby pišu e ked koja tak chudnu.. mne sa zda že u mna je to naopak... JA som pred tehu byvala chudšia aj sa mi lahšie chudlo a teraz ani za pana schudnuť. NEchapem... Som asi nejaka divna či čo 😕
Som tu tak vyhrkla ale dnes ma to tak nahnevalo lebo som sa po dlhšom čase odvažila a stale mam 8 kg viac ako pred tehu 😠

strapco13
25. sep 2010

@vejula ja tiez priberam 😝 --nie si sama..a to som tyzden po porode mala svoju povodnu vahu..a teraz o 10kg viac 😠

vejula
25. sep 2010

@strapco13 tak sme na tom podobne 😅 no ja neviem čim to može byť ve až tak prestrašne nežerem.. Tak trochu viac ako pred tehu ale nie až tak o vela. A všetky baby v teme sa chvalia ako žeru všetko čo im pride pod ruku a stale chudnu 😒 Ja to nechapem čim to je že ony chudnu a ja ani za svet...

miska1981
25. sep 2010

aha tu si veji, som ta nasla 😅
pridavam sa, preco mi kazdy tvrdil, ze kojenim raz dva schudnem a stale mam desat kg naviac? som nejaka divna.

vejula
25. sep 2010

🙂 tak sme sa tu stretli... Ale dobra sprava už sme tri aj strapco13 😀 chcem vysvetlenie, teraz hned 😀 😀 😉

vanesska
25. sep 2010

@kkubekova ... videla som v tvojom prispevku ze vase babo si zvyklo spavat na tebe a na tvojom manzelovi... no nasa mala robi presne to iste ked sa napapa a zaspi pri tom tak chvilu ju este necham tak spat a potom opatrne prelozim do postielky ale to akoby mala radar zisti ze uz je inde a zacne plac a to najma vecer je takyto problem cez den zvykne spavat aj sama a dokonca aj v postielke ale v noci ani za svet jedine na mne alebo na mm to potom pospi aj 4 hodiny vkuse len neviem ci ju mame nechavat tak spat kedze je este malicka a rada sa tuli alebo ju mame oducat... vy ste ju ako nakoniec oducili od toho spania na vas??

no a k tym satkam ja som tiez rozmyslala nad tym ked ma mala blby den alebo vecer ze by som ju tam vlozila aby som aspon mala volne ruky no ale bojim sa ze ju zachvilu nebudem vladat nosit a ze ma z toho bude boliet chrbat... 😕 a tiez ci si na to zaspavanie v satke nezvykne tak ze uz potom nebude chciet spavat v postielke ani cez den ani vecer ale len v satke 😒 nemate s tym skusenosti?

gabika7706
25. sep 2010

@vejula, @miska1981 ja uz mam tolko kil ako ked som isla rodit, tiez budem nejaka divna asi 😎