Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
11. jan 2011

@silvia123 som rada, ze pomohlo 😉

silvia123
11. jan 2011

alex, prsky má v tomto úplne pravdu, moja malá tiež najskôr nechcela dudlík, ale máme izby vedľa seba a nechcela som aby malá budila Maťka keď spí, tak som ju na ten dudlík naučila a teraz už veru banujem, pretože si naň tak zvykla, že ho veľa krát chce radšej ako prsník a strečkuje pri kojení, dudlík chytí, ale prso nie, tak už ľutujem, že som s dudlom začala, len teraz už neviem ako prestať, lebo ona sa už pri prsníku nevie ukľudniť, ona sa len vyslovene naje keď je hladná, hneď ako je najedená spustí krik a viac nechytí, tak jej ten dudel musím dať, inak je až červená od plaču.
Proste bola som tvrdohlavá a tiež som si myslela že dudlík nemôže nič zlé spôsobiť pri kojení, veď všetky mamičky naokolo dudlík dávajú, dala som teda aj ja a doplatila som na to... Presne ako píše prsky, malá sa naje z prsa až keď je už vyslovene vyhladovaná, nie preto aby sa hocikedy napila od smädu, alebo sa ukľudnila.

bubelko
11. jan 2011

@zuzkat1 mrazene mliecko nevyhadzuj - mozes ho pridat do kupela, ak ho uz nepouzivas na stravu 😉

zuzkat1
11. jan 2011

@bubelko to som uz pocula ale je mi to take divne...ved ono sa lepi mala bude cela polepena a sprchovat ju potom este nejak nemam chut a to by sa jej ani nepacilo🙂 ona sa rada clapka vo vani ale sprchu moc nemusi🙂

bubelko
11. jan 2011

@zuzkat1 vobec nebude polepena - teda moje deti ani jedno nebolo. a velmi im to prospievalo na pokozku. ja som to normalne vyliala do velkej vane - miesto peny do kupela. a vobec som nesprchovala, ani po pene nesprchujem 😉

zuzkat1
11. jan 2011

@alex1983 @silvia123 moja bola naucena na dudel od narodenia a v troch mesiacoch ho sama odmietla... ja suhlasim ze dudlik moze mat velmi zly vplyv a moze to velmi zle dopadnut ale nie je to pravidlo.... inak naucena bola len tak ako pise alex... proste ked uz bola totalne nervozna tak ho chcela len na chvilu...napriklad v kociku ked bola tak prvych 10 minut ho mala potom uz nie... druhemu dietatu by som uz nedala,ale nie pre zle skusenosti ale pre jeho zbytocnost🙂

zuzkat1
11. jan 2011

@bubelko po pene ani ja🙂 tak skusim... a kolko si tam toho liala?🙂

bubelko
11. jan 2011

@zuzkat1 ja som mala namrazene v sackoch 150ml. pri lukasovi tam islo vzdy cele mnozstvo (mal vzdy rozmrazene, ked som nebola doma, ale nepil to), pri jonasovi zvysok toho, co nevypil. 😉 takze rozne 😀

zuzkat1
11. jan 2011

@bubelko lebo ja mam tak rozne zamrazene...aj 50ml aj 100ml a tak..

bubelko
11. jan 2011

@zuzkat1 myslim si, ze ked tam das aj tu vacsiu davku, nic nepokazis. vyskusaj a uvidis. ak sa malej alebo tebe nebude pacit, tak ho mozes nadalej pokojne vylievat. ale myslim, ze by to bola skoda 😉

zuzkat1
11. jan 2011

@bubelko hned zajtra teda vyskusam🙂 aj tak ma taky malinky lisaj na tvaricke a neviem sa ho zbavit- ma asi po mne hrozne citlivu pokozku tak jej to mozno pomoze

silvia123
11. jan 2011

zuzkat1, myslím že to môže byť individuálne, keby ja viem aký zlý vplyv to bude mať na malú, tak s dudlíkom určite nezačnem, bola som tvrdohlavá, nemyslela som si že akurát môjmu dieťatu by to mohlo vadiť a doplatila som na to... teda som zatiaľ úplne šťastná, že plne kojím, ale v priebehu dňa mám viac krát problémy aby malá chytila, takže som si narobila zbytočné starosti a boli už chvíle že som si musela odsať a dať jej z fľaše, čo ma malá odmietala a už bola riadne vynervovaná. To o tom mlieku v kúpeli počujem prvý krát, budem čítať naďalej ako sa vám to osvedčilo 🙂

happy8051
11. jan 2011

baby ako dlho je ok ked kojene babo nema stolicu??? kolko dni??? my uz 5 dni nic :(. dnes som kupila Espumisan proti kolike. pisu tam 25kvapiek. cize mozem dat malinkej jedenkrat denne. kedy je najlepsie tie kvapky podat ked kolika je vzdy len vecer??? treba to davat hned rano alebo podvecer? diky

prsky
11. jan 2011

@happy8051 dojcene deti nemusia kakat aj 10 dni a mozu kakat aj 10x za den..oboje je normalne. espumisan by som nedavala, pokial ju nic neboli..skor pomoct rektalnou rurkou

barchee
11. jan 2011

@happy8051 my sme dali malému espumisan zatiaľ len raz, včera, strašne sa pučil a krútil a plakal, najprv som mu pomohla rúrkou, poriadne sa vyprdkal a potom aj riadne naložil do plienky, ale stále sa krútil a bol nepokojný a po podaní sa mu veľmi uľavilo 🙂 ale mal to z Beby...odvčera dávame Nutrilon a je to lepšie, musím ho zhruba 2-3 krát dokrmiť, lebo nemám toľko mlieka ☹ v menocnici mi ho po pôrode nepriložili, aby sa nepodchladil a si za 2,5 týždňa v nemocnici zvykol na fľašu a teraz mi nechce z prsa papať, tak odsávam a dávam mu aj moje mliečko. Papanie z didy ale usilovne trénujeme, snáď si to rozmyslí a budeme kojiť 🙂

happy8051
11. jan 2011

@barchee ja mam z rurky trochu stresy.... neviem presne ako ju pouzit :(

barchee
11. jan 2011

@happy8051 no nemáš tam čo pokaziť 😀 len ju nesmieš používať často, aby bábo nezlenivelo a nečakalo na kakanie s tvojou pomocou 😉 kúpiš to v lekárni, je to také mäkké ohybné, ja malému len úúúplne kúsoček zasuniem do riťky a trošku pokrútim, hneď si prdne a potom už len cvičíme s nožkami, on si ich sám pri tlačení skrčí k brušku a tlačí o106 až sa vykaká 😉 ja u ich len zapieram a povzbudzujem ho 🙂 zataiľ mu len takto stačilo uvoľniť prdíky.

happy8051
11. jan 2011

@barchee dakujem za radu 🙂 mam rurlu uz kupenu, hadam to aj skusim...

a este mam otazku. chcea by som zajtra na obed urobit sparglu. bude to ok, ci by som to nemala jest teraz ked kojim???

susik77
12. jan 2011

@annag -Ahoj Katka, chcela by som sa Ta spytat : chystam sa s kamaratkou ist teraz vo februari na 2 dni do welness hotela, trochu si oddychnut od deti ale este kojim Terezku-asi 2x cez den, na uspanie a nad ranom. Myslis, ze to bezo mna zvladne? Ja by som rada pokracovala v kojeni ked sa vratim, pretoze Terezka ma atopicky ekzem. Diky.

matja
12. jan 2011

dievčatá, mali ste niektorá taký problém, že by ste počas dojčenia nemohli otehotnieť, aj keď už ste menštruáciu dostali? Alebo môže dojčenie spôsobiť problémy s otehotnením? Všade čítam iba, že dojčenie nie je antikoncepcia, tak neviem, či to mám zvaliť na dojčenie, alebo je problém niekde inde...

susik77
12. jan 2011

@matja - ahoj, mozes mat este vysoku hladinu prolaktinu a teda anovulacne cykly. Pripadne si daj urobit u tvojho gynekologa ultrazvuk v obd. predpokl. ovulacie, ci sa ti uvolnuju vajicka. Mne to robil a 2.mesiac skusania sa nam podarilo. Ale zaplatis si to sama. Mna to stalo asi 300 kc.

matja
12. jan 2011

ja si sledujem ovuláciu a mávam ju každý mesiac. Ale o tej hladine prolaktínu som už počula, že môže byť zvýšená, aj keď mám ovuláciu. Len neviem, či to teda môže ovplyvňovať to, že dojčím, alebo nie.

susik77
12. jan 2011

Musim sa s vami podelit o radost-podarilo sa mi starsiu dceru-bude mat 3.5 roka konecne oducit od kojeneckej flase, na ktorej bola velka zavislacka, pila skoro v kuse. Zobrali sme jej ju naraz-a kupili sme peknu flasku pre deti od 36 mesiacov so stlacitelnym otvorom. Jednoducho sa z nej pije, je na to zvyknuta uz z dzusikov co maju rovnaky uzaver. Uz pije ovela menej. No najlepsie je, ze Terezka (16 mesiacov) jej tu flasku stale brala, tak sme jej museli kupit podobnu 😎

susik77
12. jan 2011

@matja -to suvisi s ty prolaktinom-on blikuje ovulaciu. takze ked ju mas, tak vlastne dojcenie ti nebude vobec vadit v otehotneni. A ako vies, ze ju mas? Robis si ovul. testy?

barchee
12. jan 2011

@happy8051 šparglu môžeš, neviem o tom, že by patrila medzi alergény u detí 😉 ja papám všetko, len decentne s kysnutými jedlami, sladkým, pikantným a citrusmi 😉 Cez víkend robil mm kuracie mäsko so syrovou omáčkou a ryžou ,ale si neuvedomil a dal tam viac čierneho korenia, bolo to jemne pikantné a malého potom preháňalo keď som mu dala moje mlieko 😅 tak viem, že musím sa vyvarovať koreniu.Aj dnes v noci malý tak blbo spal, furt sa pučil, tak ráno som dala espumisan a do 10 minút sa mu hneď ulavilo, zaspinkal krásne a hlavne pokojne. Išli sme aj von sa prejsť prvýkrát 😵 Neviem, prečo ho to bruško tak trápi stále 😔 Moje mlieko a Nutrilon má tak pol na pol za deň.

dena69
12. jan 2011

@barchee ahoj no počula som,že nie je dobré miešať UM a MM aj preto mávajú detičky problémy s bruškom aj ja som to prvý mesiac robila a ked sme dávali len MM a kvapky babycalm tak sa to ustálilo. 😉

barchee
12. jan 2011

@dena69 ale veď nemám inú možnosť 😅 keby som nemusela, by som to tak nerobila...

barchee
12. jan 2011

@dena69 už v nemocnici to tak robili, lebo som nosila moje mlieko pre neho, ale som ho nemala dosť...najprv mu dávali prvý týždeň materské mlieko z laktária a potom už moje + Beba Pro 1, ale z tej mi doma grcal a pučil sa, tak sme kúpili Nutrilon...no šak musím to odsledovať...

susik77
12. jan 2011

@barchee - ja myslim, ze tie bolesti bruska su bezne do 3 mesiacov u vela deti-nemaju zrely este nerv. a traviaci system, nic moc nepomaha, trosku sab simplex prip. espumisan, mozno trochu viac probiot. kvapky-treba brat dlhodobo. Mam odsledovane ze ani strava to az tak velmi neovplyvnuje, proste dietatko musi dozriet, po 3.mesiaci je to uz lepsie.

dena69
12. jan 2011

@barchee aha... ☹ a skúšala si stále prikladať aby sa tvorilo viac mliečka?lebo môj bol na ciciku aj každú hodinku a tvorilo sa veselo a nehcala som to tak ,radšej nech je stále na ciciku a potom sa to upravilo aspoň sa tvorilo mliečko 😉