Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

marecka
13. júl 2010

dakujem 🙂
nema evidentne bolesti, len ma hneva ze ju to hneva a ze ju to budi... lebo ked je hore, tak sa jej musim venovat, nosit ju, sama si este nevystaci... ale utesujem sa, ze su aj horsie bolesti, prve dni ked mala kolikovite bolesti vecer co vecer, to bolo hrozne. toto sa da zvladnut. dakujem

latvia
13. júl 2010

@marecka 😅 drzim palce, ja som toto mala do 5.mesiaca 🙂

miska1981
13. júl 2010

Ahojte odbornicky 🙂
obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc, pisala som aj Annag, ma toho vela, tak by som chcela pocut aj Vas nazor na moj problem, lebo si uz neviem rady ☹

Mame problemy s papanim - zhorsuje sa to netrufam si povedat preco, ci to moze byt tym teplom, alebo cim, ja uz neviem. Za tyzden mi pribrala len 70g a to predtym tyzden mi za dva dni dokonca schudla nejakych 50-60g.

Takze dam jej prso, zacne papat a do takych 5 minut prestane, zacne plakat, odtrhat sa od prsnika, dam ju odgrgnut, potom ju znova prilozim, ale to uz nechce, lebo netecie tak ako na zaciatku. Skusam vsetko mozne, ale uz nechce. Ked ju dam na druhy prsnik zasne pit a zopakuje sa to iste. Akonahle netecie dobre, zacne rev a doslova boj, Je mozne, ze si nevladze alebo nechce vytiahnut viac. Alebo moze byt uz najedena za taku kratku dobu???
Niekedy uz nechce ist ani na druhy prsnik, to vzdy rozmyslam, ci tak male babatko /2 mesiace/ sa moze napapat ani nie za 5 minut? Bojim sa, ze pije len predne mliecko z oboch prsnikoch, je to mozne?
Inak v noci spi dobre 7-8 hodin, nebudim ju, cez den neviem, davam na poziadanie, lenze ona teraz si ani neziada, tak jej snazim ponukat aj kazde 2 hod. to niekedy nechce vobec a niekedy az po 4 hod. a to tiez len pocucka a dost.

Trapi ma, aby som neprisla o mliecko, skusala som si aj odsat po kojeni a dnes som odsala len 10ml z jedneho, vcera 40ml z oboch. Mam si po kojeni odsat? Lenze potom sa mi nestaci vytvorit na dalsie kojenie?
Ja som uz zufala, pozorujem ju, snazim sa jej porozumiet, nevidim, ze by trpela hladom, je pekna, len pribera malinko, alebo vobec. Ked place hned skusam ci nie od hladu, ale niekedy fakt nechce o prsniku ani pocut. Uz som bola kusok od toho dat flasu, ale naozaj sa chcem tomu vyhnut.
A este k cumliku. Ano uz si na neho zvykla dokonca velmi, ked nechce ani jeden prsnik po dlhom skusani a vyskusam dat cumel, tak cuca aj plakat prestane, ked skusim vymenit za prso, plac. Tak jej dam cumel a spokojne dudle.

Co si tom myslite, napiste mi kazdy Vas nazor, dakujem pekne.

strapco13
13. júl 2010

@miska1981 flaske sa urcite vyhni, duddlik tiez moze pokazit spravne prisatie..potom babo musi viac makat aby z prska dostalo to co ma a skor sa unavi, potom sa mu nechce tahat..a navyse dudlik vacsinou oddaluje hlad babatka a to si potom nepyta tak casto papat, lebo si spokojne dudle a tym sa mu zmensuje pomalicky obsah zaludka..cize ani tolko papat nakoniec nepotrebuje
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
skusala si uz stlacanie prsnika? http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...
precitaj si aj clanky http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan... samozrejma aj ine
najdes tam odpoved
annag ma toho vela..ale skusila si jej vyplnit dotaznik? http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...

lienkad
13. júl 2010

@strapco13 ..Ja nechcem odstaviť ale no chcela by som kojiť no nie odsavať....2dni je ok napapka sa a je kludny no niekedy vkuse plačka a odahuje sa a ked mu podam s flaše tak vypije nejakých 20 a je spokojny...no nechapem.....Som myslela že by my niekto vedel poradiť že čo....len prikladať.....

lienkad
13. júl 2010

@miska1981 .Ja mám prestne ten isty problem no ja že takych 5minut cucka a potom začne plakať a na druhy niekedy chce isť a niekedy len pocucka a znovu plače a cumlíkom sa ukludni tak ho znovu skušam dať na prso ale zbytočne lebo spustí strašny rev....Tiež má 2mesiace.....

strapco13
13. júl 2010

@lienkad asi by bolo najlepsie skontaktovat sa osobne s laktacnou

miska1981
13. júl 2010

@strapco13 ano dotaznik som uz vyplnila, aj stranky mam precitane.
naozaj sa snazim pozorovat, skusat, prsnik stlacam, len preco je to tak?
zeby nebola hladna? staci jej tak malo? vsak keby bola hladna vypluva cumel, nie?
len ma hneva ta vaha a nepriberanie, inak by som si povedala, ok asi je maly papkac, ale takto neviem, aby netrpela hladom

a odkedy tak malo papka, tak ani mlieko sa mi uz netvori tak ako predtym, co s tym???

miska1981
13. júl 2010

@lienkad a ako to riesis? das mu cumel po papani? odsavas? preco papaju tak malo? je mozne, ze im to staci? a tebe pribera pekne?

cicimon
13. júl 2010

baby - je moznw, ze deti v tomto teple menej jedia? moja okrem noci vypije zhruba polovicu co bezne? zvycajne jej davam 20min - teda kojim, ale teraz v tomto teple po 10min uz nechce

luly13
13. júl 2010

aj nas maly papka viditelne menej na jedno jedenie. mam pocit, akoby len od smadu. ale zase sa ani nedivim v tychto teplach. preto sa snazim mu ponukat, aj ked si sam nevypyta. vobec nedodrzujem nejake intervaly. dokonca sa mi niekedy zda, ze ked mu na dalsie papanie dam to iste prso, tak ho nechce a "vypyta" si radsej druhe, kde je predne mliecko. ale to tiez nejak neriesim, kedze ma 7kg (narodil sa s 3,5) 😉

nikush
13. júl 2010

@cicimon
je to mozne, skor piju by som povedala...men maly tiez vela neje a na prsu je zaveseny casto, kvoli smadu

luly13
13. júl 2010

@marecka adamko sa doteraz kazde nadrano puci. okolo druhej zvycajne, alebo piatej. hoci davam vzdy vecer sab simplex alebo espumisan. ja to uz neriesim. necham ho v postielke, pohadze si nozickami, potom popuka. ani ho neberiem na ruky. vacsinou sa len zobudim, pozriem, ci je OK a zaspim 😅 . len ked zacne mrncat a zobudi sa, tak ho beriem, rozbalim, pocvicim a dam papat. ale to je fakt zriedka. on sa totiz ani neprebudi, hoci cely sebou vrti, hadze.

shaarka
13. júl 2010

@miska1981
odkial si?

janulienka1
13. júl 2010

Prodím o radu.Zistila som ,že mojej 4 mes.kočke sa objavil hnedy fliačik veľký 1,5 na 2 cm.Ma svetlohnedu farbu a vyzerá ako keby to bolo znamienko.Predtým tam nebol.Myslíte ,že tam bol ten fliačik a nebol viditeľny a teraz po čase hnedne?

ellit
13. júl 2010

@janulienka1 inak moj syncek mladsi ma to iste nad obockom 🙂 , musim sa tiez opytat co to je lekarky. A stare babky tvrdia, ze to ma z toho, ze som sa ako tehulka popalila 😉

strapco13
13. júl 2010

@janulienka1 my sme mali chvilu take na lytku..zle som ho natrela a trosku sa opalil, uz to zmizlo..ale to bolo vacsie a nepravidelne
ak mas obavy, vypytaj sa ku koznej
@ellit to su povery..moja kamoska sa popalila na brusku a maly nema nic podobne...to si len odvodzovali, ze z coho to asi mohlo byt
jedna sa o zmenu kozneho pigmentu...bud sa opalili, alebo vplyvom niecoho ineho

janulienka1
13. júl 2010

@strapco13 Nedala som ju ešte celu na slniečko.Takže opalenie odpada.Naš deckár ma dovolenku.Tak počkam až sa vratí.Tiež ma červený fľiačik vzadu na krku pod vlasovov časťou,ale to tam je od narodenia.Vraj je to dočasne znamienko.Tiež medzi obočím ma take červ.bodky a malý červ. fliačik.V pôrodnoci mi vraveli,že sú to petechie,ale deckár vravel,že nie ,ale to zmizne.Aj syn to mal tiež mu to zmizlo ale až po 3 rokoch.Teraz ked poriadne plače tak je to trochu vidno,ale mizne to.Ale ten svetlohnedy fliačik tam určite nebol.

strapco13
13. júl 2010

@janulienka1 o tych cervenych fliacikoch /pokial nie su ohnivocervene, ale len take svetlovervene/ som zas pocula, ze to je preto, lebo tam sa otlacila placenta 😕 😅
ja tiez mojho neopalujem..a predsa sa opalil 😅

lienkad
13. júl 2010

no niekedy sa mu stačí niejakyc 8minut.....a začne plakať na prsu no ale to už sme museli vystriedať oba prsníki....plačka no za chvilku sa ukludni a niekedy zaberie len cumel,napr. dnes večer plakal ako besny okupali sme a papkal asi 2minutky a strašny rev len cumel cmulal ako besny no spravila som umele cez flašu a ani to nechcel a hned zaspal ako som ho dala do postielky.Ja tomu vobec nechapem no minuli tyžden sme boli u dr. a mal 5300g a že ma super vahu, no zajtra ho doma odvažim, mam taku váhu pre miminka....
No neodsavam si lebo niekedy mu dam skušam teda aj za pol hodku alebo po hodke...ževraj by sa to malo upraviť ked bude často na prsu......Dnes my napadlo že sm vymenili cumlík na ktory bol mesiac a pol naučeny tak možno aj preto, asi tyžden mu trvalo kym sa ho naučil cmulať ale aj tak mu ešte vypaduva....tak asi to je aj s toho lebo nieje taky aky mal ten som nikde bezohnala ale asi mu hobudem musieť objednať cez net a tieto dva predať lebo som nakupila aj do zásoby.....

terina25
13. júl 2010

ahojte poradkyne.

min.týždeň sa mi narodil synček a máme problémy s papaním...

V porodnici stále spal.potiahol aj 6 hodín bez jedenia a dosť ťažko sa mi prisal.Včera som sa vrátila domov z porodnice ,cez deň pekne spal,nebolo mu nič.Ale večer o 23.00 sa zobudil,dala som mu jesť,ale neustále plakal.dala som ho aj odgrgnúť,aj si ,,prdol,,,dala som ho aj na bruško,ale stále plakal.tak som mu dala znovu jesť.a takto to pokračovalo dookola pomaly do 2.00,kedy sa najedol asi 5x a nakoniec zaspal.medzitým sa 3xpokakal.ráno vstal o 6.00,najedol sa asi 30 min.,odgrgol a spal ďalej.potom jedol o 9.30 a zase sa nedal ničím utíšiť.plakal asi do 12.30.a takto celý deň.už som z toho zúfalá.naje sa,nechám ho aj 30 min.,na začiatku ťahá ,,nenormálne,,dobre že sa až nedusí ako ťahá,potom asi po 10 min.sa unaví,trochu spomalí,ale stále ťahá prsník.asi po 30 min.mu ho musím doslova nasilu vytiahnuť,lebo by bol schopný sať vyše hodiny.ešte aj počas jedenia ho napne na grckanie,ale on papá ďalej.ale čo je divné,tak dnes kakal len 1x.

teraz zase plače.papal od 20.15 do 20.40 a odvtedy plače s prestávkami.už aj zaspal a teraz zase plače.už som zúfalá.je hladný,mám mu dať papať alebo ho bolí bruško a má koliku?dáva si teraz rúčky do úst.

prosím o odpoveď.lebo už si nevieme rady čo s ním.to nie je podĺa mňa normálne ,aby stále po jedení ho bolelo bruško.aj cez deň aj v noci.

janulienka1
13. júl 2010

@strapco13 Tak to som ešte nepočula.Nie su ohnivočervene tak by mali zmiznuť.Iba je pre mna záhadou ten svetlo hnedy .Bruško nebolo vystavene slniečku.

terina25
13. júl 2010

inak teraz sa pokakal.konečne aj trošku viac ako poobede.ale stále plače.

terina25
13. júl 2010

a mlieka mám určite dosť,lebo mi z prsníka až vyteká a keď odsávam,tak mi až strieka.keď mu dáme cumlík,tak ho ťahá ostošesť...

terina25
13. júl 2010

vidím,že asi mi už teraz nikto neporadí. 😔 Takže ďalšia prebdená noc a plač

rivatha
13. júl 2010

@terina25 Skus napisat IP pre "annag" a daj do predmetu, ze surne.

latvia
13. júl 2010

@terina25 alebo jej zavolaj 🙂 (rano)

carodejnica
13. júl 2010

@terina25 Ak ti mliečko strieka a si skoro po pôrode, možno máš aj nadprodukciu, mrkni sa sem
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ve...
každopádne vyplň annag dotazník - link naň nájdeš aj na jej stránke - http://dojcenie.wordpress.com/
link priamo na dotazník -
https://spreadsheets.google.com/viewform?formke...
a pošli jej ho...
nezabúdaj, že dojčenie nie je len kŕmenie, možno sa potrebuje mojkať, pred týždňom bol v tvojom brušku a zrazu je v cudzom svete... aj moja ročná dcéra, keď bola malinká a koľko krát aj teraz (keď ju idú zúbky, alebo je utrápená) dakedy na mne "visí" aj hodinu a pol... len si tak cucká, potrebuje ma cítiť... naposledy, pred cca mesiacom mala horúčky, tak bola ako novorodenec, len spala, cicala, alebo plakala.. 🙂
Pozri si napríklad aj toto
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...
Každopádne, skús kontaktovať annag cez IP, možno je v tom aj niečo iné.. 🙂

terina25
13. júl 2010

@carodejnica mojkaním to nebude...veď ho nosím vyše hodiny na rukách a muž tiež vyše hodiny.aj moja mama ho nosila.veď celý deň ho nosíme len po rukách.takže tým to určite nie je...

terina25
13. júl 2010

volali sme lekárovi,a odporučil dať sab simplex a UM.vraj keď tak hltavo ťahá,tak može ťahať vzduch a nie mlieko a preto je stále hladný.tak ešte toto vyskúšame a ak nepomože,tak ideme do nemocky 😢