Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

annag
24. jan 2009

zmrzka, harmanček je dobrý na trávenie, aj proti zápche, len býva alergén, tak preto som rasdšej fenikel, ak dobre na harmanček reaguje, tak môžeš aj ten dať, surové ovocie a zelenina nezapekajú, ale aj zemiak zapeká .... no zlaté dojčenie , keby vypil pohár denne tak to by bolo vynikajúce, ale aspoň trošku , keď dojčíš, tak je to ťažko posúdiť . on má MM aj ako tekutiny

jeliska
24. jan 2009

ahoj annag
Raz si mi uz pomohla tak ti chcem velmi pekne podakovat ale mam jeden mensi problem mohla by si mi poradit:
Kojim este malu a na jednom prsniku sa mi objavilo hned vedla bradavky nejaky vred alebo pupak to vyzera je to tvrde na dotyk ale nemozem to vystisknut lebo nic tam nie je biele 😠 bola som v lekarni ale oni mi hned povedali ze nech idem s tym dr ale zatial som si kupila kalciovku a mam este bepanhen ale zatial nevidim zadny rozdiel.Mam to zatial druhy den 😒 Malu nemozem kojit strasne ma to boli ked s tym potiahne ma uz 7 mesiacov som aj rozmyslala ci mi to nahodou ona nesposobila jak taha ☹ druhe prso v poriadku a toto neviem z nicoho nic.Hlavne v noci ked eli kojim tak hlada prso a strasne kuse uz jej idu zuby tak neviem ci to sposobila ona alebo co..., Ak by si nahodou vedela co je dobre na to tak budem velmi rada a vopred ti dakujem 🙂 snazim sa zatial mlieko odstriekavat aby som nestratila ale nic moc aj tak je plne... tak si idem znovu maj sa krasne a adakujem vopred 😀

zmrzka333
24. jan 2009

harmancekovy sa mi zdalo ze mu viac chutil, zemiak zapeka do frasa a ja mu skoro stale davam do papania aj zemiak
pravda zlate dojcenie - ziadne starosti, vytiahnes, male sa prisaje a je to, sem tam upchaty mliekovod (aspon u mna) ale ziadne rozmyslanie
Joj zlata si aspon viem co dat alebo nedat.

oliverkaa
24. jan 2009

Dakujeme velmi pekne annag za skvele rady a za tvoj cas 🙂 😉 ,ozvem sa

annag
24. jan 2009

jeliska, skús pozrieť do môjho albumu, či to tam nenájdeš, je to biele či červené, je to na bradavke či na dvorci ?

jeliska
24. jan 2009

annag uz som kukla na album ale nic taske tam nevidim je to cervene a vyzera to ako nejaky pupak hned vedla bradavky

jeliska
24. jan 2009

na dvorci je to

jeliska
24. jan 2009

annag na jednej fotke co mas v albume tak sa to podobakde je napisane abces-mastitida ale to je na prsniku a taky vred ja mam hned na dvorci vedla bradavky

annag
24. jan 2009

jeliska, budeto zapálená Montgomeryho žliazka, dobré by bolo mastičku Bactroban - je to lokálne ATB na kožu, ale je na predpis, nemáš doma framykoin

jeliska
24. jan 2009

mam framykoin

jeliska
24. jan 2009

ale bactroban si mozem zohnat tak som velmi rada annag ze si mi pomohla 😉

jeliska
24. jan 2009

kuknem na net co to je zac 😀 😀

mukky
24. jan 2009

annag ahoj,len ta chcem pozdravit..cakas asi na polnocne kojenie 🙂 Ako sa maju deticky a ty??My sa mame krasne,byt mamkou je uzasne 🙂 🙂 Uz viem,preco zijem a nie len prezivam 😀 ahoj

annag
24. jan 2009

daj si hneď aj framykoin, ale určite choď k lekárovi v pondelok - ku kožnému, lebo ak je to také veľké, môžeš to mať plné hnisu, najčastejším pôvodcom je potvora zlatý stafylokok, možno to bude treba vyčistiť , mliečko odsávaj, aby si nedostala zápal a ozvi sa, ako sa darí

annag
24. jan 2009

mukky, čakám, však je to krásne, preto ich mám tri a keď spia, ani jesť nepýtajú 😀

jeliska
24. jan 2009

dakujem annag aj som rozmyslala ze pojdem zajtra pride ku mne kamoska je dr tak jej poviem nech mi predpise bactoban dakujem velmi pekne a prajem dobru nocku a krasne snicky mimochodom mozem kojit z ptoho prsu alebo radsej nie? lebo bolest nejako prezijem a ked si dam futbalovu polohu tak to je ok.

annag
24. jan 2009

pokiaľ je vred uzavretý, áno, mliečko je sterilné, ak by sa otvoril, tak nie, aby sa malá neinfikovala

jeliska
24. jan 2009

vred je uzavrety tak pojdem inac samo sa to nevylieci lebo neviem ci sa dostanem ku koznej

jeliska
24. jan 2009

som chora tak neviem moze byt to aj tymto sposobene?

annag
24. jan 2009

joj, jeliska, ak si chorá, máš teplotu tak to môže byť prejav zápalu, určite treba lekára, možno Ti treba aj celkové ATB

mukky
24. jan 2009

annag 😀 😀 a tuzim uz zas po babatku 😀 len ci sa to da zvladnut tak po sebe hmmm,doteraz som o detoch nemala sajnu,len psika som mala 😀 😀 som nevedela co s nim budem robit ako ho chytim..mamke som vravela ze na mesiac po porode pride ku mne 😀 a ona dovolenku zobrala 😀 a ked manzel isiel 1krat po 3 tyzdnoch na nocnu,ani som ju nevolaala,ani raz 😀

jeliska
24. jan 2009

idem kojit tak dobru nocku vam prajem 🙂

mukky
24. jan 2009

jeliska dobru 🙂

rovni
25. jan 2009

annag vynikajuci napad s tym albumom o dojceni 😀

bubadlo27
25. jan 2009

jeliska,
ze sa takto stretavame na koni 😀
dufam ze sa rychlo vyliecis a eliska bude pekne papat este dlho 😉 🙂

jeliska
25. jan 2009

ahoj annag tak vies co dnes sa mi tam vytvorila take biele tak som si to vystiskla a este som mala tu kamosku dr a ta mi poveda aby som si tovydezinfikovala tak mim manzel urobil prvu pomoc a super zatial to vyzera ze hnis uz nemam a dala som si na to fraMYKOIN TAK uvidim ci mi to zmizne a potom pojdem dr tak annag dakujem ti velmi pekne za tvoj cas a ochutu si supeeeeeeeeeer 😉

jeliska
25. jan 2009

bubadlo 27 dakujem ale neviem ci sa pozname pozeram ze si z TT A INAC VAM SA AKO DARI IDEM KUK DO TVJHO ALBUMU

jeliska
25. jan 2009

bubadlo nepoznam ta ale to neva 😀 vas martinko sa skoro narodil na moje narodky 😉

bubadlo27
25. jan 2009

jeliska, ja som tvoja byvala suseda z DK 😉

annag
25. jan 2009

jeliska, tak fajn a som rada, že to videla kamoška. Áno, zapálená mazová žliazka tak vyzerá a dozreje - podobne ako akné na tvári. Dúfam, že budete v poriadku 🙂