Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

shaarka
22. máj 2010

@prsky, stale len ta mykoza! 😀 😀 urcite si skusenejsia, len mi nejde do hlavy, preco sa vsetko zvaluje na mykozu. ziadne ine problemy nemam, maly ma ustnu dutinu v poriadku 😅 a to prisatie pri najblizsej moznej prilezitosti odfotim, ze ci je ok alebo nie 😀

shaarka
22. máj 2010

"mykozu" som si liecila na druhej bradavke, ta bola strasne bolestiva, mala som aj mini ranku s hnisom...

strapco13
22. máj 2010

@shaarka ..malokedy je mykoza len na jednom prsniku..pokial teda babo pije z oboch prsnikov...dieta to prenesie z jedneho prska na druhe

rimmel
22. máj 2010

@mneme ku kasi, ja som osobne davala ked mal maly 7-8kase a to kupovane, organicke bez pridanych hovadin ci cukrov, neviem neprislo mi to az tak zle.. 😅 i ked jasne dom aurobene su uricte najlepsie 😉

prsky
22. máj 2010

@shaarka lebo mykoza je potvora a neda sa len tak lahko vyliecit a zvykne sa vracat 😉 a ked mas rezavy pocit na bradavke na zaciatku kojenia, tak je pravdepodobne, ze je tam 🙂

prsky
22. máj 2010

inak nebolo by od veci bojovat na posilneni imunity (pomoze aj tebe aj babatku) - napr uzivanim probiotik

prsky
22. máj 2010

jeziis..to je tak, ked kecam a pisem zaroven - nie bojovat ale budovat 😀

mneme
22. máj 2010

@rimmel u nas kase tiez az od ukonceneho 8. mesiaca. jasne, ja sa nehram na dokonalu, tiez mame jednu skatulu instatnej bio kase, ktoru musi cca. raz za dva tyzdne dostat ked v case vecere nie som doma, lebo muz odmieta "varit" 😉 tiez sa nestravujem vzdy ukazkovovo 😔 , ale proti polotovarom som skratka vysadena 😝

rimmel
22. máj 2010

mneme chapem 😉

baby citajte toto!

When 25 year old Sonia Ortiz-Allen discovered her beloved fathers cancer had returned late last year, she vowed to do anything she could to help him.
So when single mum- who was breastfeeding her baby son at the time heard that nutrients in breast milk could help him beat the disease , she persuaded her father Richard 51 to start drinking hers..
Sonia who's mum to seven month old Ricky says "I don't care if some narrow minded people think its disgusting. As long as it saves my fathers life, that's all that matters."
And although he was reluctant at first, Richard has now become convinced that drinking his daughter's milk is helping him beat the cancer.
Sonia normally expresses the milk for her father but when her nipples hurt she allows him to breastfeed he drinks 4oz a day...

rimmel
22. máj 2010

citujem z clanku originalu.- I read with amazement how a substance in breast milk known as Hamlet has been shown to kill cancer cells..

aj napriek tomu ze jej doktor povedal ze to nieje zaruka a nevie sa ci to je ozaj pravda, ale za za vyskusanie ak chce samozrejme nic neda..no fuj, akoze pekne od nej, ale mne to po precitani celeho clanku aj tak pride dost nechutne 😅

rimmel
22. máj 2010

a ze najprv odsavala ale potom ju to zacalo boliet, pisu v clanku, tak teraz uz iba koji kazdy den, pride k nej domov a daju si drinking session... 😀

mirka907
22. máj 2010

Rimmel 😖 ...no dovi dopo...ale pobavila som sa pri tej predstave

leelo
22. máj 2010

@rimmel ze session 😀 😀
ked toto cital nejaky american, tak sa pri tom 3x povracal a hned zahajil psychoterapiu 😀
mna to nejako nepoburuje. ludia robia v sukromi omnoho horsie veci. toto je aspon prospesne...

prsky
22. máj 2010

rimmel...ved su rodiny, kde tatinkovia piju mliecko s dietatom - zo zaciatku (ak nie je starsi, este dojceny surodenec) to moze byt dokonca pre udrzanie laktacie alebo uvolnenie preplnenych prsnikov uplne super, alebo ked je slabsi spustaci reflex... 😉

inak neviem, ci pozeravate dr. HOusa, ale v 1 casti tam prisiel ujo, ktory chcel predpis na MM, ze lebo sa docital, ze je to liek na rakovinu 😉

prsky
22. máj 2010

mne by akurat prislo divne, keby sa mi moj otec prisaval - keby pil odsate, to by mi nevadilo - a u mojho muza by mi nevadilo ani keby sa prisal (ale ani nas to nejak nenapadlo 😀 )

rimmel
22. máj 2010

prsky no ale moj muz nech si da..ale aby ma moj otec vycucaval bleee 😀
to asi treba aj vidiet ten obrazok..kde ona sedi, pozuje pre kamery a on jej cuca cecek 😝 😀

rimmel
22. máj 2010

to moj sa prisal..ale iba raz, potom uz nechcel..dokonca aj ja som sa prisala, sama sebe 😀 😀 😀 😀 😀

rimmel
22. máj 2010

a ne ne Dr house som nekukala..no mozno na tom daco bude, ako ja chapem ze ak je co i len miziva sanca ze zachranis zivot otcovi tak spravis vsetko..v ramci moznosti, ja osobne by som to asi nedokazala..ale zase som nebola v tej situacii takze neviem. 😔

zajaciq
22. máj 2010

a to su len nejake povery ci to je aj zalozene na pravde? moja mama ma raka, mam zacat odsavat ? 😕 😕 😕

rimmel
22. máj 2010

zajaciq v clanku co som citala je tam pridane nazor doktora - head cancer information nurse at cancer research UK- a ten tvrdi ze there is no evidence to support drinking breast milk is a way or doing this(curing cancer)

rimmel
22. máj 2010

teda nurse nie doktor.
plus teda ten doktor ktory ten zenskej povedal ze to otca nevylieci ale ani mu to neublizi...ona sa nato aj tak dala lebo to dakde v novinach.

vinifera
22. máj 2010

annag pomoc stráášne ma bolia bradavky - k ozrejmeniu situácie. Môj 15 mes syn je závislák na mojích prsníkoch. A keď nemôže cicať tak mi aspoň permanentne masíruje prsia. Zaspáva buď s cickom v puse. Alebo aspon rukou na prsníku. Celý den sa mi hrá pokiaľ ho mám na rukách s bradavkami. Prsník ako taký ho nezaujíma - stred vesmíru je preňho bradavka. Stále ich omieľa medzi prstami alebo škriabe nechtami 😒 Predpokladám že mi tam zavliekol nejakú infekciu alebo čo. Lebo odvčera je u svokry. Som myslela že keď budú mať bradavky pokoj od mechanického dráždenia tak sa skľudnia. Figu borovú 😠 Celý den mi stoja v pozore a bolia ma 😖
Vieš mi nejako poradiť? Z pohľadu bežného smrteľníka nič netypické na prsiach (bradavkách) nevidím. ˇŽiadnu zmenu alebo anomáliu. Ale ciiiitim - auuu ☹(

rimmel
22. máj 2010

vini to poznam ale nastastie toto maleho preslo , bavilo ho to iba par dni! juj drz sa!

strapco13
22. máj 2010

@vinifera ..skus nejaku masticku, balzam, cicaderma, canesten, kalciovka...na vyber je vela

vinifera
22. máj 2010

@strapco13 Bioclin - multimam som mala vzorku od kundologičky - to bolo jediné čo som skúsila. Nepomohlo. Inak nemám doma nič.

vejula
22. máj 2010

vinifera a maš doma sodu bikarbonu??? JEdna kočka hovorila že ona si rozrobila do maleho kompotoveho pohara prevarenu vodu s kavovou lyžičkou sody bikarbony a natierala na bradavky a že jej to pomohlo

vinifera
22. máj 2010

@vejula tak to by šlo. Vyskúšam teda. Zatiaľ ďakujem za rady kočky.

vejula
22. máj 2010

@vinifera 😉

luly13
22. máj 2010

@prsky jasne, prsky, ved preto som aj odsavala. a v case nasho "rastoveho problemu" bol maly prisaty snad nonstop. ja si ale dost ficim na psychike :D, takze taketo preparaty u mna zaberaju :D

annag
22. máj 2010

@luly13 , more milk si nechaj na horšie časy 😅

- väčšina mamičiek túži po nadprodukcii, ale ako vidíš, ani to nie je fajn. Mliečka treba mať akurát 🙂