Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

newyorkgirl
31. máj 2010

@pezincanka to je super, ze nieco taketo bude, sup tam vsetok personal z celeho slovenska 😝

pezincanka
31. máj 2010

Veru tak. SKoda, ze si tak daleko.

ajkaag
1. jún 2010

Dobre ranko baburky, idem sa podakovat, po vcerajsej slivkovo-jablckovej presnidavke mame dnes doma uz zase nase slniecko. Kakanie v obvykly cas rano a bez slziciek, akurat trosku potlacil a potom mi oznamil "prrrrrr be" Vcera sme na 8-krat za cely den vzdy s placom vytlacili 8 bobcekov (naposledy sme tlacili este o pol desiatej vecer - paraaaada ). Ale dnes to uz vyzera ze sme to poriesili takze dakujeme za rady

shaarka
1. jún 2010

ajkaag 😀 😵

gabika7706
1. jún 2010

@ajkaag super, snad to uz bude len lepsie. My sme v nedelu zacali s mrkvickou, vcera vecer sa len pucil a pucil, pomohla som mu rurkou, trosku vykakal, snad ho tiez nebude boliet brusko, zo zaciatku (od nar) mal sprcnute v kazdej plienke, cca od 4. mesiaca kakal raz za 2 tyzdne, no teraz neviem ako to bude 😒

strapco13
1. jún 2010

sranda s tymi prikrmamia kaknim 😝 ..matulko mi pri cistom kojeni kakal raz za 3 dni, asi 2x ho zapieklo a teraz pri prikrmoch mi kaka 2-3x denne, 1x po kupovanom /nestihala som/ bol zapeceny, ale po varenom to uz ide lahko 🙂..aj ked brokolica robi iny smrad 😖
drzim vsetkym deturencom palce, aby mali makke hovienko 😉

janula.h
1. jún 2010

ahoj annag mam jednu prosbu posledny tyzden je maly nejaky nepokojny pri prsniku najprv pije dobre asi 3-4 min a potom sa zacne kolotoc odtiahne sa zase prisaje a zaes to iste.Dam ho odgrgnut a potom sa znova prisaje ale zase na 3-4 potiahnutia a
zase sa odtiahne.potom chce jest o 2 hodky medzitym sa pohraje hodinku zdriemne neplace.Myslis ze sa moze za tych 5 min dokopy najest.v noci taha pekne aj nadranom spi od 7 pol osmej do tretej alebo pol 5 potom sa naje a pekne taha asi 10 min a pekne zaspi zas tak neviem v com je problem predtym papal 15 min pekne tahal.ma 3 mesiace por.vaha 3800g a vah.prirastky boli najprv 700 potom 650 teraz 600 za mesiac teraz ma 5500g.dakujem 🙂

olifcek
1. jún 2010

no my kakame denne asi 4x....niekedy i viac...som zvedava ake to bude pri prikrmoch...ale jasne, prikrmy budu popri kojeni.... 😵 😵

nikush
1. jún 2010

@olifcek
lepsie 😀 , mne maly kakal snad furt a teraz na prikrmoch max. 3krat do dna, aj ked nikdy nemusel tlacit, teraz sa nadre obcas, bidnatko moje 😅

nikush
1. jún 2010

inac aky je rozdiel vo vyzive a presnidavke?

olifcek
1. jún 2010

@nikush no toho sa bojim...oliv mala 5 dni nejaky problem s kakou, co nikdy sme nemali, ani len koliky....chudatko sa mi trapila...ale uz je druhy den opat ok, klop, klop, klop..pri prikrmoch zacneme asi hodne zlahka..zamerne len par lyziciek denne, nech si traviaca sustava zvykne....

olifcek
1. jún 2010

@nikush podla mna ziaden..jedla som oboje, ale vyziva mi via cchuti....oboje je vyziva 😉

newyorkgirl
1. jún 2010

ahojte babulky, idem po radu... chytili ma horucky vcera okolo 40 tak som si dala paralen, len sa chcem opytat, ze ako dlho sa moze uzivat, ako casto... dcerka to mala 2 dni taku nejaku virozu, dnes sa mi k tomu pridali bolesti hrdla a neviem, ci si mozem dat HOMEOGENE 9, je tam dost veci v obsahu a v navode nic o dojceni samozrejme 😒

strapco13
1. jún 2010

@nikush ..to iste to je

strapco13
1. jún 2010

@newyorkgirl paralen mozes par dni kludne, o homeopatikach neviem
co ti je okrem teplot?

gabika7706
1. jún 2010

@newyorkgirl homeogene si mozes kludne dat, keby bolesti neustavali, Bioparox sa tiez moze, je to lokalne atb, kloktat vincentku, paralen pri teplote...presla som tym tiez, no mne to neustavalo ani po Bioparoxe, musela som brat penicilin 😒

gabika7706
1. jún 2010

@nikush nie je to to iste? ja som si myslela, ze ano, len jednemu sa tak nadava v CR a druhemu v SR 😕

nikush
1. jún 2010

@newyorkgirl
mne v A len homeo predpisoval, a panadol je vraj lepsi, nezatazuje tak zaludok

vdaka za vysvetlenia 😉

monivo
1. jún 2010

mohu se vás zeptat, zda sem ještě annag chodí radit? Za rady samozřejmě děkuju, ale stejně bych ráda ještě znala její názor.

newyorkgirl
1. jún 2010

@strapco13 hrdlo, nabeh na anginu asi 😖
@nikush mam panadol extra rapid asi, a tam je kofein myslim, ten som si davala vcera, teraz manzelik kupil paracetamol, tak neviem co z toho je lepsie...
bioparox, nemam pristup v UK bohuzial.. napadlo ma, ze mam aj strepsils pastilky, ale z tych mi naposledy byvalo zle od zaludka...

@monivo chodi, ale vacsinou vecer co som si vsimla...

strapco13
1. jún 2010

@newyorkgirl ...skus si kloktat slanou vodou..vydenzifikuje to..strepsils a podobne sa popri kojeniu nedoporucuju..nie su odskusane
a skus prirodne antibiotika...cibula, cesnak, med, ak nie si alergik tak citron

annag
1. jún 2010

@monivo

ahoj, tu som, len nestíham - mám kopec mailov, IP ....ale fajn, treba sa ozvať, ak Ti nestačí odpoveď dievčat

- nie je dôležitý pocit v prsiach, dôležité je, čo robí na prsníkoch bábätko - či pije, alebo nie. Teraz sa Ti laktácia prirodzene utlmila, je to normálny jav , ponuka sa vyrovnáva dopytu. Ale: ak doteraz stačil jeden prsník, je možné, že potrebuje v tejto chvíli i dva prsníky. Môže sa stať napr. že v noci bude stačiť jeden prsník, cez deň či večer obidva - kým bábätko chceme dojčiť, nemôžeme len pasívne čakať, kedy sa ozve, vždy musíme i my aktívne prsníky ponúkať - rozhodnutie patrí bábätku: ak ponúkneš jeden prsník, malá bude na ňom aktívne piť . Keď sa prsníka pustí, odgrgne si a nebude spokojná ... ponúkni znovu najskôr ten istý prsník - ak ho však už nebude piť, ale iba sať naprázdno, ak sa bude na ňom hnevať - ponúkni i prsník druhý. Ak bude hladná, bude piť i druhý prsník, ak nie, nenúť ju. Toto je dojčenie na požiadanie. Dojčením stále, resp. občas i z obidvoch prsníkov sa hnev na prsníkoch skončí - je napr. možné, že slabší prsník jej už na jedno dojčenie stačiť nebude a silný áno - uvidíš podľa jej reakcií.

strapco13
1. jún 2010

kofein..no mne maly potom nespi..ale inak toleruje dobre..ak si das po kojeni hned..tak vyprcha, ak mas vacsiu pauzu medzi kojeniami
naparuj sa nad kamilkami..treba oprasit stare babske recepty..su ucinne 😉

newyorkgirl
1. jún 2010

@strapco13 cibula cesnak si neviem predstavit co to s malym spravi 😀 a ta VACSIA PAUZA medzi kojeniami, pri 2 tyzdnovom sidle, to je vtipne 😅 ved on cucka stale si vies predstavit, ked mi da hodku a pol ci dve, tak som rada 🙂 ale dakujem za rady, cosi poskusam, teraz sa uz poslusne potim v posteli, tak snad mi to coskoro prejde...

strapco13
1. jún 2010

@newyorkgirl ..zas nemyslom kilo cibule a kilo cesnaku...napr ked mas rohlik so sunkou..pod sunku nakrajat 1 strucik cesnaku...proste len trochu zvysit davku
inak mne pomaha aj horuci kupel..mozes dat do neho vonny olej
ja som myslela, ci prvy nocny spanok nema dlhsi 😉 ..ale radsej bez kofeinove 😉

newyorkgirl
1. jún 2010

@strapco13 zatial sa takym aromatickym a nafukovacim potravinam vyhybam, tak preto neviem 😖 on ma take divne dni, raz je viac hore, raz viac buvka... nema rezim este, co uz 😀 pri prvej som to prezivala, teraz to neriesim, lebo viem, ze to vsetko tak rychlo preleti a on za chvilku vyrastie 🙂 dufam, ale ze sa nam podari dojcit, pri dcerke som prave byvala stale chora, az mi nasadili lieky, pri ktorych sa nemohlo dojcit, mliecko som odstriekavala a vylievala a ona po tyzdni nevedela uz co je prsnik a bol koniec dojceniu, este do pol roka som odstrekovala ale bolo toho coraz menej a menej, tak teraz sa chcem isto viac posnazit, aj preto citam tuto temu a nehodlam to vzdat tak lahko aj ked budu tazkosti nejake 😵

strapco13
1. jún 2010

@newyorkgirl vzdy sa daju dat ôieky, pri ktorych sa moze kojit
skus luivac..na podporu imunity...ten sa moze pri kojeni a zvys si vit C, skus brat nejake vitaminy pre tehotne a kojace

luly13
1. jún 2010

viem, ze sa to tu uz preberalo, ale... po kojeni mi bradavka na lavom prsniku vzdy strasne zbelie a po niekolkych sekundach, minute opat zruzovie. viem, ze to moze byt nejaky xy syndrom, ale mna pri tom vobec nic neboli, nepali, nepicha. par dni dozadu som si natierala bradavky canestenom, lebo som si myslela, ze mam mykozu. citila som, ze bradavky existuju, tak preto. mam s tym nieco robit, alebo je to v pohode. dakujem za radu ;)

shaarka
1. jún 2010

luly,
je to Rayna(u)dov fenomén.
ja radit nebudem, lebo prd o tom viem (len to, co som sa docitala na googli), ale ak ta to neboli, bud rada!
ja mam syndrom bielej bradavky na oboch :((((( na pravej je to desne. asi mam aj mykozu a mastim, cistim, vetram, chranim, ale nic nepomaha. ani canesten, ani unierzalna masticka.

co sa tyka bielej bradavky, ja to mam take silne, ze mi zbeleju aj pomedzi dojcenie kedykolvek, staci nejaky podnet, o ktorom ani neviem - ked zacne bradavka pracovat. a nemusi to byt len chlad, staci aj pomysliet na cosi. boli a pali apicha to jak fras a cim viac o boli, tym dlhsie to trva 😀 no co uz... prisatie a mam ze vraj ok a dojcenie je prijemne. ale je pravda, ze maly ma taky "cuc", ze mi na zaciatku kojenia vyliezaju oci z jamiek 😀

zabranit tym bielym odkrvenym bradavkam viem zial len nosenim podprsenky a vloziek do podprdy 😒 co je zas proti pravidlam boja proti mykoze... 😔