Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

luly13
1. jún 2010

@strapco13 praveze mi nekurime skoro vobec. v zime s ficali na jednom zapnutom radiatori v celom byte. teraz nam to takto pekne vykuri slniecko :(.
zatial asi s tou kupou pockame a budeme pouzivat zvlhcovac vzduchu. a v lete uvidime...

shaarka
1. jún 2010

@bubelko, idem si prestudovat tie linky. dik
hej, videla som na googli, ze mam stastie, ze to mam "len" na bradavkach 😖

strapco13
1. jún 2010

@shaarka hej tak som to merala..kolko som odsala, tolko maly spapal
kojene dieta ma mensi zaludok objemovo..a kazdy ma iny metabolizmuas..a aj ty niekedy vydrzis dlhsie bez jedla a inokedy si skor hladna..zalezi na MM aj co si jedla, kolko pila a tak
pisem s malym v naruci, snad je to zrozumitelne

luly13
1. jún 2010

@strapco13 ked mu ho stretknem tak ako keby zakasle a kycha. tak predpokladam, ze mu stecie. on aj spava s otvorenou pusinkou

bubelko
1. jún 2010

strapco: dakujem
co sa kamosky tyka > syndrom jej zistili v puberte, dnes ma 40 rokov, myslim, ze lozisko infekcie by za tu dobu nasli, nie?

luly: skus davat na postielku mokru plienku - z boku a na radiator vlhky uterak. okrem toho si skus kupit kvapky zo solnym roztokom a to mu kvapkat do nosteka. u jonasa to velmi pomohlo. tiez mame v byte velmi teplo a sucho, kvoli podlahovemu kureniu, ja som u nas v izbe v zime davala uterak na susiak.

shaarka
1. jún 2010

@strapco13, hej, nebude to tym, ze mas maleho v naruci, bude o niecim inym z mojej strany 😀
a ako si toto myslela? : male dieta pokial nekeca a nepapa a neplace, a nezapozera sa na nieco a ma volny nos tak ma mat zatvorenu pusu

aj teo ma otvorenu pusu velmi velmi casto, ale pokial viem, tak male deticky nevedia dychat (alebo nedychaju) ustami, ale len nostekom.

strapco13
1. jún 2010

@bubelko ..potom to mala urcite vysetrene..ja som myslela, ze je mladsia aze len teraz zistene..len kvoli tomu, aby sa jej to nezhorsovalo
@shaarka pokial dycha nosom je to OK...problemom mozu byt uzavree zadne nozdry..alebo uplne neotvorene..to sa zistuje, ci su priechodne, tak, ze ORL dr da taku gumenu sondicku do nosa a kuka do ust, ci zbada koniec..ak zbada, vsetko je OK

shaarka
1. jún 2010

@annag,
tu plienku do vystrihu, teda pocit tepla kludne mozem skusit, len potom bradavky nevetram a mykoza vyhrala 😀
no a chcela som sa este opytat nielen na zmiernenie priznakov (aplikaciou tepla), ale hlavne na "liecbu". alebo to musi prejst samo?

strapco13
1. jún 2010

@luly13 ..poptom ma priechodne..aleasi sa ma sucho v nose. a pre ten teply vzduch...preto dycha ustami..vetra 😉
nieco na sposob ako ked pes vyplazuje jazyk..viem blbe prirovnanie..ale kojila som a este mam odkrveny a vycucnuty mozog 😅 😀

strapco13
1. jún 2010

@shaarka ..ohrievac nemas...alebo teply /nie horuci/salok caju medzi prsia

bubelko
1. jún 2010

strapco: nie, je starsia... 😉 a ten syndrom som u nej zazila na jednej prechazke - rukz jej uplne zbeleli, az som sa zlakla. chodi na pravidelne kontroly. pri prvom porode jej len zistili, ze to ma aj na prsiach.

shaarka
1. jún 2010

strapco, ohrievac nemame. 😒
a ta bolest - no ked badavky obeleju, tak kym by som si zohnala nejaku teplu salku, tak by to uz aj preslo 😀
radsej by som sa chcela niekde dopatrat, ako sa toho zbavit, nie len ako tlmit bolest.

luly13
1. jún 2010

@strapco13 :D porovnanie je v pohode. my sme psickari. mne dokonca hovoria, ze moj milacik na mna podoba. a neurazam sa :DDD . a to mame stredoazijskeho ovciaka (u rodicov, samozrejme)

strapco13
1. jún 2010

@shaarka ..ak to mas po kojeni..co je vacsinou..tak si pred kojenim ohrej nieco..alebo si fenom nahrej utrak..alebo maj na radiatore..ak kuria..len to musi byt suche teplo..nie vlhke..solux..staru klasicku cervenu lampu nemas?

shaarka
1. jún 2010

strapco, praveze to nie je ihned po kojeni. to by som zvladala. je to niekolkokrat mezdi dojcenim, kedykolvek, cokolvek robim.
ale nevadi, dik za rady, nejak to zvladnem. ked to na mna pride, tak si len zakryjem bradavky rukami (prilozim napr. zapastia) a cakam... 😖

strapco13
1. jún 2010

@shaarka ..to by som nemohla..ja mam ruky studene..nahrej nieco v mikrovlnke..to je asi najrychlejsie

bubelko
1. jún 2010

shaarka: skutocne ta obdivujem a naozaj ti drzim palce 😉
pretoze sme to pred nedavnom zrovna s kamaratkou preberali (maly sa jej narodil teraz vo februari) a preberali rozne vyhody a nevyhody umeleho mlieka 😉 pre mna bolo dolezite, ze uz sa kvoli nekojeniu tak netrapila ako pri dcere. teraz to brala skor s humorom, ze najvacsia vyhoda je, ze na nocne krmenie vstava jej manzel 😉

strapco13
1. jún 2010

@bubelko ..mimo temy..v pase mas, ze maly jedol fenikel..to si ho ako pripravila?..nenafukuje

@shaarka ..neostava ti nic len s tym kojit..da sa to vydrzat..ale ked dostanes mykozu pod kontrolu..tak to prestane...mne tiez prestalo..aj ked nie som 100% fit, ale aspon netrpim a mozem kojit...skus sa preliecit celkovo Nizoral..1xD jedna tableta..mo´ze sa pri kojeni

bubelko
1. jún 2010

strapco: kupila som hluzu (alebo ako to nazvat) a tu som udusila normalne spolu s ostatnou zeleninou. nie, nenafukovalo to.

strapco13
1. jún 2010

@bubelko ..takze klasika..len som nevedela, ci sa nemusi nejak speci upravit..lebo ja ho len surovy pouzivam do salatov..dik

bubelko
1. jún 2010

hej, klasika 🙂

shaarka
1. jún 2010

nizoral? to je bez predpisu?
pomohla by mi gynekologicka? o tydzen - dva idem na kontrolu

annag
1. jún 2010

@shaarka

ešte raz - príčina RF je mykóza - ak sa zbavíš jej, tak aj RF. On je len sprievodný jav. Preto sa nemôžeš dopátrať liečby. Nie je dobré bradavky zakaždým umývať, treba robiť opak - umývať ich len raz - dva krát za deň. Vtedy si môžeš urobiť aj slabučký roztok napr. jarish, hypermangán, slabučký slaný roztok. Ale v princípe voda, ktorá preniká do pokožky im nerobí dobre. Hygiena Ti nepomôže - kvasinky hynú až pri vysokej teplote - musela by si bradavky umývať vriacou vodou 😀 . Takto kvasinke len pomáhaš. Tu pomôže jedine antimykotikum - ty máš aj univerzálnu mastičku? Niekedy sa do univ. mastičky primiešava i ibuprofénový prášok, resp. ak je bolesť silná,pomôže užívanie ibuprofenu.

Prejavom RF zabraňuje teplo. RF sa objavuje najmä po dojčení, resp. vždy, keď máš pocit chladu - v sprche, vonku ...., resp. vtedy, keď cítiš,že mliečko vyteká z prsníkov - lebo sú bradavky vlhké. Ak nechceš, aby sa RF obajvoval tak často, tak teplo pomáha - čaj som mávala v termoske a pila som ho počas dojčenia,po dojčení - proste, zamerať sa nielen na prsníky, ale na celkový pocit - aby Ti bolo stále teplo.

annag
1. jún 2010

systémová liečba je určite fajn liečba ak lokálna nezaberá, ale skôr by bol lepší na candidu albicans flukonazol, napr. mycomax . No liečba bradaviek musí popritom pokračovať aj lokálne.

shaarka
1. jún 2010

dik, tak este sa posn(m)azim 😀

btw, teraz som dokojila druhykrat odkedy vstal (o 15,30) a vypil okrem tych 110ml teraz 40 (slaby) + 50 (silny).
a stale reve!! takym sposobom ako ked je hladny. ☹
??? tak ja uz neviem.

vejula
1. jún 2010

@strapco13 mysliš že ta mykoza???Akože nema toho vela. Su to take drobne vyražtičkyčervene a v strede biele. Ale mne sa prave zda že bradavky už čosi lepšie a žeby mal teraz on mykozu??? No skusim tie probiotika uvidim či to pomôže. Vdaka za odpoved

shaarka
1. jún 2010

mam si ho zavesit na prsnik? chudak moje bradavky 😔
toto sa deje len od vcera... 😒

vejula
1. jún 2010

a ešte ked som sa pytala gynekologa že niečo na infekciu alebo take tak povedal že infekcia na bradavkach vyzera uuuplne inač, že ja tam nemam žiadnu infekciu, tak potom neviem.

olifcek
1. jún 2010

@luly13 davaj ten libenar i niekolkokrat denne, ale odsavaj len ked soplik vidis, nie ked pocujes. v nasej teme sme sa s tym stretavali casto, a pomohlo toto. sliznica nesmie byt sucha. vtedy este kurili, tak sme na radiator davali vodu v podnose na dlhy kvetinac a pomohlo to...