Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
21. sep 2010

@elinka27 bud das nosic do polohy aby babo mala prsko pri ustach, pri satkach, ked je babo uviazane v koliske, tak mu len odhalis prsko
niekde som videla link na tu polohu v nosici..pokukam
@carodejnica ja som tak zehlila, ked maly spal, aj riad som umyvala, ked bol maly, tak som aj s nozom narabala, lebo spal..ked je hore..uz je nepezpecny

elinka27
21. sep 2010

@carodejnica no ja mam doma len nosic,ale co sa tyka umyvania riadu to mi zavadzia,nedostanem sa k umyvadlu 😀 preto ledva cakam na tu satku,a v satke si viem predsavit kojit,ale ako sa da preboha kojit v tom nosici netusim,ved tam je vlastne kolmo na zem a v predu pred tvarou ma este kusok toho nosica je tam zips,tak neviem akoby som ju v tom nakojila,hm

vejula
21. sep 2010

@carodejnica moj maly je strašne živy a chvilku nevydrži sam tak ho občas švihnem do nosiča samozrejme otočeneho už smerom odomna aby mohol všetko vidieť ale robiť s nim niečo je fakt o nervy, za všetkym sa načahuje všetko chce chytiť.. No krajať chlieb by som sa s nim asi neodvažila 😅 Minule som struhala tekvicu a bolo to bojove 😀 Aj ku sporaku by som sa s nim bala isť.. OBščas s nim povešam pradlo aj to tak že musim naskakovať aby sa paneček nenudil aj tak mi všetky veci ťaha chyta no proste kym povešam jeden sušiak tak zo mna leju poty

carodejnica
21. sep 2010

@strapco13 kto je nebezpečný? 😨
pri mojich prsiach by som musela mať tu manducu na kolenách 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vejula
21. sep 2010

@carodejnica prsia hodiš do bokov 😀 😀 😀 ja mam sice velke ale teraz su take poddajne že by som z nich aj vrkoč zaplietla 😀 😀 😀 no nie vždy mi to je do smiechu ked odopnem podprdu 😅

elinka27
21. sep 2010

ja som mala malu v nosici a zehlila som, sprata byt dala maleho cikat.tie riady su horsie, ale zasa zajtra sa skusim potrapit s tym kojenim v tom ked je snad to nejak vymyslime.Najlepsie je sa s tym nosicom zohnut,napriklad ked mi nieco spadne na zem, nemusim ani na aerobik chodit, mala ma uz 4,5kg a to pije len moje mlieko, tak som vytrela zrak vsetkym babkam s tym ich dokrmovanim a blbymi recami co stale mali 😝

carodejnica
21. sep 2010

@vejula prst hore 😀 😀 😀 ja si ich budem čoskoro do podprdy šúľať 😀 😀 😀 no, ale hlavne, že máme krásne deti a zážitky, no nie 😉 😉

elinka27
21. sep 2010

@annag stale mi rezonuje v mysli " kojenie je v hlave" a tak vzdy ked uz nevladzem a je mi tazko si to opakujem, ze chcem kojit a budem kojit aj keby mali okolo mna granaty vybuchovat 🙂

strapco13
21. sep 2010

@carodejnica krpec..uz sa nacahuje, chce asistovat..takze krajat pri nom nehrozi ked je v satke
a tiez vravim, ze uz nemusim podprdu vypchavat ponozkami...staci prsia zrolovat a hotovo :p

vejula
21. sep 2010

😀 😀 😀
jasnačka, hlavne že služia jak maju 😉 a šťastne napapane detičky za to stoja 😵

vanesska
21. sep 2010

ahojte kocky,

chcela by som sa s vami poradit...
posledne dni mame s malou problem je cele dni uplakana hoci je nakrmena prebalena odgrgnuta pomojkana stale sa po chvilke objavi plac a nevieme ju utisit uz ani na rukach stale je nepokojna a cmula si velmi intenzivne pasticku niekedy aj pol hodinu po napapani.
doktorka mi hovorila ze to je reflex a nemusi to znamenat ze je hladna. ale ked ju prilozim tak taha jak o zivot...
dalsi problem ale je ze casto grcka a niekedy vygrcne fakt dost vela mam pocit ze skoro vsetko co sa napapala tak mozno preto je potom hladna ale bojim sa jej dat aj z druheho prska ze si neustrazi mieru a napapa sa jak taky velky hlados a potom bude zasa grckat. tak neviem mam ju aj napriek tomu nakojit?
teraz vecer som ju vazila pred a po kojeni a rozdiel bol 110... takze si potiahla asi dost. kolko v priemere staci takemu 6 tyzdnovemu babu na nasytenie sa na jedno kojenie?
a tiez som sa chcela spytat ci je normalne ze ona hned ako sa napapa zacne tlacit mne sa zda ze ona to mlieko ani nespracuje a hned ide z nej von...
vela otazok ale ja si uz niekedy fakt neviem rady... 😔

prsky
21. sep 2010

@vanesska cmulanie pasticky naozaj nemusi znamenat hlad. moze jej byt teplo/zima, nepaci sa jej poloha, skriabe ju visacka na obleceni...proste kopec malickosti, na ktore neprides. dojciatka vo veku tvojej dcerky maju este nezrely zazivaci trakt, niektore grckaju viac, ine menej. dolezite je nechat ju prsnik vypit "do dna" = prehodit na druhy az ked z prveho ide mliecko aj pri stlaceni len velmi slabym prudikom. Dojcit treba na poziadanie, cize odpoved je ano, treba ju nadojcit.
Su aj placlivejsie babatka (mala som taku nespokojnicu doma). Treba zistit, co ju upokojuje, ale hlavne sa treba snazit byt pokojna, lebo nervozita prechadza na babatka velmi rychlo (viem, ze to nie je take lahke). Nam pomohlo nosenie v babyvaku/satke - ja som si porobila aj okolo domacnosti, mala ma citila, moj pravidelny pohyb ju upokojoval, lebo jej to zrejme pripominalo pobyt v brusku.
Annag a dievcata poradia zrejme este lepsie. Zatial by ti mohli pomoct clanky:

http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/kolika/
http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...

zuzkat1
22. sep 2010

@vanesska ahoj...to ze ide mliecko hned von druhym koncom babatka je uplne v pohode🙂 moja takto kakala prve dva tri mesiace... k tomu papaniu moja dr povedala ze dieta sa napapa a po takej pol hodine si moze pytat "dezert" teda ho treba zas prilozit... ja som dieta tiez vazila pred a po kojeni,ale po tom ako som si uvedomila ze je to stresujuce nielen pre mna ale aj pre dieta tak sme s tym prestali... ono to vazenie ti aj tak nic nepovie... moze byt niekedy hladna viac inokedy menej a ty budes rozmyslat ze preco raz 100 a inokedy len 50 ... dolezite je aby priberala... to staci v tomto veku raz za tyzden odvazit a v neskorsom aj zriedkavejsie... a inak moja mala plakala cely 2-3 mesiac cez den non stop... preslo to🙂

strapco13
22. sep 2010

@vanesska to ze ti kaka pri kojeni je normalne..je to peristalticka vlna..co zhora natlaci, to zdola vytlaci 😅 ..ale to nie je to mliecko, co prave pije..ale to z predchadzajucich papani, uz stravene 😉
inak baby radia dobre 😉

elinka27
22. sep 2010

@vanesska presne toto mame aj my, Zinka hned po napapani kaka, niekedy aj pocas neho.Este sme nemali plienku ktora by nebola okakana,je to taka prazenicka a riedka.Hned ako sa napapa dam ju odgrngnut,nosime sa a aj tak place, muisim ju cicikat na rukach.Pasticky si cuca pravidelne, sice negrcka,ale obcas sa aj to stane.Moze ju palit zaha, preto place,ktovie.A co sa tyka toho tahania,mne doktorka povedala,ze vzdy tahat bude lebo nic ine nevie 😉 Tiez som unavena,nespali sme v noci od 3.30 do 6.00 a teraz sa uz od 9tej nosime v nosici, aj teraz ju tam mam aby som mala volne ruky a mohla som sa najest a pisat.Pokial pribera,tak to doktorka riesit nebude aspon mne to tak povedala, zacala som jej davat probiotika nic nepomohlo ani Espumisan,jednodcho to musi asi prejst aj ked sme uz unavene nic ine nam neostava.Ja ju kojim vzdy ked si pyta, a to je niekedy aj kazdu hodinu,inokedy vydrzi 2,5hodky, a niekedy sa po 30min preberie a chce tak jej dam, potom si uz len tak cucne a je pokoj,inokedy taha akoby vobec nejedla

elinka27
22. sep 2010

este by mi bodol link,co sa ma a co nema jest ked kojim, nemozem sa k nemu dopatrat a kazdy mi hovori nieco ine ze co by som mala a co nie

michaela80
22. sep 2010

na piatok som si dohodla stretko s laktacnou poradkynou...mam skusit naplanovat kojenie na tu dobu alebo ako sa to robi?

elinka27
22. sep 2010

@michaela80 u mna ked bola tak mala spinkala a ona pockala kym sa zobudi, a potom so mnou ostala este 2hodiny bola naozaj ochotna,ale to asi zalezi aj od toho ako bude mat,mala si sa jej opytat,ale podla mna tiez pocka kym sa mala zobudi

michaela80
22. sep 2010

ja s nou skusim ist pred tym vonku ..mame akurat jarmok..zeby bola hladna ked pride..sak uvidime..

prsky
22. sep 2010

@elinka27 pestra strava, cize vsetko 🙂 nafukujuce a alergizujuce veci (citrusy, kapusta, strukoviny) zavadzaj postupne jeden po druhom - daj si napr. kusok pomaranca a den-dva sleduj, ci to babatku nieco nespravi (bolesti bruska, vyrazky a pod). ak nie, mozes danu potravinu papat bez problemov. kyslomliecne vyrobky by nemali robit sarapatu, mlieko (ak pijes), moze. viac u annag http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
ja som jedla kapustnicu uz v 600nedeli 😉

gagarinka
23. sep 2010

Ahojte, neviete mi poradit, co robit, ked ma mala zacala odmietat? Mlieka mam dost, i ked asi skor mala som, kedze strajkuje uz treti den 😠 Asi po minute dvoch mi zacne plakat a uz ani za nic ju neprinutim pit dalej. A to robi aj ked ju prehodim na druhu stranu. Vcera vecer som jej prvykrat zarobila UM, dovtedy som len prikladala. Vypila 60 ml. Nechapem to ☹

shaarka
23. sep 2010

@elinka27,
ja okrem alergenov radim jest vsetko 😉 😀

prisla som sa poradit, ci toto, co maly vyvadza, su uz zuby...
vecer ide spat o osmej, vydrzi tak do polnoci, do jednej, potom kojim.
no a potom sa zacne kolotoc. nedavno este spinkal do nejakej 4-5 a bolo druhe kojenie, potom budicek. ale teraz sa budu kazdu hodinu, aj castejsie... niekedy ho beriem na prsnik, ale nechce papat, inokedy ho len polohujem v postielke, dam cumlik, pohladkam. cely cas je v polospanku, i ked niekedy ma dosiroka otvorene oci.
zobudi sa presne tak, ako ked je hladny - zacne sa mechrit a mraucat a poplakavat.
cez den nebadam ziadne zmeny.
premyslala som, ci ho nebudi blikajuce svetlo z monitora dychu, alebo nase chrapanie... ale nezda sa mi.
dufam, ze je to zas len nejake obdobie a prejde to. som hotova. 😒

olifcek
23. sep 2010

@strapco bracho je od vcera, ci predvcera? opat na plucnom, som nevedela....ma nejaky nalez na nich, blizsie neviem zatial nic...cize svadba nebude opat...hlavne ale aby zdravicko bolo...

zuzka1982
23. sep 2010

shaarka - my sme mali presne takyto kolotoc asi 2 tyzdne. Tiez by som chcela vediet, ci su to zuby. Ja som sa detskej lekarky pytala, tvrdila mi, ze malej este zuby nejdu, no mne sa to nezda, lebo ma opuchnute dasienka. No zase na druhej strane v noci uz spava kludnejsie teraz. Nastastie to trvalo iba fakt asi 2 tyzdne. Cez den je mala vcelku v pohode, az na to, ze sa stale pyta na ruky, co nei je sranda niekedy. Tak cakam, kedy pominie tento denny stav teraz 🙂

vejula
23. sep 2010

@gagarinka ja ti moc neporadim, no len tolko že mojej kamaratke maly tiež z ničoho nič začal odmietať mlieko a ked mu dala UM tak vypil 😒 koji už len v noci, vtedy mu to chutí 😕 inak ani kašu zarobenu v mm nespapa a musela ju vyhadzovať

xaxa
23. sep 2010

Ahojte Annag a aj ine mamicky.Chcem sa vami poradit.Kojim uz 13 mes.a o par dni musim absolvovat pracovnu cestu,takze sa musim odlucit od mailckeho :( Budem asi 20 hod.prec. Este som nikdy nepotrebovala odsavacku,ale koli tejto ceste(a aj moznym dalsim)som si kupila AVent manualnu odsavacku.Dnes rano som si ju vyskusala a na moje prekvapenie sa mi podarilo odsat len malicko-mozno 40 ml...Trochu som sa sklamala,ale neviem,mozno tak to aj ma byt ked neodsavam od zaciatku a sa mi netvori tolko mliecka akop kedysi.Preto sa Vas chcem opytat,ci mate skusenost s odsavanim takto neskoro a ako zvyit si tvorbu mliecka aby som mohla odat aspon na 5 davok.Dakujem za vase rady! 🙂

carodejnica
23. sep 2010

@xaxa ja len k tomu, koľko si odsala.. je to normálne, dieťa je už väčšie a mliečko sa tvorí akurát pre bábo, ja neodsajem ani toľko, maximum 20ml 😵
Pozri si tento článok http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/13/dojcim... 🙂

slivocka123
23. sep 2010

Baby viete mi prosim poradit? Mam 6 mesacneho synceka. Doteraz dojceny. Pred dvoma tyzdnami sme zacali s prikrmami. Asi do 5 mesiaca papal kazde 3 hodinky. Od 5 mesiaca chce papat pomaly kazdu hodinu. V noci kazde dve. Zeleninovy prikrm spapa zhruba 80 ml. Myslela som, ze mam malo mliecka, ale o tom to asi nie je. Maly ma zltu stolicu a ked papa, tak pocujem ako prehltava. Pije zhruba 3 -5 minut. Bojim sa, ci ho nahodou neprekrmujem. Vazi 8200g, meria cca 63 cm. Nad ranom sa vsak budieva s velkym placom. Mam pocit, ze ho boli brusko. Ukludni sa az tak po pol hodine, ked sa vyprdka alebo vykaka. Neviem ci to nie je tym, ze papa tak casto. Ked som sa vsak pokusala mu nedat skor ako za 2 hodiny, tak bol velmi placlivy a nervozny. Neviem co s tym. Zda sa mi to ako zacarovany kruh.

elinka27
23. sep 2010

ahojte chcem vam vsetkym velmi pekne podakovat za rady,a ochotu bohuzial neda sa mi inak ale rozhodla som sa ze skoncim s kojenim.Ale aj tak dakujem

gabika7706
23. sep 2010

@elinka27 ????? kvoli comu?