Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
9. nov 2010

@elinka27 ak je to ozaj angina..treba ATB...Zinnat..tie mozu aj teku a kojace matky..cghod k dr nech ti zoberie KO, biochemiu, CRP a ôpodla toho

strapco13
9. nov 2010

@elinka27 ak je to ozaj angina..treba ATB...Zinnat..tie mozu aj teku a kojace matky..cghod k dr nech ti zoberie KO, biochemiu, CRP a ôpodla toho

zuzkat1
9. nov 2010

@strapco13
@elinka27 hej hej zinnat je dobry ten som aj ja brala aj na anginu aj na zapal prsniku... ulava nastupila do 24hodin... fakt ucinne... a tusim zinnat aj babatka mozu takze malej iste neublizi🙂

shaarka
9. nov 2010

ahojte 🙂
pre tie, ktore si pamataju moj posledny prispevok - maly spava stale zle, budi sa asi 4x do polnoci, potom kadzu hodku a po druhej este castejsie... 😔 som z toho totalne na nervy, uz fakt neviem, co by mohlo pomoct, zabrat.
vcera sme boli na ockovani, dnes mal teplotu 😅 ale o to nejde - len som chcela napisat, ze 8kg a 68 cm, vyzera to tak akurat, ze?
no a dostali sme radu na homeopatikum viburcol cipky , tak som skusila. nema s tym niekto skusenost?

a este sa chcem opytat, po zacati prikrmov sa mu zmenila stolica 😉 pekne tuhe hovienko 😵 ako casto by sa mal vyprazdnovat? zatial to bolo tak, ze 6 dni po zavedeni prikrmov konecne prvykrat (mrkva bola stravena), a potom cca kazdy den, alebo 1 den vynechany. ci teraz uz stolicu nemusim sledovat?

shaarka
9. nov 2010

a este - nemate niekto radu, co s hlienmi? stale chrapci 😒 nie pravidelne a neda sa to odsat. nostek ma cisty, alebo po navlhceni idu priesvitne hlieny, nie vela.
na nadchu bral sinupret, ta presla. potom sme skusili nasivin, ten sme ale na radu Dr. hned zamenili za trifed. dostaval ho tyzden, najprv sa mi zdalo, ze sa mu ulavilo, ale potom sa stav uz nezlepsoval.
je este nieco, co by som na tie hlieny lepkave mohla skusit?

elinka27
9. nov 2010

@strapco 13 @prsky @zuzkat1 ahojte tak mam ATB zinnat, davam paralen mam teploty 39C takto som bola naposledy chora na zakladnej 😀 a plus k tomu zapal dutin takze mi aj vyplach dnes urobli odporucam 🙂 😝 😝

strapco13
9. nov 2010

@elinka27 takze mas zapal dutin..mala by si mat nejake antihistaminikum v liecbe..napr Fenistil, tie mozu aj male deti, takze mozes pri kojeni, dokladna toaleta nosa, nosne kvapky na odpuchnutie sliznice, kedze teplotujes, tak ziadny solux
vyplach dutin..parada 😝 ..to som uz davno nerobila 😅
ako vyzeral ten hlien vo vyplachu..dali ti nejake lokalne ATB do dutiny..bola si na ORL v seredi..u koho?

elinka27
9. nov 2010

@strapco13 no je to fakt zazitok,uz mi to robili asi 10x ale dnes som si to fakt uzila 😝 mala bola so mnou tak som medzitym ju este nakojila lebo akurat zacala pytat jest.Takze s tym drotom alebo ihlov ci co to bolo v nose som ju kojila 😀

strapco13
9. nov 2010

@elinka27 v pohode..ved ti necuca mliecko z nosa 😀 😀 ...inak mal vas niekto odfotit..mali by ste krasnu spomienkovu foto 😀 😀 😀

elinka27
9. nov 2010

@strapco13 bola som v Trnave,lebo tam mam este stale obvodu a uz sa mi nechcelo vracat domov.A inak nemam nic ine len ATB od obvodnej,na ORL mi urobil len ten vyplach

strapco13
9. nov 2010

@elinka27 ale potrebujes nieco aj na uvolnenie dutiny 😕 takze biud Fenistil alebo Nasivin Sinus tablety a toaletu nosa

elinka27
9. nov 2010

@strapco13 oki,mam Fenistil ten beriem dlhsie pri alergii namiesto Fixit-u.
Dalsia vec co ma zaujima to Motilium dokedy mam brat uz mam mlieka ako dojna krava pardon za vyraz 😀

strapco13
9. nov 2010

postupuj podla http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper...
ale kedze si ho uzivala kratko, tak mozes vysadit rychlejsie
fenistil beries dlhodobo? mozno preto ti ho nepredpisali

elinka27
9. nov 2010

@strapco13 ano Fenistil kedze kojim musim brat na alergiu-mam alergiu na chlad, z toho ten zapal dutin.Brala som Fixit 500,ale ten ked kojim nemozem,pravdepodobne preto mi nic ine nedali.

Ked vysadim tie lieky nestane sa ze mi mlieko opat klesne?Ked ona je lenivsia tahat?A ja teda nie vzdy mam cas odsat takze odsavam len ked uz dlhsie nejedla,alebo ma tlacia prsia.A inak ona papa v noci kazde 2hodky,a cez den ma intervaly dlhsie mam pocit ze je otocena

lawli
9. nov 2010

@shaarka ak ti možem poradiť ,ta na upchatý noštek používam sillicovú vodičku Plárny medveď. To malému dam jednu kvapku na jedno pliecko a druhú na druhé ,keď ide spinkať tak pekne do postieľky na kraj vankúšika. Pekne mu to prečistí noštek a v noci sme zatiaľ ani raz neutierali soplíky (klop-klop). Prestal chrapčať a pekne dýcha. 😉

strapco13
9. nov 2010

@elinka27 laktacia pojde podla dopytu..ak sa obavas poklesu, tak ho ber 2 tyzdne a potom az vysad..postupne

shaarka
9. nov 2010

@lawli
dakujem, ale pisala som, ze on nema upchaty nostek, ale tam vzdadu nejake hlieny, co mu stekaju do hrdla, chrci a chrape, obcas sa mu to tam zalepi, ze sa nevie nadychnut. v nosteku nema nic.

lawli
9. nov 2010

@shaarka Aha prepáč 😒 zle som prečítala ,som myslela ,že tie hliny ma v nošteku.... 🤐

shaarka
9. nov 2010

to je ok, mozno som sa zle vyjadrila. 😒

cicimon
9. nov 2010

@shaarka viburcol som dala raz po prvom ockovani, len 1 cipok, povedala by som, ze neutralna reakcia...nejako velmi nepomohol ale ani neuskodil

ivush
9. nov 2010

Pekný večer dievčatá...prichádzam po radu...zdá sa, že sa mi upcháva mliekovod, na prsníku mám červenú čiaru smerom od dvorca von...A dosť sa mi zdurila uzlina pod pazuchou, to určite má spolu súvis. Keď je uzlinka aj bolestivá na dotyk, myslíte, že to už je stav na ATB ? Zatiaľ teplotu nemám, len sa cítim tak nedobre - no ako pri upchatých mleikovodoch (mám s tým žiaľ bohatú skúsenosť, no uzlinu som nikdy pri tom nemala zdurenú)...Vďaka

strapco13
9. nov 2010

@ivush skus to este bez ATB..ide o zapal prsnika - mastitidu -http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...

vejula
9. nov 2010

ahojte babulky, chcem sa poradiť. V poslednych dnoch sa mi zda že malemu viac smrdka cikanie... Neviete či to može byť... ja som sa najprv aj bala lebo mi maly v piatok spadol z postele že či si nemohol obličky naraziť alebo čo 😕 A mamina mi zas hovori že to preto lebo ma malo tekutin... Tak ja už fakt neviem... inak dnes večer mi už pil z oboch prsnikov, vždy stačilo z jedneho, no neviem či neprichadza ta laktačna kriza. no bodaj by nie ked takmer nič ine ako mliečko nepapka a už ma 7 mesiacov 😔

strapco13
9. nov 2010

@vejula moze ist aj o mocovy infekt..skoc k dr, nech vysetri moc malemu

vejula
9. nov 2010

@strapco13 vdaka a aku pričinu ma vznik toho močoveho infektu?

vejula
9. nov 2010

@strapco13 a je može to byť važne?

strapco13
9. nov 2010

@vejula bakterie sa dostanu do mocoveho mechura a je tu zapal...rovnako ako u dospelych..len u deti kedze je mocova rura kratsia tak je to castejsie
ja netvrdim, ze ma urcite zapal mocoveho mechura..len to treba zistit, cci nahodou nema

vejula
9. nov 2010

@strapco13 no mna napadlo že mi sme začali chodiť na to babyplavanie, to mohol dostať aj tam, že ☹

strapco13
9. nov 2010

@vejula no mohol...ale tie detske infekty zaberaju celkom dobre na ATB

vejula
9. nov 2010

@strapco13 vdaka... a ako rychlo by doktorka zistila či je to ten infekt??? lebo vo štvrtok mame dalšiu hodinu a ja teda neviem či isť či nie či ako teda...

bibi1711
9. nov 2010

@vejula , ahoj...presne toto som riesila so strapco pred tyzdnom...malej zapachal dva dni moc po amoniaku, isla som hned k lekarke...mame tam zapal...tiez z bazenu. pokial nebudu vysledky mocu, nechod na plavanie...