Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

elinka27
6. apr 2011

@michaela80 priberanie treba hodnotit celkovo, nielen ze pribera tolko a tolko, pokial je spokojne babtko tak neni co riesit,presne je pohyblivejsia takze viac vytravi, a moja je celu noc na "cecku" 😀

michaela80
6. apr 2011

@elinka27 pribera stale malinko porodna vaha 2300 a teraz 6760, ale je spokojna a ma dost pocikanych plienok i ked niekedy ma uz prekvapi aj sucha plienka cez noc.. 😝 😝 😝 ale rano potom sa nevie docikat na nocniku... 😀 😀 😀 😀 stale pori prikrmoch ju plne kojim...a stane sa ze z prikrmu spapa par lyzic a uz mniaska ze chce cicku 😠 😠 😠 😠

elinka27
6. apr 2011

@michaela80 toto je presne ako moja, niekedy mi prikrm spapa skoro aj s lyzickou keby sa dala zjest a inokedy sa otaca, a rovno sa hrabe k prso.A pritom to nieje nova chut co jej davam, to iste raz zje a inokedy nie

elinka27
6. apr 2011

@michaela80 pozeram ze ty mas predcasniatko 😉 takze sa vobec ale vobec nestresuj nad tym ako pribera, pribera a to je hlavne

michaela80
6. apr 2011

@elinka27 mala je 3 tyzne skor v 6 mes mala 5800 a starsi je 10 tyzdnov skor s porodnou vahou 1750 a v 6 mesiaci 7000 gr...a bol 7 mesiacov kojeny,,, jednoducho pribera pomalicky.... 😝 😝 😝

elinka27
6. apr 2011

@michaela80 ja mam syna tiez skor narodeneho a tam bol problem,ze stale spal a neprisaval sa, bud rada ze kojis ja som jeho nekojila, nevedela som,ze existuju laktacne poradkyne vtedy a teraz uz som sa pri malej poistila a volala hned LP 🙂

michaela80
6. apr 2011

@elinka27 ja som pri nom 4 tyzdne iba odsavala a on si presiel od sondy, cez flasu az na prsnik...ale bol dokrmovany mojim mliekom po nakojeni...

ladywitch26
6. apr 2011

inak baby, to prevazovanie je podla mna riadna blbost, akurat sa tym stresuju mamicky. tu mi deti odvazili akurat v porodnici hned po porode a druhe vazenie bolo az na 5.den uz doma, ked ma prisla navstivit detska sestra. potom prisla po dvoch tyzdnoch, po siestich tyzdnoch, v 3, 6, mesiaci a v roku. vsetko si akurat znacila do grafu a povedala,ze je vsetko v norme. ziadne stresy,ze kolko v ktory tyzden pribral. povedala,ze hlavne je, aby nechudol a aby mal stale 4-6 pocikanych plienok denne.

louisiana
6. apr 2011

@ladywitch26 tak dufm ze vytiahne co mu treba a hlavne nech mu to staci
🙂. šimi si tiez pocuckava ale len kojenie po kupani pred spanim a v noci. cez den nechce

louisiana
6. apr 2011

@elinka27 ano, plienky ma pocikane, aj ked v minulosti sa mi zda ze mal viac. ale spokojny je, sice vyzaduje ustavicnu pozornost, ale ked sa mu venujem, tak sa stale smeje 😀
a cumlik pouzivam, preco?

elinka27
6. apr 2011

@louisiana na cumlik som sa pytala len preto,lebo ma viac zlych vplyvov ako na techniku sania, tak je to nosic infekcie, a dalej utlmuje laktaciu.Tym ti teraz nechcem povedat, ze to robis zle, len ked uz pouzivas cumlik, o to aktivnejsie je treba ponukat prsnik,pretoze v cestine sa cumlik vola "siditko" 🙂 aby sa nestalo ze by ho mohol oklamat , chapes? 😉 to ti pisem z vlastnej skusenosti, nam cumlik urobil vela zleho, trapim sa opakovane s mykozou a zhorsilo sa prisatie

louisiana
7. apr 2011

@elinka27 fuuuha, tak to som nevedela. ja som zasa videla v telke relaciu a hovorila tam pediatricka, ze u babatka s cumlom sa menej casto vyskytuje syndrom nahleho umrtia. tak som sa snazila ho naucit na dudel, aj ked on dudluje len v kociku-to musi byt cumel, no a doma mu prso nukam furt, len pred kupanim hodinu nie.
prajem ti aby sa mykoza uz nevratila a Zinocka nech sa krasne prisaje. no a uz Zinka nema dudel? odnaucila si ju od toho?

elinka27
7. apr 2011

@louisiana ma ho este ale snazim sa jej ho prave kvoli mykoze ombedzit, no a s tym prisatim, je uz velka neviem ci uz sa da nieco robit

louisiana
7. apr 2011

@elinka27 hmmm....s prisatim? ani ked kojis v urcitej polohe? ja som si vsimla ze nie v kazdej kojacej polohe sa vie dobre prisat. skus poobmienat, teda ak mala bude chciet, neviem ako reaguju take "velke" deticky na zmenu.
a z dudla ma Zinka mykozu v puse?

elinka27
7. apr 2011

@louisiana no ona teraz uz olizuje za den x veci takze to uz ta mykoza moze byt zcohokolvek,ale uz nam ustupuje tak je dobre,len netvrdim,ze z dudla ju ma,ale podla mna je to tiez zdroj infekcie

nicky655
8. apr 2011

ahojte

chcela by som sa spytat jednu vec: ak zjete vo vasej potrave nejaky z "alergenov" a babatko sa vyhadze - urobia sa vyrazky len na tvaricke alebo po celom tele? alebo je to individualne?

gabika7706
8. apr 2011

@nicky655 myslim, ze je to individualne, moj napr. na paradajky reagoval len stolicou, konkretne teda nikdy nemal ritku zaparenu, ani zapalenu, ale po tom, co som zjedla paradajky tak bolo zakazdym. Ked som sa na Vianoce neubranila orechom, vysypal sa len na tvaricke...

shira_
8. apr 2011

@nicky655 mne sa z čokolády a z mandariniek iba na tváričke, ale teraz už ani to, možno len prvé 4 týždne bol citlivejší.

atrami
8. apr 2011

@nicky655 , je to individuálne. Ja som pri starších synoch pila veľa džúsov a pri najmladšom tiež, celú dobu mal problémy s bolesťami bruška, prišli sme na to, až pri podávaní ovocia- preháňalo ho. Rovnako to može byť aj s vyrážkami.

nicky655
8. apr 2011

aha,dakujem vam.lebo mala je stale nejaka vyhadzana na tvari ,a davame aj fenistil, a stale to neustupuje ☹ a nemam pocit, ze by som nieco take jedla,co by jej mohlo vadit.ale tak,kazde dieta moze byt ine 😒

kvetinka211
8. apr 2011

@nicky655 prve tyzdne to moze byt aj z hormonov .. nase sa vyhadzalo, myslela som ze z cokolady (co som zjedla), mal cervene male vyrazky s bielym stredom po tvaricke a trosku aj na krku a trupe a trvalo to asi 2 tyzdne, postupne mizli a objavovali sa nove nezavisle od toho, co som jedla. Odvtedy jem cokoladu a v pohode ... takze asi to boli skor tie hormony. Fenistil by som na to nedavala, pokial to nedoporuci lekar, nam lekarka odporucila omyvat zelenym cajom.

nicky655
8. apr 2011

@kvetinka211 mala ma mesiac,takze tazko povedat ci to este mozu byt hormony. doktorka na to nepovedala absolutne nic,tak neviem ☹ ale skusame umyvat kamilkami-tie nepokazia nic,
ja mam tiez pocit,ze s tym jedlom to u nas nesuvisi- lebo z jednej veci sa raz vyhadzeme a raz nie.tak neviem 😒

tinapp
8. apr 2011

Katarínka a maminky,chcem sa s Vami poradiť.Mojho maleho som prestala kojiť,ked mal asi rok aj deväť mesiacov.Teraz ma o dva mesiace viac a robí takú pantomimu na kojenie.Kričí "ham "dvihne mi tričko a perami robí akože sa kojí a potom si sadne a je spokojný.Ked som sa čudovala ,čo ho to napadlo,tak plakal a hádzal sa na zem.Neviem ,či niekto nemá podobné skúsenosti a nevie mi poradiť ,čo s tým.Ďakujem

latvia
8. apr 2011

kopirujem, snad poradite

mamusa1611
Prosím o radu, mám 5.ti denní miminko, od návratu z porodky naše kojení probíhá asi tak,že malou kojím tak 15-20.minut,z jednoho prsu,mezitím mi ale usíná, když usne,položím ji do postýlky,ale během půlhodiny je vzhůru,a hledá jak urvaná,cumlá palečky, a kojím znova...:( už jsem z toho nešťastná,protože tak nic neudělám... Mám ještě dva kluky, s nima kojení bylo uplně stejné,nakonec jsme přešli po týdnu na UM, ale u ní bych chtěla zkusit kojit dýl... Poradíte,čím to je? Jak kojit správně,jak dlouho...? Přítel říká,že mám slabé mléko...je to možné? Nebo je to tím,že vlastně jak ona usne,tak se nedostane k tomu zadnímu-sytějšímu mléku? Prsa mám ale hodně měkká,jakoby nenalitá...ale když zmáčknu bradavku,tak z nich teče... Tak já nevím...:( je mi líto toho drobečka,jak furt pláče...:(

muskam
8. apr 2011

KTO MI VIE PORADIT:? Moj syncek ma 15 mesiacov a je dojceny rano a vecer, niekedy aj raz cez den po popoludnajsom spanku. Inak papa vsetko co ma taketo dieta papat. Uz druhy den mam pocit ze popoludnajsie a vecerne kojenie mu ide asi malo mliecka. Vytaha jeden prsnik, potom druhy a potom ho este prehadzujem niekolkokrat z jedneho na druhy lebo stale chce, ale asi mu uz nic nejde. Rano sa napije v pohode, este si aj odgrgne, ale to preto lebo za celu noc sa mu nazbiera mliecko. Ale tie 2 dalsie kojenia su pomerne blizko seba 😝 Raz sme mu skusali dat Sunar, ale pluval, utieral si jazycek ze jake to je bleeeee... Ak mu je moj prsnik malo, ako ho teda presvedcim na umele mliecko? A do coho mu to mam pripravit? Do flase s cumlom, alebo so sosacikom, slamkou??? Poradte nejaky trik. Dakujem 😵

bobocka
8. apr 2011

@mamusa1611 slabe mlieko neexistuje!!!!! to su len tuposti zien starej skoly. 😠 ja som to mala podobne,mne misko este po roku na prse zaspaval a ked bol uplne malinky,tak mi pri kojeni zaspal a nepotiahol si dost a rychlo sa zas hladny budil.my sme sa aj kazdu hodinku kojili.na neeervy 😀 ale tu sme a kojime sa dalej.uz viem,ze nie je dobre ak babo na prse zaspi.ked uvidis,ze zaspava,tak ho postekli po nosteku,snaz sa ho udrzat hore nech si poriadne potiahne a aj k zadnemu sa dostane 😉 a ked papa,tak vidis,ze saje? ci sa len hra s bradavkou? to je dolezite.ja som vzdy videla pri malom ako pracuje jazyckom a uska (laloky) sa mu hybali.je dolezite aby mal uchopenu celu bradavku aj s dvorcom,nie len bradavku.ak mas pocit,ze nemas dost naliate prsia,tak pi cajiky na podporu laktacie (najlepsie ak obsahuju senovku grecku),ja som pila teekane(ten ju sice neobsahuje,ale z tych vsetkych cajov pre dojciace maminky je najlahodnejsi,ja som ine nedokazala prehltnut 😖 ),dodrzuj pitny rezim .2l je uplne minimum.najlepsie je pit 2dcl pred dojcenim a 2dcl po nom (jazne,ze ak kojis kazdu hodinu,tak tolko pitia nezvladas,ale ak bude kojenie kazde 3,tak je to ok 🙂 ) je super ak pred kojenim pijes teply napoj (trebars ten caj) teplom to mliecko akoby lepsie slo.aspon u mna to tak funguje.ja si dodnes pred kojenim prsia nahrievam bud heaterom alebo fenom.u nas to funguje. 😉 neboj nic ,ono to pojde.najlepsie je sa na laktacnu poradkynu obratit v tvojom okoli s ktorou to mozes konzultovat a ona ti poradi kroky pre teba a tvoje mimi najvhodnejsie 😉 drzim palce.nevzdavaj to.zaciatky su povacsine takze,no ked prides na to co tvojmu babu a tebe vyhovuje,tak to spojenie s nim je na nezaplatenie.ja zboznujem ked maly za mnou krici,ze chce mliecko.je to nieco co je len medzi nami 😉

ladywitch26
8. apr 2011

@mamusa1611 sice ti asi vela nepomozem, to dufam,ze sa ti ozvu ine, ale poradim ti aspon jedno. NEPOCUVAJ CHLAPA. ja som mala tiez problemy pri kojeni, trapili sme sa par tyzdnov, ale bola som odhodlana neprestat kojit. muz najskor zacal naznacovat, ze flasa bude lepsia alternativa. potom pritvrdil, vraj maleho len trapim a pod. a skoncilo to tak, ze sme sa dokonca par dni nerozpravali. ono chlapom totizto strasne lezie na nervy plac babatiek, tak urobia vsetko pre to, aby to ukoncili. pre nich flasa = stop placu, tak hned vytiahnu reci o slabom mlieku a podobne blbosti, ktore nie su pravda.
inak ak po stlaceni mlieko tecie, tak ho je este dost. tym sa netrap, ze je prso makke, ja si tiez niekedy myslim,ze tam nic nie je, ale maly taha. neboj, keby tam ozaj nic nebolo, tak to poznas, teda aspon ked mne maly tahal naprazdno, tak to teda riadne bolelo.
bude to asi tym, ze ti malinka pri krmeni zaspi, preto sa malo napapa, ale neprestavaj, niekto ti poradi aj ohladne tohto a potom to bude stat za to. nam teraz krmenie trva 5. minut a maly je napapany na prasknutie 😅 pri dcere som odstriekavala a krmila z flasky, ale teraz by ma teda uz nikto neprinutil. to sterilizovanie, umyvanie, ohrievanie a vsetko mozne s tym spojene, tak na to pri dvoch detoch uz ozaj nemam ani cas, ani naladu 😉

bobocka
8. apr 2011

@muskam ak nemas dovod na odstavenie,tak mu umele nedavaj.naco?ak mas pocit,ze mas menej mliecka ako malemu treba,tak treba tu laktaciu podporit.cajiky pre dojciace maminy su super,teple sprchy,dodrziavat pitny rezim,pred kojenim si nahrej prsia fenom (mliecko pojde lahsie),vyborne su homeopatika ktore kupis v takmer kazdej lekarni -ricinus communis 5ch.je to zelena tubicka a das si 3x denne 5 guliciek rozpustit pod jazyk.das si to medzi jedlami.nema to byt na prazdny ani na plny zaludok a nezapijaj.prestan brat,ked zaberu a zbadas zlepsenie.ale urcite nekupuj ine riesenie.len 5ch je na podporu dojcenia.su aj 9ch tie su myslim v oranzovej tube ale zda sa mi,ze tie su na zastavenie laktracie,tak si to nepomyl. 😉 stoja asi 3eura.potom su dobre aj ine tabletky more milk,no tie su uz dost drahe. 😒 drzim palce 😉

gabika7706
8. apr 2011

@muskam nedavala by som mu ziadne umele mlieko, skus mu dat k veceri acidofilne mlieko na zapitie, alebo Zvolenske Fidko...nas to tak ma,ked papa chlebik alebo pecivo, alebo len tak s kuku lupienkami, pije to normalne z kelimka priamo cez slamku, alebo z pohara.
homeo, kt. @bobocka spomina moze pomoct, ale more milk plus su zbytocne drahe a (osobna skusenost) malo ucinne...to skor senovku a benedikt priamo v inej forme

muskam
8. apr 2011

@gabika7706 ze ma to nenapadlo kupit slamku a sup s nou do poharika...cez slamku vie pit lebo ma taky poharik so slamkou..,.priznam sa, zatial som mu acidofilne nedavala, kupim mu take ochutene...