Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zdenka_pp
27. mar 2010

Ahoj Annag, som mamička- čakateľka a rozmýšľam nad tým, s akou stravou začať po pôrode. Resp. ktoré potraviny by som mala vylúčiť zo svojho jedálnička.
O čo môžem požiadať manžela, aby mi doniesol do pôrodnice?

Viem, že tehotným ženám zvykne vytekať z prsníkov nejaká tekutina ešte pomerne skoro pred pôrodom. Mne ale nič z prsníkov netieklo, ani teraz, keď už očakávam pôrod každú chvíľu . Môže to mať vplyv na moje budúce kojenie?

dulkagabulka
27. mar 2010

Som tu na tejto teme nova a až teraz som pochopila,že tu zrejme odpoveda Annag.. 🙂 ..ale ak možem, skusim...sonice...krče možeš mat aj preto,že ti chybaju ionty..takže dobry vývar /slepačí / pripadne zeleninkovy by to mohol napravit 🙂

andre1592
27. mar 2010

Ahoj Annag

Pre vysokú nadprodukciu si mi kázala piť šalviový alebo matový čaj. Pijem ho pravidelne už skoro týždeň. Od kedy pijem matový čaj malý má veľmi zapachajúcu stolicu. V strave som nič nezmenila. Neviem či to má súvis. No ohľadne plnenia prsníkov mám pocit, že je to trošičku lepšie.
Ešte ťa chcem poprosiť či ti možem poslať video alebo fotku ako sa malý dobre prisáva, lebo nech si ho priložím akokoľvek stále mľaská a akoby pri ťahaní krochtal.
Vopred ti ďakujem.

palomanz
27. mar 2010

Chcela by som poprosit o radu. Mam 14 mesačneho syna ktorého kojím. Asi pred 3 dnami nastal problem. Zacal mi znicoho nic hryst bradavku. Skusala som plakat, bacnut mu po puse aj ho pohryznut aby pochopil ze to boli ale nic nepomohlo. Zakazdym ked pyta prsnik ho pohryzne a odide prec. Preto by som chcela poprosit niekoho radu kto sa uz s takymto niecim stretol. Dakujem

mneme
27. mar 2010

zdenka, skusim odpovedat kym nakukne annag, asi ti odpovie, ze sa mas stravovat hlavne pestro a zdravo, zbytocne sa neobmedzovat. popri dojceni je dolezite vyvazene stravovanie, t.j. nic by si zo svojho jedalnicka nemala vynechavat. pri problematickych potravinach ako strukoviny ci kapusta skus v mensom mnozstve a ked nezbadas na spravani babatka ziadnu reakciu, pokojne si mozes dat. kedze v rodine nemame alergikov, osobne som sa popri dojceni nevyhybala ani nevyhybam ani potencialnym alergenom ako jahody, orechy, vyrobky z kravskeho mlieka ci citrusy, samozrejme v rozumnych mnozstvach.

pokial viem, tvorba mledziva pocas tehotenstva nema priamy suvis s mnozstvom mliecka po narodeni babatka 😉

zdenka_pp
27. mar 2010

Mneme, ďakujem ti veľmi pekne za tvoju odpoveď. 😅
Ani mi nemáme v rodine alergikov, tak tiež dúfam, že bude všetko ok. 😉

sonice
27. mar 2010

dulkagabulka, áno, odpoveda tu z 90% Annag - laktačná poradkyňa. Ďakujem Ti za tip! 😉 skúsim vývar.

martina46
27. mar 2010

andre1592, aj mne mala takto mlaska, pritom som sa velmi snazila o dobre prisatie, , zacala to ale robit tak asi po tyzdni. ked sme sa vratili z porodnice. zacvakava dasienka, akoby chcela pribrzdit tok mliecka. potom je samozrejme aj zle prisata. ja potahujem kazdu chvilu bradicku - snazim sa zvacsit otvorenu pusinku. no musim to robit casto ☹

ja uvazujem aj nad tym, ci plochejsia bradavka nemoze trosku sposobit tieto problemy. na tom prsniku, kde to mala robi viac mam plochejsiu bradavku, mam pocit, ze sa jej tam aj horsie prisava.

andre1592
27. mar 2010

martina46
mne to robí na oboch prsníkoch. Zo začiatku to nerobil začalo to tak asi pred mesiacom.
Bradičku poťahuješ počas dojčenia? Ja to robím pred dojčením no výsledok je rovnaký.

palinkovamaminka
27. mar 2010

chcem sa opytat, mam budit babatko na krmenie, ano alebo nie? mame 2tyzdnove babatko, niekedy veela placka a nespi aj cely den, posledne tri dni je ale dost spavy, mam ho cez den budit kazde 3 hodiny a v noci kazde 4 alebo to mozem o hodinku natiahnut ked spinka? neviem ci zrazu tak lepsie spinka, ze je dobre napapany alebo ma menej energie a preto viacej spi..

martina46
27. mar 2010

andre, pocas dojcenia, ona sa v podstate vacsinou prisaje ako tak dobre, no o par sekund zrau zacvakne a uz ma dvorec z pusy von.

nikush
27. mar 2010

martina, andre: ja mam tiez jeden prsnik s plochou bradavkou, no nemala som s nou problem pri prisavani...skusali ste asymetricku polohu? mne velmi pomohla, maly tam dokonale otvara pusinku, ty to aj uvidis a pekne ide najprv brada a az potom bradavka do pusinky. ja ho dojcim uz len tak ked sedim. a to mam dvorce velke jak dela 😀

ivuska027
27. mar 2010

kocky, nemate po ruke web stranku priamo annag ?? dakujem moc 😀

leelo
27. mar 2010
nikush
27. mar 2010
ivuska027
27. mar 2010

dakujem kocky velmi velmi velmi pekne 😀

dankag
27. mar 2010

ahoj annag a maminy
mam taky problem
starsia 2,5 rocna dcerka ma hnis v ociach a kedze 2 mesacneho syna kojim, myslis (te) ze jej mozem kvapnut trochu z materskeho mlieka?
pomoze to?
dakujem za odpoved

aktak
28. mar 2010

dankag nevidim dovod preco to neskusit

spevacka
28. mar 2010

dankaq, vraj mliečko striekajú aj do nošteka pri nádche, skús, nič nepokazíš

martina46
28. mar 2010

Nám mliečo do očka pomohlo, lepšie ako kvapky. Ale lekári to neodporúčajú, nepamätám si už prečo.

aktak
28. mar 2010

mojej tete aj na zapal stredneho ucha mleicko zabralo
inak do ocka sa dietatu dostane kopec ovela nebezpecnejsich veci (zo spinavych ruk, piesok...) takze mliecko nevidim dovod preco by malo poskodit ak aj nahdoou nepomoze

och
29. mar 2010

Ahoj annaq
mame potvrdeny GER v tzv. Tichy Malu pekne kojim, prospieva len chudinka to mliecko sa jej vkuse vracia a ona ho prehlta, potom si normalne chladi hrdielko ako ju pali zaha, aj tak tazko dycha ako keby mala plny nos. Kupila som aj ten klinovy vankus aj kocik mame zdvihnuty, nutriton sme skusili ale z lyzicky to vypluva a flasku odmieta
vo svojom clanku na stranke radis vysadit mliecne vyrobky a mlieko. Mas na mysli uplne vsetko kde je mlieko? Ako palacinky, ryzovy nakyp, syry, jogurty, mlieko v kave, zapekane cesroviny...

Dakujem pekne za odpoved a aj ostatnym maminkam co s tym maju skusenosti

adus22
29. mar 2010

ahoj annag,
po dlhsom case Ta chcem opat poprosit o radu. Natalka uz ma rok, stale je este kojena - momentalne 4krat - pred spanim okolo 7, potom raz v noci a nad ranom okolo pol siestej, potom cez den pred obedom. Posledne tyzdne ale uz jej nestaci sa napit z jedneho prsnika, takze kazde kojenie je z obidvoch. Vecer po kojenie zaspi, ale uz o tri hodky cuca palec - to len ked chce papat, niekedy jej ho vytiahnem a spi dalej, ale niekedy place a to uz musim kojit. Skusila som ju prevazit a zistila som ze za tie tri nocne kojenia vypije 200 ml mlieka, co je velmi malo a s tym jednym cez den nemoze pokryt potrebu 500 ml mlieka. Nemala by uz vydrzat spat celu noc bez kojenia? Co teraz? Je uz cas nasadit aj umele mlieko? Okrem MM papa rano rozok s maslom, syrom.... na desiatu ovocie, obed masovozeleninovy, poobede jogurt alebo kasa - nemliecna - sinlac-ovsenna-jahlova - porcie tak 100 - 200 g. Dakujem.

csina
29. mar 2010

dankag...práve sme dnes dostali za mliečko v oku vynadané....včera mala Timka začervenané očko, poobede som kvapla ophthalmo septonex a večer kvapku mliečka....ono do rána to očko bolo lepšie ale dala som ešte kvapky a zrovna na dnešnej poradni som to povedala dokyne...no to bolo....!! takže žiadne mliečko, vraj bielkovina v mlieku by mohla zápal ešte zhoršiť..
ale mne to radili ešte pri prvej na novorodeneckom,lebo mala ozaj silný zápal...a neublížilo jej..tak neviem, musíš si vybrať.. 🙂 😉

nikush
30. mar 2010

ja len, ze ci sa annag nic nestalo 😲

olifcek
30. mar 2010

no tiez pozeram, kde je annag...ani na mailiku ju nevidim... 😕

erikasadek
30. mar 2010

treba ju hladat na jej web stranke;. 😉

annag
30. mar 2010

ahojte, nič sa nestalo, len mám trochu starosti a k tomu sme mali dve deti choré 😝 😀 , ale už sa budem snažiť odpovedať, zatiaľ sa snažím aspoň súrne IP poriešiť . ďakujem za trpezlivosť

katrinb
30. mar 2010

csina - dnes som bola u pediatricky a pytala som sa na to mliecko v ocku...lebo aj ja davam. A doporucila mi to. A dnes som mala doma laktacnu poradkynu - a tiez doporucila. Tak sto ludi, sto nazorov. Ja tym padom budem davat....

nikush
30. mar 2010

joj annag, tak prajem vela sil, ja len tak, ze ci netreba niekam nahlasit tvoje zmiznutie 😉