Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zajaciq
30. máj 2010

@gabika7706 prosim na ktorej ulici to je? aby som vedela v pripade krizy.. dakujem 😎

gabika7706
30. máj 2010

@zajaciq na Hrnčiarskej 20, tu som narýchlo niečo našla, vlastnú stránku asi nemajú

gabika7706
30. máj 2010
zajaciq
30. máj 2010

@gabika7706 neuveris, ale pri slove bylinkaren ma hned napadla hrnciarska 😀 😀 😀 no a hned potom asociacia na moj milovany Jazz 😀 😀 😀

gabika7706
30. máj 2010

@zajaciq 😀

shaarka
30. máj 2010

gabi, ako uzivas (uzivala si) tu senovku grecku?
ja som si supsla par kapsuli more milk plus (zvysili sa kamoske),ktore obsahuju senovku, benedikt, prehlavu aj fenykel, a cakam na zazrak... 😀 😀

selyma
30. máj 2010

aha, no neviem, kde mame taku predajnu

gabika7706
30. máj 2010

@shaarka tak tie kapsule by sa mi zisli - asi si ich aj objednam - lebo pri tej senovke treba poriadne sebazaprenie 😒
- senovka: 3 x denne 2-3 polievkove lyzice, benedikt: 3 x denne 20 kvapiek

gabika7706
30. máj 2010

@selyma skus sa opytat v lekarni, mozno by Ti vedeli objednat...

shaarka
30. máj 2010

gabi, takze ten prach zmiesas s vodou na kasicku, ci?
ale hej, uznavam, ze aj ked su tie kasule otrasne drahe (aj ja zvazujem ich kupu), tak je to lepsie, lebo tu senovku necitis. celkom mi staci, ked sa mi potom odgrgava, fuj, po tej senovke 😀

shaarka
30. máj 2010

nechcem robit nikomu reklamu, ale co som hladala na nete, tak najlacnejsie som nasla tu:
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/20175#
ak niekto vie o este lepsej cene, nech da vediet 😉

mneme
30. máj 2010

@gabika7706 senovka je riadna lahodka 😖 ale to, ako ju uzivas je urcite ucinnejsie ako more milk, vzhladom na to, ze tak do seba dostanes ovela vacsie mnozstva (o finanancnej uspore nehovoriac) 😉

gabika7706
30. máj 2010

@shaarka ano, mala by sa tak, ze kasicka, ale to som skusila len raz 😀 miesam postupne do jogurtoveho mlieka, iny sposob ako to do seba dostat som nevymyslela...

nevesta
30. máj 2010

😀 senovka nasa oblubena 😀 😀 😀 😝 Som povedala muzovi, ze ked mala vyrastie, tak jej to dam ochutnat 😀 😝

nevesta
30. máj 2010

Este pikoska, uzivala som ju asi 3. den a muz isiel okolo mna, ovonal vzduch a pyta sa ma: si piekla hus? 😝 😀 😀 😀

gabika7706
30. máj 2010

@nevesta 😕 😀

mneme
30. máj 2010

ja senovku pijem tak, ze si ju zamiesam do pohara s vodou a rychlo to pred jedlom do seba hodim. teda, chvalabohu, uz som ju davno nepotrebovala. ked moja mama videla, ake ksichty pri tom hadzem a krpatej hovorim, co pre nu robim, povzbudila ma, ze nech si predstavim, ze o par rokov mi uz odrastena krpata povie, co ma je do toho, kedy sa vrati domov 😝 😀

nevesta
30. máj 2010

Tiez to riesim tak, ako mneme 😉 Este pomaha zadrzat dych a velmi rychlo zapit nieci dobrym a nebublinkovym 😔 Idealne nejaky dzus.

gabika7706
30. máj 2010

@mneme kamoska si to miesa do Cara, no ja to neviem vypit ani s vodou ani nijako ☹
No ano, teraz sa trapime a za par rokov ... ale taky je zivot.

ivv
31. máj 2010

dobre rano

@gabika7706 ten caj pijem riadne riedeny a mala prdka a kaka bez problemov (klop-klop). este neviem, ci problemom nie je aj to, ze na jedno kojenie pije vzdy len z jedneho a pri dalsom davam ten druhy, nedopija prvy (a ten je ako vechtik.. ☹ ). takto som jej zacala cici ponukat, odkedy mi zacala pri ponuknuti toho druheho plakat, vzpinat sa.. tak davam iba jeden..

ajkaag
31. máj 2010

dobre ranko annag a dievcata, idem prosit o radu. Uz skoro dva tyzdne prikrmujeme (6 mesiacov sme boli cisto kojeni za co dakujem hlavne Tebe Annag a Tvojej pomoci s ragadami v prvom mesiaci) a da sa povedat ze to celkom ide, tak do polovice avent poharika spapame kazdy den, no ale problem je s kakanim. Do prikrmovania sme kakali aj 2-3 krat kazdy den. Zaviedli sme mrkvicku a nekakal 3 dni, tak sme mrkvicku zmenili za zemiacik a na druhy den sme sa vytesovali - malinky nalozil ale uuuplne plnu plienku - vo stvrtok rano - no a to bolo posledny raz co normalne kakal - vcera vecer (nedela) vytlacil taky maly bobcek akoby plastelinky, a dnes rano tlaci a tlaci a zatial vysli 3 malinke bobceky. Vidim na nom ze sa trapi, pred chvilkou mi placuc zaspal na rukach, poradte, co robit? Vcera som mu uz skusila dat aj nastruhane jablcko, ze to mozno pomoze, no ale nic moc teda...

olifcek
31. máj 2010

@mneme 😀 😀

gabika7706
31. máj 2010

@ajkaag skus trosku slivkovej stavy zriedenej s Luckou napr.

ajkaag
31. máj 2010

@gabika7706 gabika cerstvej alebo nejaku hippku?

gabika7706
31. máj 2010

V DM maju tie stavy pre deti, nieco take som myslela, ci to je Hipp, nepamatam 🙂

ajkaag
31. máj 2010

@gabika7706 jasneee, ja to vsetko volam hippky aj ked je to hame, alebo sunarka alebo alnatura... dakujem, ako sa zobudi, supnem ho do satky a bezime do DMky

prsky
31. máj 2010

@ajkaag a dojcis? lebo mliecko je prirodzene laxativum. ak dojcis, skus si zaradit do jedalnicka probiotika (jogurty a pod alebo si kup v tabletkach) - to zvykne pomahat. alebo vyluhuj susene slivky v horucej dojcenskej vode

ajkaag
31. máj 2010

@prsky praveze dojcim na poziadanie, takze vobec nechapem, ale skusim, kujeeeem 😉 lebo dnes mame uplne vesele dopoludnie, vzdy ked ide vytlacit dalsi bobcek revyyyy - uz asi 5 krat a nevyzera to byt nejake tuhe, taka plastelinka

strapco13
31. máj 2010

@ajkaag ..tiaz mame tuhsiu stolicu..ono nam dospelym sa to zda makke..ako plastelinka /vsak skusila som prstom/..ale pre drobcov je to zrazu tvrde, oproti tomu, co kakali kym boli iba na mliecku...nam sa zo zaciatku tiez trosku pucil..ale uz si zvykol..drzim palce, nech si zvykne aj tvoj 😉

leelo
31. máj 2010

@strapco13 moj maly je ten co nikdy neplace, ak si pamatas, ale tlaci teda strasnym sposobom - je cely cerveny, az mu zilky navieraju na hlave. bojim sa, ci mu nejaka nepraskne. toto zazivam 3x denne s kazdou jeho stolicou