Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

luly13
8. júl 2010

@leelo s to svokrou 😀

strapco13
8. júl 2010

@leelo ja kojim aj pred svokrom..ale v kostole som nekojila este 😅 ..asi preto, ze tam nechodim 😅

leelo
8. júl 2010

@strapco13 v kostole vlastne kojit ani zmysel nema. mimo krstu 😉 lebo ked som na omsi a babo zacne plakat, tak idem s nim von, prec. a okrem toho, taketo male babo na omsu nevyhnutne ani nemusi ist, cize dilema odpada.

olifcek
8. júl 2010

to kojenie v kostole pri krste mi pripomina olivku na EKG a u kardio....na ekg, ze nech dam kludne prso, aby neplackala a ked sme v cakarni papali, zavolali nas na kardio, tak lekarka, ze nie, nechajte ju papat, ja nemam rada, ked deticky placu, ja si poradim....x;oD

olifcek
8. júl 2010

@strapco13 a jo, v tom pol roku som zjedla kilo bananov, heheheh x;oDDDD vcera tu bola mamina a malej by uz dala najradsej jest vsetko, ze ved i my sme tu a jedli sme normalne od tretieho mesiaca a nic nam nie je ani alergie nemame, ze som len uzkostliva...x;OD a pripomenula mi opat tie strapacky s kapustou a kilo bananov... 😅

gabika7706
8. júl 2010

@strapco13 neviem, co by som radsej, ci kazdy tyzden riesit, ze mam malo mlieka alebo zas take problemy ako mas Ty ☹Ja ani nadprodukciu nemam a tiez mam obcas mykozy, aj zapalane mliekovody na oboch som uz mala, na jednom sa mi to pravidelne opakuje a neviem preco. Ale na tu mykozu ja uz canesten nee, gencianku si davam.

martinaho1
8. júl 2010

@latvia S tim otevreny skusem...vlastní zkušenost 🙂, nejsem zubař

janulienka1
8. júl 2010

Chcem sa opytať ohľadom Hannasaki čaju a dojčenia.Môžem?Alebo iný čaj na podporu chudnutia.

shaarka
8. júl 2010

ahojte 🙂 ako sa mame v take teple dni?

prisla som sa opat podelit o nove veci -
- od vcera rana teo nekakal, ani kakavy prd nemal... viem, ze je to normalne, len ma to skratka prekvapilo, ze co tak zrazu 😒
- pocikanych plienok ma menej, ako kedysi. takych 6 ich hadam este bude...
- viac ziape. neviem preco, ale papnim to nie je, lebo na prsniku sa mu uz nejak prestalo pacit. zvycajne prestane ziapat ked ho vezmem na ruky, ale niekdy rumazga aj na rukach. takym sposobom, ze zaplace a potom pozera dookola... zas zaplace, zas pozera. a potom zaplace ako keby som mu ruku rezala...
- v noci papa pekne, po kojeni ihned zaspi. 4-6 hodin nema pocikanu plienku
- cez den podla mna malo papa, resp. omnoho menej ako min. tyzden
- na prisniku sa casto hneva, neplace, len sa odtahuje a znervoznuje. robi to aj ked mliecko je, aj ked nie je (hadam som to dobre odpozorovala)
- na prsniku sa meta, cvici, rukami sa odtahuje aj popri sani, nozkami cvici, oci vypucene na cosi zaujimave
- na koliku to nevyzera

mozno som trapna, ale patri toto vsetko k zmene? skratka ze je starsi?
alebo to je nieco zle?
som dost nestastna, lebo do minuleho tyzdna to bolo dobrucke babatko, ktore vobec neplakalo, a ak, tak stale malo dovod, na ktory som ihned prisla a odstranila ho.
a teraz? trosku sa zahra s hrazdickou, trosku vydrzi v hojdacke, trosku na rukach, ale nic sa mu nepaci a reve ako keby ho z koze drali...
a plus to kakanie... dnes som vyskusala aj rektalnu rurku, nic neslo, ani prdky.
ale prdkal dnes uz asi 3x (nepucil sa).

co vy na to? ☹

janula.k
8. júl 2010

ahoj @shaarka v tvojich riadkoch som nasla nasho maleho, pred par mesiacmi 🙂 s tym kakanim sme to mali aj my, asi tak zaciatkom 3.mesiaca zacal kakat tak raz do tyzdna..predtym kakal kazdy den..Vraj dojcene deti nemusia kakat aj tyzden.
Tiez si pamatam, ako ma Branko zrazu pri kojeni zacal mlatit pastickami...hoci mliecko islo 🙂
Ja si myslim, ze sa nic zle nedeje, mozes byt kludna 😉

prsky
8. júl 2010

@shaarka ono kazdodenne kakanie sa zvykne postupne preriedovat. to, ze mate iba 6 pocikanych plienok pripisujem teplu - dieta sa viac poti a menej ide do mechurika. s teplom suvisi aj zvysena placlivost, ale mozno sa nudi, alebo nieco - skratka niekde bude pes zakopany, treba skusat a ked bude plakat napriek tomu, ze je prebaleny, napapany, na tvojich rukach, tak si treba hovorit, ze to raz prejde a skusit "vymenit tapetu" - ist von, nech ma na co pozerat. v teple aj papat menej chuti (teda zvycajne, su aj deticky, co jedia aj v horucavach - ja mam celorocneho malopapkaca, takze teraz som rada, ze aspon MM da a susene slivky a hrozienko a aspon trochu ovocia a na obed aspon polievocku aj ta musi byt studena). Okolo 3 mesiaca deti rychlejsie rastu, tak vsetko MM zrejme spotrebuje a tak nie je co kakat.

prsky
8. júl 2010

@leelo do kostola nechodim, nekrstili sme, tak sa mi dojcenie v kostole "neuslo" 😀 ale zato som dojcila na detskom babkovom predstaveni a to rovno v prvom rade 😉
a jasne, ze susene ovocko zasyti, len problem mam v tom, ze sa na jednej strane tesim, ze jej chuti, na druhej strane neviem, kolko by toho mohla max zjest - lebo ona spapa 1 krabicku (takmer 50g) a pyta do omrzenia (v tomto pripade nepomaha ani do nemoty opakovat nenene, tak skoro na to nezabudne 😅 )

luly13
8. júl 2010

@shaarka kolko mate stupnov v byte? lebo mne toto adamko zacal robit, ked zacali byt tie horucavy. tiez sa nechcel upokojovat na prsniku, podla mna mu aj tam bolo teplo. dokonca zacal plakat aj v kociku, co on nezvykol. potom som zistila... pri hlavicke v kociari mal 35(!)stupnov. a to som bola vonku okolo deviatej-desiatej ☹ .
papame aj my menej, ale zda sa mi, ze castejsie. kratsie si cucne viackrat za dve-tri hodky. a obcas musim prestriedat, prehadzat ho z jedneho na druhy a naspat.

shaarka
8. júl 2010

dakujem za reakcie...

v byte mame momentalne v najteplejsej izbe (zapadnej) max. 25 stupnov, ale maly je momentalne v kociku na balkone (aj tam sa certil, az kym ho MM neukocikoval aspon do driemot) a tam je 22. takze tym to nebude.

zuzub
8. júl 2010

ahojte, mám jednu otázočku, aká ovocie môžem vyskúšať papať ked kojím? mam namysli marhule,melon,hrozno, broskyne, nektarinky a podobne,kedže je teraz sezona, viem,že jahody su silny alergen, ale čo to ostatné ovocie?

strapco13
8. júl 2010

@zuzub vyskusaj..ine ti nikto neporadi..daj si 3 dni jedno ovocie,,ak maly nezareaguje alergiou, alebo inak, tak skus dalsie..neobmedzuj sa, ale viac ako 1 novy druh do dna neskusaj..aby si vedela, z coho nastal problem
niektore deti toleruju vsetky druhy ovocia, ine ziadne..kym nevyskusas, nezistis 😉

zuzub
8. júl 2010

@strapco13 dik, viem,že treba vyskúšať len som chcela vedieť či nie je vyslovene niečo čo sa absolutne neodporuča.

strapco13
8. júl 2010

@zuzub na slovensku sa neodporucaju jahody, citrusy, zahranicne ovocie, exotika, paradajky...klasicke silne alergeny...ale nic nie je absolutne 😉 😀

monivo
8. júl 2010

@strapco13 no, taky mě to napadlo, že by zoubky. Všimla jsem si, že na spodní dásni má malou bílou tečičku. Ale více jsem to nezkoumala. Dcerka je nedonošená, teď jí budou korigovaně 3měsíce, takže je možné asi vše 😀 Zítra dáseň více prozkoumám.

strapco13
8. júl 2010

@monivo to mozu byt zubky..ale aj mykoza...skus ten povlak zotriet ak ostane akoby poskrabane, tak mykoza...lebo mykoza nemusi vobec trapit dietatko, ale moze aj boliet, svrbiet, drazdit
pozri celu pusu, ci neuvidis nejake fliacky
ty nemas citlive bradavky?
ale mozno naozaj zubky 😉

monivo
8. júl 2010

strapco13 bradavky citlivé nemám. Co by znamenala mykoza?

strapco13
9. júl 2010

@monivo mykoza=zabka=soor...moze byt uplne bezpriznakova az po drazdenie a bolest..treba prelicit aj drobca aj mamu

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shaarka
9. júl 2010

@zuzub, ja som sa na babske rady doslova vytoto... a papam uplne vsetko 🙂 ale je pravda, ze z ovocia som este nemala moznost vyskusat cerstve marhule, ani broskyne ani nektarinky, ale nevidim v tom problem 🙂
riadim sa knizkou What To Expect
http://img.infibeam.com/img/9573373b/cfe0c/61/5...

shaarka
9. júl 2010

@katarina33
skus nekupat tak casto - bud nekupat kazdy den, alebo v iny cas, napr. rano 😉 alebo skus chladnejsiu vodu.
alebo jej daj po kupeli papat az vtedy, ked si sama zapyta, hm?

prsky
9. júl 2010

@katarina33 mozno najdes riesenie alebo vysvetlenie v annaginom clanku http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

zuzub
9. júl 2010

@shaarka diky 😉

gabii83
9. júl 2010

ahojte maminky a najmä milá Annag, mi sme boli na dovolenke a povedala som, ze ked sa vratime- bolo to 6 dni- malej uz nebudem davat MM, iba v pripade ze to bude pytat. Ona si to pytala. Takze je nadalej kojena. Kedy je najlepsie prestat kojit, ci ked ona bude pripravena na to? budem to vidiet na nej? Má 18 mesiacov. V noci ju uz nekojim od 10-12 mesiaca prespala noc, rano som ju kojila a cez den raz. Odkedy sme doma chce samozrejme chce viackrát.
dakujem za odpoved.

shaarka
9. júl 2010

kocky,
nemate skusenost s prdikmi, ktore smrdia po vajci?

strapco13
9. júl 2010

@shaarka mam..ale u manzela, ked spapa vajce 😅 😀 😀