Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
24. júl 2010

@njonja tak ako povedala latvia ..teda napisala 😉

@uankab to je pocinajuca mastitida...cize postup poznas, kedze si uz raz mala ☹ +kukni na stranku annag..
koj tak aby brada smerovala k fliacikom, aby sa to najlepsie vyprazdnilo...musis kojit tak aby sa ten prsnik dokonale vyprazdnoval pravidelne 😉 ..najlepsie asi 2 kojenia z neho, potom jedno zo zdraveho, alebo klasika na striedacku, len plus odsavanie

alusha
24. júl 2010

ahojte dievcata, poradte prosim aj mne 🙂 uz zopar dni ma boli pravy prsnik z vnutornej strany vedla dvorca, mam to aj zacervenane a zatvrdnute... uz tri dni sa to vobec nemeni, napriek tomu, ze som uz vyskusala vsetko, horuca sprcha, odsavanie, odstriekavanie, casto mu davam papat z toho prsnika, vinove obklady, kapustne listy, masticky a nic sa nemeni, stale tvrda bolava hrca tam je, uz som z toho nestastna 😖 v pondelok pojdem s tym k doktorovi a bojim sa 😒 poradte, co este mam vyskusat... teplotu som nemala vobec

lelask
24. júl 2010

Ahoj annag, prosim ta mohla by si mi poradit ako je to ohladom kasi??? Mojej malej vobec nechutia,skusila som aj tie do vody aj do mlieka ( s MM ) aj s kuskami ovocia. Krmim ju lyzickou.Zacala som davat miesto toho teda jogurt. Kase mame od Nestle. Su kase nevyhnutne? Ci skusit robit nejake domace?
Este stale kojime 🙂 ,len z praveho prsnika (co byval ten silnejsi) sa mi prestalo spustat mlieko,niekedy sa mi aj za cely den nespusti.Verim ,ze si nieco vytiahne,len ked ju nepocujem hltavo prehltat mam pocit ,ze je hladna ☹ .Da sa to nejak ovplyvnit? Prikladam si ju casto. Dakujem moc.

uankab
24. júl 2010

@strapco13, dakujem... uz som si aj kapustny list prilozila... ale nechapem, ja som vzdy myslela ze mastitida vznikne vtedy, ked su prsniky nonstop naliate (teda aspon vtedy som ich mala stale na prasknutie)... za akych okolnosti vlastne vznika? ved prsia sa mi nastastie uz tak velmi nenalievaju ako predtym...

@alusha , priloz si na to kratko pred kojenim teply obklad a masiruj prsnik pocas kojenia, aby si si tu hrcu rozmasirovala... teda aspon to mi bolo tiez poradene...

strapco13
24. júl 2010

@alusha nejak to musis tu hrcu vyprazdnit aby nevznikol absces . pred kojenim teply obklad, po kojeni studeny na postihnute miesto, koj tak aby brada sla smerom k postihnutemu miestu

@uankab ide o velkost mliekovodov hustotu mliecka, infekciu..ak je uzsi mliekovod, hustejsie mliecko..tak sa upcha a uz je problem..casto je to pri mykozach..to treba preliecit ..ale to uz asi vies ako 😉

strapco13
24. júl 2010

@lelask ..jasne ze si mozes urobit aj domacu kasu /ale odo mna recept nepytaj...ja este kase nedavam..a este tiez len patram po domacich receptoch, ale niekto tu davnejsie spominal pohankovu kasu...ale neviem ako sa to robi 😅 /
podla mna kase nie su nutnost..skor deti ich maju radi, su lahko stravitelne a pritom zasytia
neskor vraj uz nie je spustiaci efekt..aj ja mam pocit, ze uz slabne ale mliecka je zatial dost, aj ked mam pocit, ze som skor na uhasenie smadu ako na zasytenie..a to mame este len 3x prikrm do dna

latvia
24. júl 2010

kase: 😀
pohankova - instantna ,da sa zohnat v zdravej vyzive, ak nie instantna tak pohanku uvarit az rozvarit a rozmixovat
kukuricna- odporucam kupit instantnu,domaca by sa nemusela vydarit 😅
ryzova - bud kupit cistu ryZovu muku alebo rozvarit a rozmixovat ryzu

kase tiez podla mna nevyhnutne niesu, neobsahuju nic co sa neda nahradit oblininami,ovocim ,zeleninou a MM 😉

alusha
25. júl 2010

@strapco13 uz som skusala, teple obklady pre kojenim, prsnik mam prazdny stale mu davam z neho, potom studeny obklad... mam obavy, ze ci to nie je uz ten abces 😔 dnes budem skusat este vsetko mozne, ale uz su to styri dni, zajtra pojdem k dr 😔

lelask
25. júl 2010

@strapco13 dakujem,ale aj tak by ma zaujimalo ako to je s tym spustiacim reflexom.

Vie niekto o nejakom clanku???

Dakujem.

skusim dnes tu ryzu rozvarit a uvidim. 😉

zuzkat1
25. júl 2010

ahojte baby moja mala uz tyzden papa prikrmy..zatial je to zemiacik s mrkvou a MM ale este stale do nej nedostanem viac ako 35 ml... je to OK? uz som sa pytala v teme prve prikrmy a tym ma baby sokovali🙂 ich babatka spapali uz na zaciatku 200ml to si neviem predstavit ze do nej dakedy dostanem v blizkej buducnosti... inak kedy jej mozem dat trochu ovocia? vraj sa nema ale ked teraz je sezona tak by som chcela nech papa ovocie... priznam sa ze vcera si trochu ocucala melon🙂 ale fakt len trochu tej stavy ochutnala a veeelmi jej chutil🙂

mneme
25. júl 2010

@zuzkat1 postup zavadzania prikrmov najdes na www.kojeni.net 35 ml po tyzdni prikrmovania je uplne ok, zaved uz aj dalsiu zeleninu. vzdy po dvoch dnoch dalsiu, nech si zvyka na nove chute. k tomu ovociu - odporuca sa zacat s ovocim na desiatu cca. po 4 tyzdnoch masovo-zeleninoveho prikrmu na obed. ale v tomto smere neexistuje pismo svate a castokrat sa treba prisposobit babatku, niektore mamicky preto zacinaju prikrmovat ovocim. takze ak chces, mozes jej nerizikove ovocie dat, len si daj pozor, aby si vzdy pockala 2 dni na reakciu po zavedeni noveho druhu potraviny a dokazala tak vychytat pripadne alergie 😉

zuzkat1
25. júl 2010

@mneme tie postupy poznam🙂 dakujem ... ja som skor bola zvedava na dake vase osobne skusenosti🙂 take ze ci ste sa pridrziavali postupu alebo obcas aj inak robili🙂 no ja som jej neplanovala ze idem podla hodin dat dalsi prikrm,lebo to by jej bolo asi takto vela,skor som myslela na to ze obcas ci si moze dat (tym myslim ochutnat, tak ako olizala ten melon) aj dake ovocie,lebo ona ked nas vidi jest tak by hrozne chcela🙂...inak myslim ze jej chuti,len asi nebude ziadny velky jedak🙂 neprotestovala ani prvykrat ked dostala papat, za lyzickou sa naklana a sama hovori aaa 🙂 proste si pyta...ale po takych 35ml jej staci...este si parkrat cucne mliecka a ma dost🙂

gabika7706
25. júl 2010

@zuzkat1 z osobnej skusenosti Ti mozem povedat, ze ak das ochutnat ovocie hned na zaciatku, moze sa stat, ze zeleninu Ti bude odmietat a len velmi velmi tazko si k nej najde cestu. Starsej dcere som kvoli zapcham z UM musela zacat s ovocnymi prikrmami, k zelenine si sice casom nasla cestu, ale bolo to tazke.
Samozrejme, nemusi sa to u vas stat, ale moze.
Co sa mnozstva tyka, kamoskina mala (martinkova rovesnicka) papa aj teraz cca 40 g na obed, to, ze moj Martin zje skoro 300 je skor vynimka 😉

zuzkat1
25. júl 2010

@gabika7706 viem ze kedysi sa zacinalo ovocim, tak preto sa pytam,lebo ja osobne zeleninu nemusim🙂 manzel ju zboznuje a mala zatial papa... malo ale papa..inak ako sa chysta cukina?🙂 ja to nejedavam...zajtra by so jej chcela dat🙂

gabika7706
25. júl 2010

@zuzkat1 pre male deticky staci urobit nad parou alebo uvarit vo vode, podla zvyku, neskor sa da zapekat, dusit, grilovana je velmi dobra 🙂

nikush
25. júl 2010

@annag
chcem sa opytat, ci mozem pit salviu aj viac..cca. liter denne, lebo sa brutalne potim, cele telo, hlavne tvar a ona stahuje potne pory..

egyptanka
25. júl 2010

@nikush salviovy caj nie je vhodny pri dojceni pit, lebo zastavuje laktaciu ... takze si vyber potenie alebo dojcenie.

dulkagabulka
25. júl 2010

@nikush salvia i mata znizuju tvorbu mlieka..salvia az zastavuje...takze radsej nie 🙂

nikush
25. júl 2010

ok, vdaka...tak sa teda budem aj nadalej potit 😉

egyptanka
25. júl 2010

@nikush pocula som chvaly na tento vyrobok, ja som ho nepouzivala tak neviem dat osobnu skusenost
http://www.mojalekaren.sk/driclor-antiperspiran...

uankab
25. júl 2010

@strapco13 , to fakt nie je neskor spustaci efekt? mne stale pri kojeni z jedneho strieka a z druheho tecie...
@nikush ja som pila salviovy a matovy caj na litre, potrebovala som utlmit laktaciu a pomohol fakt len maalinko... vyskusaj co ti to spravi s mlieckom, ale tiez by som sa asi radsej potila 😉
@zuzkat1 , to ti spapa krasne, tolko mi magdalenka papala asi prvy mesiac-dva.. "rozpapala" sa az okolo osmeho mesiaca, teraz spapame tak 100ml.. pribera pekne, tak asi jej viac netreba a ked je hladna, tak si vypyta 😉 ...

angie267
25. júl 2010

ahojte baby, prosim vas co zabera na velmi bolave bradavky, malicka uz pije mi z nich krv, to az v takom stadiu mam ☹ ☹ uz som zacala odsavat a davat jej to z flasky ☹

strapco13
25. júl 2010

@uankab neviem..ja mam raz tak, raz tak..ako boli tepla a maly casto cucal, tak som ho uz necitila...teraz spal v noci dlhsie /assi ho smad nebudil/, tak som zas citila spustanie

@angie267 to bude mykoza, zrejme mas ranku..nemusis odsavat..radsej koj alepozor na spravne prisatie, skus kojit v polohe, aby kutik ust malej smeroval k ranke, po kojeni si bradavku natri Canestenom, pred kojenim nemusis umyvat, casto vetraj, bradavka musi byt v suchu
pozri malinkej do pusy, ci nema biely povlak, ak ano vytri jej pusinku roztokom sody bikarbony, seba mozes aj genciankou natriet, malej nevadi, len budete fialovi
liecba mykozy je bohuzila dlhodoba..musis sa natierat este aspon 2 tyzdne po odozneni priznakov
drzim palce...presla som si tym

angie267
25. júl 2010

@strapco13 mozno to moze nejako suvisiet malinka mala zabku v pusinke, myslis ze to moze byt z toho?

strapco13
25. júl 2010

@angie267 urcite..zabka = soor = mykoza..takze sa obe preliecte
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/biela-...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/bolave...
http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen...
najdes tu, co robit ak je mykoza
skontroluj si preistotu bradavku, ci niekde nemas bielu bodku...ten mliecny pluzgier..casto je pri mykoze

lilyboo
25. júl 2010

@ lelask, strapco13, uankab - ahojte, moja mala mala nedavno 9 mesiacov a fakt to teraz citim, ze ten spustaci reflex je nejaky spomaleny, chuda male niekedy taha aj minutu, kym sa mliecko spusti, aj sa dakedy riadne jeduje a chce sa na to vykaslat, musim ju tisit a nabadat nech este skusi, ze jej to pojde 🙂 Myslite, ze sa s tym da nieco robit? Neodstavi sa dieta potom samo skor ? Moja mala je uz teraz taka, ze mliecko jej chyba len ked je unavena a chce zaspat, pricom uz teraz ma vacsinou len dva spanky do dna, samozrejme v noci este 2-3 krat kojime a aj cez den do nej mliecko dostanem aj viac ako tie dva razy ale aj tak...

zuzkat1
26. júl 2010

@uankab no to si ma upokojila dakujem🙂 moja tiez pekne pribera aj ked nepatri medzi velke deti 🙂

zuzkat1
26. júl 2010

@gabika7706 aha tak skusim v tej vode uvarit.. mozem so zemiakom? a hlavne mozem jej primiesat MM? lebo doteraz ho mala vmiesane vzdy tak neviem ci bez toho spapa

gabika7706
26. júl 2010

@zuzkat1 mm kludne mozes dat, no ked chces varit spolu so zemiakom, najprv povar trosku zemiak, lebo cuketa je raz-dva hotova, aby sa Ti velmi nerozvarila.