Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
17. aug 2010

@zfidorka v tom veku si objavu rucicky...90% deti si vtedy zacne cucat pasticky..a nic ine to neznamena..niekedy vyjdu prve zubky 😅

@zuzub v tom veku som prestala v noci prebalovat ak nebol pokakany..lebo plienky boli takmer suche..cez den ti cika pekne, ak ma pravidelnu stolicu tak je to Ok..niektore deti maju silny tah a napapaju sa rychlo

strapco13
17. aug 2010

@oacka my sme si cucali ruky a slintali ako tlupa bernardinov 😝 ..a zuby nam sli az teraz pred mesiacom, rucky si uz necuca

strapco13
17. aug 2010

@monivo spusta sa ti mliecko hned..alebo musi mala chvilu tahat naprazdno?...ak sa spusta neskor..skus si pred kojenim postlacat, pomasirovat prsko, nech to ide rychlejsie

vejula
17. aug 2010

baby prave som mi 2 kočky napisali že ked im prišla prva mrcha tak deti odmietali piť a prestali kojiť 😒 to je fakt až take nebezpečne??? Da sa tomu vyvarovať?

strapco13
17. aug 2010

@vejula ak dieta zacne odmietat MM pri mrche.. koj v noci ako pri bojkote, ponukaj prsko cez den, ale nenut..clanok najdes na stranke annag a odsavaj si aby si zachovala tvorbu mlieka
a hlavne nestresuj..lebo to je hlavny nepriatel a nie mrcha--a samo, ziadne UM, flasa a pod

katkas1
17. aug 2010

@vejula ja som kojila sice len 3 mesiace, ale nikdy mi mala neodmietla mlieko, a menzes som mala kazdy mesiac

vejula
17. aug 2010

@strapco13 dakujem za odpoved... snad sa to teda da zvladnuť bez ujmy budem robiť všetko pre to

@katkas1 asi je fakt každa žena a hlavne každe babo ine... u niekoho babo ani nezisti nejaku zmenu a ine uplne odmieta papať. fakt neviem čim to može byť

shaarka
17. aug 2010

@zuzub
ahoj, pises presne ako o mojom teovi 🙂 tak som sa potesila. cez den tazke plienky ani nema, asi ho prebalujem casto, lebo inak je nervny. no a v noci vydrzi od 20hod do prveho kojenia, cize do druhej, alebo dokonca do piatej 😀 sama nechapem.
akurat riesim furt to iste - odmietanie prsnika, teda oboch. hneva sa, ze sa mliecko ihned nespusta, a cim viac sa hneva, tym viac sa odtahuje a predlzuje spustenie mliecka. niekedy to trva az par minut (rekord je pol hodina!), kym sa mliecko spusti. je to hrooozne narocne...

prsky
17. aug 2010

@oacka nevadi, dalsi tyzden moze pribrat viac - fakt nie je dobre prilis sledovat hmotnostne prirastky - radsej sa zameraj na spokojnost babatka - kazde je aj tak ine a nemusi byt uplne podla tabuliek (aj ked tvoje nie je, myslim, mimo nich)

@zfidorka ocuckavanie ruciciek je uplne normalne. aby z toho vznikol zlozvyk, muselo by to byt dieta, ktore ma malo podnetov a viac sa nudi. nasa si tiez cucala ruky a ani neviem, kedy prestala - cumel sme nikdy nemali 😉

oacka
17. aug 2010

@prsky no ona má také dni,keď veľmi spokojná nie je...niekedy skoro nič nespí a plačká a musí byť na rukách,tam sa rýchlo utíši,alebo na prsníku. ale neviem,či to je preto,že je hladná,alebo že nemôže pukať. napríklad dnes pokojný deň, krásne spala, prdkala s rektálnou rúrkou a večer na prsníku rev,odťahovanie a znova hľadanie a znova rev....žeby to bolo bruško? pediatrička hovorí,že je to ono.

shaarka
17. aug 2010

@zuzub, aj to som chcela napisat, ze aj moj sa tak rychlo napapa... ale saje ako divy, ja to vidim, aj citim 😀 potom si chcem este odsat mliecko a zamrazit, ale posledne 2 tyzdne uz v prsnikoch nemam nic, iba par kvapiek 😠

prsky
17. aug 2010

@shaarka a nepomaha ti, ked v klude myslis na synceka? mne sa stavalo, ze sa mi mliecko spustilo len co som na nu pomyslela

@vejula ja som si rozdiel pri MS nevsimla, ale mozno aj preto, ze som vobec neriesila, ci sa hneva/nehneva alebo ci sa casto prisava. zato teraz pri tehu sa frekvencia dojceni tak zvysila, ze som si nemohla nevsimnut 😀 ono dojcenie je naozaj najma v hlave a treba sa snazit byt v klude - nemysliet hned na najhorsie 😉 . podla mna babo len tak maminu neodmietne - hlavne ak v normalne dni cucka rado.

zuzkat1
17. aug 2010

@oacka moja druhy a treti mesiac prakticky preplakala..vecer sme jej pomahali rurkou a potom v noci spala ale cez den ani minutu.. mm odisiel rano a mna nasiel tak ako ma nechal v nocnej koseli a smalou na rukach a nenajedenu🙂 potom akoby utalo bolesti presli a mala zacala aj cez den spavat.. na prsniku dokaze aj teraz visiet cele hodiny a len si dudlikuje.. pribera ako sa jej zachce (ma 7mesiacov a 6,85kg) ale vidim ze je spokojna tak neriesim.. ono tvoja ma podla mna bolesti bruska..co sa priberania tyka.. mne dr povedala ze kojene dieta moze dokonca s priberanim aj stagnovat tyzden.. hlavne aby nechudlo.. teda nie je sa cim trapit v tvojom pripade..pekne ju koj a upokoj sa aby necitila tvoju nervozitu🙂

prsky
17. aug 2010

@oacka moja dcerka byvala na mne zavesena takmer nonstop a ked nedudkala a chcela som ju co i len chvilu nechat polezkat, tak revala ako tur. male dojciatka su najradsej stale pri mamine - citia sa bezpecne - takze nemusi to byt vobec brusko (ak aj ano, tak na tebe sa jej ulavi najlepsie, pri noseni a tvojom pohybe sa jej prirodzene masiruje brusko). ja som to vyriesila najprv babyvakom a od 3m som ju nosila v manduce. ked zacala objavovat svet, chcela byt coraz menej na mne, ale dodnes je pricuc a rada sa nosi 😉 co sa tyka vecernych placov, je to uplne normalny jav. odpovede najdes tu a urcite ta aj trochu upokoja: http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

monivo
17. aug 2010

@strapco13 musí chvíli tahat na prázdno. Někdy vydrží v pohodě, ale někdy se u toho vzteká, že to neteče hned. Ale pak cítím, že se spouští.

shaarka
17. aug 2010

@oacka
ja si myslim, ze aj u deti (tak ako u dospelych) sa stane, ze kazdy den maju iny... ja sa tomu ani necudujem. niekedy je teo kludny a cely den prespi, inokedy je nervny a place 😒 neriesim. pokial to nie je dlhodoby stav, alebo sa to pravidelne neopakuje, alebo neplace napr. 10 min vkuse a neda sa utisit, tak to neriesim.

a co sa tyka prdkania a kakania, tak sa tym uz tiez nezaoberam, nejak som si to prestala vsimat. vsimam si uz len syna, ci je ok, ci sa smeje a je spokojny. niekedy si poprdka fajne smradlave, inokedy sa nadranom puci, alebo rachoti na prsniku, ked kojim. raz tak, raz tak. prestala som sa nahanat za pravidelnostou alebo za nejakym standardom, ktory som si sama vytvorila. vsetko necham nanho a snazim sa mu prisposobit a sprijemnit den. a on vyzera byt uplne v pohode.
ps: ziadne obmedzenia v strave nemam a koliku alebo bolesti bruska nikdy nemal.

shaarka
17. aug 2010

@prsky
snazim sa, ale nepomaha... jeden cas mi pomohlo si predstavovat hypofyzu a mliekovody, ako v nich mliecko tecie 😀 a to kvapkanie bejvavalo. skoda, ze uz nie je, - ako vravim, uz nemam co zberat a zamrazovat. 😒 ☹

prsky
17. aug 2010

@shaarka ☹ ale je pravda, ze ja uz tiez davno netusim, co je to striekajuce mliecko, dokonca mam pocit, ze z tych vechtikov ani nemoze tiect, ale asi tecie, lebo mala sa niekedy odcucne a mlieko jej tecie po brade ako upirovi krv 😀

oacka
17. aug 2010

ďakujem baby, je to super, sa takto porozprávať, lebo ja som asi fakt veľká stresmenka a furt sa bojím,či je všetko ok. od soboty bola veľmi nekľudná, plačkala, nespala.... ja som si v sobotu dala cukinu, a v piatok sme ju nechali s babkou, asi bola z toho vystresovaná... dnes super deň, pospalli sme si spolu, poprechádzali sa. ja musím dávať pozor,čo zjem,ona nevládze tie prdíky vytlačiť. a moja mama mi stále hudie,aby som dávala UM, že z tých mojich handier(prsia) nemôže nič tiecť... ☹

vejula
17. aug 2010

@prsky vdaka 🙂 a ty si tehulka???? som ani nevedela v ktorom si tyždni???

zuzub
17. aug 2010

@shaarka aj s tým hnevaním je to u nás podobné, niekedy je malý OK a niekedy kým ho nakojím to trváááá, ale už som si zvykla. 😉

prsky
18. aug 2010

@vejula hej som, len netusim pri mojom cykle v ktorom tyzdni - tipujem 7tt al. 9tt. uvidim 4.9. 🙂

@oacka mamine povedz, ze dnes uz je ten nazor prekonany a nech ta nestresuje 😉

luly13
18. aug 2010

@vejula mne minuly mesiac prisla menstruacia a maly sa odtrhal ako divy. prikladala som velmi casto. ale ponukala, nenutila. az na parkrat, ked sa mi uz zdalo, ze to dieta musi byt smadne, lebo to bolo cez tie horucavy. podarilo sa mi to tak, ze som kojila za chodu, rytmicky ho buchajuc po zadocku 😀 . na druhy den menzesu sa adam zobudil so strasnym revom, sme ho nevedeli utisit, prsnik ani vidiet. ten stav sa mi zdal, ze bola kolika. lebo rano neprdkal ako zvycajne a ani nekakal. chuda, az sa zachadzal. tak sme ho nalozili a utekali k lekarke. v aute sa vyprdkal. ked som jej povedala, ze den pred tym som dostala prvy menzes, tak sa pousmiala, ze tam je pes zakopany. hormony, ina chut mliecka, moja nervozita a pod. adamko sa potom ukludnil a bola pohoda. vtedy mi trval dva dni a tento mesiac este nedorazil 😅 . ale nejak dopredu nestresujem. som nastavene, ze aj ked pride, bude to ok. a dieta si vrak postupne zvykne na tieto mesacne "vykyvy"

jaruska8
18. aug 2010

@oacka Aj my máme teraz krušné dni, malá pravidelne plačká pri papaní, ona prdká a potom plače, niekdy to začne 10 min od začatia papania a niekedy po pol minúte. 😒 😒 😒 Nebýva to vždy, ale zhoršuje sa to poobede a vrcholí na večer. Včera to bolo ťažké, chytilo ju to aj po jedení, pučila sa, prdkala ako z dela (dodlova, hlasné prdíky) a rev, normálne sa zachádzala. Ja už papám len suchý chlieb s morčacou šunkou a aj tak ju to chytilo. 😒 😒 😒 😒 Inak stolica v poho, pekná, síce trošku redšia praženička. 😀 Už sme skúšali Espumisan, Sab simplex a nič moc. 😒 Pomáha jej spinkanie na brušku, ale zase, to nás strašia, tak ja neviem, aspoň cez deň ju tak dávam, veď som pri nej. 😒 A večerné papkanie nám takto trvá v poho aj 2 hodky a pritom v noci sa napapká za pol hodku z oboch prsníkov. 😖

oacka
18. aug 2010

@jaruska8 som rada, že je to v podstate u detí normál. moja dcéra je asi rozumnejšia ako ja. ona strašne nechce UM. včera som do nej "na ukľudnenie" - rada mojej mamy - natlačila 10ml, rozrevala sa a skončila na prsníku, tam zaspala. kašlem na UM. nemusí priberať podľa knižkky..

cherryblossomgirl
18. aug 2010

Ahojte dievcata, este aj vas sa idem opytat na vas nazor. Moja dcerka ma 4mesiace a 3 tyzdne. Predvcerom sme boli u lekarky a vyslovene nam odporucala zacat s prvymi prikrmami - vraj uz je na to fyzicky aj psychicky zrela. Ja velmi vaham, som hrda na to, ze sa mi dari ju iba kojit a uzivame si to. Povodne som chcela zacat s prikrmami az po ukoncenom 6. mesiaci. Ale teraz vaham. Co si o tom myslite vy? Dakujem za akykolvek nazor.

strapco13
18. aug 2010

@cherryblossomgirl pokial ti pekne pribera a mliecka je dost, nie je dovod na to aby si zacala prikrmovat skor ako po ukoncenom 6. mesiaci

cherryblossomgirl
18. aug 2010

@strapco13 ma 7,505 gramov 😝

prsky
18. aug 2010

@cherryblossomgirl neviem odkial cerpa info tvoja pediatricka, ale ani svetove organizacie neodporucaju zacat s prikrmami skor ako v ukoncenom 6m - ak nie je na to nejaky padny dovod. svoje dieta poznas najlepsie, takze ber jej radu tak ako je - ako radu - a zariad sa podla vlastneho rozumu a intuicie. annag ma k prikrmom clanky tu http://dojcenie.wordpress.com/category/zavadzan...

strapco13
18. aug 2010

@cherryblossomgirl v takom veku je tabulka vahy od 4 do 8 kg..takze ste krasne v norme..tak netreba z tohto dovodu..a podla mna netreba celkovo
my sme vtedy sa blizili k 8 kg..a nekazali nam..a aj tak by som nedala este