Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

cukotka
16. okt 2010

@elinka27 moja malá je tiež predčasne narodená, o päť týždňov skôr sa poponáhľala. Preto som trochu v strese. Ale povedala som si, že kým je spokojná, tak asi nie je hladná. Predpokladám, že keby bola hladná tak by minimálne plakala

strapco13
16. okt 2010

@cukotka uzivaj si kym spi..moze sa to zmenit, ako vravia baby..v noci pokila spinka a nema zltacku nebud, radsej cez den koj na poziadanie +aktivne ponukaj prsnik

strapco13
16. okt 2010

@kitchima no prave dnes zacali nove kurzy..takze si musis pockat na dalsiu varku ..sleduj stranku http://sites.google.com/site/vasamamila/Home
bude vypisane, respektive im napis, ci nebudu robit kurzy niekde v tvojom okoli 😉
co musis splnat?...mat odhodlanie, chut pomahat, trpezlivost, vediet pocuvat..respektive citat aj medzi riadkami 😉

cukotka
16. okt 2010

@strapco13, ďakujem za radu, mohla by som sa ešte spýtať, kde na internet by som našla nejaký zoznam potravín, ktoré nie sú vhodné pri kojení? Ďakujem

strapco13
16. okt 2010

@cukotka http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
v skratke mozes jest skoro vsetko, ale nove potraviny pridavat vzdy len po jednom, pockat 2-3 dnio..ak nebude ziadna reakca /bolesti bruska alergia a pod/ tak ju mozes
pozor ak mate v rodine alrgie..tu sa vystrihaj tych alergenov, ostatne alergeny take najcastejsie...paradajky, jahody, citrusy
problem mozu robit nafukovacie druhy zelenin..ale vyskusaj
niekedy robi problem mlieko a mliecne vyroky
ale co robi problem jednej, neznamena, ze ani ina to nemoze jest...jedine pri vyskusani zistis, ci to mozes, alebo nie

cukotka
16. okt 2010

@strapco13 ďakujem, Nela je moje prvé dieťa, nemá ešte ani dva týždne, takže sa ešte len učím 🙂

elinka27
17. okt 2010

@cukotka tu by som sa radsej opytala neonatologa,lebo moj maly chudol tak som musela budit a predcasniatka su spave tak nepytaju aj ked by mali,ale to je velmi individualne,radsej sa riad tym ci pribera ak ano neries,ak nie potom treba asi budit.

michaela80
17. okt 2010

minuýlu noc som stresovala ze je hladna , stale som ju vazila pred a po vzdy som ju tym len zobudila a nastvala a potom pekne dlho uspavbala no a v piatok vecer mala 4040 a dnes ma 4160 cize hladovat asi nehladuje....preco sa ja viem tak rieadne vystresovat kvoli tomu kojeniu... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

michaela80
17. okt 2010

@cukotka aku ma prorodnu vahu ak 5 tt je skor narodena...ked je pod 2,5 kila tak by som ju budila aspon kazde tri hodiny...je velky rozdiel medzi predcasniatkom s nizkou hmotnostou a donosenym babom s normalnou porodnou vahou...

elinka27
17. okt 2010

@michaela80 takych nas je 🙂 ja som tu mala ine depresivne stavy opytaj sa @strapco13 a @prsky a aj inych,ale ked som pochopila ze mala pribera, a ze mlieko mam tak som sa ukludnila,ale chodila som sem "vyplakavat" kazdy den.Mala plakavala a ja som si myslela ze od hladu a to vtedy pribrala 1,2kg za 3 tyzdne!Ona plakala a odtrhala sa od prsnika lebo chcela len dudkat a nie papat a jej stale tieklo chuda,a to som ju skoro dokrmovat isla ze aby nebola hladna.Teraz mame zasa 3 noci zvlastne,je taka nekludna sice neplace ale ani po nakrmeni nespi,len sa vrti a to je so mnou v posteli, no ja viem ze od hladu to nieje,a keby aj tak par dni jej nezaskodi aj ked nepriberie, bo naozaj mozno ma len take obdobie,ja mam pocit ze narastla a tak taha castejsie lebo ma malo,a to zasa potrva kym sa mi prsia zalarnuju ze maju tvorit viac, no keby ju odvazim a zistim ze malo vypila tak mam stres,tak to radsej ani nerobim ja ju vazim len raz za tyzden radsej preventivne.A mne nervy zachranila satka🙂Kedze sa tam stale nosi a spinka tam,tak viem ze ked zaplace tak to je od hladu,lebo inak nema preco plakat pokial je prebalena😀

michaela80
17. okt 2010

@elinka27 moja uz v satke nechce byt.nam sa skor paci v nosice liliputi... 😀 ..ja si tu moju vahu asi zamknem nekde do pivnice, lebo sa len stresujem..musim ale povedat ze mne sa este ani raz nestalo zeby mi mala na prsku zaspala...cize u mna take uspavanie nefunguje --bud jej vadi ze jej to tecie alebo druha varianta pre mna hruza ze ma malo...

michaela80
17. okt 2010

@elinka27 aku ju viazes? ktory uvaz ? uz som mimo temu sorry..

elinka27
17. okt 2010

@michaela80 IP 😉

ivanajelinek
17. okt 2010

Ahojte kocky. Potrebujem poradit. Moj maly ma 3 tyzdne a pri kojeni skoro vzdy zaspi na prsniku. Uz neviem co s nim. Nepomaha ho ani zobudit, ani nic. Vzdy sa iba perebere, potom podudka tak 1-2 min a zasa spi. Nemate niektora s tymto skusenosti? Moc vam dakujem...

katka_4
17. okt 2010

@ivanajelinek trošku ho skus za uskom skrbkat, moju malu to preberie

ivanajelinek
17. okt 2010

@katka_4 Skusala som, zaberie len na par sekund a potom zasa vytuhne 😒 A nase kojenie potom trva hodinu a niekedy aj dlhsie. Je to normalne?Alebo robim niekde chybu.

michaela80
17. okt 2010

@ivanajelinek mne tiez tak spala prve dve tyzdne...ja som ju musela na kojenia budit, kedze mala velmi nizku porodnu hmotnost ...pomohlo ked sme sa kojili telo na telo.... 😀 😀 😀

matamisi
17. okt 2010

@ivanajelinek ahoj aj ja mam taky isty problem...trosku si pocuca moj prsnik a hned zaspi...tiez neviem co mam robit 😲 😅 je to strasne ani zobudit sa ju neda a stale mi chudne 😅 uz som z nej hotova... 😔

prsky
17. okt 2010

@ivanajelinek dlhe dojcenie je normalne, dost dlho maju maminy pocit, ze nic ine nerobia, len dojcia. ale treba rozlisovat, kedy babo na prsniku naozaj papa, kedy si vychutnava pritomnost maminy dudkanim a kedy spinka. ak zaspava, moze to byt pre slabsi tok mliecka, skus stlacanie prsnika (http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...), alebo ked zaspava a zda sa ti, ze este moc nezjedol, prehod ho na druhy prsnik. precitaj si, prosim, clanky:

http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...
http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/04/20/neviem...

ivanajelinek
17. okt 2010

@prsky Dakujem. Popozeram. Skusim najskor to stlacanie prsnika a uvidim.

katka_4
17. okt 2010

@ivanajelinek take male detičky dosť veľa spia, tak je podla mna normalne že ti pri kojení zaspáva. ale musíš aj vediet rozlišit či sa len s prsom hrá alebo saje

ivanajelinek
17. okt 2010

@katka_4 No on najskor zacne sat a potom ku koncu ako keby sa len ukludnoval...Len tak podudkava a spi pri tom.

happy8051
17. okt 2010

som tri dni po porode a este nemam mliecko... kolostrum asi ano ale na vahe nic nie je vidiet, hoci mala saje ako o zivot nic jej netecie.. musim ju krmit Bebou.... mam z toho pomaly depku... ked mi nabehne mliecko je normalne ze ho este nemam??? pijem dost tekutin aj caje na kojenie.. mala som operaciu po porode tak mala nebola dva dni prilozena... mam sancu este kojit???

strapco13
17. okt 2010

@happy8051 jasne, ze mas sancu kojit 😉
kolostrum je liecko, ktore je enerh´geticky velmi vydatne..staci ho strasne malo /cize na vahe to aj tak nezistis/ a dietatku staci...je to to, co prave potrebuje
malu si prikladaj casto, pravidelne po kojeni si skus rucne alebo odsavackou /co ti pojde lepsie/ odstriekat..aj ked len naprazdno, telu das tym signal, ze ma zacat makat
3 dni po porode nie je dovod na prikrmovanie, dieta ma este zasoby z bruska..a uz vobec nedokrmuj flaskou..ked tak, najlepsie je cievkou na prsniku, ci vlastne bude stimulovat dieta tvoj prsnik, aby tvoril mliecko.
skus sa skontaktovat s laktacnou poradkynou osobne
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...
a prestuduj si http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ ..a aj ostatne clanky..zidu sa ti aj v buducnosti mozno

ivush
17. okt 2010

@happy8051 Ahoj, nuž ak teda správne chápem, tak dcérka bola prikladaná na prsník len jeden deň...Tak len zachovaj pokoj, kľuuud, žiadne depky - mliečko ti určite nabehne, daj tomu ešte také 1-2dni, ale hlavné je, aby čo najviac ako sa len dá cuckala a stimulovala prsníky...Keď jej dáš Bebu tak iste spinká niekoľko hodín, tak vtedy skús aspoň ručne odsávať....

elinka27
18. okt 2010

@happy8051 uz som ti pisala to fotoblogu,ale ako hovori strapco13 skus sa nakontaktovat na laktacnu poradkynu,konzultacie niesu drahe ja som platila najviac 10€, a ona ti ukaze ako spravne prikladat, ako casto a tak.Mne to pomohlo, boli u mna dve kazda 2x 😉 a poradia aj po telefone ak budes potrebovat neskor.Ver ze je to vzdy lacnejsia varianta ako kupovat UM a hlavne zdravsia.Ja som uz kojenie skoro vzdala,plakala som a bola som zufala,ale to prejde.

Dalsia vec ktoru sa chcem baby opytat je som po operacii nosa, mam alergiu a kedze kojim bojim sa davat spreje co mam,je tam napisane ze by sa nemali,ale moj lekar tvrdi ze mozem,tak som z toho jelen

akdarka
18. okt 2010

@happy8051 ja ta chcem tiez povzbudit aby si dojcenie nevzdala a vydrzala.ja som mala doma laktacnu a vdaka nej a vdaka annag dojcim.isty cas som dokrmovala cievkou na prsniku ale teraz cisto dojcime a je to krasne!mala som depky ako elinka ale vsetko preslo a teraz je to super.je pravda,ze ja musim brat na podporu laktacie liek costi ale po nom sme siahli az ked sme s laktacnou vyskusali vsetko ostatne.takze u mna zaciatok hodne narocny ale hovorim,ze som hrda na seba,ze som to nevzdala;)drzim palce a potom daj vediet!;)

happy8051
18. okt 2010

@akdarka
@elinka27
@ivush
@strapco13 dakujem za povzbudive slova.... od rana mame mliecko, teraz mala podla vahy vytiahla az 50 jednotiek 🙂)))

elinka27
18. okt 2010

@happy8051 zahod vahu,alebo ju niekam zamkni moja dobra rada 🙂vaha ma skoro do blazninca priviedla 😎

jaroe
18. okt 2010

Ahojte maminy, mozno budete vediet poradit - s malym som bola na odbery krvi a zistili mu znizenu hladinu bielkovin, zvysene pecenove testy a tuky. Problemom su tie bielkoviny, vraj si mam urobit skusku dojcenia a prip. zvazit dokrm UM ☹ Maly pribera pekne, vazi takmer 8 kil v 4 mesiacoch, nemam pocit, ze je hladny. Nerozumiem tomu, preco by bol problem s bielkovinami pri dojceni, nestretli ste sa s tym. Dakujem