Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

lenka0710
30. nov 2010

@elinka27 aj my sa jedujeme pri prdeni a nechce pit, vtedy pomáha ked si ju zdvihnem na odgrgnutie,chvíľu počkáme a potom skúšam znova a väčšinou sa prisaje ešte🙂

miskatn
30. nov 2010

pekny vecer vsetkym, prosim vas o radu: syn ma 2 a pol mesiaca, doteraz vzdy zaspaval na prsniku, ci uz v sede a ja ho prenesiem do postele alebo priamopapame v nasej posteli, podla vas je to v poriadku? nemoze sa stat, ze to bude vyzadovat do co ja viem napriklad az 3 rokov ? ako to riesite vy? ja sa bojim, ze teraz bude super narocne pokusit sa ho uspat inak ako na prilozeneho na prsniku ... dakujem 🙂

bobocka
30. nov 2010

@miskatn aj moj syncek zaspava pri prsniku a ma 14 mesiacov.nocny spanok je vzdy tak a denny spi v kociku na prechadzke.mne to nevadi.ja v tom problem nevidim.chystam sa ho dlho kojit,teda dokym on bude chciet. a potom ked s odstavi sam,tak uz bude dost velky na to,aby pochopil,ze sa da aj bez dudkania zaspat.ja to fakt vobec neriesim.kazdy si najde svoj system.oducanie od spanku na prsniku bude vzdy tazke.ci uz v 2 mesiacoch ci v 2 rokoch.ale myslim si,ze 2 rocne dieta to lepsie pochopi,ked ho maminka polozi do postielky,povie mu rozpravku atd.to male miminko je podla mna zo zmeny ovela viac hotove,ako to vacsie.lebo vacsiemu dietatku to vysvetlis,lenze to malinke nechape preco sa ta zmena deje.moj drobec zaspava vecer okolo deviatej na prsniku a potom ho prenesiem do postielky.tam spi do tej siedmej osmej rana,ked sa preberie,tak si ho beriem do nasej postele,kojim ho v lahu a este do tej desiatej rana spime spolu.mne to takto vyhovuje,aj mojmu syncekovi 😉kazde dieta je ine a kazda matka je ina a myslim si,ze kazda by sme si mali najst system,ktory nam bude fungovat,lebo to co vyhovuje mne zas absolutne nemusi inej maminke vyhovovat.takze vobec neries,ci je to dobre ci nie je to dobre,riad sa podla toho ako to ty citis,ako to tebe vyhovuje.ak je tvoj drobec pri tebe spokojny a v tvojom naruci sa citi tak super,ze v nom zaspinka pri kojeni,tak je to podla mna krasne 🙂

miskatn
30. nov 2010

@bobocka dakujem ti velmi pekne za odpoved. mne to samozrejme nevadi, len som zavahala na chvilku, ci nerobim chybu, vselico sa hovori 🙂

bobocka
1. dec 2010

@miskatn ved prave,vselico sa hovori,ale toto si ty a tvoje dieta a kazda matka ma pravo si vybrat/najst svoj vlastny system.to co jej funguje.vobec neries to ake uspavacie sposoby maju ine matky.co je spravne a co nie-tam pravdiva odpoved nie je.cokolvek tebe vyhovuje je to spravne 😉 ja som uz videla aj autosedacku na zapnutej pracke 😀 podla mna cokolvek funguje a vyhovuje tebe a tvojmu drobcovi je v poriadku. 😉

bobocka
1. dec 2010

@miskatn mimochodom skvele meno si syncekovi vybrala-aj moj drobcek je michal 😉

miskatn
1. dec 2010

@bobocka 🙂

ivv
1. dec 2010

@prsky ano citala, praveze som podla toho clanku chcela zvysit tvorbu mlieka a preto som zacala brat costi, ale mala si evidentne vytiahne len to co nevyhnutne potrebuje a dost.. viem, ze nemam nutit, ale ked ona tak zufalo malo papa a nasledne to vidiet aj na tom, ze malo cika .. costi ale malo na mna ten super ucinok len par prvych dni, teraz uz necitim ziadnu zmenu, akoby sa prsia prisposobili aj tak len potrebe dietata.. dva dni mi papala polievku (zabite ma, ale fungovalo) lebo bola ochutena bezglutamanovou vegetou.. nie vela a zjedla asi desat lyziciek, ale riedke..
napr. rano mi spapala zopar kuskov chlebika, teraz do nej dostanem prvu omrvinu a potom ani kusok.. prakticky je to cez den takto:
v noci 3-4x mm
rano par kuskov chlebika
mm pred spanim
jogurt
mm
polievka
mm pred spanim
mm
kasa s nastruhanym jablkom
mm pred spanim
ale ako hovorim, tych prikrmov je minimum a aj tak jej potom dam mm
ja neviem z coho to dieta zije 😔 . keby som jej neponukala tak tusim jej staci tri krat denne mm a dost ☹
v rodine nemame ziadne problemy, nestresujem (okrem toho jej papania), chodime na prechadzky, cize cerstvy vzduch ma.. tak potom neviem.. bojim sa poradne lebo aj dr povedala, ze ak nebude priberat, tak bude brat krv a .. a potom sa uvidi.. ☹

ivv
1. dec 2010

@miskatn nasa adelka cez den vysostne zaspava na prsniku, alebo v kociku, bez prsa v postielke nevie zaspat. vecer to tiez tak byvalo, ze zaspavala na prse a potom zrazu zmena.. po napapani bola este stale hore 🙂 poviem ti, ze som sa strasne vtedy zlakla, ze ako mi dieta zaspi, ale zistila som, ze sa jednoducho potrebuje este unavit "cvicenim", prevracia sa, lozi po posteli, samozrejme ja ju stale ukladam na "miesto" 🙂 🙂 a potom zrazu ostane lezkat zavrie oci a spinka, takze neboj, nemusi to byt strasne uspat bez prsa 🙂. navyse ja malu nikdy nenecham samu, pockam kym zaspinka a potom odidem zo spalne (spi s nami v posteli).. a nech mi kto chce co chce hovori (aj take uz bolo, ze malu som si rozmaznala a vlastne jej robim zle, ked ona nevie zaspat sama), ale byt istotou pri zaspavani svojho dietatka je to najlepsie co im mozeme poskytnut 🙂 . nikdy som neskusala a ani by som jej to nespravila, ze nechat ju vyplakat 😔

bibi1711
1. dec 2010

@ivv , len ta chcem upokojit. moma ema ma uz cez rok a pol a papa esi aj menej ako tvoja. na ranajky zje asi 5 kociek chlebika. pred spanim okolo pol dvanastej zje jednu malu 100 ml vyzivku ovocnu. na obed spapa asi tak 100 ml jedla a potom az vecer jeden jogurt. pomedzi to mm kedy chce, co je casto...nic viac. a je zdrava. tak sa nemusis tolko trapit...🙂

apollo11
1. dec 2010

Ahojte, poradte prosim, co na ragadu.. Bepanthen nepomaha, zkousim PureLan a taky gencianku - muzu je pouzit spolecne? Uz jsem zoufala, boli to jako cert 😢

prsky
1. dec 2010

@apollo11 framykoin/bactroban a upravit prisatie 🙂

apollo11
1. dec 2010

@prsky diky - myslis, ze framykoin pomuze i pokud nejde o mykozu? Myslim, ze je to trhlina zpusobena prave spatnym sanim - malicka se mi strasne cuka a je tezke ji udrzet v klidu

prsky
1. dec 2010

@bibi1711 a podla teba je tvoja mala malo? sak tieto mnozstva neda moja 2rocna 😉 a chleba & spol neje vobec
@ivv este ne na tom nie ste hrozne, su aj deticky, co vobec nic nejedia a davaju im cievkou - podla mna to treba prestat sledovat, skusit jej dat nieco do ruky (uhorku/chlebik/jablcko/hrusku..vsetko, co udrzi a moze si cucat a hryzt). mozno je typ, ktoremu vyhovuje viac sa krmit sama. a mozno jej nevyhovuje lyzicka...nie je vobec nic, co by jej chutilo? ak ma napr. rada kukuricne alebo obdobne chrumky, mozno by si mohla naberat chrumkou 🙂 s chutami jedal sa stale len zoznamuje, nasej dlho niektore veci nechutili - napr zelenina a teraz ma zas obdobie, kedy mi vyje iba zeleninu a "vodu" z polievky ani za svet

@miskatn mas este malinke babatenko, ktore potrebuje hlavne blizkost maminky, papanie a sucho v plienke. treba mu dat vsetko, co si vyzaduje a co pri zaspavani funguje. do minimalne 6mesiacov pokojne uspavaj na prsniku...potom mozes pomaly a s citom zacat menit zaspavaci ritual tak, ze sa nadojcine po sediacky a potom si spolu lahnete a budes mu monotonne rozpravat alebo ho hladkat alebo mu spievat...cokolvek, co sa mu bude pacit. alebo budes uspavat na prsniku dlhsie, kym nebude rozumiet, co sa mu hovori a bude ochotny "posluchnut", co bude okolo roka, skor roka a pol a potom budes moct vysvetlit, ze mliecko mal a zaspinkava sa bez didy.
alebo si vyberies inu metodu...podstatne hlavne je, vybrat si, byt stotozneny s tou metodou a konsekventne ju potom dodrziavat - pre deti je skor zle, ked sa nemozu na rodicov spolahnut (=jeden den moze zaspat na prsniku, lebo reve o dusu a druhy den sa rodic zatne a neda, pripadne sposobi dalsi stres tym, ze odide a necha ho plakat sameho a pod.)

prsky
1. dec 2010

@apollo11 framykoin sa pouziva na rany (aj napr. pri hryznuti), takze pokojne pouzi, malo by sa ti do 3 dni uplne ulavit. na mykozu sa framykoin nepouziva - tam sa davaju antimykotika a gencianka alebo soda bikarbona a pod 😉 ragady su takmer vzdy sposobene problemovym prisatim

apollo11
1. dec 2010

@prsky tak to jsem si ho s necim pomylila, uz to vidim v pribalovem letaku 😉 jeste teda jednu otazecku a dam pokoj - pisou tam, ze by se nemel pouzivat bezprostredne pri kojeni, cili bych musela prs na par dni odstavit? nebo ho muze prijit do kontaktu s pusinkou? diky moc

prsky
1. dec 2010

@apollo11 ja som v pohode pouzivala pri kusanci ...treba natriet tenku vrstvicku po kazdom dojceni, pred dalsim dojcenim netreba zmyvat - ono sa to uz vstrebe a k dietatu sa nic nedostane

miskatn
1. dec 2010

@ivv dakujem ti, nas maly tiez spi s nami, hovorim si, ze ved kolkokrat za zivot bude este taka situacia, v nasom pripade mozno len raz 🙂

miskatn
1. dec 2010

@prsky dakujem, pekne si to napisala 😵

akdarka
1. dec 2010

baby, preco som stale hladna ? ja som myslela, ze dojcenim schudnem a nic, iba by som sladke jedla. no takto to nebude ok 😝 je na to nejake "odborne vysvetlenie" alebo som sa proste iba "rozozrala" a nemam pevnu volu? 😠

strapco13
1. dec 2010

@akdarka jedno z vysvetleni je, ze ak mas mykozu /netvrdim, zeju mas/, tak to sladke si pyta ona..lebo ho potrebuje pre svoj rast
ine vysvetlenie..ak na nieco prides daj mi vediet
ale ako som otehu, tak mi sladke nechuti az tak 😀 😀 😀

akdarka
1. dec 2010

@strapco13 😀 😀 chcelo by to seriozny vedecky vyskum. nechce ho nejaky tvoj kolega realizovat? 😅 to by bolo super keby sme sa mohli na nieco objektivne vyhovorit...jaaaj, no co uz, asi mi pomoze len pravidelna a racionalna strava bez sladkosti 🙄 no kedze som si vybalila prave slane krekry tak to asi mykozou nebude - vyzera to tak, ze "pozerem co vidim"

strapco13
1. dec 2010

@akdarka ja som vzdy tvrdila, ze bodova dieta je jedina, ktoru som schopna dodrzat 😀 😀 😀
co vidim, to zbodnem 😀 😀 😀
myslim, ze vacsina kojacich mamiciek ma chut na sladke...asi si doplname energiu

nanulik
1. dec 2010

@strapco13 bodová dieta je moja oblúbená 😀 ale bohužial pri mojom synovi musím dávať pozor čo zjem a len pomali skúšať čo mu vadí a čo nie.

dnes na kontrole po šestonedelí mi dr. povedal že mi vaječníky nepracujú a že kým budem kojiť každý den aspon každých 5 hodín tak ani nebudú, ale čo ak začnú, ako to zistím?

strapco13
1. dec 2010

@nanulik to ze teraz este mas vajecniky spiace neznamena, ze po polroku nedosanes mrsku aj ked budes kojit dalsie 3 roky....teraz je este skoro
a ako zistis, ze funguju?..no bud mrcha alebo tehu 😅 😀 😀 😀
ja som mala 2 mrchy a potomtehu a kojim viac ako 5x do dna urcite...a prvu mrsku som citila..taky hnusny predmenstruacny syndrom..nervy, trochu bolesti, pazravost a pod..to iste aj pred druhou a potom nist..len pocit, ze ups..toto som uz raz zazila 😵 😵 😵

nanulik
1. dec 2010

@strapco13 no super 😝 😅 😅 tak to radšej aby sme si dávali pozor alebo použili pršiplášť, lebo dr. mi nič nepredpísal a určite neplánujem druhé dieťa skôr ako za 5 rokov. a to viem že otehotnieť sa dá aj počas kojenia. teraz kojím asi každé tri hodiny

akdarka
1. dec 2010

@strapco13 no ty si teraz tehu? alebo som nepochopila prispevok? 😀

strapco13
1. dec 2010

@akdarka dobre si pochopila 😉

akdarka
1. dec 2010

@strapco13 😉 gratulacia!
ja si neviem predstavit druhe baby a som zvedava ci a kedy sa odhodlam ...zatial razim cestu jedinacika 😝 aj ked to znie egoisticky... 😅

strapco13
1. dec 2010

@akdarka diki
ty mas este cas..aj male dueta aj mladucka si....mne uz priharalo