Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
25. jan 2011

@seffka s velkou pravdepodobnostou ide o mykozu ... ono nemusi byt hned zrakom zachytitelna... candida je vsade okolo nas, tak je mozne, ze ju mas este len v zaciatkoch ... liecba je ale dlhodoba a zvykne sa vracat

sofhia
25. jan 2011

@seffka dakujem, no mne sa prisava pekne, a doteraz som problemy s bradavkami nemala, a vdaka vetraniu aj moja ragada vyzera super, len ju citim pri dojceni. co su zberace na mlieko? ale citis ju stale pri kojeni , nie? ci ich tie ragady? resp. citila si aj po tom, ako sa zvonka sttratili, nie?

seffka
25. jan 2011

@sofhia hej citim, hlavne na zaciatku, potom je to ok, uz len jazycek citim a to, ako mi mala saje mliecko az z ramena 🙂 a tiez sa mi pekne prisava, teda snad. A zberace su na zberanie mlieka 🙂 take musle, alebo klobuciky, do ktorych steka mliecko, ja ho mam totiz aj pre dve babatka 🙂

seffka
25. jan 2011

@prsky A co s tym? Nemam kedy vyckavat u koznej a hlavne ako sa uistit, ze ide o mykozu? Mne sa tusim robia uz aj chrasticky na spicke bradavky, nemoze to s tym suvisiet ta bolest pri prisati?

shira_
25. jan 2011

@prsky u malého na jazyku sa mi to zdá skôr ako mliečko, ale vyskúšam mu to pozrieť keď budem večer kúpať a potom mu robiť všetky tie zlé veci- čistenie očí, uší, nošteka...tak pozriem aj jazyk. čo sa mňa týka, práve ma to štvalo, lebo už som mala také "pohodové" dojčenie bez bolesti a teraz toto, asi 4-5dní... lenže ma aj bolí hlava a trochu cítim hrdlo.. takže je aj oslabená imunita. už som si dala pre istotu canesten.

prsky
25. jan 2011

@seffka no bolest na bradavkach moze suvisiet s tym, ze ich mas este chrastickove, ale predpokladam, ze ta pichlava bolest skor suvisi s mykozou...koznej nemusis chodit, normalne si v lekarni kup canesten a preventivne natieraj, ked sa to bude aspon trochu zlepsovat, vies, ze je to mykoza

@shira_ skus ten povlak jemne zoskrabkat nechtom, ak pojde lahko, je to mliecko/povlak, ak nepojde lahko, je to zaba

annag
25. jan 2011

@johanka.

áno, čistenie zúbkov tvorí podstatu pred prevenciou pokazených zúbkov i u detí - deti si krásne zvyknú. Držím palce 🙂

seffka
25. jan 2011

@prsky Aky povlak? Malinka nema nic v ustach, zabu isto nie. To len mna pobolieva prisatie...

seffka
25. jan 2011

pardon, som zle pochopila 🙂

elinka27
25. jan 2011

@prsky,@strapco13 ako dlho dlho trva po nanasani toho Citrovitalu+uzivanie vnutorne, a este mam aj masticku od laktacnej kym prejde ta mykoza?Symptomy su slabsie ale stale su, uz to poctivo natieram tyzden, myslela som ze aspon priznaky uz by mohli zmiznut 😕

susann83
25. jan 2011

Ahojte mamicky.
Mam taky zvlastny problem. Som vyhadzana ako by ma postipali komare, hrozne to svrbi, na stehnach, bruchu a teraz aj na prsiach. A betusim od coho, alergiu nemam na nic, ani som nic take nejedla.
Myslela som ze z homeopatik na kojenie, ale dnes som si uz nedala.
Mali ste niekto takyto problem pocas kojenia?
Mozem sa natriet fenistilom???
Uz neviem co robit :(

jazmina83
25. jan 2011

@susann83 mala som presne to co ty...asi tyzden po prepusteni z nemocky...strasne to svrbelo, skrabala som sa a len sa to zhorsovalo ja som to mala aj na rukach uz som revala bolo to hrozne. Pomohlo mi natieranie fenistilom a hlavne neskrabat!!!!! po 2 dnoch mi to preslo ale do dnesneho dna neviem z coho som to mala..mozno nejaky ekzem z nemocky 😅

jazmina83
25. jan 2011

@susann83 😀 😀 😀 obe mame 27 a syncekov Dominikov 😀

annag
25. jan 2011

@elinka27

natieraj aspoň 2 týždne

annag
25. jan 2011

@susann83

nie je to dojčením - zrejme máš nejakú alergickú reakciu alebo vírusové ochorenie - čo by bolo najlepšie konzultovať s lekárom - kvôli liečbe dojčenie prerušovať netreba. Fenistilom sa môžeš natrieť a môžeš si dať i vnútorne fen. kvapky na utíšenie teraz na noc. prajem skoré uzdravenie 🙂

estterka
25. jan 2011

@annag ahoj,dakujem ti za kontakt na tu pani,ktora mi poslala univerzalnu masticka,pomohla uplne expresne,za dva-tri dni,bol flak prec,ale natieram poctivo este stale,nedam sa uz oklamat!

luly13
25. jan 2011

@elinka27 mne priznaky uplne presli do dvoch dni. a to som mala riadny flak uz na oboch prsiach v okoli bradaviek.

@annag aj cele dva tyzdne po odzneni treba natierat min 8krat za den? resp po kazdom kojeni... dakujem 😉 .

susann83
25. jan 2011

@jazmina83 @annag dakujem vam za rychlu odpovad.
Neviem aka alergia by to mohla byt, ani unfekcia, ale ked sa to nezlepsi, pojdem urcite k dr. To svrbenie je neznesitelne. Nastastie fenistil gel mam, kvapky nie.

Sranda nahoda, aj vek aj syncekovia 🙂))

elinka27
25. jan 2011

@annag, dakujem za odpoved, na lavom ani neviem ze mam mykozu,len bradavka obcas zbelie,no na pravom je to horsie svrbi ma bradavka aj par minut po kojeni a je biela, mam nutkanie si to skriabat 😠 mala ma biely povlak na jazyku,ale nejde jej dole ani sodou bikarbona na gaze, tak co pre nu ine?Moja pediatricka mi proste nic pre nu neda,lebo vraj ked prejde mne tak jej zmizne 😕

strapco13
26. jan 2011

@elinka27 tak ku malej Nizoral..roydrvi tabletku a tym ponatieraj..nech to preedpise tvoja dr, alebo Diflucan

miskatn
26. jan 2011

poprosim vas o radu:
Nas malicky poslednych niekolko dni sa sprava inak ako doteraz. On v noci spava s nami, vzdy doteraz sa len trochu pomrvil a napapal sa (MM), mozno 2x za noc, ako kedy a okamzite zaspal. Ale posledny tyzden, ked sa prebudi, tak ked papa, tak sa trha od prsnika a ked dopapa, tak sa rozkrici. Neviem posudit, ci mam malo miecka, ale nezda sa mi. Tak krici, ze s nim musim vstat z postele, trochu sa s nim poprechadzat a ukludnit ho, potom si lahneme, trosku si cucne, len malicko a zaspi, ale uz sa stalo, ze sa rozkrical opat a opat sme sa museli ist poprechadzat. Aj rano ked sa zabudi, tak sa rozkrici, pritom spime vedla neho, nikdy predtym to nerobil a musim ho uhojdat na rukach, aby sa ukludnil.

Nenapada niekoho, coby to mohlo byt? Alebo je to v poriadku a snad ho to postupne prejde? Srdecna vdaka 🙂

lubocka
26. jan 2011

Babenky, skúsené mamičky, prosím vás máte niektorá skúsenosti s užívaním kapsúl MORE MILK PLUS od Motherlove na zvýšenie produkcie mliečka? Alebo homeopatikami Ricinus communalis? Alebo so senovkou gréckou a benediktom lekárskym? ďakujem

akdarka
26. jan 2011

@lubocka mne bohuzial nepomohli...ale nastastie su aj ine "metody", ktore mi poradila laktacna a nastastie dojcim 🙂

silvia123
26. jan 2011

miskatn, presne ako si to opísala to robila ja mne moja malá, bola nervózna odtrhala sa mi od prsníka keď papala, málo sa najedla, potom sa rozkričala, až sa to vystupňovalo postupne tak, že ma začala odmietať, chytila len v polospánku a teraz sme síce na mojom mlieku, ale odsávam a dávam z fľaše. Rada by som sa vrátila ku kojeniu, ale neviem ako, doktorka mi povedala, že je to dočasné, že mala mamičky, ktoré deti nekojili aj mesiac a vrátili sa ku kojeniu, no ja tomu už prestávam veriť. Možno to nebude tvoj prípad, ale u mňa to začalo tak ako si opisovala. Ak existuje nejaká rada pre mňa tak sem s ňou...budem len povďačná, chcem kojiť, lebo toto odsávanie ma ubíja...

denisse
26. jan 2011

@miskatn
mne to mala robi, ked jej idu zuby ... bolia ju dasna a ked saje z prsnika, tak to asi nie je prijemne .. preto sa vrti, odtahuje, skusa znova ... uz mame 8 zubov, takze predne dasienka uz ma pokryte zubami a uz je to ok ... a vzdy to trvalo par dni a ked sa zuby ukludnili, tak to preslo ...
alebo to robi, ked ju boli brusko ... povrti sa, poprdka a pije dalej ...
skus skontrolovat dasienka alebo pocvicit s nozickami, pomasirovat brusko ...
drzim palce ...

miska246
26. jan 2011

@lubocka Ani mne nepomohli, presne, ako pise akdarka. Annag ma zachranila a kojime sa nadalej 😉

lubocka
26. jan 2011

@akdarka Mojenko a môžeš mi dať nejaký typ ako tú produkciu mliečka zvýšiť? Inak aj môj malý bude mať v piatok 5 mesiacov 🙂

lubocka
26. jan 2011

@miska246 A môžeš tie rady posunúť aj mne??? 😉

miska246
26. jan 2011

Skus napisat Annag, ja nie som odbornicka, opises jej svoj problem a ona Ti poradi, ako dalej. Drzim palce 🙂 🙂 🙂

grenka
26. jan 2011

@annag ahoj ja sa chcem opytat v noci ked sa mi maly zobudi iba raz....mliecka mam dost a mam sa sa miesto dojcenia odsat?stratim tym mliecko?stava sa mi ze ked mi vyteka 🙂 dakujem