Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

makanka
31. jan 2012

nas drobcek je velmi pokojny moze byt aj zakany a je to ok len ten hlad len to nechapem ze cez den mu staci ked zje tolko zaspi zachvilu ako teraz.ale vecer vacsinou nie asi chce byt s nami hore?vsak robi si svoj rezim .mna hneva hlavne to ze nechcem dokrmovat chcem mu davat len svoje mliecko ale ked nejde :((( som z toho smutna cez den sa tak tesim ked sa dobre napapa a je spokojny odspi aj bez hojdania ci nejakeho skaknia 🙂 ale v noci snazim sa mu striedat prsniki chodime po celom byte navlacujeme sa aj do autosedacky ho davame a hojdame na brusko skusame masirujeme brusko.ale vtedy nic nepomoze a place.a to asi kazdu maminu trapi ked jej dietatko placka.

beton
1. feb 2012

@makanka podla mna sa hlavne upokoj a dojci, dojci, dojci. lahnite si do postele a dojcite sa. flasku zahod, zbytocne pokusenie pre teba. urcite neplace od hladu. ked ho vlacite po byte, tak place tiez? predpokladam, ze nie. takze asi mas riesenie. potrebuje viac kontaktu. este je malicky, ma teraz take nespacie obdobie. toto prehrmi a pride nieco ine. Cez den pises, ze je spokojny a spinka v postielke alebo kociku. To znamena, ze telo na telo je len pocas dojcenia, inak je sam. Podla mna si tento nedostatok denneho kontaktu v noci kompenzuje. Spinka s vami v posteli? Daj si ho tam a vyspite sa vsetci :o)) ad. autosedacka. poloha, v akej sedi babatko vo vajicku je pre take male babatko dost nevhodna. deformuje chrbatik, kedze este nevie sediet a neumoznuje mu dost hlboko dychat, lebo je "zlomeny" na polovicu. skus radsej satku, babyvak, ergonomicky nosic....urcite si najdes sposob. a takto ho mozes skusit uspat aj v noci. vydrz, urcite bude skoro vsetko ok.

makanka
1. feb 2012

@beton
ahoj dakujem pekne 🙂 no uz sa nam to zlepsilo ako keby som to zakrikla ale som velmi rada vobec nemusim davat flasku chodime viac po byte a to nam pomohlo ako pises aj ty 🙂 velmi sa mu to paci a obzera sa dookola 🙂 do autosedacky ho uz nedavam ani mnesa nepacilo ako je tam zvaleny to je nepohodlne pre neho a chcem aby bol v poriadku.

sirokez
6. feb 2012

@beton ahoj aj mna rapi auosedacky...sice len vtedy ked ideme k lekarke alebo na nakup.....mrzi ma ze musi byt v takej nepohodlnej polohe...nevies odkedy moze byt dietatko v nosici?ale ak ideme autom aj tak sa to neda inak vyriesit asi,hm☹

beton
6. feb 2012

@sirokez v satke a babyvaku moze byt babo od narodenia v polohe kolisky. tiez v manduce, ktora ma novorodenecku vlozku, ale tam je v zvislej polohe a mne to bolo do 3 mesiacov proti srsti. autom sme chodili minimalne, az od 3 mesiacov sme dali do vajicka na kratku vzdialenost, dovtedy sme chodili pesi alebo sme mali vyhovorku, bo ja som si chcela aj tak oddychnut a nie po navstevach behat :o)) ale ak sme museli autom, tak sme mali pevnu vanicku z kocika a v nej sme viezli dietatko po leziacky. nove drahsie kociky maju upravene tie vanicky tak, ze sa daju pripnut pasom do auta a aj dieta sa da pripnut v ramci vanicky, aby nevyletelo. najpohodlnejsie je nosenia, napr. aj v tejto zime a neriesis schody, obchody, uzke dvere a pod.

bubina76
9. feb 2012

Ahojte,potrebovala by som poradit.
Mam 11tyzdnove babetko,pekne papa, pribera, je spokojne. Kvoli rastucemu hemangiomu na tvaricke zacina uzivat kortikoidy, ktore okrem ineho sposobuju aj vacsiu chut do jedla az "zravost" 🙂 Mozem ocakavat,ze pri castejsom prikladani sa zacne tvorit aj viac mliecka? Alebo treba tomu zo zaciatku troska pomoct nejakymi cajmi, homeopatikami? Doteraz som nic take neuzivala,myslim,ze dcerke postacuje,co sa priebezne vytvori. Nerada by som ju "trapila hladom",ked to na nu pride 🙂

strapco13
9. feb 2012

@bubina76 ak ich uziva lokalne, netreba cakat nic, ak celkove tak moze potrebovat viac papat..ale castym prikladanim sa to zvladne, pokila ale by si potrebovala pomoct tak.. http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po... ..ale dojcenie je aj v hlave, cize ak si to nepripustis, tak mliecka bude dost

majulienka27
9. feb 2012

ahojte,
potrebovala by som poradiť. Môj malý(8 mes.) začal odmietať mliečko, keby že krabicové tak nepoviem ale mamičkine čo je najlepšie, od kedy začal papkať príkrmy tak mu tie asi viac zachutili a čoraz menej a menej papal mliečko až napokon cez deň nevypije skoro nič, iba sa jeduje, plače a ťahať nebude, tak som si myslela že sa mu nechce ťahať tak som mu začala odsávať ale ani tak nechce tak neviem čo s ním, lebo mlieko potrebuje a nepapká ešte nič mliečne tak teraz neviem, keď bude takto ďalej pokračovať tak sám sa o mliečko pripraví, lebo sama vidím že sa stráca, musím sa popýtať doktorky, ale ideme až 21 tak do vtedy to musíme vydržať. Večer ani v noci nemá problém ale cez deň eee, teraz dva dni som urobila tak že keď ráno vstane tak mu ponúknem odsaté mliečko ak nechce tak mu nič iné nedám, potom o tej 10 ked ide spať a to už musí byť riadne hladný tak vypije, len neviem či to mám tak na silu robiť, alebo ho nechať fakt neviem, vy niektoré nemáte s týmto problém? aj tak asi budem musieť vydržať do tej poradne

prsky
9. feb 2012

@majulienka27 vela deti, ktorym prikrmy idu, nema zaujem o mliecko..nas maminy tesi, ze babatko papa, tak nalozime, co to da. riesenie je dat mensi prikrm alebo sa zmierit s tym, ze si svoju mliecnu davku vytiahne v noci - na tom nie je nic zle...takto velke dojcata uz si dokazu svoju potrebu uspokojit aj takto. nasilu nedavaj, neprinutis, skor sa moze stat, ze bude prsnik bojkotovat uplne. v okolo 8-9m ide pravdepodobne o bojkot prsnika (alebo strajk) viac tu http://www.mamila.sk/domain/flox/files/pre-pora...
co sa mliecnych vyrobkov tyka, preco si myslis, ze ich dieta potrebuje?

majulienka27
9. feb 2012

@prsky že prečo potrebuje mliečne výrobky? veď v liter. sa píše že dieťa by malo vypiť pol litra mliečka denne, neverím že to troška mäska čo za deň spapká a k tomu ovocie plus kaša, by bolo až tak prospešné pre jeho vývoj, ja si myslím že mliečko potrebuje, neverím že mu stačí to trošku večer a raz v noci

strapco13
9. feb 2012

@majulienka27 prsky myslela na mliecne vyrobky a ko z kravskeho mlieka..nie na materske mlieko
ponukaj mliecko castejsie v noci, skus znizit davku prikrmov, nech sa viac dojci, nech sa laktacia trosku rozbehne
a ak pije ine tekutiny tak tie zrus a ponukaj dojcenie, rovnako ak si odsajes mlieko, nedavaj mu ho vo flaske , ked uz chces tak radsej cievkou na prsniku
dojcenie nie je len o jedle

majulienka27
9. feb 2012

@strapco13 neposlala by si mi link kde by som si vedela kúpiť cievku, ďakujem

strapco13
9. feb 2012

@majulienka27 kupis v zdravotnickych potrebach vyzivovacia cievka pre novorodencov oznacenie CN 01
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-... navod na pouzitie

sirokez
10. feb 2012

@beton no mne vadi sedacka skor ked ideme na nakupy... ja tiez nechcem sa prehanat po navstevach aspon kym trosku nepodrastie🙂 a kocik mame po prvej(dalsie asi nebude ak novy neplanujeme kupit.
Pocuj neviem malu naucit poriadne otvorit usta... pije pekne riadne jej to tam zblnka ked pa pa ale nie je to podla tych obrazkov ... nevies ako na to? myslim ze aj to by mohlo zabrat,chcela by som aby sala intenzivnejsie ale ako na to? doteraz sme papali kazdu hodku,ale mam pocit ze sa tym len naucila papat malo a casto...naliate prsniky mam az po troch hodinach tak sme to natiahli kocikovanim... lepsie mi pototm spinka aj v noci ked si pospi cez den 3 hodnky na jedno spanie. Ale aj tak premyslam nad tym.dikes.
Ozaj a keby som satkovala - my sa casto prebalujeme aby sme nemali mokry zadocek-lebo dost cikame to by som ju furt len skladala a viazala nie🙂

beton
13. feb 2012

@sirokez na to, aby dosiroka otvorila usta je dolezite, aby mala spravnu polohu pri dojceni. ta jej to umozni. teda brusko na brusko, nos a pupok v jednej priamke. medzi lopatkami ju pritlac o seba, aby sa jej dostala hlavicka do mierneho zaklonu a tak ju pripoj :o)) este jej skontroluj spodnu peru. mala by byt uplne vyhrnuta dovonku. ak nie je, tak jej ju prstom naprav alebo jej potiahni briadku smerom dole, ked je uz prisata. mala by mat chyteny dvorec nie len bradavku. naliate prsniky nie su znakom toho, ze mas dost mlieka. toho je tam dost vzdy. skor je to znakom toho, ze tvorba mliecka sa este neprisposobila potrebam dietatka alebo ze mate v dojceni dlhsiu pauzu ako zvycajne. pozor na to, lebo naliate prsniky sa mozu lahko zapalit a to nechceme. takze natahovat intervaly nie je dobre. nech si dietatko samo urci, kedy chce papat. ad. spanie. ano, je to pravda, vyspate dieta spi lepsie aj v noci. ad. satkovanie. nosene dieta na mamku necika, nekaka, resp. dava dost jesne najavo, ze potrebuje. prejavuje sa to tak, ze vyskakuje zo satky alebo strasne krici a pod. dietatko ma v sebe zakodovane, ze do vlastneho hniezda sa nespini :o)) takze hned ked ju zlozis, tak bude cikat, kakat. v podstate je to princip bezplienkovej komunikacnej metody. takze sa precikania naozaj obavat nemusis, najma ak ficite na jednorazovkach. my sme na latkovkach a nemame problem. akonahle je babo vacsie, tak som presla na manducu, lebo je ta manipulacia podstatne jednoduchsia ako so satkou aj pre MM :o))
ozvi sa, ako pokracujete s velkymi ustockami. papa.

sandrittta
14. feb 2012

Ahojte aj ja by som potrebovala poradit. Malicka ma 3tt a co sa tyka kojenia presli sme si uz vsetkymi problemami a niesom si ista, ci sa nam ich podarilo vyriesit. Takze po poriadku rodila som sekciou a kedze mi sestry na novorodeneckom tvrdili, ze skor ako o 5dni sa mi laktacia nespusti nedovolili mi zucastnit sa prednasky o kojeni. No stalo sa a ja o 48h po sekcii som zacala kojit, no vsetko som si este z postele musela vyhladat na internete, polohy sposob prisatia atd. Kedze mam nie velke ale obrovske prsia (70G pred tehotenstvom) bolo to tazke ako pre mna tak pre malu. Nejako sme si zvykli a na treti den mala vypilia prvu 30ku odomna. Po veceroch som na odporucanie sestriciek odsavala aby som mala co najviac mliecka, slo to ale bola to chyba a ja po tom co som malu nakojila k spokojnosti 100ovkou este som odsala 150ml a odniesla do "mliecnej kuchynky" vraj ak by bolo moje dieta hladne tak jej daju. Co bol blud , lebo o 3h som ju mala na kojeni opat. No k veci. Vdaka odsavacke som sa dostala k hnusnym ragadam , ktore miestami mali az hnisavu podobu. Na lavom prsniku to bolo uplne najhorsie a odmietala som z neho kojit, len som odsavala, sestricka pri odchode z nemocky mi poradila klobuciky kym to nepreliecim ( dalsia osudna chyba). Dcerka si zvykla aj ma klobucik aj na bradavku ale ja som spozorovala vyrazne znizenie tvorby mliecka v lavom prsniku, preto sme kojili len z praveho cely drn a tam toho bolo neuurekom dost. Dosli sme do stadia ze v noci mi vystupili teploty na 39 ( neklesali ani po paralene) a rano antibiotika od lekara a bolest v lavom prsniku no ziadna hrca. Tak opat kamaratka odsavacka no max 30ml, tak som sa rozhodla dat si liehovy obklad a prilozit malu, nadherne mi bolest zoztahala a ja som este po nakojeni odsala 135ml. Uzas! 🙂 no len do chvile kym sa nenastal problem s ktorym si uz poradit neviem a to. V lavom prsniku malo mliecka, aspon myslim, kedze mala mi to na javo nedava ale nepocujem ju polykat len cucat a pustit nechce , ked jej prsnik odoberiem lebo sa zda ze spi, zacne trepat ruckami a pchat si ich do ust ako by bola hladna, tak skusam pravy prsnik, no tam ide mliecko tak rychlo a intenzivne, dcerka sa nsn nevie poriadne prisat len cmurka( zvuk) , zadusa sa, place, zhrozene na mna pozera, nahlce sa vzduchu a hned po odobrati prsnika, ked uz to s nervami nezvladnem ja, ogrcka ma, ked ju dam odgrgnut. Co s tym robit? Poloha na boku nefunguje, v lahu sa mi tak "rozleje" prsnik, ze mala sa neprisaje. Ked skusim odsat mam pocit, ze mliecko ide rychlejsie. Naozaj som bezradna. Chcem kojit, dnes mame poradnu a ked mi povie, ze neprospievame neviem ci nebude najlepsie ukoncit moje aj dcerkine trapenie UM. Naozaj neviem, bojujem ale zakazdym prehravam. ☹ medzicasom bola u nas aj laktacna poradkyna ale to bolo este pred zapalom a zvysenou tvorbou ci zrychlenym tokom. Dakujem vam za kazdu radu.

lusja
14. feb 2012

Ahojte.
potrebovala by som malu radu - ako davkovat senovku - mlete semono - aby som sa vyhla nafukovaniu. Doteraz som ju jedla tak 3x denne 2-3 polievkove lyzice. Myslim, ze aj zaberala - ale vcera som ju uz musela vysadit, lebo som z nej moc nafuknuta, az mam krce v zaludku, nielen v bruchu - a tie pachy okolo... ☹ cim ju nahradit, alebo zmenit davkovanie???
A este mam jednu otazku. Je mozne, ze by som v jednom prsniku mala viac predneho mliecka ako v tom druhom? Sice je ten prsnik naliaty, ale aj ked malinky pije viac ako 5-10 minut, mliecko z neho ide len take svetle, zatial co z druheho ide po par minutak uz to hustejsie...
Moc dakujem.

sny
15. feb 2012

@sandrittta Ahoj,no máš to fakt komplikované,ale tak verím,že to nakoniec zvládnete.Ja som mala tiež dosť mliečko a malá mi neprospievala,no ja som si nikdy nevedela odsať viac ako 40ml ☹ Potom sa mi tiež zdalo,že v ľavom prsníku mám menej mlieka,malá z neho málo pila,ale vždy jej stačil...Aj v noci mi len z toho jedného napodiv vytekalo mlieko.Teploty som nemala,ani zápal,ale keď som začala na žiadosť doky dokrmovať flašou,tak sa mi tvorba úplne znížila a trápime sa doteraz,lebo to nechcem vzdať.Preto ak môžeš,radšej malú koj,aj keby neprospievala neak extra,každé dieťa je iné.Moja mala 2mesiace a od pôrodu nenabrala ani kílo,takže to dokrmovanie bolo úplne zbytočné,len čo malá bojkotuje kvôli tej flaši 😢 😢
Keď ti silno tešie mliečko,tak skús uchopiť prsník akoby cigaretu,spomalíš tým malej tok mliečka a nebude sa zadúšať.Alebo teda ak sa ti darí odsávať,tak jej dávaj odsaté.Je to stále lepšie ako prejsť na UM.Potom ak môžeš,tak daj vedieť,ako si dopadla 😉 Držím palce 😉 😉 😉
P.s:Dobré rady nájdeš na stránkach mamila,wordpress

sny
15. feb 2012

Ahojte žienky,aj ja by som chcela zase poradiť:Malú som kojila pekne,stále sa najedla,len nepriberala takmer vôbec,tak sme začali dávať UM z flaši.Robila som tak aj pri staršej,že nakojila z oboch a dokrmila flašou.No začalo sa mi tvoriť menej mlieka,v ľavom takmer vôbec.Tak som začala znova brať homeopatiká,costi,vinea,melta,čaje na kojenie a v priebehu dňa sa mliečka vytvorilo dosť.No problém je v tom,že už asi 5dní malá bojkotuje na prsníku,najprv sa pekne prisaje,poťahá asi minútu a spustí plač,ale obrovsky a už sa neprisaje naspäť 😢 😢 😢 V noci je to ok,tak nechápem,prečo cez deň nece ☹ som si najprv myslela,že jej netečie,tak pustí,no ono mi po stlačení krásne strieka,ale odsať si aj tak neviem nič ☹ Tak ma zaujíma,či sa moja situácia dá ešte neak bez plaču napraviť,ale je to už márne....Totiž chcela by som naďalej kojiť,lebo malá nepriberá ani z UM,takže to bolo zbytočné,aj keď doktorka mi prízvukovala,nech už vôbec nekojím 😠 Ja však mám záujem a nemienim ju už ďalej počúvať a utrácať za UM,keď sama mám dosť.Ako malú zase naučiť pekne papať z prsníkov?Je to len dočasné,alebo už nebude chcieť kojenie vôbec?ďakujem za odpovede 😉

lucik106
15. feb 2012

Ahojte. Viete mi poradiť: ak pijem šťavu z mrkvy a červenej repy, môže malú z toho bolieť bruško? nepapá veľa, na jedno dojčenie nejakých 30, to sa mi zdá dosť málo. ☹ zdá sa mi, že keď som jedla senovku grécku, tak papala viac a menej často, lebo sa mi skôr tvorilo mliečko. tak si myslím, či nie je malá "lenivá" si viac vytiahnuť... a vždy keď dopapá tak sa jej mliečko vráti, nie nejak extrémne veľa, ale stáva sa nám to stále. a samozrejme je okolo toho všetkého strašne veľa plaču. poraďte prosím.

lucik106
15. feb 2012

@sny to ako detská dr. ťa odhovára od kojenia? tak to je potom dobrá ťapa. len koj ďalej kým sa len dá. my tiež bojujeme. 😉

strapco13
15. feb 2012

@sandrittta skontaktuj sa znovu s laktacnou poradkynou
po zapale moze ale nemusi klesnut tvorba mliecka...ty si si vdaka radam a odsavacke vyprodukovala nadprodukciu..dieta ale moze aj napriek nadprodukcii ostat hladne ak nevie dobre papat...je uplne jedno kolko odsak´jes, kolko mlieka je v prsniku..dolezite je to ci dietatko pije...to spoznas podla pohybu bradicky...ako sa hybe brada hore a dole tak pri pohybe nadol sa chvilu zastavi a vznikne pauza v pohybe..vtedy ma dietatko plnu pusku mliecka a prehltne..pokial sa brada hybe rychlo hore a dole, bez tej pauzy a su to take plytke pohyby tak dietatko nepije ale len tak si cucka..ono je to dolezite..ale treba aj papat
zapal vznikol z nedostatocne vyprazdneho prsnika
pokial mas pocit ze je v niektorom prsniku menej, treba z neho dojcit castejsie aby sa v nom zvysila tvorba mliecka
podla tvojho popisu ale neviem jednoznacne povedat ci ide o znizenu alebo zvysenu tvorbu..prejavy su niekedy strasne podobne..odlisit sa daju pri pozorovani dojceniua a to cez net tazko

strapco13
15. feb 2012

@lusja mliecko nie je uplne rovnake ani ked stale pije z toho isteho prsnika chvilu tecie take chvilu ine..dokonca z kazdeho mliekovodu moze tiect v tej istej chvili roznesfarbene mliecko...a spolu to vytvara to preve orechove 😵
ale prsniky mozu byt naozaj rozdielne http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/rozdie...
co sa tyka senovky...papa sa 3x denne 3 olievkove lyzice..zapit len troskou vody lebo ona nabobtna strasne a potom je blbo od zaludka...celkom "dobre" sa to papa ked si potrebnu davku vymiesas s trochou tekutiny na velmi hustu kasu, narobios z toho take gulicky a tie prehltnes
ako vsetko aj na senovku su ale neziaduce reakcie..cize ak ti nesedi tak potom mozes skusit domperidon na predpis lacnejsie Costi, na volnopredaj drahsie Motilium
ci treba alebo netreba nioeco na podporu..najlepsie zistis ked sa skontaktujes osobne s laktacnou a ta skontroluje dojcenie.. www.mamila.sk

strapco13
15. feb 2012

@sny dieta co pozna flasku alebo dudel moze byt zmetene a odmietat prsnik http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet... ..z flasky totiz tecie konstatny tok a hned od zaciatku, dieta si potom zvykne a nechce sa mu cakat kym sa z prsnika spusti mlieko
skontaktuj sa osobne s laktacnou poradkynou www.mamila.sk ...skontroluje dojcenie, pripadne upravi polohu, skontroluje podjazykovu uzdicku /casto tato brani v dostatocnemu dojceniu/ a ukaze ako dokrmovat na prsniku ak treba ..takto dieta nebude odmietat prsnik

strapco13
15. feb 2012

@lucik106 z coho sudis ze ju boli brusko? ako sa to prejavuje? ako vies ze pije 30 na jedno dojcenie?
opis mi ako vyzera dojcenie, ako sa sprava pri dojceni, ci pouzivas dudel flasku, ine tekutiny podavane babatku ako dojcenie?
skus pri dojceni vyuzivat techniku stalacania http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...

lucik106
16. feb 2012

@strapco13 máme váhu požičanú tak sa vážime. keď si pýta, tak si ju priložím chvíľku ťahá potom prestane a je len tak prisatá na prsníku, potom sa odpojí a dosť. počas dojčenia aj stláčam prsník, ale nie je to veľa platné. mliečko mám lebo keď stlačím tak strieka, ale odsať neodsajem nič. nepoužívame nič ani dudel ani fľašu ani klobúčiky na bradavvky a iné tekutiny malej nedávam, len moje mliečko. po dojčení ju dám odgrgnúť, grgne si a potom sa jej mliečko vráti, niekedy raz niekedy 2 krát, niekedy viac, niekedy menej. a počas dňa sa musíme často viac potrápiť kým si prdneme alebo sa vykakáme, ale darček má do každej plienky. pred dojčením dávam malej sabsimplex- tak vtedy je to lepšie. nemusí sa toľko trápiť. Chcem vedieť, či tá šťava čo pijem, nemôže mať vplyv na to, že sa jej mliečko vracia po dojčení alebo či jej z toho nemôže zdúvať bruško. lebo sa snažím nejesť nič, čo by jej mohlo urobiť zle. ďakujem za radu.

bobkaa
16. feb 2012

ahojte kocky, potrebujem radu, ale nezda sa mi to na vytvorenie novej temy, preto som zabludila ku vam. Mam 4mesacne miminko, plne kojene. Od 2 mesiaca ma aj cumel, zial ... Moja otazka, kolko krat denne jedava 4 mesacne babo? Maly zacal tento tyzden strajkovat s jedenim. Predtym jedol tak cca kazde 3 hodiny, dokonca aj v noci sa budil na papanie 3-4x. Vcera mi papal rano o 7,00h, potom o 12,00h, 16,00h, 22,00h, 3,00h a rano vobec nechcel az o 9h sa konecne najedol. Myslite, ze je to ok?

vavrenka
16. feb 2012

@bobkaa ja myslim, ze mas dobry tusak, ze to nie je ok... 😒 , su deticky, ktore cumlik nezmatie, ale je vela takych s cumlikom, ktore po case zacnu strajkovat na prsku, zial. je to taka loteria. a dokrmujes aj z flasky?
hodim ti priamo oslovenie na @prsky a @strapco , tie ti viac budu vediet poradit 😉

lusja
16. feb 2012

@strapco13 Moc dakujem za radu!
Aha, tak tam som asi s tou senovkou robila chybu...dobre sa mi pila zo salky s vodou - problem bol v tom, ze som popri 3 lyziciach vypila asi 3 salky vody... netusila som, ze tak bobtna. Ale skusim si vymodelovat tie gulicky 🙂 mozno sa mi to tak podari zhltnut, lebo inak je fakt hnusna ☹ skusala som ju jest aj s jogurtom, ale to sa fakt neda... neviem teraz, ktora varianta je lepsia a lacnejsia - ci senovka mleta alebo kapsule...

lusja
16. feb 2012

@strapco13 tak ma este napadlo, ze 90 kapsul senovky stoji min. 9 eur...kilo je cca za 11 eur - radsej by som brala tie kapsule...len ma desi cena, ked 90 kapusl vychadza na 10 dni iba ☹ co sa viac oplati? nevies?