Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

tamilenka
20. sep 2010

ahojte... skoda ze som na toto forum nenatrafila v case ked sa mi narodila prvorodena dcerka , moje problemy s dojcenim zacali v podstate od zaciatku , presla som si cez mastitídy , bolestive ragady , neprospievanie dcerky , obtiazne prisatie malej k prsníku , neviem ci mi chybala vacsia vola ci podpora okolia a lekarky ale bohuzial nepodarilo sa mi dojcit , dost zle som to psychicky znasala , stranila som sa inych mamiciek , nemohla som citat "mamickovske"casopisy , vela krat ma mrzi ked sú taketo zeny hadzane do jedneho vreca a casto krat myslim na slova jednej lekarky "neodsudzujme zeny ktore nedojcia lebo nikto nevie cim si presli kym k tej flaske prisli , drzim palce vsetkych dojciacim a buducim mamickam a obdivujem tie ktore to nemali lahke ale predsa to zvladli a dufam ze pri druhom babatku sa to iste podari aj mne .

aknats
20. sep 2010

@annag ahoj, rada by som sa popýtala a preštudovala si niečo k dojčeniu dvojičiek. Veľmi túžim, aby som ich čo najdlhšie a plnohodnotne dojčila. Len neviem ako na to a čo ma čaká. Čo urobiť v prvých momentoch po pôrode napr. po sekcii. Pri pridzenom pôrode je to možno ľahšie vybrala som si baby friendly hospital a bábätká majú maminky hneď na izbe. Len pri sekcii ich dostanu o 48hod čo si myslím je pre ne to najhoršie keď ich dokrmujú UM.
Prosím o radu

leelo
20. sep 2010

@aknats ahoj, pozri si tento clanok od annag:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/17/dojcen...

este dodam: ja si myslim, ze tych 48 hodin by si si jednoducho mohla vybojovat, aby neboli. pomoze ti to uskutocnit aj lakt.poradkyna, ktora za tebou pride do porodky. skus si jednu vopred dohodnut, stoji to za to...

aknats
20. sep 2010

@leelo dakujem, idem na to 🙂

strapco13
20. sep 2010

@aknats super, ze sa zaujimas o dojcenie uz teraz
velmi dobra stranka je http://dojcenie.wordpress.com/
pokial by si aj rodila cisarskym, dietatko na kojenie nosia.. mozes ich poziadat aby ho neprikrmovali..a pokial mas tu moznost, ze by bol s tebou aj partner /na nadstandarde moze byt aj cely cas/ tak moze byt babo s vami

strapco13
20. sep 2010

@aknats jej az teraz som si vsimla, ze dvojicky cakas..neva..na tej stranke najdes vsetko..a ostatne aj tak plati 😉

michaela80
20. sep 2010

@aknats preco ich dostanes az po 48 hodinach..ja som mala sekciu a malu mi po 2 hodkach doniesli...prvych 24 hodin mi ju nosili iba na dojcenie druhych 24 hodin dojcenie plus hodinka a na treti som ju mala uz pri sebe stale...

pipussa
20. sep 2010

@aknats
to mas krasny vianocny darcek 🙂 mohlo by to vyjst presne 🙂

strapco13
20. sep 2010

@michaela80 ale ved to je 48 hodin, kym ich dostanes k sebe...asi to tak aj
@aknats myslela..snad v kazdej nemocke nosia deti mamickam od zaciatku /teda pokial si mamicka, alebo iny pribuzny nevie ist po dieta sam/

michaela80
20. sep 2010

@strapco13 tak dufam ze to tak myslela lebo ja som pochopila ze az po 48 hodinach ich donesu n dojcenie..v nasej sukromnej myslim ze dali mamine az po nejakyych 13-15 hodinach malu prvy krat myslim...tak som sa zlakal ze niekde az po 48 a strcia UM... 😠 😠 😠 😠 😠

leelo
20. sep 2010

@tamilenka nie je to tvoja vina, ale systemu, ktory tu vladne - nedostalo sa ti pomoci, ktoru si potrebovala ako tisice dalsich mamiciek.
a urcite tu nikto neodsudzuje mamy, ktore nedojcia, ved kazda z nas ma za sebou svoj "pribeh" a vie aka je hranica medzi dojcenim a nedojcenim krehka. pri druhom babatku uz budes vediet viac a budes sa mat na koho obratit - na annag 😉

strapco13
20. sep 2010

@michaela80 u nas nosia po 6 hodkach od porodu na kojenie...po prirodzenom porode na druhy den uz mas dieta u seba a po 48 hod aj po cisarskom /teda jeblizsie rano po 48 hodkach/...ale ja som sy ho vypytala skor a nebol problem...mala som izbu hned vedla noc´vorodencov, tak som sestricku presvedcila, ze to babo, co tam tak strasne place je moj synator..a mala som pravdu 😵 😵 ..proste som vedela, ze je to on..a to nas v ten den rodilo teda dost 😀

leelo
20. sep 2010

@strapco13 to kto vymyslel, ze po 6 hodinach? aby si mamicka "oddychla" od svojho dietata?

aknats
20. sep 2010

@michaela80
@strapco13 myslela som tak, že určite donesu, každé 2-3hodky, ale celú noc su mimo maminky a ja neviem ako si dám rady, keď ich dostanem len na dojčenie. Chcem mať jasno v tom čo a ako robiť aby som zvýšila komfort bábätkám aj sebe. Také know how 🙂

michaela80
20. sep 2010

@strapco13 mala sa mi narodila vo stvrtok o 11..to ju nosili len na kojenie v jej intervaloch...v piatok rano som vstala presla na nadstandard atam mi ju nosili kazde kojenie plus mi ju nechavali asi hodku a potom ju na taku hodinu vzali....a od soboty rana uz bola so mnou..

michaela80
20. sep 2010

@aknats ako je prvada v prvy den s nimi nedas rady lebo sa nepohnes..ale dalsi den sa uz da v pohode okolo mimca...

strapco13
20. sep 2010

@leelo neviem kto to vymyslel...ale nie kazda mama je schopna hned po porode postarat sa sama o seba, nie este o dietatko...niektorym to trva dlhsie....kto sa citi, moze skor
samozrejme hned po porode mas dieta u seba 😉 ..len potom ide na novorodencov, mama na oddelenie..u nas je to tak..ze na konci oddelenia sestonedelia je novorodenecke..cize vlastne to iste poschodie, len na konci chodby

michaela80
20. sep 2010

@strapco13 aj nase odelenie je tak robene...a nadstandardy su vedla novorodeneckeho..

aknats
20. sep 2010

@strapco13 dievčata je toho dosť keď si predstavím, že budem mať možná problem sama so sebou a teraz ešte bábetká priložiť po jednom? alebo naraz? Budem to robiť správne? A myslím, že ten začiatok je najdôležitejší

strapco13
20. sep 2010

@aknats to akotze v noci nedonesu????...no u nas pekne nosia aj v noci

@michaela80 ja som rodila pondelok o 15,13...do vecera som ho mala asi do 22 u seba, v noci mi ho nosili a od rana uz pekne so mnou..len ked som sa sla osprchovat /sprchy boli spolocne na chodbe/, najest sa do jedalne, tak som ho dala sestrickam postrazit, lebo som bola sama na izbe a bala som sa necht ho len tak v postielke
ja som bola rada, ze prvu noc mi ho iba nosili..taka kosa bola, ze tam bol viac v teplucku..ale nespala som..chybal mi
potom mi mm doniesol hrubsiu deku

leelo
20. sep 2010

@strapco13 ja s tym nesuhlasim, kedze mamicky na vyber nemaju. mozno by sa mnohe citili uz hned, aby mali dieta pri sebe. ked su aj nejake tazsie stavy, tak predsa sestricka monitoruje situaciu a zena sa aj lepsie zotavi, ak je babo pri nej

strapco13
20. sep 2010

@aknats mas dvojicky..ale to neznamena ze su to rovnake osoby..mozno sa budu chciet kojit naraz..mozno jeden bude vacsi hladosko 😉
zaklad je kojit na poziadanie

strapco13
20. sep 2010

@leelo vsak som napisla..ze kto chce, moze poziadat mat dieta skor..to znamena aj hned po privezeni na oddelenie 😉

aknats
20. sep 2010

@strapco13 keď som ležala a chodila v noci na vecko, často, tak vždy boli bábätká na novorodeneckom. A vôbec som nevidela, žeby nosili. Ale vraveli, že dokrmuju Bebou, tak sa domnievam, že keby nosili nemuseli by dokrmovať. Načo by im bola Beba? Ale netvrdím to nabeton,že nenosia.

leelo
20. sep 2010

@aknats ty to vediet nemusis, ty sa to vsetko naucis postupne. je vsak dobre, ak vies, do coho ides a mas prehlad napr. o spravnom prilozeni, prisati. na to, aby sa ti to podarilo, aj ked ti bude zle a budes v soku z toho vsetkeho, je tam skoleny personal, ktory musi mat hlavne chut a cas. ja by som si na tvojom mieste iste zavolala tu laktacnu. ona pride ako tvoja navsteva

aknats
20. sep 2010

@strapco13 to mi je jasné, na požiadanie keď su pri Tebe, ale v prípade, že sú na novorodeneckom neverím, žeby nosili každé zvlášť.

leelo
20. sep 2010

@strapco13 ja rozumiem. ale norma by mala byt : hned po porode u mamy. a potom az vynimky. nie norma: 6 hodin a ak chcete, tak mozete skor

strapco13
20. sep 2010

@aknats kazda nemocka je ina...bohuzial, nie vsetky preferuju kojenie ☹ ..ja som napisala ako to je u nas..a co vlastne mozes...ty si zakonny zastupca svojich deti /teda pokial mas viac ako 18 r 😅 /..a teda mas hlavne slovo ty 😉 a nemozes sa dat odbit, su to tvoje deti..ty si ich matka..kedze este nevedia bojovat sami za seba, je to na mame

leelo
20. sep 2010

@aknats preto by si ich mala mat pri sebe rooming-in, aby ti nikto nic nemusel nosit. vtedy sa totiz najcastejsie pristupi k neziaducemu dokrmovaniu

strapco13
20. sep 2010

@leelo ja chapem..ja som ale napr rada, ze sa to pohllo od norma 6 hodin a nic ine..k tomuto, ze mas moznost...na Sr idu niektore veci velmi pomaly 😠 😝