Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
19. nov 2011

@prettybaby nie vzdy zaberie canesten....http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen...
tam su dalsie sposoby liecby mykozy..alebo sa potom osobne skontaktovat s laktacnou nech zozenie univerzalnu masticku

prettybaby
19. nov 2011

@strapco13 dakujem velmi pekne 🙂 moc si mi pomohla.)))

lencita
19. nov 2011

ahojte, mam problem, kojim 5 mesiacov, a dneska rano som si nasla bolestive hrce v prsniku,ked som zacinala kojit tak sa mi to parkrat stalo ale vzdy som to v pohode rozmasirovala a maly to vycucal. ale dneska mi to nejde rozmasirovat, stale sa mi to zvacsuje, a nejde mi ani poriadne odsat mlieko, ani maly mi to nevie vycucat, uz som zufala, je mozne ze si to masirujem zle? citala som ze je na to dobry kapustny list, ten uz mam pripraveny ze si ho na noc dam. nepomaha mi ani tepla sprcha, ani infra lampa 😖 uz to vidim na chirurgiu ☹ preco sa mi to stalo nechapem, maly sice spi v noci 11 hod. vkuse,ale na to som zvyknuta, mliecka mam tak akurat, netecie mi same od seba a ani maly nebol este nikdy hladny tak co som zanedbala alebo spravila zle? dakujem za kazdu radu

zfidorka
19. nov 2011

@lencita skus si precitat tento clanok, mozno ti pomoze
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...

lencita
19. nov 2011

@zfidorka dakujem 🙂 zatial to vyzera "len" na upchaty mliekovod..

zfidorka
19. nov 2011

@lencita dufam ze budes skoro fit, ak by sa ti to nezlepsilo, tak najlepsie bude kontaktovat laktacnu poradkynu v tvojom okoli...

lencita
19. nov 2011

@zfidorka dakujem si zlata 🙂 teraz si davam teple obklady a zda sa ze to menej boli..

zfidorka
19. nov 2011

@lencita mne pomohla kysla smotana (to jedine som mala vtedy doma), nastastie do par hodin som bola ok...

lencita
20. nov 2011

@zfidorka uz som ok 🙂 zabrali teple vankusiky, ktore som si prikladala a vymienala celu noc, a samozrejme ten moj maly vysavac mi to vycucal 🙂

zfidorka
20. nov 2011

@lencita super 🙂

lalia_
21. nov 2011

@prsky
@strapco13
dakujem za rady. Jogurt sme uz mali aj doteraz skoro kazdy den, tak skusim este zaradit dalsie mliecne vyrobky. Ponukam, ponukam, ale je to stale horsie ☹ . Rano este trocha pocuca, ale okrem toho cista ignoracia, maximalne kukne na mna a sa usmeje, ze mama, co zas chces s tym prsnikom :D. Mam pocit, ze sa mi kazdu chvilu prestane tvorit mlieko ☹

beton
21. nov 2011

@majulienka27 nestresuj hlavne. biele krvinky su casto znizene aj pri roznych jesennych agresivnych virusoch. postupne sa to samo vrati do normalu. vela zdravia zelam

beton
21. nov 2011

@lalia_ zachranit dojcenie za stavu, o akom pises uz asi nebude realne. mliecko si si velmi znizila este pred otehotnenim a tehotenstvo tomu neprida. flaska tiez urobila asi svoje (tekutiny stacia od 8ho (v lete) resp. 10 mesiaca) hlavnou tekutinou by malo byt tvoje mlieko. do roka by malo tvoje mlieko tvorit cca 75 percent stravy dietata, toto nepisem teraz, aby si si nieco spatne vycitala, ale preto, aby si pri dalsom babe dala na to pozor. momentalne by som na tvojom mieste dieta nenutila, aby s placom pilo, skor by som to skusila naopak. ked sa rozplace kvoli niecomu inemu, skusala by som ho upokojit naprsniku. mozno tak opat nadobudne k tomu vztah.

beton
21. nov 2011

@lencita super, ze si to zvladla. ked sa ti to nabuduce stane, tak nech ta nenapadne dat kapustne listy na noc. maximalne 3x denne po max 15-20 minut. velmi znizuju tvorbu mlieka. radsej treba skusit najprv tie ostatne finty az potom listy, hoci mne tiez tie zabrali najlepsie 🙂

lencita
21. nov 2011

@beton dakujem ze si ma na to upozornila 😕 to som vazne netusila, ja by som si to tam capla na celu noc 😀

ustrachana
22. nov 2011

dobry den, prosim Vas o pomoc, dnes ma moj syncek 2 tyzdne, uz v den narodenia bol operovany, v case mojej hospitalizacie po porode som mlieko absolutne nemala, ale uz prvy den doma sa spustilo nasledkom psych.pohody, ze som doma a malemu sa zlepsoval zdravotny stav tak som zacala mlieko odsavat kedze nebola moznost ho kojit.Lenze minuly tyzden museli maleho akutne operovat a ja som sa psychicky dost zlozila a mlieko nie je.Velmi by som znova chcela nastartovat prsniky lebo maly uz bude kazdym dnom konecne prijmat male davky a bola by som rada aby mal moje mlieko.Neviete mi poradit ako si mozem pomoct? Vineu pijem, v psych.pohode ako tak uz som, aj ked uplne ok budem az bude maly doma.Dakujem za kazdu radu.

uankab
22. nov 2011

@lencita , je to individualne.. ja som si kapustne listy davala aj na celu noc, ako tak pomahali proti zapalu ale tvorbu mlieka rozhodne neznizili !! ... viac menej som ich niekedy mala na sebe cely den, tie jedine mi pomahali 🙂

strapco13
22. nov 2011

@ustrachana stres robi vela...ale da sa to zvladnut
skontaktovala by som sa s laktacnou...jednak ti pomoze aby islo dietatko co najskor na prsnik a kojilosa na prsniku..pretoze dojcenie nie je len o jedle..pri sani na prsniku sa dieta uspokojuje, upokoji, rozvijaju sa jeho mozgove funkcie a dojcenie vplyva blahodarne aj na psychiku matky
a dalsie..laktacna ti pomoze zohnat bylinky na podporu laktacie alebo ti obvodak /ci iny Dr/ moze predpisat Costi..je to liek na travenie ale vedlajsim ucinkom je spustenie laktacie http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper...

ustrachana
22. nov 2011

@strapco13 na prsnik ist nemoze lebo je po operaciach traviaceho systemu

strapco13
22. nov 2011

@ustrachana pokial nema ranu v ustach preco by nemohol byt dojceny ak moze prjimat mliecko? 😉
to nema logiku a ani medicinske odovodnenie /som dr nieco o tom viem..len kolegovia nie vzdy vedia o com je dojcenie ☹ /

strapco13
22. nov 2011

@ustrachana pokial chces mozes mi do IP napisat blizsie a preberieme to..ak nechces tu verejne na fore,,len idem s detmi von tak odpisem neskor

ustrachana
22. nov 2011

@strapco13 minuly tyzden dostal 5ml mlieka a o par dni mal sepsu a ol akutne operovany, on musi prijmat stravu postupne, dnes ma 2 tyzdne a netsui co je mlieko okrem tych 5 ml a par kvapiek cajika co mu dali predtym mliekom, mam velky strach ako zareaguju crievka ked dostane teraz prve kvapky mlieka ☹ ☹ ☹ je to cele velmi, velmi tazke

strapco13
22. nov 2011

@ustrachana potom ale dokrmovat inak ako flaskou...poharikom, cievkou po prste..aby si na flasu nezvykol
inak ta sepsa mohla a nemusela suvisiet s mlieckom...materske mliecko je rychlo stravitelne, pomaha hojit rany...ale samozrejme ja som to myslela tak, ze ked uz bude moct prijimat mliecko tak prejst na kojenie..kym nemoze, tak nemoze..ale akonahle bude stabilizovany a bude bez problemov po napapani, tak prejst na dojcenie z prsnika ..okrem ineho znizujes riziko infekcie z flasky, cumla a pod
drzim palce, nech je co najskor zdravucky 🙂

ustrachana
22. nov 2011

@strapco13 dakujem moc, dufam, ze teraz nam mliecko nenarobi tolko stresu 😒 velmi sa toho bojim lebo to co mame za sebou je hrozne, ale dufam, ze na Vianoce mame drobceka doma

strapco13
22. nov 2011

@ustrachana verim, ze sa bojis...strach matky o dieta je najvacsi strach...ale zvladnete to...drzim velmi palceky

wvwvw
22. nov 2011

Ahojte.ani nie pred dvoma tyzdnami som tu s vami riesila ze mam pomenej mliecka a je to tu znova.maly v jeden den pomenej pil, na druhy den a v noci sa zas nevedel dopit, dalsi den tiez a je to tu.mliecka pribuda pomalsie ako by si on prial. A dnes pre istotu odmieta prsniky.rano papal o osmej a veru dost si dal a odvtedy nic.proste moje handricky nechyti do ust.prisaje sa a vypluje.pred chvilkou sm spapali trosku prikrmu a inak nic.
Povedzte mi cim to moze byt.ved doteraz sme ziadny taky problem nemavali ;( iba raz v 3 mesiaci

beton
22. nov 2011

@wvwvw na zvysenie tvorby mlieka iba prikladat, prikladat, prikladat. mozno je velmi rozptyleny niecim inym, tak si na neho skus najst cas iba pre vas dvoch a naplno sa mu par dni venovat. ked som dobre pochopila, tak nechce ani prikrm? v tom pripade nema na nechutenstvo nejaky iny dovod? zubky, choroba, brusko... ak mu prikrmy chutia, tak potom obmedzit ich mnozstvo. prikrmom nenahradzat dojcenie, len ho doplnit, teda prikrm sa vsuva medzi dojcenie. od 8 do 12 je dost dlha pauza. pokial naozaj mas pocit, ze mliecka je menej, ponukaj aj kazdu hodinu. aspon par dni, malo by sa to dostat do normalu, deti maju rozne viac ci menej objektivne "fanty" 🙂 , treba vydrzat.

adelaida33
22. nov 2011

no, dievčatá, tak ja idem práve z poradne (malý má 8 mesiacov) bola tam nejaká zastupujúca stará dr. a normálne ma zošokovala:
na konci, pred odchodom, sa ma spýtala: "už malého odstavujete?" a ja: "ako odstavujem? myslíte, či mu pomaly nahrádzam nejaké denné dojčenia príkrmami?" a ona: "nooo, aj to, ale či už ho odstavujete úplne... už ho dávno nemáte prečo dojčiť, a v noci už vonkoncom nie, ved jemu dojčenia stačilo do polroka. preňho už materské mlieko nemá žiaden význam... už neobsahuje preňho potrebné látky... už ho len zbytočne na seba viažete... dajte mu normálne pasterizované mlieko zo škatule alebo pokračovacie nutrilon..."
ma tam skoro vystrelo! no čo vy nato? mňa asi porazí...

bekice
22. nov 2011

no pekne .... mala si sa spýtať či si nezmýlila povolanie alebo dvere.. ja som dojčila malého do 9 mesiacov a ak by som nebola zacala robiť tak by som ho dojčila aj dlhšie.... treba pravdaže obmedziť dojčenie a nahrádzať ho už inou stravou.. príkrmy a tak ale kým si žiada sám v noci tak daj ,pomaly to aj tak ustúpi 🙂

seva
22. nov 2011

@adelaida33 stara skola ... smutne presmutne .. ☹