Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zuzanka7117
21. máj 2012

@beton
@strapco13
Ahojte baby, mohli by ste mi poradit? Nedavno som pisala, ze malinky si objavil rucky a zacal si ich cmulat a zaroven obcas odmietat prsnik. Pisala som aj na mamila.sk, otazka sa vola odmietanie prsnika, ak chcete, precitajte si, ale napisali mi, ze kedze tak dlho kojim z jdneho prsnika a az potom z druheho, moze sa mi pomaly znizovat tvorba mlieka, aj ked si myslim,ze mam stale nadprodukciu a malinky moze potestovat na pomalsi tok mlieka ako bol zvyknuty. Ale nemyslim, ze to tak bude, lebo malinky sa ani neprisaje a uz odmieta, odvracia hlavu, zatvari sa akoby som mu chcela nanutit nieco hnusne. A ked papa, tak trochu potiahne a ked sa mliecko spusti, tak sa odvracia, malokedy pekne pije. Mliecko strieka same od seba a aj tak ho nechce. Pripada mi to akoby bol prejedeny, ale nema byt z coho, ked cely tyzden papa takto slabo. Spapa mozno polovicu z toho ako predtym. Mlicko striekalo aj predtym, je na to zvyknuty....zo zaciatku mu zvyklo zabehnut, ale teraz sa uz asi naucil to poriadne prehltat, alebo proste pusti prsnik, ja to striekanie zastavim a potom papa dalej. Takze to asi ani nebude tym striekacim mlieckom. Uz druhy den som si odsala, aby som mliecko nestratila, kedze nechce papat, ale to aj tak nevyriesi situaciu, ze nepapa. Ponukam mu prso pri kazdej prilezitosti. Mam mu skusit dat lyzickou, alebo co mam este skusit? Ani plienky nema tak pocikane ako maval, bojim sa aby som nieco nezanedbala, co by ste mi poradili? Uz som prestala davat z jedneho prsa kym sa nevyprazdni ako doteraz, ale kazde 2-3 krat co trosku potiahne, mu davam to druhe. Aj ked neviem ako sa potom dostane aj k zadnemu mliecku. A ako casto mam odsavat a asi ake mnozstvo aby sa neznizila tvorba, ale aby aj jemu ostalo ak sa nahodou rozhodne papat. Trochu spapal tesne potom co som odsala. A to som odsala asi 100 ml. Behom 5 minut asi 90 z jedneho a trosku z druheho, ktory bol prazdnejsi.

zuzanka7117
21. máj 2012

Este som chcela dodat, ze sice nespime v jednej posteli, lebo ju nemame moc velku a mam velkeho muza...🙂, ale prirazili sme postielku k posteli, dali dole bocnicu, je zaroven s nasou postelou, takze ho dojcim aj v noci tam, len sa akoby pol telom vtrem do postielky. Este sa len zahmyri, uz som hore a ponukam prso. Vacsinou par minut popapa a spinka dalej. V podstate sme stale pri sebe.V noci nemame problem.

lunnka
21. máj 2012

ahojte tak my sme dnes boli prvykrat u pediatra, dostala som prednasku co ako robit nerobit a vsetko mi zas nabural- mam kojit nie castejsie ako kazde 2-2,5 hod, nie len z jedneho, ale z oboch prsnikov z kazdeho okolo 10-.15 min v ramci jedneho kojenia (doteraz som striedala)..v noci nemam budit na kojenie, ze nech spi aj 5 hod, aspon ma setri..co si o tom myslite?a mam davat cumel, vysmial ma ked som povedala ze to moze narusit kojenie, sposob uchopenia bradavky a vobec ze to skodi buducemu vyvinu chrupu.. achjaj 😒

lunnka
21. máj 2012

@strapco13 ahoj mohla by si mi poslat link este raz na graf? nemozem ho tu najst dakujem

czechzuzanaba
21. máj 2012

@lunnka me pediatricka dava taky ruzne rady, jednim uchem sem, druhym ven ....koj jak tobe je prijemne a jak miminko chce. On ti rekl tabulkove fraze a ty si to udelej podle vas.. 🙂 Ono to totiz neskonci kojenim...pamatuju si u starsi dcerky, jak mi pediatricka vyjmenovala kolik jidel ma uz behem dnes jist, vcetne dvojslozkoveho obedu a to byla neco kolem roku.... 🙂 Taky sem si to poslechla a delala jsem si po svem...

keena
22. máj 2012

@didulka85 vodu davame preto, lebo dr. nam kazala koli stolici, nakolko v nej mala viackrat krv, bola to sice len prasknuta cievka...ale tak preventivne a vodicka je fajn, aj cajik na prdiky 🙂
ako ona sa po mne neliepa cez den, ze sa chce dojcit, vacsinou jej ja ponukam a ona sa tesi a vzdy si da...ale zeby si na to nejak spomenula, to nemozem povedat...jedine vecer, ked je uz veelmi mrzuta, vtedy si pyta...
@luba41 no ved nasa tiez tak vypije ze max 3 dcl. cez den, viac nie, skor menej iba tych 2 dcl.
@strapco 10X za den ju dojcis ?? a este aj syna 5x?? fuha... ved to si neviem predstavit, ved to nerobis nic ine iba stale prsnik vytahujes.... ja som ochotna teda okrem rana a vecera, jej dat este tak 3-4x cez den, ale viac nie teda. (tak som to teda zvysila, a napodiv klop-klop trosku sa nam ta noc upravila, ale este stale to nie je ono, ale lepsi sa to) tu vodu som davala dlho z flasky s cumlom, ale som to nahradila uz s poharikom s naustkom. a pekne si taha 🙂 dokonca vcera som mala slamku v pohari a ona si cez nu tahala 🙂

keena
22. máj 2012

@strapco13 vid hore 😉

didulka85
22. máj 2012

@keena Sara si zacala pytat az okolo roka a pol. Dovtedy som jej vzdy ja ponukala. A neliepa sa po mne ani teraz, ked uz ma skoro 2 roky. Len povie, ze chce cicku.
Moja nevypije denne ani deci tekutin, ale zato poje kopec surovej zeleniny a ovocia. 2 deci vody pre take male babo to je dost. Aj mne pediatricka odporucala davat vodu, ale nedavala som jej ju. Dojcila sa dost, pocuranych plienok sme mali kopec, tak som nevidela vyznam v tom, aby som davala vodicku. Potom by o to menej vytiahla z prsa a aj ked som jej ponukla vodicku, tak o nu nejavila zaujem.

luba41
22. máj 2012

@keena to je pekné, že sa noc zlepšila. U nás stále min 3x za noc sa budí. Tvoja je ešte maličká, treba stále ponúkať aspoň do 1,5 roka /ak chceš vydržať dovtedy kojiť/ sama si ešte nebude pýtať. Ale tých 5-6 kojení cez deň je určite v takom veku minimum. A s tou vodou súhlasím s
@didulka85 .

beton
22. máj 2012

@zuzanka7117 precitala som tvoju otazku na mamile, aj odpoved. podla toho, co pises tu, aj tam. podla mna je mliecka az-az a tok mliecka prilis silny. mozno mu to doteraz nevadilo, ale zrazu mu to zacalo prekazat. pouzivate aj cumlik? pises, ze je menej mokrych plienok. kolko?
ja by som odporucala pokracovat v dojceni z jedneho prsnika, pokial je to mozne a potom prehodit na druhy, podla tychto linkov (asi poznas):
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mlieck...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ve...
teraz ide o tvrdenie proti tvrdeniu... to nie je dobre, preto mi este napada...v akej polohe sa dojcite? pises, ze v noci nie je problem. kojis vtedy po leziacky? mozno by mu tato poloha lepsie vyhovovala aj cez den.
kedze si skusala obidva pristupy (striedat prsniky, dojcit z jedneho cim dlhsie)...pri ktorom sa toto spravanie zacalo, alebo kedy mas pocit, ze sa zhorsuje. ked opakovane dojcis z jedneho menej naliateho alebo ked ponuknes prilis plny prsnik?
zmenilo sa nieco za tie dva dni, co som nemala kedy odpisat 🙂 ak ano, tak verim, ze k lepsiemu, kedze vidiet, ze sa snazis, zaujimas, zistujes a svoje dieta krasne citlivo vnimas.

beton
22. máj 2012

@sasena033 deticky, kym nezacnu chodit (a casto aj potom) sa potrebuju nosit cim viac, aby citili kontakt telo na telo, aby sa zoznamovali a zucastnovali na fugovani nasho sveta z istoty rodicovskej naruce. len pomalicky sa odputavaju od tela, ktore ich nosilo 9 mesiacov. aspon rovnaky cas, ako bolo v tebe mu treba dat aj na odvykanie od tvojho tela. toto obdobie sa snaz si vychutnat, lebo uz nikdy ta dietatko nebude takto velmi potrebovat a da to aj patricne najavo 🙂 ale ano, ako si zacne chytat hracky, pomaly sa pohybovat, zoznamovat sa s vecami samo, bude aj to nekonecne dlho prisate dieta zrazu menej potrebovat byt prisate, pripadne aspon zavesene na mame, otcovi, babke atd.. to neplati o vecernych hodinach, toto sa tak skoro nezmeni. asi az v puberte, ked zacne behat po diskotekach a byt pri rodicoch odmietne uplne 🙂
dojcenie je okrem vyzivy aj velmi dobry sposob nadvazovania kontaktu a ziskavania si dovery vlastneho dietata. toto vsetko ma obrovsky vplyv na jeho dalsi vyvoj, aj na vyvoj vasho vztahu. tie nocne casy, co si pisala su podla mna ok. uvidis, co sa zmeni, ked budete spat spolu. dieta zvycajne na pritomnost matky reaguje a ty ju nakojis v polospanku alebo aj bez toho, aby si sa zobudila, ked spis polonaha. tie prve mesiace su taky cas ucenia, zvykania si na seba. je to narocne aj pre mamicku, aje pre dietatko, ale je to uplne normalne. ozvi sa, ako to ide.

beton
22. máj 2012

@keena tie noci sa raz zlepsia. urcite sa dojcite omnoho viac cez den, lebo jej hlavne chyba tvoj kontakt a pozornost, tak si to v noci vynahradzuje. odstavenim by sa to pravdepodobne len zhorsilo. teraz jej staci strcit prsnik a zapchat usta. tak by si jej bud vstavala zarabat UM alebo by si s nou pochodovala po byte, spievala a td. to sa mi zda narocnejsie. skus ju cez den vela nosit, to tiez zabera. ale hlavne netreba podliehat nervozite, lebo dieta je z toho potom tiez nervozne. viem, ze to nie je lahke, aj ja si ponadavam, ked to vstavanie nema konca. vzdy sa utesim aspon tym, ze si takto zabezpecujem dostatocnu tvorbu mliecka, kedze nocne dojcenie je najefektivnejsi stimulator. a takto radikalne ukoncenie nocneho dojcenia natahujem a prekladam z mesiaca na mesiac, az sme sa dopracovali pomaly k roku. a stale to nie je lepsie. no ten cas pride. vzdy je lepsie naspat, lebo sa dietatko budi na dojcenie ako nespat, lebo este stale nie je doma a uz je po polnoci...bo aj take pride 🙂
este k tej vode...aspon nacas by som ju zrusila uplne a namiesto toho dojcila. pitim vody jej opat chyba kontakt s tebou, riskujes znizenie tvorby mlieka a na stolicu a travenie prospeje MM urcite viac ako voda, ci caj...

zuzanka7117
22. máj 2012

@beton Dakujem ti,nechcem nic zakriknut, ale zda sa ze sa to zacina zlepsovat. Takmer vzdy kojim poleziacky, skusala som aj priecnu polohu v sede, ale nejak mi to nikdy neslo a ani malinkemu sa tak moc nepaci.....mozno preto, ze uz v porodnici nas ucili dojcit poleziacky. Obcas sa dalo aj v tej priecnej polohe, ale teraz nehrozi, akurat ak je obleceny ked ideme von a je uplakany, tak sa prisaje aj v priecnej. Dnes sme boli aj u lekara, skontrolovat, ci je vsetko ok, ci to nema nahodou nejaku zdravotnu pricinu, tak ho pichli do prsta, chudatko tak plakal, ze sa prisal bez problemov v priecnej polohe postojacky. Asi sa potreboval ukludnit.
Cumlik nepouzivame, aj ked musim priznat, ze 2-3 krat som mu ho nukala, ale nechcel, prijal ho mozno na 2 minutky....uz mu ho nenukam. Cez den ma pocikanych plienok dost, prebalujem ho cca kazde 2-3 hodiny. V noci ho prebalujem asi 2x aj ked vacsinou pokakany nie je, ale ta pocikana plienka ho asi tlaci na pipika a je nepokojny. Ked ho prebalim kludne zaspinka. Tieto posledne dni v noci po takmer 6 hodinach mal takmer suchu plienku, bola pocikana 1, maximalne 2x.
Tak ako mam teda dojcit, striedat prsniky aj ked nie su dopite, alebo vydojcit jeden a prejst potom na druhy, aj ked potom v tom jednom dlho to mliecko stoji? Teraz som 2 dni odsavala a striedala prsniky a mam nejake prazdne prsia, nechcem nieco pokazit aby som o mliecko neprisla. Co by si mi poradila? Predtym som striedanie neskusala, iba uplne na zaciatku a to som mala nadprodukciu.

beton
23. máj 2012

@zuzanka7117 ked mas pocit, ze teraz su uz prsniky ok a mliecka je tiez menej, tak by som presla na striedacku. jedno dojcenie sprava, druhe zlava. pripadne ked dopije, tak aj skor vymenit. to dojcenie z jednej strany by som uplatnovala len do chvile, kym sa ta nadprodukcia upravi, potom by som uz normalne striedala, aby si si zas tu tvorbu mliecka neznizila viac ako chceme. zvysit ju mozes opat castejsim prikladanim. ked mate tolko pocikanych plienok, ako pises, tak ma maly urcite dost. ste akurat vo faze, kedy sa uz tvorba mliecka ustaluje, to je tak zhruba po 2 mesiacoch. ta poloha po leziacky mu vyhovuje viac, pretoze mu to tak silnoi nestrieka. mozno teraz, ked sa ta nadprodukcia stratila, bude ochotny dojcit sa aj v inej polohe´- praktickejsej, ked napr. niekam idete 🙂 nebudem teraz do soboty na nete, tak to posleduj a pis, ako to ide. velmi drzim palce, zda sa, ze to pekne zvladas.

zuzanka7117
23. máj 2012

@beton Dakujem velmi pekne. A striedat prsia mozem aj ked to jedno nie je este dopite? Dnes som zatial neodstriekala, lebo Martinko ako tak po troske papa a mliecka je dost.Ale trva mu to dlho dopit prsnik, skoro aj pol dna. Mozem striedat aj tak?

beton
23. máj 2012

@zuzanka7117 striedaj az po dopiti prsnika, aby si si tvorbu neznizila prilis. na tvorbu mlieka je dolezite, aby sa prsnik vyprazdnoval. zas pol dna sa mi zda dost vela, ono sa to mliecko aj dotvori, aj pocas dojcenia, takze nieco mu vzdy pojde. ale ked mas pocit, ze sa dost napil, tak najblizsie dojcenie daj z druhej strany. odstriekavanim si tvorbu mlieka opat zvysujes, takze by som neodstriekavala. vystriedaj max po 3 hodinach. pises, ze ako tak po troskach papa....mala si laktacnu, aby ti skontrolovala prisatie? preco pises, ze ako-tak papa?
tu su linky, aby si si odsledovala, ci naozaj papa. ak nepapa, tak to treba dat cim skor do poriadku.
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

zuzanka7117
23. máj 2012

@beton laktacnu som nemala, lebo tu na cele Oslo je asi jedna poradkyna, ale zaziadala som, daju mi odpoved ci pride, alebo nie. Tie videa o piti mam nastudovane, viem presne kedy pije. Preto pisem, ze ako tak pije, lebo on pije len par minut a potom uz nechce, akoby mu uz stacilo. Potom uz len dudle a velakrat ked mu este mlieko tecie, alebo stlacim prsnik, tak sa odtahuje. Preto sa ja uz vlastne ku stlacaniu prsnika nedostanem, dostala som sa len tychto par dni, co som aj nieco odsala. Takze on ak sa prisaje v priemere kazdu hodinku, alebo dve, par minutiek pije, potom uz nechce, lebo ma dost, tak mi vyprazdnenie prsnika trva tak dlho a aj to sa uplne nevyprazdni presne ako pises ze sa medzi tym este dotvori. Preto sa bojim aby sa mi nejak nebadane nezacala znizovat tvorba, kedze tam to mliecko vela krat stoji aj 7-8 hodin. Prisatie je niekedy v pohode a niekedy zoberie len bradavku, nechce sa mu otvorit usta, hlavne vtedy ked sa prisaje hlavne koli tomu aby sa vyprdkal. A to vie vtedy tak tu bradavku stlacit dasienkami a potiahnut, ze vidim hviezdicky. Dnes mi ta sestricka, ked sme ho boli vazit ukazala ako si ho dat do tej priecnej polohy s pomocou vankusa na kojenie, ale tak ho tlacila chudiatko a pritlacala mu hlavicku, on sa vzpieral z celej sily a velmi plakal, ze som lutovala, ze som sa jej vobec na to pytala. Sa bojim aby z toho jej narabania nemal nejaku traumu a nechcel sa koli tomu dojcit v tej polohe. Pockam chvilku nech na to zabudne a potom vyskusam. Inak pribral za ten tyzden co tak malicko papal asi 130 gramov. Nic moc, ale aspon nieco. Hlavne ze neschudol....🙂

katpetdo
23. máj 2012

@beton @strapco13

POtrebujem poradit ohladom dojcenia. NA uvod napisem, ze maly ma 3,5m, narodil sa predcasne a dojcit som zacala len pred mesiacom. DOvtedy som odsavala a krmila flaskou, cievka mi nesla vobec. Mala som vseobecne dost velku nadpordukciu mlieka. Odkedy sa maly prisal, tak som cez den vylucne dojcila a v noci postupne vylucovala flasku. Teraz uz odmietol aj poslednu flasu a je teda vylucne dojceny. Problem nastal v noci. Posledne noci sa mi budi kazde 2h, cucne a potom zaspi . V noci ked dlhsie spal, tak som po 4h odsavala aby som udrzala produkciu. CEz den jedol par dni menej, ale v noci to je fakt boj. AKo ho donutit pit ("zobudit")? POdotykam, ze vseobecne ma slaby tah a ak mu prsnik nepridrziavam, tak mu z ust vypadne. Cez den uz jedava dobre, prikladam casto. DOjcim v priecnej polohe, v lahu nam to ani jednemu nevyhovuje a striedam pocas dojcenia prsniky.

strapco13
23. máj 2012

@keena mna to absolutne neobtazuje...a vysledok je ze mala sa budui max 1-2 x v noci..proste sa nadojci dosyta cez den.
Pravdupovediac dojcenie je jedina chvila kedy mozem sediet na zadku a oddychovat :D
vies ido o to ako sa k tomu postavis, ak to prestanes v hlave ratat, prestanes sledovat inervaly, tak si anio neuvedomis ze dojcis a teda to neobtazuje..rovnako ako neratas kolkokrat si dieta pohladila, pobozkala, ci pritulila si
ono ide trosku o predsudky, ze mam cely den prsia vonku...nemam, stiham domacnost, manzela, posa..a este aj poradenstvo tu na konikovi :D dokonca aj prednasat som bola, chodim s detmi von, do materskeho centra ku kamaratkam na klabosenie a raz do tyzdna si odskocim sama zacvicit
proste som dojcenie zaradila do svojho bezneho zivota a nemenila ho nejak velmi /teda az na to ze som na materskej a nie v robote/

strapco13
23. máj 2012

@katpetdo dieta na prsniku zaspava ak je slaby tok mliecka, skus v noci stlacanie prsnika, zvysis tym tok mliecka a dieta bude pit
cize on si v noci iba cucne a zaspi skor ako sa spusti mliecko?
kolkokrat dojcis cez den
pouzivas dudlik?
ine tekutiny?

vavrenka
23. máj 2012

@strapco13 neda mi to, este sa chcem spytat, ci dojcim dost - mala ma 11m, rano po prebudeni dokaze byt na prsku aj pol hodky, napije sa, pokeca si a tak 😉 , potom ranajky, potom spanok- zaspava na prsku a to s anajprv poctivo napije, potom cucka a spi. ked sa zobudi zase jej dam, to da opat napije. potom ide obed, poobede, ked ide spat zas pije - to je ok, ale poobede- ked sa zobudi z poobednajsieho spanku - dostane olovrant potom veceru a az potomsa dojci- na zaspanie. medzi tym nie, lebo sme vacsinou vonku a to ona nevie pit 😅 , nie je to poobede az do vecera malo? mam vynechat olovrant? takto som vynechala desiatu a namiesto jablcka jej davam pit mliecko. samozrejme, ze v noci je x krat hore a vzdy si aspon trochu potiahne.. vdaka za odpoved

strapco13
23. máj 2012

@vavrenka dojcit sa da aj vonku..treba si najst kludnejsie miesto chrbtom k ostatnym ak jej vadia vzruchy..mojej nevadi nic max sa obzrie
uprimne..poobede sa mi zda velka pauza v nedojcei..aspon pred cestou von jej ponukni

vavrenka
23. máj 2012

@strapco13 dik za odpoved, mne sa ta pauza tiez nepaci, len vonku ju neviem nalakat, aj som skusala vsetko mozne, ticha miestnost, opustena lavicka a tak, ale aj tak to neajko nezvlada a pritom si pyta (ukazuje znak mliecka), riesila som to vodou v pohariku, ale radsej by som ju dojcila.. vykusam teda este pred tym, nez odideme z domu..

strapco13
23. máj 2012

@vavrenka a satku alebo nosic si neskusal..v tom sa da pekne nadojcit v klude, aj na stojaka http://nosmesa.eu/fotoalbum/9/dojcenie-a-noseni... posledna fotka..pohlad zhora..cize to co vidis ked sa dieta dojci na stojaka

kisasonka83
24. máj 2012

ahojte potrebovala by som poradit ohladom dojcenia,Mam mesacneho synceka,ktory mi az do vikendu krasne papal,nebol problem s prisatim,nezlostil sa proste pohoda.Obcas bolesti bruska ale urcite omnoho mensie ako u prveho syna.Asi 3 dni mi nechce pit z praveho prsa,prisaje sa niekolkokrat potaha a z placom sa pusta a proste ho nehce a pritom mi mliecko ked si stlacim prsnik ide v pohode,bez tazkosti.Z laveho mi pije lepsie a aj menej sa na nom zlosti,v noci je to lepsie ako cez den.Syn mal zltacku a este aj ma pri poslednom merani na poradni mal bilirubin v kozi na hodnote 16 a z porodnce nas pustali z hodnotou 20,takze klesa.Cez den sa mi na mlieko hlasi tak po 3hodinach,v noci je to tiez tak 3-4hodiny.Len to zlostenie sa na prsniku neviem co sposobuje.Vcera sme boli na prevazenie a za 14dni pribral 400g,od narodenia pribral cca 750-800g.Dneska v noci som ho na dojcenie musela dokonca zobudit lebo uz som mala plne prsniky a spal cca 5hodin a vobec nechcel pit,len malinko a nadranom tiez nechcel.Cumel mu davam len minimalne na uspatie ak ho nejde inak uspat.Za akukolvek radu dakujem.

babymarket_sk
24. máj 2012

@kisasonka83
Možno by pomohlo pred ponuknutím pravého prsníka trošku odsať odsávačkou, ak v noci ani po zobudení nechce papať, určite by som odporučila odsať mliečko a zamraziť, predsalen aby sa neznižila tvorba mliečka..

babymarket_sk
24. máj 2012

@vavrenka
Osobne si myslím, že tak ako to u Vás funguje je to cez deň OK, len tá noc už asi nebude o hlade, ale o " kontrole, či je mamka pri mne", teda ak sa budí veľmi často, niekedy je lepšie dať na svoje pocity, každé dieťatko je iné a zbytočne neporovnávať a netrápiť sa 😉

katpetdo
24. máj 2012

@strapco13 dudlik nemame, iba dojcim...je pravda, ze bol zvyknuty na silny tok, kvoli mojej nadpordukcii, teraz mi tvroba velmi klesla, tak musi tahat silnejsie, co sa mu nechce. Preto som aj predtym nedojcila, lebo bol predcasny a prilis slaby a "lenivy " poriadne tahat. DOteraz je ten tah taky slabsi z jeho strany. Prsnik stlacam, ale velmi to nefungovalo. On sa prisaje a dva trikrat potiahne, raz prehltne a je vybaveny. Tuto noc to vsak bolo lepsie.
Cez den netusim kolkoktrat dojcim, ale relativne casto, hlavne, ked je teraz teplo...v priemere kazde 2h, ale ono je to tak, ze obcas po hodine inokedy po troch. Viac ako 3h nemam cez den pauzu.

vavrenka
24. máj 2012

@strapco13 super napad, vyskusam ho 😉

vavrenka
24. máj 2012

@babymarket_sk u mna je to tak, ze si dojcenie chcem riadne postrazit, lebo sme mali velmi tazke zaciatky. a v noci mala fakt pije, mi to pripada, ze to mliecko je sposobuje pocit slasti 😀 😀