Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

sasena033
24. máj 2012

@strapco13 uff a mame problem uz som tu pisala z esom mala malo mliecka musela som dokrmit 1* za 24h vypila 120mlUM..noc pohoda kedze spala celu noc a som neodsavala tvorba cez den rapidne klesla odsala som 30ml z obohch bohuzial nechcela cez cievku vypluvala ju uz je na nu asi velka ☹ tak som bola nutena dat flasku mam homeo a zlepsilo sa predtym ked som aj odsala bolo tak epriesvitne to mliecko teraz je pekne biele ako UM 😉 uz sa to upravuje ked som zacala 2 kraz cez noc odsavat maala s kojenim v noci nema problem mozno preto ze su plnsie a rychlejsie jej to ide ale cez den je to hroza ked ma dlho tahat kym sa nespusti sa jeduje a to nehovorim o tom ze ked sa spusti vypije co jej ide a to co ide pomalsi euz sa odtahuje a netaha pristom strieknem mlieko je a uz viac ju k prsu nedostanem ☹ ona si zrejme zvkla na flasku som z toho nestastna tak teraz mi nostava nic ine len odavat a davat do flasky?? ☹teraz odsajem 160 z oboch Dakujem

zudan
24. máj 2012

@sasena033 , aj ja som mala tak syna čo jednu dobu chcel len s fľašky, ale nevzdávaj to a pekne ho prikladaj, oni sú aj lenivý ťahať ak sú už unavený, pomasíruj si prsia a ono to bude ľahšie tiecť. ja som potom keď nechcel ťahať a plakal sa jedoval, tak išiel spať na 10 min. a potom ako sa zobudil, to bol iný chlapček 🙂 pekne ťahal. Do dnešného dňa ho o 19 nakojím , ale na večeru má fľašku čo si ja odsajem o pol noci , lebo on prespí celú noc.

zudan
24. máj 2012

@sasena033 ešte na večer je vždy mliečka už menej

sasena033
24. máj 2012

@zudan a prisaje sa ti ked davas tiez flasku?? no mne pomohlo to nocne odsavanie zacalo sa tvorit viac aj ked lespie by bolo aby to pila z prsa ale aj ked spi pri mne tak spi celu noc 🙂 teraz spi od 10,30 ale z prestavkami ypluje cumel vzdy po hodke pridem dam cicik v polospanku vzdy pekne vypije a zase spinka musim ystihnut cas ked este len zacne byt hladna vtedy chyti aj ma chut tahat uz ked pla ce je nera a leniva co ilen roztahat..ale jasne bude prikladat stale musime vydrzat aspon do pol roka maleho som totiz vobec nekoila tam so statnsa ze teraz kojim 🙂 inak idem v stredu na 1 ockovanie a poradnu malu som cca 2 tyzdbe prikrmovala 1 * za den mam to povedat dr???

babymarket_sk
24. máj 2012

@vavrenka
úplne chápem, mne bolo aj ľúto, keď sme po roku a pol skončili 😉

strapco13
24. máj 2012

@katpetdo tak mal flasku, ty si mala silny tok mlieka a ako sa to znormalizovalo, tak si musi trosku priviknut, pokracuj nadalej tak ako doteraz stlacaj prsnik..pripadne mozes stalacat prsnik hned od zaciatku dojcenia a postupne stlacaj neskor

strapco13
24. máj 2012

@sasena033 ked nechce cievku skus ju bzd "oklamat" a nejak tam cievku prepasovat alebo mozes uz dokrmit poharikom, lyzickou
a zrusila by som cumel..kazi prisatie, skracuje cas straveny na prsniku, ukracuje dieta o nenutritivne sanie, pocas ktoreho sa navyse moze mlieko opatovne spustit, a moze sa dieta znovu napapat, kdezto ak ma deta cumlik, tak sice sa ukludni sanim, ale moze sa nastavit na male davky mliecka, zniozit laktaciu a pod
cnavyse dieta sa pri cumli hlasi na hlad neskoro a potom je prilis nervozne a nevie sat, ale to nie je lenvost, len je tak hladna ze uz nevie co ma robit, lebo celu jej mysel ovladol hlad

wieruss
24. máj 2012

Zienky prosim o radu, malemu idu zuby - jeden je uz von a druhy je uz skoro von a maly ma zacal hryzt 😖 dnes ma pri prechadzke tak uhryzol az do krvi (len trosicka asi ako spendlikova hlavicka, ale bolelo to ako cert) a to pritom si vypytal prsnik sam ako vzdy, ja som mu ho dala, nechala som ho nech si pije ako chce sam, takze som ho nenutila... co robit aby ma nehryzol ? dost to boli... ja teda nevykrikujem , aby som ho nevystrasila a neodradila od kojenia, ale boli to a sem tam mi unikne nejaky ten sykot od bolesti 😒

lakte
24. máj 2012

@sasena033 to co popisujes je strajkove spravanie, ktore nastava u deti, ktore poznaju flasu. Ano teraz mi budu tie co sa im to podarilo argumetnovat, ze nieje to pravda 😉 no tvoj pripad je presne a bohuzial ten ukazkovy.
Mlieko je v kazdej casti dna uplne ine, moze byt priesvitne, moze byt tmave ako maslo, a dokonca aj "krasne biele ako UM", ako prepac ale toto prirovnanie ma uplne dorazilo 😅 Nezalezi na farbe mlieka, su matky co odsali aj ruzove ci jemne zelene mlieko a bolo to uplne ok. V prvom rade, cumlik a flasa kazi prisatie, a naozaj ovplyvnuje sposob akym sa dieta na prsnik prisava, ak dieta nieje spravne prisatie moze mat matka kolko chce mlieka, dieta sa k nemu nedostane. Ak mu podas flasu, pri ktorej nemusi cakat na spustaci reflex, a tecie stale jednym konstatnym tokom, vie si to spociat kde sa nakrmi lahsie. Teraz odsajes 160? Co bude zajtra?pozajtra?O mesiac?Co bude tebe jednoduchsie?Myslim, ze nepotrebujem odopoved. Na cievku nieje velka, ale pravdepodobne bola nespravne zavedena a tak netiekla cize vyplula, ak sa prisaje v polospanku a vcase bdenia nie, jednoznace u vas nastal bojkot dojcenia. A natoto uz niet pomoci uplne cez internet a jednoznacne by si sa mala skontatkovat s poradkynou, aby ti ukazala ako spravne prisatie dosiahnut a ako pouzit cievku, tiez ako zvysit tvorbu mlieka podla protokolu. Ak naozaj chces dojcit tak bojuj! Cumel predlzuje intervaly a vobec nieje teraz na mieste ani teraz ani inokedy ho pouzit. Prepac ak moje slova zneju tvrdo, ale komu je rady tomu je pomoci 🙂 Spolocne spanie , skus koža na kožu, vyzlec jeho a seba noste sa, najde si k prsu cestu ale vela veci sa pokazilo a treba zabojovat , ale nieje to nemozne.

lakte
24. máj 2012

@wieruss podstatna otazka 😉 pouzivas cumlik?

wieruss
24. máj 2012

@lakte nepouzivam, maly cumlik nechce , ale davam cajik z flasky, moze to byt dovod ? 😒

strapco13
24. máj 2012

@wieruss pokial ta hryzie akoby naschval..tak schovat prsnik a ponuknut az o chvilu..rychlo si spoji ze ak hryzie nema prsnik
pokial to je pri dojcenie, tak upravit prisatie, a skus mu pred dojcenim dat tie geliky na zubky co obsahuju zlozku proti bolesti, je mozne ze ho tie dasienka svrbia tak si ich brusi o co sa da a este nechape ze tak aj hryzie
toto casto robia deti co poznaju cumel, flasku..do toho sa dobre hryzie :p
na ten hryzanec mozes framykoin alebo bactroban

strapco13
24. máj 2012

@wieruss ano moze to robit flaska
a preco davas cajik? tak male dieta ho nepotrebuje 😕

wieruss
24. máj 2012

@strapco13 ano , on hryzie naschval alebo ako keby som ho hnevala ... vcera sme sa blaznili po krmeni a mala som este prsnik von keby chcel a on sa ku mne rychlo naklonil a bleskovo ma zahryzol a zacal sa smiat a potom zas, lebo som nebola dost rychla ... vyskusam schovat , dufam ze to prejde 🙂 no ono to prisatie ked sa nosi v manduci je dost problem upravit, lebo tam si to musi on sam osefovat, ja to neviem , som rada ze som sa naucila ho posunut tak aby pil. A ano do flasky sem tam hryzie, mam mu ju zobrat a davat z ineho cajik? Lebo davam caj kvoli oblicke (je trosku mensia) tak aby pracovala dostatocne- na odporucenie lekarky

wieruss
24. máj 2012

@strapco13 a este ma uhryzol minule ked som ho krmila a on uz nepil, ale este som mu ponukla ako vzdy, lebo niekedy si to rozmysli a on sa otocil a len ma uhryzol

lakte
24. máj 2012

@wieruss ano jednoznacne flasa kazi sposob akym sa dieta prisava na prsnik, rovnako ako cumlik.Uz si dnes pripadam ako opakovaci papagaj 😅 Skus mu podavat tekutiny poharikom. Normalne nejaky maly ako ten stamerdlik, ale nieco umele, napriklad vrchnak z flasky s cumlom, aspon na nieco to vyuzijes, alebo lyzickou co vam viac vyhovuje. A ak ta hryzne dat najavo, ze nesmie, ale vzdy ked prsnik bude chciet treba mu ho dat a neodmietat.
Ako vyzeraju vase dojcenia?Robi to vzdy, alebo len zriedka? A co ta bradavka?Boli ta, mas tam ranku?

strapco13
24. máj 2012

@wieruss mensia oblicka je jedna vec a druha ci je funkcna a voda podla mna uplne staci, aj ked idelne je co najiac dojcit, nakolko materske mliecko obsahuje 70% vody
ale zas nevidim aku mate diagnozu presne a nema vysledky ako funguje oblicka ..a ak cajik, tak mozes lyziskou ci z poharika davat
co sa tyka dojcenia v manduce ..napis @elinka27 je poradkyna pre nosenie ..tam treba povolit trochu popruhy a dat dieta nizsie..alebo potom nadvihnut prsnik..to uz podla velkosti dietatka a proporcii prsnika

wieruss
24. máj 2012

@lakte prepac, vedela som, ze cumlik je zly, nenapadlo ma ze aj flasa a moc necitam , len preletim ocami a ked nevidim co hladam tak napisem 😅 no vyskusam teda zas striekacku, alebo pozriet ten poharik s naustkom - tusim avent to ma, ten bude ok ? Nasa dojcenia su ok, vecsinou papa pekne, ked je len smedny tak sa napije a najme vtedy sa potom "hra" lebo je spokojny za chvilku a blazni sa . Bradavka trochu boli, ale ako vravim nastastie je to len mala bodka a teraz ako som ho nakojila tak je tolepsie, nechala som si tam zaschnut mliecko, takze je len trochu cervena 🙂 ale pripadam si ako prvy tyzden kojenia 😅 co tak citim bradavky

wieruss
24. máj 2012

@strapco13 oblicka je nastastie funkcna, len nam odporucali davat denne trochu tekutin navyse, aby proste bola zatazena a pracovala (aspon tak my to vysvetlili) a mensia je preto, ze je posunuta nizsie ako ma byt .
V manduci povolit popruhy uz viem aj prsnik dam bez problemov, ale proste ako on si otoci hlavicku to je uz na nom (mne by aj tak nedovolil, aby som ho nejak otacala)

strapco13
24. máj 2012

@wieruss v tom veku uz nemusis kupovat vselijake pohariky..klasicky pohar, salka z coho pijes aj ty
este k tomu poraneniu..skus kojit tak ze to poranenie bude v kutiku ust babatka..skor sa to zhoji

strapco13
24. máj 2012

@wieruss tak to hej..uz ma svoju hlavu..uz si najde sam polohu v akej mu je najlepsie

wieruss
24. máj 2012

@strapco13 dakujem moc za rady, zajtra vyskusame 🙂

strapco13
24. máj 2012

@wieruss opraca materske mlieko obsahuje 87 % vody nie 70% to bol preklep 😅

sasena033
25. máj 2012

@lakte dakujem vypucujem kazdy nazov..latacna sem chodi 2* tyzdenne beriem aj homeo na zvysenie mlieka mal ked nema cumel teda kolkokrat ho aj vypluje ma palceky a cumle ich vcer sme sa cely den kojili papala pekne len vecer na posl.krmenie zacne strajkkovta a zane strasne plakat tu cievku sme skusali aj zlaktacnou prost eju nechce vie ze ju tam ma ☹ strasne ma ma mrzi z esom zacala s tou flaskou ☹ nemyslela som ze sa to az tak pokazi ale budem robit preto vsetko aby sa to vratilo aj ked to bude asi trapenioe dakujem za rady

lucka.lucy
25. máj 2012

babule ak mi dosla mrcha,znamena to,ze uz sa mi nebude robit mliecko??? ☹

vavrenka
25. máj 2012

@lucka.lucy neboj 😉 , bude sa, len pocas MS ma mliecko trochu inu chut vplyvom hormonov, takze si syncek bude musiet zvyknut 😉

lucka.lucy
25. máj 2012

@vavrenka aha... 😉 dakujem

vavrenka
25. máj 2012

@strapco13 takze som skusala co sa dalo s tou mojou malou, vcera sa vdacne vonku prisala(boli s nou stari rodicia, ja osm dosla neskor na ihrisko), normalne cca 4-5 min, ale mrska vobec netahala, len sa na mna slastne pozerala 😀 , ale uz som to spravila inak, olovrant som jej posunula, predtym som jej dala prsnik a posunula som jej aj veceru, takze ked sme prisli zvonku, tak si najprv cucla a potom az prikrm, cize ma od poobedneho zobudenia do vecerneho/zaspavacieho dojcenia este 2 dojcenia, to by mohlo byt, nie? a jasne, ze ked bude chciet viac, popr. si len podudlat na upokojenie a tak, tak to mat bude..

atka70
25. máj 2012

🙂 Ahojte mamičky,dnes som zistila že mam malo mliečka,mala my rastie ako z vody a chce veľa papať.Posledne 2 dni my len plače tak som skusila ju najprv nakojiť a potom som si odsala s odsavačkov mlieko z druheho prsnika dala cumeľ a všetko my stiahla.No a večer so odsala 125 ml mlieka.Ešte že my spi skoro celu noc,niekedy potiahne aj 9 hod v kuse. 🙂 🙂

lakte
25. máj 2012

@sasena033 nevesaj hlavu 😉 pojde to uvidis, a ako hovorim pokial ti toto robi vecer iba, nemusi to byt jednoznacne od hladu,moze sa jedoducho potrebovat ukludinit, prsniky mozes stiredat aj viac krat pocas jedneho dojcenia a tiez teda to stlacanie prsnika co som spominala pouzit. A poradkyna ti skotrovala ci na prsniku spravne pije?Myslim prisatie a to ci prehlta?