Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
20. máj 2010

bubelko...no dasienkami deticky mozu "hryzt", ked ich svrbia dasienka (si ich tak "skrabkaju"), ale akonahle vyrasia zubky a ty das najavo, ze to boli, tak prestanu, zatial co cumlove deti zvyknu nevidiet rozdiel medzi didou a cumlom. no a k volbe dojcenia alebo nie - kedze sa UM berie v spolocnosti vdaka reklame ako 100% nahrada MM (velakrat mi to vyznieva, ze je to pomaly lepsie ako MM), tak sa ani nedivim, ze takmer nikto nevidi nic zle na tom, ked sa rozhodneme z hociakeho dovodu nedojcit (ale teraz vyznievam ako nejaka extremistka 😅 ). a zaraza ma tento pristup, kedze sa vsetci teraz tak vehementne snazime stravovat zdravo a bio a co ja viem co este a pritom MM je od prirody to naj, co moze dieta dostat a napriek tomu sa mnohi tvaria, ze sak co, tak si da nedokonalu nahradu

vejul...toto presne hovorim aj ja, ze jedneho dna sa mala rozhodne spat sama a ja ju budem prehovarat - ale ja som cely zivot zvyknuta spat s niekym v posteli - inak toto mi pride zvlastne na mojom muzovi, lebo ten cely zivot od narodenia spal sam, ale od kedy sme spolu, tak si pochvaluje, ze ma niekoho v posteli a deti ani psy mu v nej nevadia (co sa o mackach povedat neda)

leelo...aha, no z prispevku mi to prislo tak, ze si na to zabudla 😅 😉 a dik za pochvalu (dneska bola uplne uzasna, boli sme u mojej maminy a bracha, behala tam po chodbe a kricala o dusu - sme sa na nej sulali), Benjamin je tiez cukrik (ta capica, v ktorej je odfoteny, je super - samovyroba?)

uankab
20. máj 2010

citam dozadu diskusiu a ku kojeniu mi neda nenapisat.. myslim si ze casto je chyba u nas uz v porodniciach, ked personal nie je vzdy ochotny mamickam poradit, dietatko od nich zoberu a nosia ho na kojenie, ak nie je mliecko daju automaticky UM.. ja som rodila v UK, napriek komplikaciam som Magdalenku mala prisatu na prsniku uz par minut po narodeni, tiez som stratila vela krvi (dostala som transfuzkou 3 konzervy) a napriek tomu mi malinku nechali na izbe a v noci mi ju prisli podat na kojenie vzdy ked som ich poprosila a tiez odkladat ked som dokojila, vzdy ked som nieco potrebovala tak prisli... na druhy den prisla laktacna poradkyna, ktora mi vysvetlila ako prilozit babetko, ukazala rozne polohy, skontrolovala prisatie... tiez v centre kde chodim Magdalenku vazit, je kazdy druhy tyzden laktacna poradkyna a ktokolvek tam pride tak mu poradi,... a aj napriek tomu tu je kojenie skor rarita, vela mamiciek skonci aby ich babo nahodou nepohryzlo, alebo si povie ze ma malo mliecka a babo ho uz aj tak nechce...
inak system maju podla mna vyborny, aj ked mnoho slovenskych mamiciek tu sa na to velmi stazuje...
a este jedna vec, nechapem ze sa mamickam vobec chce pripravovat flasu, ved vytiahnut prsko je tak jednoduche 😉 .. nepotrebuje ziadne zohrievanie, meranie, sterilizovanie 😀

jaja26
20. máj 2010

Ahojte,
prosím o radu. Myslíte, že kebyže dám mojej maličkej piť z flašky s cumlíkom 1, čo má iba jednu dierku, že by si mohla na flašku zvyknúť? Ide o to, že musím odísť kvôli skúške od maličkej. Doteraz jej manžel zvládol dať papať s lyžičkou, ale naposledy veľmi štrajkovala a zjedla len 60 ml. Flašku a cumel jej vôbec nedávame. Tak neviem, či by si na prvý krát zvykla?

rimmel
20. máj 2010

uankab mna v uk tiez podporovali ale aj tak sa maly nevedel prisat, ku koncu nam dali klobucik..a tiez podporovali kontakt, byt stale s babom atd 🙂 a um mu tiez dali lebo mi neslo mliecko hned..ale vcelu som bola spokojna.

prsky
20. máj 2010

jaja...ja by som cez flasu nedavala (moja ju ani nechcela)..tiez chodim do skoly a mala mala mesiac, ked mi zacalo skuskove a tie 3-4 hodinky vydrzala (odmietala vsetko - aj lyzicku aj flasu aj vsetko)

prsky
20. máj 2010

jaja...a je pravdepodobne, ze by tu flasu aj tak nechcela - 5m babo to v pohode vydrzi, pripadne skuste poharik, to bude lepsie ako flasa

strapco13
20. máj 2010

rimmel....a co keby ste zapracovali na tom aby tvoj muz nechrapal..a maly mohol byt s vami 😉
posli chlapa na ORL, ci nema zdurene sliznice v nose alebo krivu prepazku nosovu..alebo nieco ine

leelo
20. máj 2010

este k tej podpore dojcenia: niekto, kto mamicke ponukne flasu s UM nemoze byt povazovany za podporovatela dojcenia, naopak. a je jedno, ci je to lekar,sestra alebo hebamme. existuje asi milion inych rieseni ako flasa, aj ked sa to niekomu bude zdat neuveritelne.
kazdy problem ma riesenia a toto forum je toho dokazom.
pre mna asi neexistuje taka bolest, co by ma primala nedojcit. najvacsia bolest na svete by totiz pre mna bola vidit moje dieta pojedat mlieko z flase a citit ako sa mi vzdaluje, ako ma nepotrebuje.
kazde dieta ma pravo by dojcene, toto mu garantuje UNICEF, co je pomerne silna organiacia a ja by som s nimi nerada mala opletacky, kebyze pridu na to, ze som dojcenie Benjiho vzdala 😀 😀 😀 😀

rimmel
20. máj 2010

ale ja nechcem maleho s nami..nam to takto vyhovuje perfektne, hlavne ked vidm ze ak s nim aj spim aj tak sa budi 😉
muz chrape iba ked je na chrbate. mam rada nase sukromie v izbe, lebo aj to je dolezite, niekam mat moznost zasexovat pokecat pomazlit. azbytocne tym rusit maleho lebo jeho vselico zobudi...u nas ani vodu nepustam ked spi lebo to spusta hlasny boiler 😀

zajaciq
20. máj 2010

leelo benjiho v modrej zdravi rory v ruzovej... 😵 😵 😵

annag
20. máj 2010

rimmel, jasnačka, tak už len odbiehať Ti zostáva. Dôležité je, že reaguješ na plač. Je to OK, možno to potrvá, ale raz sa pokojnej noci určite dočkáš , trpezlivosť ruže prináša 😀

leelo 😀 😀 😀

annag
20. máj 2010

inak, môj muž schudol a aj chrápať prestal 😅

strapco13
20. máj 2010

rimmel..len som si spomenula, na to ako si napisla, ze muz chrape...ked chrape na chrbte..skor to vidim na opuch sliznice v nose
to bolo mimo tejto temy
mojho nastastie vela veci nebudi...nezobudil sa minule ani na pariace sa macky pod oknom...som myslela, ze budem vrazdit, ked zacali 😝 😠

strapco13
20. máj 2010

annag..moj prestal chrapat, ked pribral 😀 😀

annag
20. máj 2010

krakulka

samozrejme, iba dojčiť, nie že stačí, ale je to veľmi, veľmi potrebné Dojčením nedávaš bábätku prázdne tekutiny, dávaš mu multivitamín, ktorý mu pomáha infekciu prekonať, dáva mu energiu, aby si dokázalo udržať napr. telesnú teplotu .... ponúkaj prsíčka často, nech má dobrý prísun tekutín , prajem skoré uzdravenie 🙂

strapco13
20. máj 2010

annag..chcem sa spytat..zacali sme s prikrmami..ide nam to zatial super...len by som chcela vediet odkedy dat aj nieco ine na pitie ako mliecko?...mam pocit, ze ho smadi po obede..ale na mliecko sa akoby hneval, ze nie je uz hladny...zatial som mu nic ine nedala, pocuckal si trochu mliecka a ked sa zacal hnevat, tak som ho stiahla s prsnika a ukludnil sa
dnes po prikrme /zjedol 180 ml kuracieho maska+zemiak+mrkva/ jedol az po 3 hodkach..nemala som pocit, ze bol smadny medzi tym...ale len sa chcem uistit, ci mu skusit dat medzi prikrmom adalsim kojenim aj nieco pit..vodu, caj, stavu zo zeleninky?
lebo som rozmysla, ci tu vodu, v com som varila mrkvicku...ci mu ju dat alebo nie..zatial som ju vypila ja 😅

annag
20. máj 2010

shaarka,

Obsah alkoholu v mliečku sa približuje obsahu alkoholu v Tvojej krvi. Ak sa väčšinou toleruje deci vínka i pri šoférovaní v niekotrých krajinách, tak podobne je to i pri dojčení., No v zásade alkohol samozrejme nie je dobrý aj preto, že ovplyvňuje tvorbu mliečka - jeho spúšťanie. mamičky krátko po alkohole dojčia kratšie a bábätká vypijú menšie množstvo. AK alkohol, tak po dojčení, čo najdlhšie pred nasledujúcim dojčením, pretože naväčší objem alkoholu v mliečku je tesne po jeho konzumácii.

bublinkové nápoje by bábo nemali nijako ovplyvňovať. Hroznové nápoje sú dobré ako všetko ostatné, čomu mamička verí - oxytocín sa uvoľňuje, mliečko spúšťa, bábo sa dobre napapá - čo viac si môžeme želať ? 😅

strapco13
20. máj 2010

bublinky..niektore deti to nafukuje..vtedy vybublinkovat..ak dietatko nema problem /aj po hocicom inom/ tak sa moze

annag
20. máj 2010

strapco13

dojčené bábo zvyčajne ani pri prvých príkrmoch iné tekutiny vôbec nepotrebuje, mliečko mu dobre smäd uhasí. Bolo by fajn udržať model: dojčiť na požiadanie k tomu podávať príkrmy. Tekutiny až keď bude tuhej stravy viac, zvyčajne až v závere prvého roka začnú deti viac piť. Dojčenie má svoj význam i preto, že MM obsahuje enzýmy, ktoré mu pomáhajú príkrm stráviť.

príkrm sám osebe obsahuje dosť vody a je možné, že dnes ozaj piť nepotreboval. prsíčka ponúkaj, nenúť a vodičku skús nechať až tak na horúčavy - leto.

vejula
20. máj 2010

olifcek prsky, ešte naše deti sa budu radiť ako odstaviť od mliečka aby to ich maminky zvladli bez ujmy 😀 😀 😀

a vinea sa môže??? Vraj je na mliečko velmi dobra. A napr. čirne pivo??? Take dva deci by uškodili?

Inač dnes sme boli na sone klbikov a všetko je OKI 😀

vejula
20. máj 2010

ozaj ked sa liečia tie bradavky tak posvrbieva to, lebo mna akosi prava bradavka začala svrbieť, ale bolia už ovela menej

rimmel
20. máj 2010

ja som mojmu ine ako mliecko nedavala az do 11m 😉 nepotreboval to a myslim si ze mm je najzdravsi drink 🙂

ps ano muzovi by sa zislo schudnut mozno aj z toho to ma 😀 a ten nos..neviem..ale viem ze on s tym k lekarovi uricte nepojde 😅 sak to poznate typicky chlap..minule som mala kvasin.infekciu a on sa natieral pod vyhrazkou ze ssex nebude dokym sa nevylieci aj on 😝

a jo. treba vydrzat 🙂 diki baby ze ma pocuvate 😅

strapco13
20. máj 2010

vejula..svrbenie znamena hojenie 😉

rimmel..tak mu povedz, ze sex nebude ak nepojde k lekarovu 😀 😀
na to sme tu 😉

vejula
20. máj 2010

@strapco13 jeeej takto je dobra sprava

inak kuknite čo nam tu adminky pridali že ked chceš odpovedať daš na odpovedz a hore že kto ťa spomina tak tam maš kto ti čo piše, haluz

tuzimpobabatku
20. máj 2010

dobrý večer ja viem, že moja požiadavka nie je na túto tému, ale predsa sa opýtam...každý mesiac ma trápia neznesitelne bolesti pri menzese, lekár mi na to predpísal lieky, ktoré užívam cca 3 dni pred ale ani tie mi nezaberajú. Som z toho zúfala, momentálne mám také krče, že v kuse behám na toaletu, čo mi je na zvracanie. Prosíííím vás, poradte mi, čo zaberá na takýto menzes. Lekár si so mnou nevie dať rady. A to píšem vážne. Som zúfalá ..ďakujem

strapco13
20. máj 2010

vejula..som kukala, ze co to tam mi zrazu blika 😀

tuzimpobabatku...ake lieky ti dal?...skusala si magnezium..je proti krcom

tuzimpobabatku
20. máj 2010

strapco: nimesil....ubezpečoval ma, že pomôže, ale nič. Nie magnezium som neskúšala. Ako ho treba užívať?

vejula
20. máj 2010

idem ja spať nech v noci vladzem vstavať, čaveees.

strapco13
20. máj 2010

@tuzimpobabatku ..alebo skus Buscopan sa môže podávať pri diskinézach žlčových ciest a tráviacej trubice, pri spastickej dismenoree /krce pri mrske/..to je z pribaloveho letaku
Nepríjemnosti sprevádzajúce menštruáciu, a hlavne bolesti však možno preventívne odstraňovať aj inak. Je vhodné doplniť stravu o vitamín B6, vitamín C, zinok a horčík, ktoré by ste mali užívať už týždeň pred začatím menštruácie. Blahodarne pôsobí aj pupalkový olej, ktorý dostanete kúpiť v lekárni v podobe kapslí. Tiež sa odporúča pravidelne cvičiť, pričom to platí hlavne pre dni mimo menštruácie.
http://lesk.cas.sk/clanok/85563/ako-si-pomoct-p...
vylucil ti dr endometriozu
magnezium sumive 1 šumivú tabletu denne , tabletky..vacsinou tiez 1 denne

elfa
20. máj 2010

Ahojte. Ja mam takyto problemik: mala ma 8,5 mesiaca, prvych 6 mes. bola plne dojcena, teraz uz papa prikrmy a tiez ju stale dojcim. posledne dni mi vsak rano ako ranajky (prve jedlo po zobudeni) nechce moc pit, Vypije tak jedno prso (aj to mam pocit, ze nie uplne, alebo je velmi sikovna a za kratky cas stiahne vela mlieka) a druhe uz nechce. tak jej ponukam a az tak o hodinku si da aj z druheho. Potom az dostava ovocie. Vlastne takto to je cely den, len pred nocnym spanim vypije oboch prs. V noci vacsinou nepapa, az na nejake vynimky, tak v noci vstavam a odsavam si mlieko (inak by som mala velmi plne prsia). Mam z tohto jej papania robit stres? Alebo ju nechat, ze uz jej asi moc nechuti..... mam si odsat "nevypite" mlieko? Chcem dojcit cim dlhsie, lebo teraz si to fakt uzivam 😉